K-REPORT MOBILE 1.9

Diskuse K-report: Říční nákladní (Cargo) plavba

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č.4581 od uživatele Bram.
21.8.2014 6:59:39
D-laik:Samozřejmě, že velkoobjemové přepravy železnice "zvládne". Otázkou je, jak. Třeba cement z Prachovic "zvládla" tak, že dnes skoro všechno vozí kamiony.

Protože skoro žádná betonárna nemá funkční vlečku. A těch pár zanedbatelných vyjímek nepočítám (Kněževes), většinou buď je vlečka mimo provoz, nebo již neexistuje. A co je hlavní: Většina betonáren nikdy vlečku neměla. Bohužel.

A nevšiml jsem si toho, že by do Prachovic někdo chtěl stavět odbočný kanál. A obecně odbočné kanály do průmyslových oblastí jako ekvivalent vleček či silničního napojení stavět také nikdo nebude. Napojení na silniční síť je prostě základ, vlečky žijou mnohde jen z toho, že už jsou a kravinami typu odbočný kanál se nikdo zabývat nebude. Třeba vozit po vodě cement z Prachovic do Kněževse by bylo velmi zajímavé::biggrin::.

Obecně: Jestliže železniční doprava má z mnoha příčin mnohem horší postavení na trhu, než silniční doprava, tak vodní doprava i po hypotetické dostavbě kanálu DOL a výrazném zlepšení plavebních poměru od Střekova do Drážďan bude pořád paběrkovat na tom, co jí milostivě přenechá silniční a železniční doprava. Čili nula nula nic::biggrin::.

Prostě DOL je ekonomický nesmysl a krom toho také nejspíš ekologický průser.
Zpátky ▴ Nahoru

Témata Úvod