K-REPORT MOBILE 1.9

Diskuse K-report: Říční nákladní (Cargo) plavba

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č.1429 od uživatele Ythomas_ct.
20.8.2014 16:37:52
Ad D-laik:
Samozřejmě, že velkoobjemové přepravy železnice "zvládne". Otázkou je, jak. Třeba cement z Prachovic "zvládla" tak, že dnes skoro všechno vozí kamiony.
No, nevím. Pokud je něco problém železnice např. při té vozbě cementu z Prachovic, tak je to fakt, že je to oproti těm kamionům pomalé a že to s výjimkou velkých "zavlečkovaných" odběratelů stejně musím přeložit na náklaďák a dovézt ten poslední kousek. Vopravdu ta loď bude zrovna v těchhle parametrech lepší jak železnice? :-/

Ad Dusanh:
Těch 70% myslím vážně, dejte mi pár dní, zkusím to dát do podoby publikovatelné ve zdejším formátu.
Budeme se těšit... ;-)

...kolik nafty takový remorkér spotřebuje pro dopravu x tun zboží z A do B.
Tak to by mě taky moc zajímalo, pro porovnání. Pokud si dobře vzpomínám na nějaká čísla pro nákladní železniční dopravu, tak v úseku Břeclav-Svitavy (tj. cca 150 km) spotřebuje soudobý nákladní vlak o hmotnosti 2000 tun, který je tažený elektrickou lokomotivou, nějakých 5 až 6 MWh (bo je to do kopce) a ve směru opačném - za předpokladu využití rekuperačního brzdění a odečtení rekuperované energie - něco kolem nuly kWh (bo je to z kopce). Takže jsme u té nákladní železniční dopravy na nějakých průměrných 10 kWh/1000 hrtkm... ;-)
Zpátky ▴ Nahoru

Témata Úvod