K-REPORT MOBILE 1.9

Diskuse K-report: Říční nákladní (Cargo) plavba

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č. od uživatele D-laik.
20.8.2014 6:13:18
Dusanh - Průplav vodu vyrábět nebude. Ale může (i při velmi pomalém průtoku) sloužit k jejímu rozvodu. Rozhodně si myslím, že udělat zavlažovací kanál tak, aby mohl sloužit i dopravě, není zase tak špatné řešení (on Baťa nebyl hlupák). Komory se mohou dobudovávat postupně. Opravdu stačí kvalitní projekt. Potom by se mohly omezit i protipovodňové práce - mít průplav i jako nouzový průtočný profil. A za největší hloupost bych považoval rozvádět velké množství vody kanály, navrženými tak, aby ani výhledově nemohly dopravě sloužit.

S těmi rostoucími náklady při pomalé plavbě je to pravda, ale zase ne úplná. Pro řízení lodě stačí dva lidé (když to přeženu, za určitých okolnosti i jeden), plně automatické komory jsou samozřejmostí (pravda, ne u nás). Takže ty náklady tolik neporostou. Odpisy? Tam je to spíše věcí legislativy - životnost lodí je běžně padesát (i více) let. Takže odpisy by mohly být podle toho upraveny a dostávají se na minimální částku.

Těch 70% jste nemyslel vážně, že? Nešlo o těch 70% účinnosti čerpadel (tam bych dokonce - na základě informací z Dalešic - uvažoval ještě o něco méně), ale o 70% spotřeby energie v porovnáni se železniční dopravou.

A možné komodity pro přepravu? Těch velkorozměrných nákladů opravdu mnoho není. I když jsou (nejen Ostrava, ale třeba i loděnice ve Chvaleticích i Mělníce krachují, protože zákazníkům prostě mohou garantovat, že jim loď postaví, ale ne že jim ji, kvůli stavům vody, včas dodají). Jsou tu štěrkopísky, cement a vápno z Prachovic, hnojiva z Pardubic, ono by se toho nalezlo dost. Proč a jak se vyvíjí situace s lodní dopravou v Německu nevím, natolik fundovaný nejsem. Ale (všeobecně) současný dopravní "všelék" - poslat to na kamionech - je slepou uličkou v mnoha ohledech. Dříve, nebo později tam dojde ke kolapsu. A co potom?
Zpátky ▴ Nahoru

Témata Úvod