K-REPORT MOBILE 1.9

Diskuse K-report: Říční nákladní (Cargo) plavba

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č.1911 od uživatele Dusanh.
19.8.2014 17:32:08
Navazuji na diskusi z tématu VRT.

1) energetická bilance kanálu. Jak jsem již uvedl, bude nutno vodu dopravovat "nahoru". Ano, někdo může tvrdit, že v budoucnu bude vody dost a Morava v Kroměříži bude mít stabilně 80m3/s. Zodpovědnější je ale počítat s méně příznivou variantou. Takže čerpáme.
Účinnost čerpadel není 100%, navíc máme dvě možnosti - buď dálkovou dopravu vody potrubím anebo soustavu čerpacích stanic od komory ke komoře, příp. kombinaci. Vodu takto dopravujeme na nějakých 240km (Vídeň-Hranice), resp. cca 90km (Přerov-Třebovice). Výškový rozdíl oněch cca 150m, resp. 240m. Dostáváme se (při odhadu účinnosti celé čerpací soustavy na 70%) na nějakých 230GWh ročně. (údaj 70% vyplývá z informací vodohospodářských společností)

Spotřeba el. energie v železniční nákladní dopravě za rok 2012 - 320GWh. Takže kanál by jen na čerpání vody spotřeboval 70% (!!!!) toho, co se tady spotřebuje na nákladní elektrickou vozbu. Není to málo, Antone Pavloviči?

2) emise lodních motorů: velký objem válce znemožňuje optimální prohoření směsi, z čehož vyplývají velké emise. Navíc lodě často spalují tzv. "bunker fuel", což je "zbytková" směs z rafinace obsahující velké množství nežádoucích příměsí. Naproti tomu železnice je schopná napájet se elektricky. To, že v podmínkách ČR (díky hodně velkému omylu při volbě trakční soustavy) neumíme rekuperovat a přenášet energii z Brna do Ostravy, a tím učinit celý systém ještě efektivnějším, to je něco jiného (a třeba i časem změnitelného)

3) energetická náročnost: než se ohánět ne vždy jasnými vzorečky odporů ve tvaru o=A+B.V+C.V^2, bylo by mnohem lepší zjistit přímo na místě, kolik nafty takový remorkér spotřebuje pro dopravu x tun zboží z A do B. Otázkou taky je, nakolik budou oponenty považovány za průkazné - a nakonec si rád potvrdím jejich platnost právě takovým srovnáním. Takže jestli někdo máte konkrétní data, tak sem s nimi.
Nicméně běžně dostupné informace jasně potvrzují, že říční doprava je holt fyzikálně bita: "... čím nižší odstup dna lodě a dna vodního toku, tím větší odpor." A není to jen odpor vlivem odrazu vlny od dna, ale taky odpor vlivem odražené vlny od boků plavební dráhy.
Pro fajnšmekry doporučuji tento odkaz. ::happy::
Zpátky ▴ Nahoru

Témata Úvod