K-REPORT MOBILE 1.9

Diskuse K-report: Všeobecná cyklistická diskuse

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Příspěvek č. od uživatele Rostislav Adam.
14.1.2015 19:53:28
Doktore,
vidím věci daleko dál, než si myslíš. Nevidím tento stav věcí jako jediný možný, a už vůbec ne správný. Jsem přesvědčen, že mým zásahem by se prakticky nic nestalo.
Jo, jedno auto pošty potkávám někdy brzo ráno, ale jinak opravdu vše chodí spíš v dobu, kdy už obvykle stejně nikdo není doma. O čerstvém ranním pečivu si dnes můžeme nechat jen zdát, alespoň ve velkých městech.
To, že je v zákoně o provozu na podzemních komunikacích něco psáno, ještě neznamená, že je toto opatření dobré, či že je to správné řešení.
Ostatně, jako cyklista vím, že někdy prostě z bezpečnostních důvodů nelze respektovat některé paragrafy zákona o pozemních komunikacích.
Chodník je sice místo určené speciálně pro chodce, ale chodce je defakto všechno v místech, kde žije. Takže není důvod jej omezovat na úzký pruh veřejného prostoru.
Co se traktoru týká, tak tam bych byl opatrný s tím, že je rychlejší cyklista. Většinou na kole člověk víc jak 30 km/h prostě nedá, většinou spíš míň. Nutno ale říct, že s takovými stroji jako je traktor, nebo kombajn, se člověk setká spíš na místních spojkách, které se dost klikatí, takže tady dost rozhoduje charakter komunikace.
Zpátky ▴ Nahoru

Témata Úvod