K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: GVD platný a připravovaný

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Mořepetr#5011@01.7.2020 20:47:37 >>Jen pro představu že ten problém je i u návaznosti vlak-bus.
Zde "dvě možnosti" jak se dostat pomocí VHD v Berouně na sídliště.

Naštěstí socka ::auto:: to jistí.


Hroch#13612@01.7.2020 20:49:21 >>

Mořepetr:
"Celkem zajímavé bylo i to, že při vzniku krajského integrátora, se podařilo vylít s vaničkou i některé již předjednané dohody, mezi obcemi a krajem v oblasti budování infrastruktury."
A jak to souvisí s objednavatelem? Snad leda tak, že centrální objednávkou vlaků se návaznosti na autobusy výrazně vytratí.
Mořepetr:
"Kdežto tuto variantu již někdo byl schopen dát i na papír a zveřejnit."
No a? Nastalo něco takového?
Mořepetr:
"Než abych to rozepisoval, zkuste si najít pojem "Vnitřní periferie""
Vnitřní periferie by existovaly i kdyby neexistovaly žádné kraje. Jejich existence souvisí zejména se strukturou osídlení, možností zaměstnání atd. A centrální objednávka VHD už je vůbec zcela mimoběžná záležitost.
Mořepetr:
"Říkám uvidíme, jak se postaví kraje k nahrazení dopoledního rychlíku, ve všední den, osobním vlakem. Času na to mají dost"
A proč kraje? Proč ne ministerstvo, v jehož spásu jakožto centrálního objednatele tady vzhlížíte? Ten, v nějž vzhlížíte, Vám a něco vezme a Vy čekáte záchranu od někoho, koho pomlouváte? Mám tu pocit jisté schizofrenie.
Mořepetr:
"na to bych počítal bych něco kolem 50-70 let"
Však Bram také psal: Bude trvat ještě minimálně tak dvacet let. Třicet let už uplynulo. K tomu dvacet. 30 a 20 je 50... (minimálně) Ale rozumím, že je to složitá matematika.


Brr#3782@01.7.2020 21:53:42 >>Mořepetr: jo, dík. Ale zdá se mi, že to je skutečně jen výjimka.
A nebo možná spíš příklad toho, jak by to vypadalo při centrální objednávce vlaků.::wink::
Totiž: podle mapy.cz jezdí z náměstí spoje Cněco, tedy tím krajským integrátorem je zřejmě SID - výhradně autobusová parodie na IDS. A vzhledem k tomu, že vlaky má pod palcem ROPID, tak nemají vůli se dohodnout. Je to tak?
Místo Ropidu si dosaďte MD a máte obrázek toho, po čem voláte.


Orky#15338@01.7.2020 22:11:24 >>Brr: ROPID svojí pozici na území středočeského kraje ve většině případů předal na starosti IDSK. ROPID má fakticky má větší vliv jen na vlaky a autobusové linky končící v Praze. SID pomalu končí a postupně se vše pod taktovku IDSK integruje do PIDu, který do několika let spolkne dotovanou veřejnou dopravu ve středočeském kraji. I na Zdicko jednou dojde.


Mořepetr#5012@01.7.2020 22:21:36 >>

Hroch:
"Mořepetr:
"Celkem zajímavé bylo i to, že při vzniku krajského integrátora, se podařilo vylít s vaničkou i některé již předjednané dohody, mezi obcemi a krajem v oblasti budování infrastruktury."A jak to souvisí s objednavatelem? Snad leda tak, že centrální objednávkou vlaků se návaznosti na autobusy výrazně vytratí. "
Objednatel (kraj) má ten terminál v dopravním plánu, ale bohužel, "Existoval souhlas pro územní rozhodnutí pro přestavbu autobusové zastávky u vlakového nádraží, ale záměr se nerealizoval."

Hroch:
"Mořepetr:
"Kdežto tuto variantu již někdo byl schopen dát i na papír a zveřejnit."No a? Nastalo něco takového? "
Takže návrhy GVD jsou jen místo pro kanadské vtipy?

Hroch:
"Mořepetr:
"Než abych to rozepisoval, zkuste si najít pojem "Vnitřní periferie""Vnitřní periferie by existovaly i kdyby neexistovaly žádné kraje. Jejich existence souvisí zejména se strukturou osídlení, možností zaměstnání atd. A centrální objednávka VHD už je vůbec zcela mimoběžná záležitost. "
Máte asi špatnou literaturu, kde Vám, chybí listy. Jde o stranu 17 Mapa č4. Periferie typu obtížná dostupnost. Chtěl jsem napsat něco rejpavého, ale raději to psát nebudu. Připomenu tedy stav silnic a dálnic v těchto regionech.

Hroch:
"Mořepetr:
"Říkám uvidíme, jak se postaví kraje k nahrazení dopoledního rychlíku, ve všední den, osobním vlakem. Času na to mají dost"A proč kraje? Proč ne ministerstvo, v jehož spásu jakožto centrálního objednatele tady vzhlížíte? Ten, v nějž vzhlížíte, Vám a něco vezme a Vy čekáte záchranu od někoho, koho pomlouváte? Mám tu pocit jisté schizofrenie."
Já se přikláním ke sjednocení objednávání, což nemusí být centralizované objednávání. Do loňska jsem si totiž myslel, že k tomu postačuje to projednání s objednateli a dopravci návrhu. Ale právě po tom co se předvádělo s poznámkami 98 a 99, zřejmě někde něco nefunguje. Je ovšem otázka jak to sjednotit, respektive kdo by byl určen za určitou část systému VHD a kdo by řešil právě ty "pohraniční" problémy.

Hroch:
" že je to složitá matematika."
ČSDostalgii, beru jako stýskání po unitární železnici, nikoliv po komunistech.


Mořepetr#5013@01.7.2020 22:40:34 >>

Brr:
"Mořepetr: jo, dík. Ale zdá se mi, že to je skutečně jen výjimka.
A nebo možná spíš příklad toho, jak by to vypadalo při centrální objednávce vlaků.::wink::
Totiž: podle mapy.cz jezdí z náměstí spoje Cněco, tedy tím krajským integrátorem je zřejmě SID - výhradně autobusová parodie na IDS. A vzhledem k tomu, že vlaky má pod palcem ROPID, tak nemají vůli se dohodnout. Je to tak?
Místo Ropidu si dosaďte MD a máte obrázek toho, po čem voláte."

SID linky má na starosti také IDSK.
Volám po sjednocení a vytvoření funkčního systému VHD, nikoliv po centralizovaném objednávání jenom vlaků.
Nebuďte pořád jen zahledění do železnice.
Ostatně sám považuji za nejhorší věc, že se ČSAD oddělilo od ČSD, respektive naopak. Je jedno zda je to vlak nebo autobus, prostě je to VHD a rozdělováním si to jen škodí.


Wagon#3962@02.7.2020 0:02:56 >>Orky: Ten vývoj integrované dopravy v Praze a ve Středočeském kraji je naprosto logický, ROPID má výlučně na starosti pouze pražské linky, IDSK bude mít výlučně na starosti linky pohybující se pouze ve Středočeském kraji, a ROPID se s IDSK musí dohodnout na vlakových a autobusových linkách spojujících Prahu se Středočeským krajem.


David#15100@02.7.2020 6:10:00 >>Zároveň krajské hranice až na malé výjimky (Dačicko, Moravská Třebová) respektují přirozené vazby
Kromě jmenovaných přinejmenším též okolí Náměště nad Oslavou a Bystřice nad Pernštejnem.
(pozn. pouze doplňuji výčet; neznamená to, že souhlasím s tím, aby železniční regionálku objednávalo MD)

Jinak, i stav, kdy vozidla jsou vlivem dotace saturována pro konkrétní kraj, lze vyřešit tak, aby mohla zajíždět do kraje sousedního (viz vysočinské Spidery zajíždějící již od 12/2013 do Slavonic).

K zde nadhozené myšlence "kdo objednává, ten ať platí výhradně ze svého; tzn. MD ať doobjedná nějaké ty zrychlenky s tím, že naopak ryzí couráky budou placeny výhradně konkrétním krajem" dodám, že toto řešení by bylo dost nevýhodné zejména pro Středočeský kraj (potažmo Prahu) s jeho silnou příměstskou dopravou (jejíž společenský význam, obecně opravňující vkládání finančních prostředků do takové služby, je právě jeden z nejvyšších co se vlakových linek týče - co do "přispění k omezení dopravních zácp v aglomeraci").

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)


Brr#3783@02.7.2020 8:09:06 >>Mořepetr: takže jste pro centrální objednávání všeho?::crazy::


Mořepetr#5014@02.7.2020 9:06:12 >>Ad Brr: Což se ale postupně děje, jmenuje se to integrace. Spíš jde o to jak rozdělit území pod jednotnou objednávkou a jakým způsobem začlenit do objednání dálkovku. Samozřejmě pokud by fungovala komunikace, mezi objednateli bylo by to nejlepší. Bohužel není tomu tak.

Pokud máte nějaký návrh, jak se vyhnout excesům zde již několikrát zmíněných (ježdění do prázdna, nepřípoje, neobjednání spojů, zbytečné přestupy, atd.).
Prozatím nabízíte jen, buď kraj nebo MD.


Bram#10932@02.7.2020 9:36:19 >>Mořepetr:Pokud máte nějaký návrh, jak se vyhnout excesům zde již několikrát zmíněných (ježdění do prázdna, nepřípoje, neobjednání spojů, zbytečné přestupy, atd.).

Ty excesy jsou naprosto marginální záležitostí. Mimochodem, mezi Březnicí a Pískem časem lze očekávat, že se to vyřeší jinak - vlaky se zruší. Vhodná příležitost se k tomu najde tehdy, když se zelektrizuje trať do městského nádraží v Písku, kdy osobní vlaky Protivín - Březnice budou v úseku Protivín - Písek jaksi navíc a v úseku Písek - Březnice je také skoro nikdo potřebovat nebude. Proč asi začaly vlaky od Berouna jezdit z Březnice do Blatné a přestaly jezdit do Písku?!?


Pan_Hloupej#378@02.7.2020 9:41:10 >>

Bram:
"Proč asi začaly vlaky od Berouna jezdit z Březnice do Blatné a přestaly jezdit do Písku?!?"

Na to tlačilo především město Blatná, které chtělo mít lepší spojení do Příbrami a Berouna, vzhledem k tomu, že předtím některé vlaky jezdily v Březnici do prázdna.


Mořepetr#5015@02.7.2020 9:50:48 >>Ad Bram: S tím, že jsou to marginální záležitosti, raději nechoďte mezi bodrý lid.::rofl::

Mohu vědět jak by se to mělo řešit? Autobus by byl výborný, ale znáte to tam?

Pan_Hloupej. ::ok:: Přesně, nebýt radnice v Blatné, tak by končilo v Březnici.


Bram#10934@02.7.2020 10:40:18 >>Pan Hloupej:Na to tlačilo především město Blatná, které chtělo mít lepší spojení do Příbrami a Berouna, vzhledem k tomu, že předtím některé vlaky jezdily v Březnici do prázdna.

Voják se stará, voják má ::wink::.

Mořepetr:Mohu vědět jak by se to mělo řešit? Autobus by byl výborný, ale znáte to tam?

Ano, znám. Byly doby, kdy jsem tam i vozil coby strojvedoucí i osobní vlaky. Pravda, jen ty výletní (Otavský motoráček), ale vozil ::wink::.

A řešit by se to mělo pochopitelně autobusem ::wink::.


Mořepetr#5016@02.7.2020 10:57:46 >>Ad Bram: Já se ale právě neptal na koleje. Je to totiž jedno z míst, kde má NAD problémy s jízdní dobou. I když je pravda, že třeba Nestrašovice by to ocenily, běžně vidím ze své socky ::auto::, šlapat lidi pěšky do Nestrašovic od nejbližší civilizace.
Jinak samozřejmě kdyby si Březnice zařídila MHD, asi by neprohloupila. Mohla by jezdit do Martinic, Dobré Vody a plánovaná přehrada v Myslíně by klidně mohla být vyšší a zaplavit i trať se silnicí..::rofl::


Hroch#13615@02.7.2020 21:12:06 >>

Brr:
"Mořepetr: takže jste pro centrální objednávání všeho?"
Také mi to tak dost vyznívá. Jen přemýšlím, zda to bude dostatečně centralizované v Praze nebo jestli by to případně neměl být Brusel, Moskva nebo Peking.::crazy::
A zřejmě také návrat k jedinému správnému dopravci - vlaky, autobusy, možná také letadla a lodě (viz nejhorší věc, že se ČSAD oddělilo od ČSD).
Mořepetr:
"Takže návrhy GVD jsou jen místo pro kanadské vtipy?"
Není. Také tam žádné vtipy nejsou.
Mořepetr:
"Máte asi špatnou literaturu,"
Nemám. Jen nezaměňuji příčinu a následek.
Mořepetr:
"Já se přikláním ke sjednocení objednávání, což nemusí být centralizované objednávání."
Jako se přiklánět ke smaženému řízku, což by ale nemuselo být maso v trojobalu.::crazy::
Bram:
"Ty excesy jsou naprosto marginální záležitostí."
Přesně tak. Nehledě na to, že centralizací nelze očekávat jejich odstranění, spíš naopak.


juki#771@05.7.2020 14:33:30 >>Chci se zeptat jestli má někdo zkušenost nebo jestli to třeba neví:

Jestli když přijede do Prahy Ex 563 (Cheb 18.33 - Praha hl.n. 21.17) je stíhatelný na přestup ten Ex 525 (Praha hl.n. 21.26 - Přerov 0.11)?

Díky


Luboš_3.21#2456@05.7.2020 14:43:47 >>juki - moc bych na ten velmi krátký devíti minutový přestup nespoléhal. Je rozkopaný Radotín a Dobřichovice - Radotín provoz pouze po jedné traťové koleji, takže lze očekávat, že Ex 563 přiveze na Hlavní nádraží nějaké minuty navíc. Minimální rezerva na přestup aspoň 60 minut, to by mohlo stačit - pokud Ex 563 projede úsek Beroun - Dobřichovice bez problémů, což je sázka do loterie, protože z Berouna do Prahy je mimořádnost v dopravě spíš standardní situace, než mimořádnost.


Tantin27#2136@05.7.2020 16:13:15 >>Juki: Je to poslední spojení dne a přípoj, riskl bych to, nejspíše se počká.


Mořepetr#5022@05.7.2020 16:59:25 >>

Hroch:
"Brr:
"Mořepetr: takže jste pro centrální objednávání všeho?"Také mi to tak dost vyznívá. Jen přemýšlím, zda to bude dostatečně centralizované v Praze nebo jestli by to případně neměl být Brusel, Moskva nebo Peking.::crazy::
A zřejmě také návrat k jedinému správnému dopravci - vlaky, autobusy, možná také letadla a lodě (viz nejhorší věc, že se ČSAD oddělilo od ČSD). "
Jasně jediný správný dopravce to nemá, ale ti nesprávní to mají DB (Alias Arriva) a RegioJet.

Hroch:
"
Mořepetr:
"Takže návrhy GVD jsou jen místo pro kanadské vtipy?"Není. Také tam žádné vtipy nejsou. "
Tak to opravdu nechápu za co tedy považujete poznámky 99 a 98. Může se pouze jednat o to, že to někdo myslel vážně a nebo, že se jednalo o vtip. Pokud to někdo myslel vážně, může se to kdykoliv opakovat a tím pádem se může stát i varianta, že v druhém kraji bude někdo kdo bude stejně jako tento navrhovatel řekne, že bude platit spoje jen na svém území.

Hroch:
"Mořepetr:
"Máte asi špatnou literaturu,"Nemám. Jen nezaměňuji příčinu a následek. "
Ano tuto odpověď jsem čekal, že vytáhnete "Slepici, nebo vejce"

Hroch:
"Mořepetr:
"Já se přikláním ke sjednocení objednávání, což nemusí být centralizované objednávání."Jako se přiklánět ke smaženému řízku, což by ale nemuselo být maso v trojobalu.::crazy:: "

No nemuselo. Klidně může existovat objednávka i na dálkovku od krajů, ostatně některé to už dělají.


Orky#15345@05.7.2020 19:46:13 >>Tak to opravdu nechápu za co tedy považujete poznámky 99 a 98. Může se pouze jednat o to, že to někdo myslel vážně a nebo, že se jednalo o vtip.
A co to považovat za informaci, že daná situace ještě není projednaná? Všechny verze návrhů jsou především pro dopravce a objednavatele, kteří zpravdila vědí, pro čam daná informace je.

No nemuselo. Klidně může existovat objednávka i na dálkovku od krajů, ostatně některé to už dělají.
V naprostém minimu případů.


Mořepetr#5023@05.7.2020 21:00:10 >>Ad Orky: Jenže ty poznámky tam byly i v opravené verzi po projednání mezi s dopravci a objednateli. Konkrétně do zveřejnění nového GVD, necelý měsíc před platností. Co kdyby Vám někdo tvrdil, že za tři neděle si musíte zajistit cestu do práce, nebo k doktorovi jinak, protože vlak Vás vysadí v polích na zastávce a návazný spoj jede ze stanice vzdálené 9 km po turistické značce?

Však to objednávání krajem řeší jen ty marginální případy, pokud nejdou řešit osobním vlakem. Ostatně uvidíme zda a jak se nyní bude řešit marginální problém s R1165.::wink::


Mořepetr#5024@05.7.2020 21:23:40 >>V tom prsty nemám.::rofl::
https://zdopravy.cz/nazor-konec-lokalek-v-cechach-aneb-kdo-by-mel -financovat-zeleznicni-dopravu-at-kraje-objednavaji-rychliky-5312 3/


Hroch#13620@05.7.2020 21:34:41 >>

Mořepetr:
"Jenže ty poznámky tam byly i v opravené verzi po projednání mezi s dopravci a objednateli."
No a? Tak byla nějaká věc nedořešená. Koneckonců asi píšete o projednání mezi dopravci+objednali a SŽ(DC). Nikoliv o projednání mezi objednateli navzájem nebo o projednání v rámci objednatele. Neočekávám, že byste byl zpraven o všech jednáních, které objednatelé vedou (vč. interních).

A vůbec (raději) nezmiňujete, jak to je s návrhy třeba autobusových jízdních řádů. A to včetně jejich změn třeba i v průběhu platnosti. Nebo o tom, jak to dělají lidé, kteří nesurfují po webech krajských koordinátorů, aby vyhlíželi návrhy.


Mořepetr#5025@05.7.2020 22:02:29 >>Ad Hroch: Vím, většinou se ptají a na tohle bylo tolik dotazů, že už to dlouho nepamatuji. Když už se začnou ošívat i zastupitelé v obcích, je něco špatně. Nejvíc asi vylekala ta poznámka na Blatence, to je pravda.

Návrhy zveřejňují i obce na svých úředních deskách.

A když zmiňujete autobusy, víte o nějakém místě, kde by byla přerušená linka a návazný autobus za tuto linku vyjížděl z obce 9 km vzdálené?

Většinou to je, jako nyní v trase Benešov-Příbram-Plzeň, že se to rozdělí na víc částí, I když i to je nepříjemné, ale to přeci je i na Protivínce a Blatence.


Hroch#13621@05.7.2020 22:29:26 >>

Mořepetr:
"A když zmiňujete autobusy, víte o nějakém místě, kde by byla přerušená linka a návazný autobus za tuto linku vyjížděl z obce 9 km vzdálené?"
Nevím. Proč bych měl? Na to, abych se nedostal do práce nebo z práce přeci klidně může stačit posunout nějaký jeden konkrétní spoj třeba jen o 10 minut. Na to nemusím zkoumat, jestli někde někdo roztrhl nějakou linku.


Mořepetr#5026@06.7.2020 10:43:53 >>Ad Hroch: Což je díky "pokusům na lidech" tvůrců JŘ běžné. Lze to řešit, tak jak říkal jistý pan pan profesor, že máte jet o vlak (bus) dřív.


Orky#15346@06.7.2020 12:02:11 >>

Mořepetr:
"Ad Orky: Jenže ty poznámky tam byly i v opravené verzi po projednání mezi s dopravci a objednateli. Konkrétně do zveřejnění nového GVD, necelý měsíc před platností. Co kdyby Vám někdo tvrdil, že za tři neděle si musíte zajistit cestu do práce, nebo k doktorovi jinak, protože vlak Vás vysadí v polích na zastávce a návazný spoj jede ze stanice vzdálené 9 km po turistické značce?"
V konečném návrhu ty značky byly, v konečné verzi zveřejněné 1.11.2019, tedy měsíc a půl před zahájením GVD, už ne. Tak co je za problém? Konečný návrh stále není verzí pro veřejnost, ale pro dopravce a objednavatele, aby se doladily právě třeba tyto drobnosti.
Mimochodem, podle §54 vyhlášky 173/95 Sb. odst 2 ve znění pozdějších předpisů platí toto:

"(2) Vývěsný jízdní řád a seznam "Příjezdy a odjezdy vlaků" včetně jejich oprav se zveřejňují nejméně 24 hodin před jejich platností, jízdní řád dráhy a jeho změny musí být zveřejněny nejméně 7 dnů před počátkem jejich platnosti."

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)


Mořepetr#5027@06.7.2020 15:16:01 >>Ad Orky: Tak ať to tak dělají, ale ať nezapomenou na další povinnosti, které jim určuje legislativa a to dokonce zákonem. Oni si lidé poradí.

Tak jsem si to našel přesně, když trváte na přesném datu. Tedy nikoliv 1.11. ale 4.11. odkaz


Orky#15348@07.7.2020 9:13:57 >>Mořepetr: O tři dny vůbec nejde. Ale jde o to, že to není "necelý měsíc". A taky je to o cca 5 týdnů dřív než vyžaduje zákon. Takže nějaké značky 98 a 99 jsou úplná marginalita.


Mořepetr#5029@07.7.2020 15:37:58 >>Ad Orky: Ano máte pravdu. To se omlouvám. Byl zveřejně o necelých pět týdnů dřív než to vyžaduje legislativa.

Ty poznámky se zřejmě neosvědčily, letos to jde naštěstí i bez nich.


Rudolf_vávra#565@07.7.2020 21:50:24 >>

Mořepetr:
"Tak to opravdu nechápu za co tedy považujete poznámky 99 a 98. Může se pouze jednat o to, že to někdo myslel vážně a nebo, že se jednalo o vtip."
Orky:
"A co to považovat za informaci, že daná situace ještě není projednaná? Všechny verze návrhů jsou především pro dopravce a objednavatele, kteří zpravdila vědí, pro čam daná informace je."
::ok::
Zkrátka ještě nebylo definitivně rozhodnuto o rozsahu provozu přes hranice kraje (z jedné strany byl pro GVD 2019/20 navržen určitý nárůst oproti GVD 2018/19, který nebyl v plné palbě akceptovatelný pro druhou stranu, tak se jednalo o tom, které z těch vlaků (ne)vyjedou, příp. kdo je bude financovat). Mohu vás ujistit, že nebyla v případě tratí 200 ani 203 ve hře varianta ukončení vlaků před hranicemi kraje, takže není třeba v tomto ohledu nadále šířit paniku. ::happy::


Mořepetr:
"Jenže ty poznámky tam byly i v opravené verzi po projednání mezi s dopravci a objednateli."
Hroch:
"No a? Tak byla nějaká věc nedořešená. Koneckonců asi píšete o projednání mezi dopravci+objednali a SŽ(DC). Nikoliv o projednání mezi objednateli navzájem nebo o projednání v rámci objednatele. Neočekávám, že byste byl zpraven o všech jednáních, které objednatelé vedou (vč. interních)."
Přesně tak. V době uzavírky návrhu po projednání s dopravci a objednateli stále ještě nebylo jasno, proto tam poznámky nadále byly.


Mořepetr:
"Ty poznámky se zřejmě neosvědčily, letos to jde naštěstí i bez nich."
Nejde o to, zda se osvědčily, či ne. Tak, či tak to však neznamená, že rozsah, který je v návrhu, skutečně vyjede... (Pořád je to jen „návrh“).

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf Vávra.)


Mořepetr#5033@07.7.2020 22:24:38 >>Ad Rudolf_vávra: Paniku šířily ty poznámky.::blush::
Pokud opravdu nebyly myšleny vážně, tedy že od začátku nebyla ve hře varianta ukončení vlaků dle těchto poznámek, je opravdu smutné, kam až dospěla komunikace mezi zástupci krajů::sad::

Děkuji za doplňující informace, čím dál víc, to bohužel ukazuje zbytečnost těchto poznámek. Ostatně jak píšete, i když tam nebudou, ještě to neznamená, že daný vlak pojede.


Vantju#4561@08.7.2020 13:36:59 >>A co jinak k návrhům jízdních řádů? Nějaké další postřehy? Je zajímavé, že každý rok tu byla bouřlivá diskuze na toto téma a letos téměř nic. ::happy::


Jeneč#1745@08.7.2020 15:20:42 >>Tak třeba nechápu, proč na trati 093 vlaky v návrhu projíždí zastávky Dřetovice a Kladno Vrapice, když jízdní doby zůstávají stejné. Proč tam nemůže zůstat zastavování na znamení. Neříkám, že tam jezdí davy, ale třeba do Vrapic jezdí ráno študáci na učiliště a odpoledne se vracejí. Takhle jim dost cestu od Kralup zkomplikují a o hodně časově prodlouží.


Orky#15349@08.7.2020 18:07:39 >>Vantju: A co řešit? Vždyť je to skoro stejné, jako letos.


Ic540#4651@08.7.2020 21:29:10 >>Vantju : ::ok::

Tak nějaké lokální záležitosti zazněly v daných vláknech.

V Msk bylo vyzdviženo, že okrajové spoje doznaly revoluční změny.
Ale samozřejmě se k A neudělalo B.
No už jsme si zvykli co připomínkujeme.
Trvá to i dva roky než se k A dodělá B.

Tady se řeší spíše dálkovka.

Tož bych vyzdvihl oživení noční dopravy.
Ve Svinově a Hlavním se v noční době vystřídá hned 6 nočních vlaků jen od RJ. Další pak ČD.
Ve Svinově či Hlavním bude přestup od Vídně do měst Havířov až Košice a odvratně.

No cvrlikání vrabců přepovídá sezónní auto vlak Ostrava Svinov Chorvatsko.
Na dotaz bylo odpovězeno neodpovězeno.::happy::

Hlavně ať už je ten strašák virový pryč i pro příští léta.
A všem hezký večer...::wink::


Priapos#1799@08.7.2020 22:33:11 >>

Mořepetr:
"Ty poznámky se zřejmě neosvědčily, letos to jde naštěstí i bez nich."


Poznámka 99 je použita i v návrhu JŘ 2020/2021.


Mořepetr#5035@08.7.2020 23:07:14 >>

Priapos:
"Mořepetr:
"Ty poznámky se zřejmě neosvědčily, letos to jde naštěstí i bez nich."

Poznámka 99 je použita i v návrhu JŘ 2020/2021."

Na jaké trati?


Ic540#4652@09.7.2020 0:42:03 >>Mořepetr : Na 321 třeba...


Mořepetr#5036@09.7.2020 7:39:59 >>

Ic540:
"Mořepetr : Na 321 třeba..."

Díky, tam jsem se nedíval. ::vypravci::
Tam to ale moc paniky nevnese, nějaký vlak pojede, jen jde o to kdo bude dopravce. Pokud jsem to tedy správně pochopil.


Zzz#6100@09.7.2020 21:03:06 >>https://www.youtube.com/watch?v=a4KOQjM3YMI


Orky#15353@09.7.2020 21:29:44 >>Mořepetr. Tak mezi šotouši už jen to, že by ty výkony mohla převzít Arriva, vyvolává paniku už teď:
Arriva nabídla státu, že bude jezdit na dalších třech rychlíkových tratích


Mořepetr#5038@09.7.2020 22:44:27 >>Ad Orky: To nebudou šotouši. Však změna loni v prosinci pro ně znamenala přímo orgie, díky náhradám. A to od ČD i od DB (Arriva) ::happy::
Je pravda že ČD si je na R26 hýčkala daleko déle. Už pomalu ČD neměla nic co by nejelo jako náhrada za 854.


Luboš_3.21#2471@10.7.2020 11:29:52 >>Pomůcky na stránce viz odkaz: https://gvd.cz/ již nefungují. Pravděpodobně i letos zásah SŽ(DC), proti volnému zpřístupnění pomůcek.


Paul2no#2102@10.7.2020 18:55:30 >>Pomůcky GVD:Stahujte, seedujte.


Fany#10646@11.7.2020 10:26:56 >>DOTAZ k trati 323/303: v návrhu na příští gvd je příjezd Os od Frenštátu v 15:19 a odjezd z Valach do Kojetína také v 15:19... jak to vlastně jezdí teď , čeká to?


Tom754#5518@13.7.2020 7:05:41 >>Teď jsou tam dvě minuty a vazba je zajištěna. Příští rok předpokládám, že se to ještě upraví.


Z_F_J#730@13.7.2020 15:51:00 >>No uvidíme, ale bylo by to rozumné.

Stát opraví koleje z Jaroměře do Staré Paky, vlaky to výrazně zrychlí
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/rekonstrukce-zeleznice -mostek-stara-paka-jaromer-zrychleni-vlaku-hradec-kralove-liberec .A200709_558127_hradec-zpravy_the


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod