K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Ostatní země

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Viajero#611@21.9.2020 17:12:18 >>Vypadá to, že kovid zřejmě urychlil některé tradičně se opakující procesy typu, mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. V roce 2010 byly vytvořeny (nové) Ekvádorské železnice jako státní podnik, který měl spravovat železnici jako dopravní podnik a také jako "Monumento Civil y Patrimonio Histórico, Testimonial y Simbólico" (to snad ani není nutné překládat). A v srpnu 2020 vydává prezident Lenín (pěkný nomen omen) Moreno dekret, kterým podnik posílá do likvidace. Nemovitý i movitý železniční majetek má být převeden na Ministerstvo turistiky, které má v budoucnu zajistit jeho využítí prostřednictvím smíšeného podniku veřejného a soukromého sektoru nebo koncese.
Zájem měl projevit Perurail.
Je to nejistota, i když snad se někdy dočkáme doby pokovidové a Nariz del Diablo je takovým turistickým bonbónkem, že mu likvidace nejspíše nehrozí. Na druhou stranu, pokud to bude po vzoru Perurailu na Machu Picchu, tak aby šotouši založili prasátko raději už dnes::proud::.


Vantju#4664@21.9.2020 23:31:48 >>Nevím, kam to zařdit, neb je to spíše obecně evropské - TEE 2.0. Napsal bych k tomu něco rádoby vtipného, ale protože by se to zvrhlo do diskuze "Galati - Chojnice každé dvě hodiny", tak k tomu jen objektivně napíšu, že je to krásná myšlenka a není k ní daleko – jeden pár ICE Amsterdam - Basel už jezdí.

Jeden z hlavních taháků letecké i autobusové dopravy je často jízda bez nutnosti přestupovat (i já, ultrašotouš, považuji dva a více přestupů v rámci jedné cesty za nebezpečnou překážku a vědomí "od cesty odsud sem mě dělí jen nástup a výstup" je mnohem příjemnější a lákavější, než "tady mám na přestup hodinu a tady jen 15 minut, protože další vlak jede za 4 hodiny a tím bych dorazil moc pozdě/ztratil další přípoj ten den" a proto tak zdánlivě rychlá cesta vlakem v evropském měřítku (třeba právě Amsterdam - Curych) může odradit svou komplikovaností, přitom ICE to dává za sice horko-těžko, ale stále ještě snesitelných 8 hodin, zatímco bus to jede nejméně 14 hodin a auto 9 hodin a nemyslím si, že by z té sorty lidí, co má nějakou potřebu mezi těmito městy jet, využívalo z 99% letadlo.

Dokument je nutno brát s velkou rezervou, Paříž - Varšava je samozřejmě utopická šílenost, ale Amsterdam - Barcelona už třeba ne - opět, vlak jede prakticky výhradně po VRT. TGV z Barcelony dnes odjíždí v 10:10, v Paříži je v 16:46 na nádraží Lyon a z nádraží Nord odjíždí Thalys do Amsterdamu v 17:23 a dojíždí ve 20:44. Pokud by byl vlak veden přes Marne la Vallée-Chessy a přes letiště, Paříže se lehce dotkne, proletí skrz zhruba okolo 16:30 a v Amsterdamu může být v 19:40, za 9 a půl hodiny. To na první pohled působí jako šílený čas, ale
- zahustilo by se spojení Barcelona - Lyon nebo Brusel - Amsterdam
- vznikla by nová přímá spojení (Lyon - Amsterdam, Barcelona - Brusel, pařížšké letiště - Nizozemsko,..)
- v podobném duchu už TGV jezdí (Lyon - Brusel, Marseille - Brusel, Štrasburk - Brusel..), propojení více států EU tak lze nazývat skutečným sbližováním členských zemí), není to tedy nabourávání nějakého pevného taktu "do Bruselu z Francie jen z Paříže"
- autem to trvá minimálně 15 hodin
- autobusem to trvá "nádherných" 23 hodin
- VRT by získaly podstatně vyšší význam evropského rozměru

Pokud se tedy oprostíme od potenciálních blbostí a zaměříme se na myšlenku samotnou, je to vcelku logická snaha, kterou si mohl říct asi každý nezainteresovaný – když má tolik států tolik VRT, proč je spojení mezi těmito státy (např. Itálie-Francie) taková tragédie? ::happy:: A je tedy dobře, že existuje nějaká iniciativa poskládat z mnoha převážně vnitrostátních cancourků funkční dopravní prostředek v rámci celého kontinentu, ne jenom od Říma po Turín či od Lyonu do Paříže a mezi jak v hlubokých devadesátkách (TGV snad 3x denně po konvenční trati, klikatící se v horách). Systematická vize komplexního projektu je totiž mnohem lepší, než posuzovat jednu relaci, jak u nás bývá vznikem v mnoha ohledech... (a tohle je vlastně i to, k čemu se tady hlásím asi nejvíce – noční vlaky jsou kapka v moři, kterým je vlak jako konkurenceschopný dopravní prostředek v rámci celku, ať už je ním Praha, Česko nebo Evropa a jsem rád, že se v tom pomyslném vrcholu začíná uvažovat i jinde, než jen v mé hlavě ::proud::)

Těch relací je hromada a paradoxně některé už existují. Takové rj Praha - Graz jsou téměř ideální, k dokonalosti chybí jejich veden z/do Lipska - tím vznikne hodinovka Praha - Dresden, rozseknutá každou druhou hodinu IC vlaky Praha - Ústí - Cheb a doplněná posilovými spoji do/z Ústí/Teplic ve špičky a především vznikne přímé a časté napojení na velevýznamný uzel Lipsko, odkud lze vlakem pokračovat na Erfurt, Frankfurt či Hannover a dále. Potom třeba už existující a příští rok ještě lepší rj München - Wien - Budapest či naopak paradoxně jezdící jen jednou denně, např. München - Stuttgart - Paris nebo Frankfurt - Basel - Milano. Z neexistujících pak Frankfurt - Marseille - Barcelona, München - Verona - Řím, Mnichov - NRW - Amsterdam a po dokončení infrastrukturních projektů Londýn - Paris - Milano - Řím nebo Berlin - Kodaň - Malmö - Stockholm,... zkrátka vytvořit páteřní síť (rychlo)vlaků v rámci celé Evropy, se standardy (např. pravidelný interval 2 hodiny apod.) a tak, aby fungovala (např. s horkou zálohou, která je v případě problému schopna do 30 minut vyrazit z některého z bodů trasy, např. v případě rj Lipsko - Graz z Prahy a Vídně). Jak jsem několikrát psal výše, věřím, že potenciál* zde je.

* - teď v době koronavirové zrovna ne, ale kombinace profláklé mezinárodní autobusové dopravy, skutečnosti, že naprostá většina lidí jezdí autem a hrstky lidí, která má železniční dopravu prostě ráda (ekologické důvody, pohodlí, zdravotní důvody,..) generuje, si myslím, dost velkou poptávku na to, aby tato síť byla úspěšná.

A kdo mi s tím přímým vlakem skrze Prahu nevěříte, svezte se někdy railjetem Berlin - Graz či opačně skrze Prahu, anebo si prostě jen spočítejte, kolik lidí v Praze z jedničky vystupuje, kolik nastupuje a kolik lidí ve voze zůstává. ::happy::


D.S.#216@22.9.2020 8:43:55 >>Když se na to podíváme z hlediska ČR. Se směrem Praha - Drážďany - (Lipsko) souhlasím. Tady by asi poptávka byla. Směr jih hodně udělá dokončení zásadních prací na Suedbahn. Protažení rj dále na Klagenfurt - Villach - (Ljubljana/Venezia) má určitě potenciál.
Stále ale bude velmi chybět rychlé spojení na jihozápad. Ať už Praha - Mnichov - Zurich nebo Praha - Mnichov - Innsbruck - Verona - Milano.


Vantju#4666@22.9.2020 9:25:43 >>To by v horizontu několika let snad nemusel být problém, pokud se podaří zadrátovat Plzeň - Regensburg a nějak vyřešit rychlé spojení. Byť teda trasování v tomto směru je šílené a divím se, že vize nepočítá s novou tratí Roding - Regensburg, mimo letmým pohledem do map zbytečný závlek přes Schwandorf. Směr Norimberk je ale tudy přímější, než přes Cheb, pokud by se podařilo trať Schwandorf - Cheb dostat do nějakých lepších parametrů... bohužel mezinárodní doprava z Česka na západ Evropy je vyjma Vídně tragická, za současné či i stále jen trochu vylepšené infrastruktury nebude účelnost takových mezinárodních silných linek stejná, jako třeba Amsterdam - Barcelona nebo Londýn - Řím, které pomalu v celé délce vedou po VRT.


T_._H_.#12653@22.9.2020 15:38:26 >>Teď asi čekáte, že to zepsuju na dvě doby a vezmu vám iluze, které nenahradím jinými... Nebojte, nezabývám se přízraky a chimérami. (Na druhé straně, při dobré jazykové vybavenosti, dostatečné ohebnosti a funkčním generátoru blábolů ála "systematická vize komplexního projektu" by se na tom dala postavit nejedna kariéra, nejeden grant, nejedna studie.)
Když budu abstrahovat od obsahu (v němž se teda s nočními vlaky úplně nemaže ani povinně optimistická prezentace: "The development of additional overnight trains is to be welcomed, but their economic challenge is not to be underestimated" ::happy:: ), nebudu rozebírat potenciál poptávky Amsterdam-Barcelona vlakem míjejícím Paříž a zamyslím se jen nad "cui bono":
Za zdůraznění především stojí, že předkladatelem není žádná z rozbujelého keře unijních agentur, ale německé Spolkové ministerstvo pro dopravu a digitální infrastrukturu; to samozřejmě není náhoda, ale důsledek aktuálního půlročního německého předsednictví Evropské unii (při 27 členech si spočítejte, kdy opět na něj dojde řada). Není to tedy nic, co by byť pomalu mířilo k technické specifikaci a realizaci; jde spíše o "nastolování témat" v rámci tohoto předsednictví. Ano, přijde-li s tímto tématem Německo, má to větší váhu než kdyby s tím přišlo třeba Řecko (na které se stejně jako celý Balkán už od severu ::rofl:: ovšem tím pádem nedostalo ani v rámci TEE, ani nočních spojů, což je z šotoultras hlediska jistě neodpustitelné). Na druhé straně je na tom zjevně patrné, že je to zájmový pohled Němců - nezbytná a peněženky otevírající "klimaochranná" a "uhlíkoneutrální" blábolistika směřuje k "nutným" infrastrukturním projektům, které tím lépe odůvodní svou potřebnost, především Fehrmarn-Tunnel (stavba měla být zahájena letos, ale byla odložena), NBS Hannover-Bielefeld a "Frankfurt 21" ::happy:: (narážka na kontroverzní Stuttgart 21, jde totiž o podobný "městský" tunel ve Frankfurtu nad Mohanem, který se taky bude prosazovat velmi ztuha). Česká republika samozřejmě žádnou "křižovatkou železničních cest" nebude... reálně se na "TEE" přejmenují stávající EC. No a zároveň jde o vnucení "Deutschlandtaktu" celému okolí (zejména Francouzi tudíž musí být přirozeně proti ::lol::) a zřejmě i snahu vynutit si přístup ICE na francouzské VRT. Totiž jakkoli má EU plná ústa propojování a sjednocování, v reálu furt existují "národní bariéry", přičemž vtipná v tomto kontextu je poznámka, že "například" SNCF a DB mají založit holding ::crazy::. Samozřejmě se přes plnou hubu o konkurenční a liberalizované železnici uvažuje o zvýhodnění - "usnadnění" pro státem vlastněné dopravce: "Facilitation by the EU Member States as owners of the railway undertakings and/or regulatory authorities would appear helpful with regard to speedy implementation" (prostě nějak ty regulační autority ohněte a přinuťte).
Já se ovšem bojím něčeho jiného: že se v "zájmu" tohoto pokusu spojit nespojitelné to bude nejen potřeba masivně dotovat (což je úplně jasné, vždyť i ten Kiepura z Varšavy do Brusele jezdil a skončil na vzduchovozičství), ale začnou se vymýšlet netržní překážky pro alternativní druhy dopravy, zejména pro leteckou, která bude i přes veškerou snahu tlačit "stydění se létat" přirozeně dominantní (Stockholm-Budapest vlakem, no jasně) - různé ty odletové daně, příletové daně a šest dalších dnes ještě neznámých poplatků bez souvislosti s letectvím, aby se uměle zvýhodnil vlak...


Agent#9246@22.9.2020 19:55:39 >>

S4991023:
"Hlavně jsou to země, kde nemají dvojvládí 3 kV/25 kV jako u nás. Ital a Španěl to má rozdělěné VRT/konvence a ne sever/jih. Spíše mě udivuje, že se Žabožrouti nesnaží vyhubit těch 1,5 kV."

Tak to bych se hádal... Si v Es udělali kus VRT na evropským rozchodu (zároveň zrušili souběžně vedoucí kozí dráhu,) ale pak si někdo všiml, že na konci je přístav, takže se dodatečně dělala přestavba na rozchod "širší než široký." Aspoň maji univerzální pražce, tak jim to ani moc dlouho netrvalo. 25 kV tam ale zůstalo. Vzhledem k tomu, že náklady se tahají do toho přístavu dieselem, tak to ani nikomu moc nevadí. Asi si u RENFE něco neuvědomili, když si relativně nedávno objednávali ty Traxxy (253) - jsou jen DC. Takže podobojí maji akorát už docela letitý Siemensy řady 252 a vysokorychlostní park.


S4991023#4135@23.9.2020 14:39:36 >>No, to je spíše svědectví jižanského bordelu ::biggrin:: .
Ona se nevejde tříkolejnicová splítka 1435 + 1668?


Agent#9247@23.9.2020 17:28:08 >>Vejde a dokonce se i provozuje, nejméně na dvou místech: Barcelona - Figueres a Valencia - Castellon (zatím jen jedna traťová kolej, kdy to bude hotový komplet, to fakt nevim.) Vlastně na třech - splítka je i na letiště Madrid - Barajas, ale jezdí se tam jen zeširoka, terminál dálkový dopravy tam není a asi se ani nevejde.

On je tady docela tlak na dokončení středomořskýho koridoru, ale definitivní trasa asi ještě stále není stanovena v jeho severní části - k žabožroutovi přes Barcelonu nebo přes Zaragozu (Canfranc.) A ten by se opravdu moc chtělo na 1435...

Nicméně úsek VRT popisovaný včera byl ostrov 1435 od nikud nikam někde v Galicii. Od Madridu je v plánu to napojit na zbytek VRT sítě, ale zjevně je to u ledu.

A eště dotaz do placu: Jak moc je velkej problém udělat z Traxxu DC verzi MS ? - Asi moc ne, ale zadarmo to jistě není.


Petr_Šimral#10245@23.9.2020 18:38:15 >>Jak moc je velkej problém udělat z Traxxu DC verzi MS ? - Asi moc ne, ale zadarmo to jistě není.

Zcela zásadní. TRAXX DC nemá trafo...


Agent#9249@23.9.2020 19:02:03 >>No to je jasný, ale ten trafák by se IMHO dal přidat, ne ? Z Perše udeláš Eso taky relativně jednoduše a snadno. U Traxxu bych to celkem logicky předpokládál stejný. Tak snad nejsme ve sporu...


Petr_Šimral#10247@23.9.2020 19:51:54 >>Tak snad nejsme ve sporu...

Obávám se, že jsme.

Ale nenašel jsem nikde uspořádání strojovny DC verze, nicméně předpokládám, že bude úplně jiná než v MS verzi.

363 --> 163 je špatný příklad, protože řada 163 vznikla vyndáním trafa z řady 363.

U TRAXXů byly řady AC a DC a teprve na základě toho pak vznikla řada MS.


Agent#9250@23.9.2020 22:34:17 >>Tak jinak... Traxx AC a možná i MS má jiný TM, než DC ? - To bych i dokázal pochopit proč.

Pokud to tak neni, tak opravdu nestačí prachy, trafo, AC vypínač, usměrňovač, filtr a nějaký další drobnosti ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)


Petr_Šimral#10254@23.9.2020 22:46:35 >>No. Sice to nevím, ale předpokládám, že podvozky včetně TM a jejich chlazení budou opravdu stejné.
Stejná bude i kastle a stanoviště strojvedoucího. A ve strojovně i systém chlazení TM, trakční měniče, měniče pomocných pohonů, odporník EDB (to vše jede z meziobvodu). Otázkou je, zůstanou - li po přidání trafa a ostatní bižuterie na stejném místě z hmotnostních důvodů...


Bilbo#228@27.9.2020 12:28:39 >>a kdo nemůže usnout může počítat vagónky ::proud::
Долгожданное возвращение газотурбовоза ГТ1h-002 в работу


Ahmad_Šáh_Masúd#1474@02.10.2020 10:04:36 >>Thello končí s denními IC Miláno - Marseille:
https://www.railwaygazette.com/passenger/thello-to-withdraw-milan o-marseille-inter-city-trains/57485.article


Libcha#1669@07.10.2020 21:35:10 >>Při letní návštěvě Basileje jsme na S-Bahnu kromě moderních jednotek spatřili taky jednu obstarožní netrakční vratnou soupravu, tahanou/tlačenou klasikou Re 420. Čelo a dveře soupravy vypadaly podobně jako u motoráku na fotce níže. Co to prosím mohlo být zač?


Kejvačka#2643@07.10.2020 22:47:39 >>Ze současné Koreje - ze svobodné části země.Vojtag#3825@08.10.2020 19:14:17 >>Není to omyl - svobodné části země? Já myslel že to jsou fotky ze severu. Ale teda nic moc - hlavně že mají na voze budovatelské transparenty, ale ty křivé a prohnilé dveře na bočnici vozu zaryglované kusem klacku, za to by je asi Kim nepochválil. Nebo ty vlaječky na vozech, které jsou tak prasácky naložené drátem, že lituju toho kdo je bude muset vykládat ::biggrin::


Canfranc#725@08.10.2020 19:28:11 >>Nějak se nepamatuju, že by tyhle rachotiny ve skutečně svobodné části Koreje jezdily...


T_._H_.#12842@09.10.2020 8:05:47 >>Že by v KLDR už konečně byla svoboda projevu a pohybu?
Hm, spíš ten drát (mimochodem pěkně nakydaný jak hnůj, to je kvalita přepravy...) vezou na stavbu oplocení dalších koncentráků ::happy::.
A co asi bude v tom prorezlém voze pod plachtou, že je na tom takový oslavný nápis?
No hlavně když dělníci loajálně podporují Stranu.


Milloss#667@09.10.2020 9:34:40 >>Libcha
SBB Steuerwagen BDt EW II (Einheitswagen II)
https://www.flickr.com/photos/kevinbietry/34660372033/in/pool-848 08663@N00
https://www.flickr.com/photos/richa2002/29569205736/lightbox/
https://www.flickr.com/photos/richa2002/25182616348
https://de.wikipedia.org/wiki/Einheitswagen_(Schweiz,_Normalspur)


Petr_barchánek#1210@09.10.2020 11:03:21 >>zaryglované kusem klacku

Ježišmarija, vy ste utrh i ten rýgl a už to tak krásně drželo, copak si myslíte, že to budu spravovat každej rok?


csik#9@10.10.2020 15:08:57 >>Ahmad_Š M čtvrtek, 01. října 2020
v Itálii pak "ožila" řada spojovacích tratí .... A úplná novinka a vrcholně zajímavá je reaktivace horské dráhy v Apeninách z Termoli do Campobassa.


Žádnej zázrak, od 9.8. zavedeny 2 vlaky, vše ostatní i nadále NAD – už od 2.10.2016. Rejpou se v tom už od 2015. To je jako u nás, práci si šetří na 2 pětiletky...viz Jaroměř a další,
Tahle to vypadalo rok před tou NAD:
Fenway#43@12.10.2020 16:40:33 >>Dampfbahn Furka Bergstrecke: Parní vlaky ve švýcarských Alpách. Krátký film se 3 parními lokomotivami v provozu na konci září 2020.

https://www.youtube.com/watch?v=-vzRfSWnCV4&t=747s


Kejvačka#2647@16.10.2020 8:41:35 >>Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un s mechanickým návěstidlem.http://www.kldr.info/2020/10/15/soudruh-kim-cong-un-navstivil-obn ovovanou-oblast-komdok/

Vážený soudruh nejvyšší vůdce, který cestoval do vzdálené a hornaté oblasti Komdok nebezpečnou a dočasně obnovenou železnicí v úzké soutěsce, se s velikou radostí a velkým pohnutím setkal s velícími důstojníky Korejské lidové armády.


Bram#11485@16.10.2020 8:56:59 >>Vážený soudruh nejvyšší vůdce stojí pravou zadní na pěkně shnilém pražci. Tak pozor, aby ho vahou své osobnosti nakonec neprošlápl ::rofl::.

Jinak ta trať je už na první pohled v hrozném stavu ::coze::::crazy::.


Miropiro#1733@16.10.2020 13:23:43 >>Tři roky zpět jsem navštívil Madrid. Cestoval jsem AVE z Valencie na Atochu, o pár dnů později pak z Atochy jsem jel AVE do Lleidy směr Barcelona. Tak by mne zajímalo, proč se nyní mohu dočíst k plánu na terminál Vídeňská v Brně:

Podle zástupců Správy železnic, kteří záměr navrhují, jsou podobně navržené uzly i v Praze, Ostravě nebo dokonce Madridu. „Propojení tratí mimo hlavní nádraží je důležitý bezpečnostní prvek, který zajistí odklonovou trasu při poruše či výluce v uzlu Brno,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

O jakém uzlu madridském je řeč?


Gabuliatko#5379@16.10.2020 13:33:06 >>Pohled na mapu říká že se dá jet bud přes Atochu nebo přes Principe Pio.


Agent#9260@16.10.2020 23:15:02 >>

Miropiro:
"O jakém uzlu madridském je řeč?"

Už jsem tam pár let nebyl, ale dělaly se v tý době další dvě koleje Atocha - Chamartín. V jakym rozchodu mi není známo, ale čtyři tehdejší koleje byly k mání jen zeširoka. A na st. Atocha mi nedocházelo, kam to zaústit.


Agent#9261@16.10.2020 23:20:18 >>

Gabuliatko:
"Pohled na mapu říká že se dá jet bud přes Atochu nebo přes Principe Pio."
Maji tam triangl, ale už si nepamatuju kudy přesně. Vede to úplně mimo.


Kejvačka#2648@20.10.2020 8:44:33 >>http://www.kldr.info/2020/10/20/nova-sestinapravova-stridava-elek tricka-lokomotiva/

Nová šestinápravová střídavá elektrická lokomotivaPchjongjang, 20. října čučche 109 (2020) (KCNA) – Dělnická třída, vědci a technici v oblasti železniční dopravy naší země vyvinuli moderní šestinápravovou střídavou elektrickou lokomotivu, vybavenou nejnovějšími technologiemi.

Vývojáři vlastními silami a technikou navrhli a vyrobili hlavní součásti, včetně trakčního měniče, pomocného měniče a asynchronního trakčního motoru. Také vylepšili programy, které umožňují plynule řídit trakční výkon a rychlost, aby byla zaručena bezpečnost a spolehlivost jízdy.

Úspěšný zkušební provoz byl proveden na různých úsecích železnice, včetně strmých úseků a prudkých oblouků, a byly během něj vědecky potvrzeny technické vlastnosti lokomotivy.

Vývoj šestinápravové střídavé elektrické lokomotivy našeho stylu otevírá perspektivu dalšího zvyšování kapacity železniční dopravy a je dalším pokrokem v upevňování základů soběstačné železniční dopravy v souladu se specifickými podmínkami země.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp


T_._H_.#12964@20.10.2020 8:58:40 >>v souladu se specifickými podmínkami země
No, asi tak.


Mladějov#15224@20.10.2020 9:41:11 >>Nová šestinápravová..

Na střeše má litinové odporníky ala Bobina.
No hlavně když tam vylepšili programy ::proud:: - nechtěl byste s tím jít oslňovat někam na laické fórum ?

To je asi jako s. Kim stojící u shnilých pražců. Holt politruci neznaj techniku a zjevně netuší, co by měli na fotce retušovat.


T_._H_.#12967@20.10.2020 9:47:45 >>Ale zase soudruzi ve specifických podmínkách už v roce 2020 vlastními silami vyrobili asynchronní motor... já bych je nepodceňoval, v další pětiletce možná budou mít místo polovodičů nejnovější technologii celovodičů ::happy::


Mladějov#15225@20.10.2020 9:55:15 >>No, vlastními..
Já nechci být válečný štváč, ale když kouknu na ty podvozky, tak to vypadá jako nová karoserie na starém železe - úplně stejně, jako "nové" metro z Berlína a "nová" KT8D5 z Prahy i s původním panelem kontrolek za řidičem - už zde bylo místním vlezdoprdelkou opakovaně publikováno.

Třeba si ten další zájezd zdarma do té krásné země zas vyslouží ?
I když riziko, že si ho tam nechaj, je taky, načichl revizionismem a domovská Strana mu stáhla klip, měli by se mít v KLDR na pozoru, kdoví co za tím vězí !


BRKS#31@20.10.2020 11:19:19 >>Mladejov: Presne tak. Kedže je to Co-Co lokomotíva, tak mi z toho vychádza, že nám ukázali vytuningovaného elektrifikovaného Sergeja. Kedže elektrifikáciu zvládli súdruzi už v minulosti, stačilo im vyrobiť nové bočnice, čelá a dať lepené okná. ::happy::


Z_F_J#752@20.10.2020 13:52:33 >>Když už jsme u toho Kima... Měl se držet vlaku a nejezdit buržoazním autem ::biggrin::

https://tn.nova.cz/clanek/kim-cong-un-mel-nehodu-se-svym-terenake m-skoncil-v-ryzovem-poli.html


Mladějov#15233@20.10.2020 14:12:23 >>Holt jsou si tam všichni rovni..a někteří jsou si rovnější.
Známe.


Pavel_Večeřa#2359@20.10.2020 18:08:57 >>Přitom při pohledu na čela se mi okamžitě vybavila Bobina či cokoliv jiného ze Škodovky. Jinak z náhledu jsem tam viděl řadu 109E.
Myslíte, že by se těch 20 našich kusů podařilo udat v Severní Koreji? ::proud::::lol::::biggrin::

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Večeřa.)


T_._H_.#12975@20.10.2020 18:44:57 >>Určitě, když je tam pošlete zadarmo.
(No možná dostanete nějaké severokorejské wony, v kurzu... on vlastně nejspíš ani žádný neexistuje - oficiální je 900 KPW za dolar, ale se směnitelností to je asi jako se socialistickou Kčs.)


Fero#1352@20.10.2020 19:28:39 >>Kúzlo nechceného, alebo ako to nazvať, keď na titulnej stránke v prehľade obrázkov vykukne toto z roku 2018, v kontexte vyššie uvedeného výrobku z KLDR: /discus.php?addr=www.k-report.net/presmerovani/%3Fprispevek=3945476


Pavel_Večeřa#2361@20.10.2020 22:13:50 >>A dokonce po vzoru mašin řady 350 došlo k otočení smetáků ! xD


S4991023#4176@20.10.2020 23:20:49 >>A pokud je lokomotiva skutečně střídavá, přičemž aktuálně je celá severokorejská normální síť elektrizována ss, tak to znamená buď, že se Kimovci chystají konvertovat, nebo obsadit jižní Koreu


Mladějov#15237@20.10.2020 23:39:32 >>Anebo je to úplně nejjednodušší: Na sergeje udělali laminátovou kastli jako na tu KT8,co má původní smeták i podvozky s kolejovkama, šikovného fotografa a propaganda jede.
Protože hlavní je ideologie čučche, tedy "absolutní soběstačnost" ve všem a zřejmě je třeba přinášet stále nové důkazy o úspěšné cestě.

Jak jsou na tom vůbec aktuálně po těch záplavách ?


Kejvačka#2649@21.10.2020 10:25:46 >>Mladějov: Všechny podstatné aktuální informace jsou česky a slovensky na http://www.kldr.info a spousta videí v angličtině nebo s anglickými titulky např. na https://www.youtube.com/channel/UCOzQqWFt3BWJ0ToEyPgmZqg/videos.


Saul_Goodman#568@21.10.2020 10:26:29 >>Kejvačka: autobusácká mr*ko...


Libcha#1688@21.10.2020 12:31:08 >>SG: ne, že by vždycky všechny mé příspěvky byly supr přínosné, ale aby obsahem příspěvku byla jen nadávka, tak to je dost za hranou. Tak se klidni.


S4991023#4177@21.10.2020 17:00:10 >>Libcha: Tomu dispečerovi a řidiči ČSAD ZDAR Žďár nad Sázavou to ale patří.


Petr_barchánek#1216@21.10.2020 20:40:47 >>Nenávážejte se do něj. Já sem na ty žvásty chodím v rámci psychohygieny.


Canfranc#727@21.10.2020 22:12:08 >>Podstatné je, že všechny Kejvačkou uvedené zdroje nemohou být samozřejmě v rámci čučche a národní propagandy "nepravdivé", takže zaručeně upravené a nepravdivé jsou ... ::lol::

Stejně jako kecy o tom, že v KLDR není ani jediný nakažený covidem...


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod