K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Ostatní země

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Miroslav_ Zikmund#992@12.10.2021 13:15:58 >>Vantju : mezi Kolínem a Prahou vozila půlnoční rozjezd 810 místo žabotlamů a kupodivu se "zastávkou znamení" zmákla žabotlamí jízdní doby ...


Nocni_spoje#477@12.10.2021 17:47:30 >>

csik:
" A při té „vatě“ se tam neflákají, ale rozvážejí po vozech NJ čerstvé pečivo, co po půlnoci dovezlo pekařské auto. Takže zákazníci (v Bc,WL) NJ ÖBB mají ráno ke kávě křupavé rohlíčky, na rozdíl od českého RJ, kde žmoulají týden starý rohlík z igelitu....viz RJ, kde to Vel.šef vysvětluje, proč."
Pohadky ovci babicky, cestou do Benatek dostanete v Nightjetu igelitovy croissant, zpatky cerstvou "kaiserovku" dodanou v Salzburku.
Vantju:
"Já jsem třeba toho názoru, že by mimo léto (od října do dubna) mohl jezdit vlak noční do Říma i do Benátek dohromady, v Římě by byl možná vcelku pozdě, ale nízká obsazenost nočního vlaku do Benátek mimo sezónu mne vůbec nepřekvapuje a nemyslím si, že by tu kdokoliv jiný usuzoval jinak."
A jak byste to dal dohromady provozne s vozovou skupinou do Milana?


Libcha#1864@12.10.2021 19:16:28 >>Spojení NJ do Říma a Karbenátek je problematické hlavně v rozdílu vzdáleností. Zatímco první jmenovaný má na nočák dost dlouhou trasu a tak musí vyrážet poměrně brzy, aby nepřijížděl až v poledne, druhý to má zase až příliš blízko a tak se schválně crcá a ještě oklikou, aby se cestující vůbec stihli vyspat. Kdyby se spojily, tak by buď jeden jel zbytečně dlouho a přijížděl strašně pozdě, nebo by druhý jel dost krátce a hlavně v nevyhovující poloze s příliš zbytečně brzkým odjezdem a nechutným příjezdem někdy před pátou...

Ostatně si myslím, že až se vyrubají všechny rakouské tunely a jestli i Ital zlepší malinko infra, a zvýší se i spolehlivost, aby RJ nemusel mít nastavené delší jízdní doby než RegionaleVeloce, tak to ten denní RJ z Vídně do Benátek zvládne tak rychle, že poptávka po NJ zmizí.


Nocni_spoje#479@12.10.2021 20:19:01 >>

Libcha:
"Ostatně si myslím, že až se vyrubají všechny rakouské tunely a jestli i Ital zlepší malinko infra, a zvýší se i spolehlivost, aby RJ nemusel mít nastavené delší jízdní doby než RegionaleVeloce, tak to ten denní RJ z Vídně do Benátek zvládne tak rychle, že poptávka po NJ zmizí."
Zmizi z Vidne, ale ne z Mnichova (Stuttgartu, kam se ma NJ 462/463 od roku 2023 prodlouzit).


Vantju#5274@12.10.2021 22:42:55 >>Tak analogicky se podařilo "zefektivnit" Chopina – v Krakově je příliš brzy, ve Varšavě pozdě, ale obsluhuje obojí... jasně, EN asi nemůže jezdit po VRT, ale řešila by to třeba právě milánská větev (děkuji), která by se odpojila v Trevisu, v Benátkách (na Mestre) by byla v 6:30 a v Miláně v 9. 233/232 je v Padově stejně až v pět, takže by tam ty vozy dlouho nestály...

Ale taky nechci tvrdit, že je to dobrý nápad, jen že ten "politický zájem" má prostor pro nějaké zefektivnění, namísto prosté úvahy "jezdí to prázdné = zrušit".

Stuttgartu, kam se ma NJ 462/463 od roku 2023 prodlouzit
Máte tam i něco dalšího? ::biggrin::

Případně máte nějaké info o těch WL, co mají jedzit na nj Zürich - Amsterdam, prosím? Viděl jsem fotky Bvcmz v polepu nj, ale o dalších vozech nic víc. No a stále jsem zvědav, zda to fakt budou ty "T2S" od ÖBB...

Opět musím poukázat na geniální analogii. Když 15. prosince 2002 přešly noční rychlíky z/do Holandska do kategorie CNL, bylo k tomuto účelu revitalizováno několik vozů WLABsm166, tedy ten samý typ, který se tam má objevit letos, poté, co bude (byť pár let zrušený) spoj zařazen do sítě nightjetů (foto z Mnichova 1 a 2 - tento obrat se udržel od převzetí v GVD 02/03 až do zrušení v GVD 15/16; bohužel možnost ubytovat se v dodnes existujících vozech ve vlakovém hotelu v Amorsbachu už není dostupná – že by byl vůz prodán RDC pro nějaké šotovyužití? ::rofl::). Podle webu ÖBB má jet prvně 12. prosince, tak pokud by měl někdo náhodou stejné choutky, předpokládám využití prvního vlaku ve směru z Curychu do Amsterdamu. ::proud::


Nocni_spoje#480@12.10.2021 23:58:22 >>

Vantju:
"Stuttgartu, kam se ma NJ 462/463 od roku 2023 prodlouzit
Máte tam i něco dalšího? ::biggrin:: "
Mam, ale nemohu rict. ::uhoh::

V priloze obrazek lehatka, ohledne luzka se nechte prekvapit ::wink:: (prvni zkusebni jizda uz se uskutecnila a v planu je jeste jedna v prubehu listopadu). Jinak prvni pravidelny spoj by mel jet z Curychu uz v patek 10.12.


J_p#1263@13.10.2021 0:10:38 >>Vantju: jeste stale hledate vyhodnesji cenu pro Arrivu v Dansku nebo uz je to passe? Na vami uvedenou trasu se mi zda nejvyhodnejsi koupit si jednodenni sitovou jizdenku spolecnosti Arriva (Arriva One Day) za 99 DKK - 149 DKK. Ceny jsou ruzne na ruzne dny, ale vyrazne nizsi nez obycejne jizdne. https://shop.arriva.dk/oneday/products/
Plati od 00:00 dne platnosti do 04:00 nasledujiciho dne.

Edit: Jeste doplneni: Arriva zacina uz ve stanici Niebüll. Pokud to tam neznate, tak si na Niebüll rezervujte nekolik hodin casu. Je to kralovstvi mechanickeho zabezpecovaciho zarizeni, vcetne zavor, navestidel a vyhybek a je tam velmi cily provoz.

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)


Ahmad_Šáh_Masúd#2527@13.10.2021 7:56:35 >>Libcha - Karbenátky se dají nastavit o východní pobřeží nebo na severu o ten Štutgart.

EN asi nemůže jezdit po VRT,
Technicky samozřejmě ano, rentabilitě to ovšem nepřidá.

tak pokud by měl někdo náhodou stejné choutky, předpokládám využití prvního vlaku ve směru z Curychu do Amsterdamu.
Toto roční období z Curychu jedině na opačnou světovou stranu, tj. na jih. A bůhví jaké budou kovid-buzerace v euvrosajůzu...


Libcha#1865@13.10.2021 8:47:54 >>

Vantju:
"Tak analogicky se podařilo "zefektivnit" Chopina – v Krakově je příliš brzy, ve Varšavě pozdě, ale obsluhuje obojí"

To je právě odstrašující příklad. Kdyby se Chopin dělil v KTW na část do KRK a do WAW, tak by to ještě při troše snahy mohlo vycházet rozumně. Ale současný stav je asi nejhorší možný (vyjma tedy úplného zrušení). Žena tím jednou jela, coby nešotouš si pochvalovala WLABmz, ale dorazila vlivem zpoždění až po poledni, po asi 15 hodinové jízdě z PRG do WAW...


Ahmad_Šáh_Masúd#2528@13.10.2021 8:55:14 >>Tam chybí ta Vltava, která obslužila východní Polsko a Bělorusko a ještě někdy před 10 lety se na ní daly koupit rezervace k NRT jízdenkám za velmi solidní ceny. A v případě nevyhovující časové polohy tehdejšího Chopina se dalo v krajním případě vylézt v Katowicích kolem čtvrté ranní.


David#15754@14.10.2021 19:07:04 >>kromě Večerních universit by mnozí potřebovali i Večerní základku, kde by si doplnili zapomenuté znalosti......ono to dost blbě vypadá, když absolventi VŠ neumí číst a psát,
Ach pardon, skutečně jsem se přehlédl. ::blush::
(Mmch. v těch kecech okolo, které jste napsal, jste docela vedle.)
---------------------------

Pár dalších postřehů z mé cesty (viz výše) od 5. do 9. 10.:
- před cestou jsem ani nestíhal dohledávat, co se kde změnilo za covidová pravidla, tzn. nevšiml jsem si, že v Rakousku došlo (asi od počátku října) ke zpřísnění z povinných roušek na povinné respirátory třídy FFP2 či vyšší.

Ani 5. 10. při cestě "tam", ani 9. 10. při cestě "zpět", to v žádném vlaku (byť jsem jen tranzitoval) ani obchodě (několik obchodů ve Wien Hbf.) neřešil a nebyl problém, že jsem měl "jen" (nano)roušku.

- Docela jsem si říkal, co že se to konkrétně děje ve chvíli, kdy průvodčí v italských dálkových vlacích "fotí" mobilem ten QR kód tzv. Green-Passu (či mezinárodního covidového certifikátu". Myslel jsem si zprvu, že jde jen o "uložení do databáze", ale ono ne - zjevně jde o "porovnání s databází" včetně data platnosti atd., protože v NJ z Milána do Vídně (kde bylo slabší osvětlení) mi průvodčí tvrdil, že "můj QR kód není platný". Načež jsem ukázal ještě "lísteček" o datech jednotlivých mých očkování plus potvrzení o 1. dávce a najednou že prý O. K.

Tzn. fakt vyložené fízlování. Mmch. pakliže by to omylem "nebylo O. K.", co by se mnou asi udělali? Vyloučili z přepravy, paradoxně ve chvíli, kdy jsem jel s cílem opustit Itálii? Nebo - ?

Stejnou otázku si kladu i v té věci, co kdyby mě během italského pobytu postihlo jakékoliv jiné onemocnění, vlivem kterého bych měl tělesnou teplotu vyšší než 37,5 stupně, tzn. "skenovací pistole" na některém z větších nádraží by mě zaznamenala. Tzn. už bych nebyl vpuštěn do žádného vlaku (ani jiného dopravního prostředku)? Tzn. neměl bych se jak dostat ze země? ::uhoh::


Nocni_spoje#482@14.10.2021 19:29:46 >>

David:
"Tzn. fakt vyložené fízlování. Mmch. pakliže by to omylem "nebylo O. K.", co by se mnou asi udělali? Vyloučili z přepravy, paradoxně ve chvíli, kdy jsem jel s cílem opustit Itálii? Nebo - ? "
Pokud byste procital i toto forum, tak byste tomu mozna rozumnel, ono ruznych ojebavacu (ASM) a "Photoshoparu" (Saul_Goodman) se tu najde dost a jeste se chlubi jak musi v dobe nejvetsi pandemie na bezky dor francouzskych Alp nebo jak s Photoshopem projeli Balkan.
Jinak predpis TreNordu je vylouceni z prepravy, v nasledujici stanici vystup pripadne se vola policie.
David:
"Stejnou otázku si kladu i v té věci, co kdyby mě během italského pobytu postihlo jakékoliv jiné onemocnění, vlivem kterého bych měl tělesnou teplotu vyšší než 37,5 stupně, tzn. "skenovací pistole" na některém z větších nádraží by mě zaznamenala. Tzn. už bych nebyl vpuštěn do žádného vlaku (ani jiného dopravního prostředku)? Tzn. neměl bych se jak dostat ze země? ::uhoh::"
A kam byste taky v dobe pandemie nachcipanej rajzoval? Budto jedte zpet individualni dopravou nebo se nejdriv muzete vylecit... Nebo musite na Brenneru tak dlouho litat v mrazu, dokud vam nenameri min ::vypravci::


Ahmad_Šáh_Masúd#2536@14.10.2021 20:08:06 >>Pokud byste procital i toto forum, tak byste tomu mozna rozumnel, ono ruznych ojebavacu (ASM) a "Photoshoparu" (Saul_Goodman) se tu najde dost a jeste se chlubi jak musi v dobe nejvetsi pandemie na bezky dor francouzskych Alp nebo jak s Photoshopem projeli Balkan.
Jen si poplačte. A počty nakažených zase rostou, tak klidně seďte doma na zadeli další půlrok. Většina už holt tak hloupá nebude, pochopila, že covid - game over a žít se musí i navzdory různým přírodním vlivům. A nenechá si ukrást další roky života sobě, ani svým dětem.
Takže osobně letím za pár dní do povodí Zábu a dalších krajin, kde čas a lidské životy a příběhy běží jako před stovkami let, navzdory byznysu s rouškami, replikátory, vakcínami a bůhví čeho ještě.

A kam byste taky v dobe pandemie nachcipanej rajzoval?
Třeba domů, duševní gigante. ::crazy::::crazy::::crazy::

Nebo musite na Brenneru tak dlouho litat v mrazu, dokud vam nenameri min
IQ nebude zrovna vaší silnou stránkou.

David: Díky za info o zpřísněných opatřeních. Správně jsem odhadl, že je třeba jet podstatně více na východ, tohle už je skutečně silná káva (byť nejspíš vycházející ze specifického průběhu první vlny, kdy jim v některých regionech padl zdravotnický systém jako málokde jinde).


David#15755@14.10.2021 22:39:13 >>Těch opatření tam je víc, ale i když jsou dosud vyznačena, tak reálně nejsou dodržována, a to např.:

- "jednosměrnost pohybu ve vagónech" - jedny dveře vagónu označeny (značkami podobnými dopravním značkám vymezujícím "jednosměrky") jako pouze nástupní, druhé jako pouze výstupní (pozn. téhož jsem si v půlce srpna všiml ve Slovinsku, též reálně nedodržováno)

- "jednosměrnost pohybu v podchodech" - tzn. "výhradně vpravo" či "konkrétní schody výhradně pro směr nahoru, jiné výhradně pro směr dolů", totéž různé vchody na nástupiště či východy z nich (četné značky s šipkami na podlaze), včetně boloňské absurdity ve smyslu "eskalátory pro směr nahoru k nástupištím jsou (u všech nástupišť) záměrně mimo provoz, protože ve směru chůze z nádražní haly by k nim lidé odbočovali vlevo, čímž by (ach ta hrůza) křížili cestu eventuálním lidem jdoucím v opačném směru" (tzn. nahoru jedině po pevných schodech; ostatně bezbariérovost jednotlivých nádraží je v Itálii celkově dost mizerná, a to včetně velkých měst!)Saul_Goodman#827@15.10.2021 7:22:43 >>

Nocni_spoje:
"A kam byste taky v dobe pandemie nachcipanej rajzoval? Budto jedte zpet individualni dopravou nebo se nejdriv muzete vylecit... Nebo musite na Brenneru tak dlouho litat v mrazu, dokud vam nenameri min ::vypravci::"
Asi stejně jako teď... Nacpu se paracetamolem. Nikdo mi prachy za letenku a vícenáklady za jiné datum nezaplatí, takže páchat dobro za svoje fakt nehodlám. Docela jsem zvědavý na letištní ostrahu v Praze, na kterou se outsourcovaly úlohy cizinecké policie, no za 2 hodiny uvidím ::happy::


Saul_Goodman#828@15.10.2021 7:25:50 >>

Ahmad_Šáh_Masúd:
"Správně jsem odhadl, že je třeba jet podstatně více na východ, tohle už je skutečně silná káva (byť nejspíš vycházející ze specifického průběhu první vlny, kdy jim v některých regionech padl zdravotnický systém jako málokde jinde)."
Itošku jsem měl taky na shortlistu, za pár éček kdykoliv, ale ten covid fašismus podporovat nebudu.

Tak to vyhrálo za pár týdnů Portugalsko, kde je už všechno na pohodu ::ok::


Tadeas#93@15.10.2021 10:41:37 >>Však také mají 85% proočkovanost a roušky nosí ve vnitřních prostorách stále. A to nejen na oko, ale opravdu poctivě. Před dvěma týdny v Portugalsku neexistovalo, že by někdo ve vlaku nebo obchodě neměl roušku, všichni poctivě nasazenou i přes nos. Minimálně v Lisabonu a Portu to takhle bylo. Takže všechno na pohodu je relativní pojem ::happy::


Saul_Goodman#829@15.10.2021 12:06:54 >>Podle popisu se to v mém případě bude týkat jen MHD ::happy:: Takže to pohoda je...

Jinak Ruzyně naprostá fraška! 2 fízlové - pupkáči stáli zmateně opření o zeď a kontrolovali ty, co k nim sami přišli a vystáli si u nich frontu. Tak maximálně 5%, zbytek jen prošel kolem nich. Já sebou nic neměl a jak jsem předpokládal, taky jsem nic nepotřeboval ::lol:: Vzpomněl jsem si na tenhle článek, podle kterého si tyhle věci měla kontrolovat letištní ostraha (!!!) a policajti měli mít pokoj a všechno je zjevně jako vždycky s cizineckou policií, líná sebranka ::crazy::


csik#431@15.10.2021 19:52:06 >>Tak ode dneška budou jezdit 0/0/S ?

A dotaz na Davida: kromě polského Psa bylo na FSE i něco staršího?
Ten ICN Torino-Reggio má trasu o 1 km kratší než RJ Prg-Split, ale je o pajdu dražší....a jízdní doba je stejná.....při mnohem lepší „infra“ než na Balkáně.Canfranc#818@15.10.2021 20:14:22 >>Tak tohle nevypadá špatně, s "pyrenejskou" rychlostí prací bych se toho mohl i dožít ::lol::

Cross-border high speed corridor proposed in northern Portugal

As part of the work feeding into the country’s upcoming National Railway Plan, the Vale d’Ouro Association has put forward proposals for a new line through the Trás-os-Montes region to link Porto with Zamora in Spain.


Agent#9518@15.10.2021 20:56:03 >>Když se řekne A, přišlo by vhod říct i B: Tenhle vysokorychlostní koridor šel k ledu už v r. 2009 nebo 2010. Teď to zase někdo vytahuje, ale pokud si dobře vzpomínám, tak se (na týhle trase) eště do ničeho ani nekoplo.

Tenhle tejden to zase skloňoval někdo na španělskym Radiožurnálu, ale podle mě je to zase jen líbivá politická propaganda. Nic závaznýho z nich nevypadlo, jen něco ve smyslu "Asi se to bude stavět."


Ahmad_Šáh_Masúd#2540@16.10.2021 8:03:33 >>Canfranc: Já jsem o něco mladší než vy (sakra, teď mám problém s identitou - nevím, jestli jsme se neviděli v červnu na jedné procházce nad Vltavou pod Prahou? Já si lidi nepamatuju, jenom ženy...::biggrin::), ale rozhodně nevěřím, že bychom se toho dožili. Vždyť i VRTka z Badajozu do Lisabonu ekonomicky nevyšla a to jako jednokolejná (?).
Naopak věřím, že se svezeme po nových VRTkách v Alžírsku, na Arabském poloostrově, nějakými úpatními tunely v Alpách a dalšími LGV ve Francii. Zbytek Evropy pojede v dostavbě konvenčích drah na 200 km/h, respektive modernizacemi. A ADIF bude ještě několik generací pokračovat v přerozchodovávání a zvrtkoidňování iberijského rozchodu.


David#15759@16.10.2021 9:50:48 >>kromě polského Psa bylo na FSE i něco staršího?
Fotka sice nic moc, ale aspoň něco:


Mmch. mým cílem v Lecce byla v onom záříjovém termínu i trolejbusová doprava - jo, typický Balkán - jízdní řády na žádných zastávkách nevisejí, namísto toho jsou na zastávkách displeje, které by měly ukazovat odjezdy nejbližších spojů, ale z těch cca 10 zastávek, u kterých jsem byl, nefungoval displej nikde ::pozor:: Prostě "někdy to pojede" - asi "co se v Lecce (čti vleče) neuteče". ::satan::

Mmch. i v 9/2021 v MHD (nejen) v tomto italském městě nadále opatření typu "přední dveře se neotevírají; v interiéru v úrovni předních kol zařetězováno, aby se nikdo byť ani nepřiblížil k řidiči".


Kubze#1014@20.10.2021 23:51:44 >>Tak ohledně lůžka pro spoj Zürich - Amsterdam se žádné velké překvapení nekoná a jede se dle smlouvy s BTE. Tudíž původně T2S, “nově” jako AB33s.

Foto vozu 71-71 462 z Probefahrt:


A tentýž vůz již ve Vídni:


Vantju#5285@21.10.2021 10:42:56 >>71-71 462, původně vůz přímo pro ÖBB. To je stejně neskutečné. ::biggrin::


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod