K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Železnice bývalého SSSR

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Statistik#6684@19.6.2020 18:23:33 >>To jako že Čech si vyřídí běloruské vízum, aby si na něj mohl zajet do země divukrásné? A proč si nevyřídit rovnou ruské vízum, Antone Pavloviči? Nebo těmi zaruběžnými hraždanci myslí soudruh Lavrov jen Lukášovy děti, když to v té "rekordně krátké" době od roku 2018 zvládli rusáci dohodnout dle článku jen s ním?


Martin_Novak#45@21.6.2020 22:11:26 >>
Tak dnes jenom taková dokumentační z Kaunasu. Nebyl moc čas. Zdravím z Litvy.


310097#264@21.6.2020 22:12:21 >>Transsibírska magistrála: 9288 km naprieč celým Ruskom sa dá prejsť už od 179€.

Dnes sa Transsibírska magistrála stáva omnoho dostupnejšou, a to vďaka jednoduchšiemu vízovému procesu, zakúpeniu vlakových lístkov a otvorenosti jednotlivých krajín. Transsibírska magistrála je súčasťou obrovskej železničnej siete v Rusku, ktorá sa napája na čínsku a mongolskú železničnú sieť, a tiež na stredoázijskú železničnú sieť.


S4991023#4042@22.6.2020 22:31:16 >>Statistik: Rus asi nepotřebuje aby mu běloruské vízum (které snad ani nepotřebuje) uznali doma v Rusku ::rofl:: .
Takže si spíše soudruzi představují, jak mraky turistů teď navštíví na jedno vízum obé země.
Musíte uznat, že na sovětské poměry je to pokrok ::biggrin:: .


Miroslav_ Zikmund#602@23.6.2020 17:47:17 >>Před časem jsem v TV slyšel o tom, že pro návštěvu St. Petersburgu (a možná něčeho dalšího) si lze pořídit elektronické vízum bezplatně .
Bohužel "soudruzi" v Bruselu, patologicky posedlí takzvanou anexí Krymu (pouze peklo ví, zda rozhodnutí Chruščova o darování Krymu Ukrajině bylo v souladu s tehdejší ústavou SSSR, resp. ústavou RSFSR a USSR), se zasekli ohledně jednání o bezvízovém styku s Ruskem (nehledě na sankce).
Jaká bude asi reakce "soudruhů" v Bruselu, pokud Izrael bude anektovat část palestinských území ??? Vyhlásí taky embargo, izraelští politikové budou taky "persona non grata ?
Nehledě na to, že "soudruhům" v Bruselu nevadí anexe Golanských výšin Izraelem - očekával bych sankce. To, že obsazení toho území bylo následkem války v roce 1967 není podstatné. V téže válce bylo "dobito" a obsazeno území Sinaje a pak se vojska židovského státu stáhla a v současnosti tam funguje
eEgyptský turistický ruch.
Kremelský vládce si nepochybně spočítal, že "nějaká forma" zrušení vízové povinnosti pro občany zemí EU je ekonocmky výhodnější (i když se za vízum platí, tak to je svým způsobem zbytečná práce) a je to svým způsobem facka "soudruhům" v Bruselu ... a svým způsobem je velmi jednoduché uznat "Lukašenkovo" vízum za vízum patné i pro "velkou Rus", čímž svému západnímu sousedovi dává nepokrytě najevo, že Bělorusko považuje za "nedílnou" součást svého panství ....


T_._H_.#12068@23.6.2020 19:08:10 >>"soudruzi" v Bruselu, patologicky posedlí takzvanou anexí Krymu ... se zasekli ohledně jednání o bezvízovém styku s Ruskem
Ciwe, vrchní ideolog má zase hysterický záchvat ::happy::.
Těžko říct, zdali není zaseklá naopak druhá strana (která má teď hlavně starost potvrdit báťušku Vladimíra, jasného sokola, navěky ve funkci vytuněným "referendem"), ale ono je to stejně jedno - do Petrohradu se bez víza mohlo už dlouho (lodí z Helsinek; bonitní klientela, holt peníze nesmrdí ani jinak ostražitým Rusákům).
Vaše zbylé politologické úvahy... no jo, no, lepší už to nebude.
Spíš si teď nechte poslat nějaké notičky na běloruské události, začíná se to tam trochu mlít a dialektika na internacionální pomoc zelených mužíků na dovolené se ještě může hodit.


Statistik#6687@23.6.2020 21:37:22 >>Elektronické vízum funguje (a zadarmo) i do Kalinigradské oblasti.


Quex#7927@24.6.2020 12:49:58 >>Jaká bude asi reakce "soudruhů" v Bruselu, pokud Izrael bude anektovat část palestinských území ??? Vyhlásí taky embargo, izraelští politikové budou taky "persona non grata?

Samozřejmě, že ne, protože co Izrael činí, dobře činí a kdo tvrdí nebo si myslí něco jiného, bude nařčen z antisemitismu.::biggrin::
A jinak k věci, elektronické vízum má být od příštího roku platné na celém území Ruska, nejen v Kalinigradské nebo Leningradské oblasti, jako dnes, ale na rozdíl od dnešního elektronického víza už nebude zdarma, ale za nějaký menší poplatek (přesná výše ještě nebyla určena). Pořád to ale vyjde levněji, než dnešní klasické vízum, nemluvě o opruzu s tím spojeném (prokazování cestovního pojištění, podávání přes konzulární oddělení apod.).

čímž svému západnímu sousedovi dává nepokrytě najevo, že Bělorusko považuje za "nedílnou" součást svého panství ....

Tak především se tím vyřeší situace na pozemních hranicích, kde nejsou hraniční kontroly, ale přechod je možný jen pro občany Ruska nebo Běloruska, právě proto, že není žádná kontrola nad vstupem cizinců ze třetích zemí. Proto je dnes pro občany třetích zemí z Ruska do Běloruska možné cestovat jen letecky přes pasovou kontrolu pro cizince.


Saul_Goodman#219@24.6.2020 13:11:03 >>

Miroslav_ Zikmund:
"Bohužel "soudruzi" v Bruselu, patologicky posedlí takzvanou anexí Krymu
Jaká bude asi reakce "soudruhů" v Bruselu, pokud Izrael bude anektovat část palestinských území ??? Vyhlásí taky embargo, izraelští politikové budou taky "persona non grata ?"
- Soudruzi z Bruselu platí existenci palestinského státu, to je dobře nebo špatně?
- Nejtvrdší jádro izraelských židovských soudruhů pochází z Vaší milované SSSR, to je taky dobře nebo špatně?

Já spíš vidím, že vy máte posedlost tím, že rusákům zase každý ubližuje... Naštěstí je to už spíše záležitost té nejstarší generace a pár skupin na sociálních sítích ::wink::


T_._H_.#12071@24.6.2020 19:10:31 >>Samozřejmě, že ne, protože co Izrael činí, dobře činí a kdo tvrdí nebo si myslí něco jiného, bude nařčen z antisemitismu
Soudruzi, bojujete nějaké minulé války, ale aspoň je to tu pestrý, jak hledáte ty oslí můstky a zástupné důvody k proruské advokacii *).
Jenže tu jednak nikdo moc nežere a druhak už je trochu demodé, takže zůstala akorát největším zoufalcům, co si zajímavosti nedokážou dodat jinak...

*) přičemž by vás stran blízkovýchodního černobílismu rychle vyléčila párhodinová expozice typickým palestinským duchem à la Luník IX


Quex#7929@24.6.2020 22:20:45 >>Dával jsem tomu tak 2 hodiny, kdy se rozohní nějaký správně politicky uvědomělý vzdělaný úspěšný atd. volič nějaké správné strany.::biggrin:: Nicméně nehodlám tu s Vámi nijak diskutovat, ztrácet čas a nechávat po sobě ještě digitální stopu, takže tím ze své strany považuji případnou diskusi za ukončenou.


Bram#10904@25.6.2020 3:53:30 >>Quex:Dával jsem tomu tak 2 hodiny, kdy se rozohní nějaký správně politicky uvědomělý vzdělaný úspěšný atd. volič nějaké správné strany.

To nám Quex popsal přesně sám sebe ::proud::.


T_._H_.#12072@25.6.2020 6:48:09 >>Dával jsem tomu tak 2 hodiny
Zvládl jste to zúčtování za tři a něco, to je slušný čas (na osamělého neplaceného trolíka).
A teď holt šup zpátky do digitální ilegality ::biggrin::


Quex#7931@25.6.2020 9:08:07 >>Pane TH, osamělý neplacený troll (použil bych mnohem výstižnější označení, ale pak bych musel sám sobě svůj příspěvek smazat) jste tady jedině Vy, 95 % Vašich příspěvků tvoří spam a provokování jiných uživatelů, na rozdíl od Vás jsem napsal příspěvek plně k věci a v rámci tohoto tématu, přičemž byl odpovědí na jiný příspěvek jiné osoby, nikoliv na Váš příspěvek. Nenechám se tu vtáhnout do žádné diskuse, je to zcela zbytečné a nehodlám tu mrhat svým časem, natož diskusí s Vaší osobou, takže plně platí, co jsem napsal, téma považuji ze své strany za ukončené. A ještě tu nezapomeňte šlehnout nějakou rádoby vtipnou replikou, abyste měl jako správný troll dobrý pocit vítězství, resp. posledního slova v diskusi.


S4991023#4046@27.6.2020 21:29:02 >>Quex je dostatečně známý včetně svých politických názorů, nepokrytě adorujících "tvrdou ruku" a "tradiční hodnoty" , takže je úplně jedno, zda tu na SVÉM serveru zanechá nějakou digitální stopu. Až bude chtít, tak to smázne.


Vosa#9@06.7.2020 21:38:00 >>Nevíte, je v dohledu obnovení železničního spojení přes Čop na Ukrajinu, ať už přes Čiernou pri Čope, nebo přes Záhoň? Nebo už to jezdí? Pravidelných čtrnáct dní na Ukrajině si nechci nechat vzít...


Mikulda#3799@07.7.2020 14:38:52 >>Vosa: Můžete přes silniční přechody, ty jsou otevřené. Ale jestli nemáte to správné pojištění, tak vás vrátí.


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod