K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Železnice bývalého SSSR

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Džamel#252@16.9.2021 21:15:45 >>Z mezinárodního jezdí ještě Čop, z obou stran a asi před 14 dny se rozjel Oděsa - Kišiněv, TEP70 + 3 stodoly, jezdí každý den.


Ahmad_Šáh_Masúd#2462@17.9.2021 7:54:12 >>Jj. A CFM zprovoznily motoršroty a vnitroosobáky jezdí v dřívějším rozsahu (Oknica - Belcy (- Rogojeni) - Ungheni - Kišiněv). Do Rumunska nic.


intelpetr#8614@18.9.2021 19:00:41 >>

Džamel:
"Z mezinárodního jezdí ještě Čop, z obou stran a asi před 14 dny se rozjel Oděsa - Kišiněv, TEP70 + 3 stodoly, jezdí každý den."

A jezdí na tom ukrajinské nebo moldavské stodoly?


Ahmad_Šáh_Masúd#2466@18.9.2021 19:20:19 >>2016 moldavský, s podivně přestavěným salonem, tuším, že tam bylo cosi jako bar se sušenkama, kde si nikdo nic nekupoval...


Džamel#253@19.9.2021 10:54:09 >>Intel Petr: jezdí stodoly UZ známé z denních expresů na Šostku nebo na Podolí. "Letecké uspořádání"


Alex7#406@20.9.2021 20:47:57 >>

Ahmad_Šáh_Masúd:
"Zatím v ex. SSSR mezistátně jezdí nejspíš jen "okupační" rychlíci do Suchumi a Minsku, přičemž výlet do Běloruska v současné době asi nikdo moc nechce a na ten suchumský letecky. E-viza nevím jak moc hodně už fungují."
Z Ruska jezdí mezinárodní vlaky do Běloruska a Abcházie, do obou zemí je provoz poměrně hustý. Do Běloruska jezdí, pokud dobře počítám, 9 vlakových spojů z Ruska + 3 tranzitem do Kaliningradu. Do Abcházie jezdí až do 30. září 9 párů (!) vlaků Adler-Suchumi + denní R Tuapse-Gagra + dálkové R z Moskvy a Petrohradu. Pro nás jsou ale tyto informace k ničemu, protože občané třetích zemí těmito vlaky stejně jet přes čáru nemohou. Do dalších zemí vlaky nejezdí, nicméně nedávno jely z Moskvy a Volgogradu repatriační vlaky do Uzbekistánu.

Elektronická víza jsou pozastavená po dobu pandemie, nicméně drobný pokrok se udál u klasických víz – nově budou turistická víza vícevstupní a až s půlroční platností. Já jsem jel s otcem do Ruska na soukromé vízum na 14 dnů, které vyřídili klasicky přes vízové centrum. Na letišti pak stačilo ukázat pas a negativní test a bylo to. ::happy:: Stále však platí, že cizinci cestující do Ruska ze "zbytných důvodů" mohou přicestovat pouze letecky. Závěrem mohu potěšit naše východní sousedy – Rusko co nevidět otevře hranice se Slovenskem, takže poznávat krásy Ruska brzy budou moci i Slováci. ::vypravci::


Džamel#254@20.9.2021 21:36:48 >>Rusko otevře hranice se Slovenskem

To jako je v plánu tankový výlet až do Čopu? ::lol::


Canfranc#814@20.9.2021 21:46:22 >>Možná až do Hanisek, tam se budou tanky lépe vykládat ::lol::


Saul_Goodman#822@21.9.2021 10:52:07 >>V Čiernej nad Tisou se vynoří perfektně vybavená a organizovaná rusky hovořící domobrana ::biggrin::


Ahmad_Šáh_Masúd#2473@21.9.2021 10:57:14 >>Pro nás jsou ale tyto informace k ničemu, protože občané třetích zemí těmito vlaky stejně jet přes čáru nemohou.
Oni prostě dělají všechno proto, aby do Ruska človek nejel. ::crazy::
"Přechod" na Inguri je pořád zavřený a z RF nelze vlakem... To pak cesta do Abcházie ztrácí šotovýznam. ::angry::


Miroslav_ Zikmund#942@21.9.2021 12:28:35 >>Canfranc : myslíte, že CPR v Hanisce je způsobilé na tanky ? Leda tak v mletém / sypkém stavu ....


Vantju#5258@22.9.2021 17:00:27 >>Tak ale to je velice slušné. Když jsem jel naposledy do Ruska, bylo třeba tranzitní vízum pro Bělorusko, vstup byl pouze jeden a platnost tuším 30 dní, takže to byla jedna obstrukce za druhou. Platí ještě stále, že ruské vízum je uznáváno i pro Bělorusko a opačně, prosím?

Furt ještě nejde na e-vízum cestovat do Ruska vlakem, teda až to situace dovolí? Nebo se pak stane zázrak i tady a z víza se stane nucené výpalné před cestou a nic víc? ::proud:: Tehdy to totiž bylo opravdu až frustrující, zvací dopis, výpalné za jeden stát a za druhý stát, vstup jen jeden, čekání snad tři týdny než se to zprocesuje,...

Zvací dopis je třeba pořád? ::biggrin::

Pro mého oblíbeného diskuzního oponenta si dovolím utrousit, že dokud nemám projeté všechny aktivní hraniční přechody a způsoby cest na východ, tak nemám důvod využívat letadlo.


Ahmad_Šáh_Masúd#2480@22.9.2021 17:17:58 >>Vízum normál nebo é, to je fuk, momentálně do RF jedině vzduchem, čili letecky (asi až na Kaliningradskou oblast) a to výhradně přímým letem z ČR. Zpět asi lze i po zemi, ale pochybuji.
Bělorusko má pořád zcela uzavřené hranice pro leisure trips, čili to ani nezkoušet, kór když jme jejich úhlavní nepřítel (ze známých politických důvodů).

No a poučení z krizového vývoje? Co můžeš projet, projeď hned, nebo taky třeba už nikdy. "Aktivní" přechody pro lidi jsou momentálně dva - a z toho do BY máme vstup zakázán a do okupované Abcházie zase nesmíme vlakem...
Prostě - když nechci trávit podzim v prohnilé západní Evropě, mám to proklatě těžké. Ve většině zemí světa covid-buzerace (Saúdové mě obvzláště kakají) nebo zcela zavřeno, Evropa z celého světa ještě vychází velice dobře, ne-li nejlépe.


Alex7#407@22.9.2021 19:44:42 >>

Vantju:
"dokud nemám projeté všechny aktivní hraniční přechody a způsoby cest na východ, tak nemám důvod využívat letadlo."
Však jsem také poprvé přijel do Ruska letadlem. ::proud:: V předchozích třech případech jsem vstupoval do Ruska vždy vlakem, jednou přes Bělorusko, dvakrát přes Ukrajinu. Teď to ani jinak než letadlem nejde. Nicméně příležitost projet se v Rusku vlakem jsem si nenechal ujít, takže brzy můžete očekávat reportáž. ::happy::
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Vízum normál nebo é, to je fuk, momentálně do RF jedině vzduchem, čili letecky (asi až na Kaliningradskou oblast) a to výhradně přímým letem z ČR. Zpět asi lze i po zemi, ale pochybuji."
To není úplně pravda, do Ruska můžete vstoupit letecky z jakékoli země, s níž Rusko otevřelo hranice (je jich celkem 62). Takže z ČR, Německa, Rakouska nebo třeba Turecka ANO; z Polska nebo Pobaltí NE. Kaliningradská oblast, pokud vím, žádnou výjimku nemá, takže tam platí to samé. Já jsem do Ruska letěl tureckým lowcostem přes SAW, přes Moskvu či Petěrburg by to bylo drahé a nepohodlné.


Ahmad_Šáh_Masúd#2481@23.9.2021 7:55:55 >>Vycházím z webu mzv.cz, konkrétně:
1. VSTUP NA ÚZEMÍ RF A TRANZIT:
Na základě dodatku k Vládnímu usnesení č. 635 z 16. 03. 2020, byla ČR nově zařazena do přílohy č. 1 tohoto Usnesení, tedy mezi země, na jejíž občany se při vstupu do země již neuplatňují žádné restrikce.
Přicestovat tedy mohou všichni, včetně turistů. Přicestovat je ovšem nutno přímo z ČR.


Uznávám ovšem, že po tom všem co nám předvádí Ministrestvo zdravotnictví může českým úředníkům věřit jen naprostý idiot, takže to reálně může být úplně jinak.


Quex#8402@23.9.2021 8:13:25 >>V předchozích třech případech jsem vstupoval do Ruska vždy vlakem, jednou přes Bělorusko

A to bylo kdy? Protože podle oficiálních údajů pro vstup do Ruska je rusko-běloruská pozemní hranice otevřená jen pro občany těchto zemí z důvodu chybějící hraniční kontroly a občané třetích zemí mohou cestovat i mezi Ruskem a Běloruskem jen letecky. To nesouvisí s covidem a platilo to i předtím. Oni mezi sebou mají zrušené hraniční kontroly, ale není to žádný Schengen, takže pro vstup do Ruska ze třetí země je nutné razítko v pase a to při přicestování nepřímo přes Bělorusko jaksi není možné získat. Ona ta hranice samozřejmě fyzicky projet lze, ale pak si návštěvník koleduje o problémy. V Moskvě jsem to myslím viděl i na letišti - do Minsku je možné letět "vnitrostátně" bez pasové kontroly nebo klasicky přes pasovou kontrolu, to se týká návštěvníků ze třetích zemí. Takto se to i uvádí ve více zdrojích o cestování do Ruska, takže toto by mě opravdu zajímalo.


Alex7#408@23.9.2021 13:17:00 >>Quex: A to bylo kdy?
V roce 2006. Tehdy mi bylo 9 let, rodiče ještě neměli česká občanství a já, pokud vím, neměl svůj cestovní pas, takže jsme asi mohli do Ruska i Běloruska bez víza. Kontroly na rusko-běloruských hranicích nebyly ani tehdy. Přes Bělorusko jsme nejen tranzitovali rychlíkem Vltava, ale cestou zpět se zastavili v Minsku a Brestu.

Ahmad: Vycházím z oficiálního nařízení o omezení vstupu cizinců do RF, něco podobného se píše i na rozcestníku IATA.

1. ФСБ России (...) временно ограничить въезд в Российскую Федерацию иностранных граждан и лиц без гражданства...
2. Положения пункта 1 настоящего распоряжения не применять в отношении:
12) граждан иностранных государств, предусмотренных приложением N 1 к настоящему распоряжению, въезжающих в Российскую Федерацию из указанных государств и из Республики Белоруссия через воздушные пункты пропуска...


Jinými slovy, do Ruska mohou vstoupit občané a rezidenti (viz bod 2.13) zemí "přílohy č. 1" přímým letem či leteckým tranzitem z jakékoli země v příloze č. 1. Na seznamu je většina evropských zemí včetně ČR, brzy k nim přibude Slovensko a Španělsko. Před odletem ale samozřejmě musíte mít platné vízum vlepené do pasu (evíza se nevydávají) a negativní PCR test starý do tří dnů. Příjezdové formuláře se rozdávají v letadle, ty vyplňovat před cestou nemusíte. Na webu MZV to mají špatně, přes Turecko nás (a dalších asi 8 cizinců) do Ruska normálně pustili. ::wink::


Mladějov#16871@23.9.2021 13:37:20 >>A proč se do toho Ruska furt tak mermo cpete, když dělaj s tím vízem (plus cenou) takovýhle tyjátry? Je svět tak malý? Sypat penízky Putinovi? Proč nepočkat, než tahle buzerace trochu odlehne?


Ahmad_Šáh_Masúd#2483@23.9.2021 14:01:07 >>Zpáteční z a do Prahy za 4000 Kč, to je velmi solidní i na Smrtící křídla. Když to srovnám s Káhirou, která pod vosum neleze... Ale zase je tam dole teplo a přátelští lidé. ::biggrin::
Ne, dokud neobnoví mezistátní spoje do civilizace a nebudou funkční e-víza, nikdo mě tam nedostane. Když Rusko, tak vlakem a přímo do žíly. Jo, svět je malý a momentálně valná část světa pořád zavřená.
Jel bych třeba do Tuniska, až dolů na Saharu, do Tozéru, ale i když už je formálně otevřeno, de facto povinně zaplaceno 10 dní ve vybraném hotelu.... nic pro mě a podobné obstrukce má řada zemí, které se tváří jakože bojují proti covidu.


intelpetr#8620@24.9.2021 16:42:18 >>Od pondělí 27.9. se plánuje obnovení spojení Kišiněv - Bucuresti.

https://noi.md/md/economie/cfm-pregateste-lansarea-trenului-chisi nau-bucuresti

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)


Ahmad_Šáh_Masúd#2486@27.9.2021 17:25:59 >>No, už bylo načase.

UZ - hot šotodklon:
Už delší čas nejezdí nic přes Mamaligu (trať 159, sesuv) takže noční spoj Kijev - Černivcy je přestrasovaný přes Ternopil a Zališčiky. A co je ta tom šoto? No, že na trati 169 z Černivců do Štefanesti už asi rok nic osobního nejezdí, takže se to dá zalíčit právě jen tím odklonem.


Ahmad_Šáh_Masúd#2493@30.9.2021 17:54:40 >>To je ale zajímavý spoj:
Velidníky
Jede jen v pátek, jen jedním směrem a jen do konce října. A z konečné uprostřed pustiny je to pěšky 12 km napříč temnou nocí do nejbližšího hotelu.
To je tak neuvěřitelně blbé, že se tím budu muset svézt.


Ahmad_Šáh_Masúd#2494@01.10.2021 10:01:36 >>IP: Pritenia až od listopadu (což je už tedy v této části Evropy dost šotonepraktické kvůli počasí a brzké tmě), od půlky října vyjedou alespoň ROTEMy mezi Přemyšlí a Ukrajinou. O obnově jednovozových Os, v ďábelském řazení jedné elektriky a jednoho Béčka, do Ungheni nikde ani slovo.


Libcha#1863@01.10.2021 11:47:34 >>Dobré postřehy a dobré IC do Přemyšli, ale radši bych měl obnovený nočák Krakov - Lvov, když už jsem k němu přesídlil ::happy::

Jak to přesně myslíš s tou elektrikou do Ungheni?


Ahmad_Šáh_Masúd#2495@01.10.2021 12:46:35 >>Nemyslím, kdybych myslel, tak bych si nikdy nepředstavil el. lok. v místech bez TV (už se musím vyvětrat na kole, sunnité mi zpřeházeli nakoupené lety tak, že vymyslet z toho něco použitelného je šílená úloha).


csik#402@01.10.2021 19:33:44 >>IP 8620 - Od pondělí 27.9. se plánuje obnovení spojení Kišiněv - Bucuresti.
a Gugla to obnovení spojení vidí až v daleké budoucnosti...


a zase si IP dělá z lidí ::zadnice::?


S4991023#4862@02.10.2021 12:11:15 >>Prdel: Co ty bys dělal bez gůgl tranzlejtru a printskrínu?


Pikehead#7642@02.10.2021 18:52:23 >>Asi krmil holuby.


intelpetr#8627@02.10.2021 22:58:41 >>::zadnice::: Bohužel neumím tak dobře rumunsky jako vy.

Jinak CFM počítá do konce roku se zprovozněním jednoho modernizovaného Ganzu D1M, který pak bude nasazen do Oděsy místo soupravy UZ.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)


Alex7#410@02.10.2021 23:56:56 >>Rusko 2021
Hezký víkend všem, mám tu pro vás první ze dvou příspěvků z cesty do největší země světa na počátku září. 28.7 Rusko otevřelo hranice s ČR, 9.8 začalo přijímat žádosti o víza, 12.8 jsme zažádali, 23.8 víza dostali a 28.8 do Ruska odletěli. Byli jsme tak jedni z prvních občanů ČR, kteří letos přijeli do Ruska na běžné vízum. ::happy:: Tuto příležitost jsem si proto nenechal ujít a v polovině pobytu vyjel i s otcem na výlet vlakem do Soči.

Jeli jsme nočním firemním rychlíkem Kislovodsk–Adler a zpět v kupějných vozech typu 051/511. Zpáteční jízdenka pro 2 osoby stála necelých 17 tis. rublů (4.800 Kč), tedy cca 1200 Kč na osobu a směr. Pro Středoevropana slušná cena, pro běžného Rusa měsíční výplata v Stavropolském kraji. ::sad:: Služby ve vlaku byly celkem slušné: v ceně jízdenky večeře, balíček s vodou a zákusky a pantofle s hygienickými potřebami. Průvodkyně ve vlaku byly průměrné, cestující příjemní. Cestou tam jsem ve vlaku neusnul (v nočních vlacích se mi to nikdy 1. noc nepodaří), naopak cestou zpět se mi spalo krásně. Souprava se skládala zhruba z 15 vozů, většina z nich byla nová (soudě dle posuvných dveří), starý byl pouze restaurační vůz.


V neděli 5. září jsme během 15 hodin objeli většinu oblasti města Soči. Brzy ráno prohlídka města Soči, poté přesun Lastočkou do olympijského parku v Adleru. Následně cesta dvěma Lastočkami do Rozy Chutor, v Adleru systémový přípoj – v Rusku věc nevídaná. ::coze:: Z Rozy Chutor jsme se vraceli autobusem do Adleru (vyšlo to o něco levněji než vlak) a maršrutkou do Chosty. V Chostě rychlé koupání v moři, než se v 19 h setmělo (na jihu Ruska se kvůli "zimnímu času" stmívá brzy). Večer opět procházka po Soči a v půl desáté nástup na noční rychlík zpátky.


Cestou zpět jsem kromě toho, že ve vlaku spal, tak ve stanici Miněraľnyje Vody zahlédl turistický vlak Žemčužina Kavkaza, který jezdí po okružní trase Moskva-Novorossijsk-Kislovodsk-Groznyj-Derbent-Volgograd-Moskva. Fotku bohužel nemám. Tento výlet se mi celkově líbil, níže shrnu pozitiva a negativa.


Pozitiva: 1) Perfektní časové polohy rychlíku Kislovodsk–Adler. Brzy ráno příjezd do Soči, pozdě večer odjezd nazpátek. Ideální pro výlety. 2) Náhubky se v Rusku příliš neřeší, cestující je nenosili vůbec a průvodčí je mívaly pod nosem. Respirátory nenosí vůbec nikdo, ani se nikde neprodávají. 3) Na všech velkých nádražích v Rusku jsou veřejná WC zcela zdarma, čehož jsem využil ve stanici Chosta. 4) Všechny vlaky byly klimatizované a ve vozech byly zásuvky (byť jich bylo vcelku málo – 1 na kupé v lůžku a 8 na vůz v Lastočce). 5) Hlášení zastávek a vizuální systém RŽD je nejen v ruštině, ale i v angličtině.

Negativa: 1) Jízdenky nebyly hezké sovětské, nýbrž ve formátu "účtenky," což mě zklamalo. 2) (nejen) Na nádražích byly všudypřítomné bezpečnostní rámy, jako ostatně v skoro celém Rusku, což bylo otravné, během výletu jsme přes ně prošli celkem 7x. V Soči nebo v Min. Vodách se dokonce musí z nástupiště vystoupit do ulice, odtud projít rámy a až poté můžete vejít do (krásné) nádražní budovy. 3) Jízdní řády vlaků v Soči jsou velmi chaotické, vlaky jezdí náhodně a s mizernými oběhy, spojů jezdí na všech trasách málo (8 párů do Krasné Poljany, 5 párů na letiště). Jízdní řád jsem shrnul do přehledné tabulky v Excelu. 4) V Lastočkách se mi trochu nelíbilo nefunkční WiFi a málo WC na soupravu, v nočním vlaku fungovalo WiFi jen cestou zpět a WC trochu zapáchalo. 5) Poměrně drahé jízdné v Os vlacích v Soči, 1,7 Kč/km je dost i na české poměry.

Z nešoto negativ bych zmínil to, že ubytovat se v hotelech v Krasnodarském kraji mohli jen očkovaní, což nás ale netrápilo, jelikož jsme tu byli jen na jeden den. Za jedno z hlavních nešoto pozitiv považuji levná neomezená mobilní data, díky nimž mě (ne)přítomnost WiFi na veřejných místech příliš netrápila. Na nádražích bylo WiFi plně funkční, ale musel jste při přihlašování zadávat svůj telefon (jako na všech veřejných WiFi v Rusku). Závěrem shrnu, že na tomto výletu jsme najeli 1136 km v dálkových vlacích a rovných 100 km v osobácích, za jízdné v Os vlacích utratili 1200 rublů (cca 340 Kč za 2 osoby).


Mladějov#16913@03.10.2021 10:07:12 >>Hezká reportáž.

>Na nádražích bylo WiFi plně funkční, ale musel jste při přihlašování zadávat svůj telefon (jako na všech veřejných WiFi v Rusku).

A když zadáte jiné číslo, tak to funguje? Co třeba majitelé tabletu?

>ubytovat se v hotelech v Krasnodarském kraji mohli jen očkovaní, což nás ale netrápilo, jelikož jsme tu byli jen na jeden den.

Můžu vědět, proč se nemůžete očkovat, zvlášť když cestujete?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)


železniční_pacient#95@03.10.2021 10:45:51 >>Protože Vlček 2. Chřipečka, spiknutí, zdravý rozum a škola života.


S4991023#4863@03.10.2021 12:35:45 >>Jsou jen dvě možnosti: Buďto to Alex7 celé myslí ironicky nebo jeto vymaštěnec.


Alex7#411@03.10.2021 13:00:03 >>

Mladějov:
"A když zadáte jiné číslo, tak to funguje? Co třeba majitelé tabletu?"
Tam to funguje tak, že při prvním přihlášení přijde ověřovací SMS kód, při každém dalším přihlášení pak stačí jen zadat číslo mobilu (a 24 h se připojujete bez přihlášení). Když jsem se jednou připojoval na wifi z notebooku, tak jsem zadal číslo své ruské SIMky a fungovalo to taky. Ve vlaku jste zase musel zadávat údaje z jízdenky (tuším číslo dokladu).
Mladějov:
"Můžu vědět, proč se nemůžete očkovat, zvlášť když cestujete?"
Protože se spoléhám na svou imunitu a nemám důvěru k vakcínám, proto se očkovat nechci. Mimochodem, pár dní po návratu z Ruska jsem onemocněl a když jsem po týdnu zašel na test, vyšel mi pozitivní. Takže teď mám na půl roku imunitu a až do poloviny března mám v Tečce platný Covidpas i bez očkování. ::wink::


Mladějov#16917@03.10.2021 13:06:47 >>>Mimochodem, pár dní po návratu z Ruska jsem onemocněl a když jsem po týdnu zašel na test, vyšel mi pozitivní. Takže teď mám na půl roku imunitu a až do poloviny března mám v Tečce platný Covidpas i bez očkování.

Takže jste v těch vlacích a spol nakazil třeba pár desítek lidí, ale co je vám po nich, žejo.
Vás zajímá akorát vlastní covidpas a vlastní Tečka.

Děkuju za odpověď.


Pad#298@03.10.2021 13:53:31 >>Terminologická poznámka: firemní rychlík Kislovodsk - Adler (jestli to byl 644/643) není firemní ve smyslu firmennyj, ale jen obyčejný rychlík.

Ty ověřovací SMSky se samozřejmě dají poslat na jiné ruské číslo, není to fyzicky svázané s daným zařízením. Ale protože ruské simky jsou registrované na jméno, tak jsou spíš svázané s uživatelem. Takže pokud pak budete serfovat na nějakých protirežimních stránkách, tak je za to zodpovědný ten, na koho je simka zaregistrovaná.


Mladějov:
">Takže jste v těch vlacích a spol nakazil třeba pár desítek lidí, ale co je vám po nich, žejo.
Vás zajímá akorát vlastní covidpas a vlastní Tečka."

Tak to by je nakazil, i kdyby byl očkovaný. Očkování přece neřeší to, jestli někoho dalšího můžete nakazit nebo ne.


Alex7#412@03.10.2021 14:28:25 >>

Pad:
"Terminologická poznámka: firemní rychlík Kislovodsk - Adler (jestli to byl 644/643) není firemní ve smyslu firmennyj, ale jen obyčejný rychlík."
Tak nevím, podle vyhledávače Yandex.ru je 643/644 "firměnnyj", podle vyhledávače Tutu.ru obyčejný rychlík. Pravda bude asi někde mezi, protože souprava byla opravdu složena z lepších novějších vozů. Naopak třeba na rychlíku Kislovodsk–Tynda jsou staré vozy s dveřmi na kliku a má časté zastávky, to je nepochybně obyčejný rychlík. S tou SIM na jméno máte pravdu, po mně v Megafonu chtěli nejenom pas, ale i imigrační kartičku. ::coze:: Na druhou stranu nám ale prodali luxusní tarif, takže jsem byl spokojen. A co se týče čínského viru, tak podmínky návratu do ČR (2x test + izolace) jsem poctivě splnil, takže jsem tady v ČR kromě otce nakazil minimum lidí, pokud vůbec někoho.


Petr_vlček#14236@03.10.2021 19:32:06 >>prestan blbnout o "vrazich babicek a dedousku". Jako neockovanej se na zahranicni jezdeni musi testovat. Jako ockovanej vetsinou ne a muze vesele sirit, cimz vysoce pravdepodobne akorat mirne zvysi spotrebu papirovejch snuptychlu.

Byt ockovanej tak o tom ze mel kovid nejspis vubec nevi...


Paul2no#2508@03.10.2021 20:57:30 >>

Mladějov:
"Takže jste v těch vlacích a spol nakazil třeba pár desítek lidí, ale co je vám po nich, žejo.
Vás zajímá akorát vlastní covidpas a vlastní Tečka. "

I očkovaný může a bude nemoc šířit. Očkování má bránit těžkému průběhu, a ne uhnízdění viru v dýchacích cestách.


csik#409@03.10.2021 21:05:48 >>Alex7 - koukám, jakej tam postavili plot před nádražím, ten tam v dobách předokupačních nebýval...ale věž a hodiny na ní jsou furt stejné. A tohle tam tenkrát jezdilo, na Os byly ER2 a na nákl. VL8. Vagony na R byly pestrobarevné, škoda že jsem nefotil na diáky, ale i na čb. to je poznat.

Očkovat ano, ale opravdovou vakcínou. Očkování chřipkovou vakcínou při epidemii žloutenky? Jen proto, že nám zbyla na skladě a že je levná? Tak nějak ta situace dnes vypadá. Očkuje se proti nemoci, která tu byla před půldruharokem....a odborníci jen doufají, že snad firmy už brzy upraví své vakcíny, aby byly účinné i proti novým mutacím. Proto taky nemoc dnes roznášejí bez rozdílu jak očkovaní, tak neočkovaní.......a tohle Vševěd Mladějov nezná??? Ta Astra má účinnost 59% - viz SÚKL, a na jak dlouho?intelpetr#8629@03.10.2021 22:07:13 >>::zadnice::: Ty první tři fotky jsou opravdu vaše? Pokud ano, tak ::ok::


S4991023#4871@04.10.2021 14:25:48 >>Mne by zajímalo, zda jsou Prdelovy fotky i ty další, 4 až 7?


intelpetr#8632@04.10.2021 19:58:42 >>Vyfotil výstřižkama.


Saul_Goodman#824@04.10.2021 23:16:57 >>

Alex7:
"S tou SIM na jméno máte pravdu, po mně v Megafonu chtěli nejenom pas, ale i imigrační kartičku."
Simka Megafonu se dá koupit na ebay na vlastní jméno (pošle se s objednávkou sken pasu) a nebo defaultně registrované na prodejce, takže žádné drama v zemi neomezených možností ::lame::


Pikehead#7652@05.10.2021 0:15:30 >>Intelpetr: Z katalogů starých pohlednic. Nuda.


Ahmad_Šáh_Masúd#2499@05.10.2021 7:26:02 >>Tak tak. A navíc tuctových, ze sovětských dob. Těch se dá ještě nasbírat hodně, vycházely ve velkých nákladech a často i v balení po deseti i více kusech.


Ahmad_Šáh_Masúd#2509@07.10.2021 17:34:33 >>Cosi jako pokus o schema dálkových linek na příští rok. Bohužel chybí přeshraniční spoje a přímé kurzy, takže vypovídací schopnost to má omezenou:

Nejdelší bude R 6/5 Mariupol - Rachiv s 1756 km, z mezinárodních pak snad Kyjev - Baku, pokud by byl obnoven.


Džamel#255@11.10.2021 8:30:29 >>Vím, že jste tu nedávno řešili vstup do RF. Kamarád se mě ráno ptal, zda je zpátky možné letět s přestupem ve W-Wě s Lotem, tam musí přímo a přímé jsou dle něho drahé.


Alex7#413@11.10.2021 15:43:32 >>

Džamel:
"Vím, že jste tu nedávno řešili vstup do RF. Kamarád se mě ráno ptal, zda je zpátky možné letět s přestupem ve W-Wě s Lotem, tam musí přímo a přímé jsou dle něho drahé."
To by neměl být problém, vycestovat z Ruska mohou cizinci leteckou cestou kamkoliv, po zemi mohou vycestovat jen občané SNS při návratu do domovské země. Přicestovat do Ruska lze letecky z kterékoli země, s níž Rusko otevřelo hranice a zároveň odtud létají přímé lety; tedy např. z ČR, Německa, Rakouska nebo Maďarska (viz moje mapa níže). Také jsem si všiml, že LOT nabízí jednosměrné letenky SVO-WAW-PRG za slušnou cenu. Jen bych na místě toho kamaráda byl za současné epidemické situace v Rusku opatrnější. Epidemie tam sílí, ale roušky nenosí skoro nikdo, takže lze v Rusku kvůli Covidu snadno uváznout. Já měl velké štěstí, koronu chytl až po návratu domů a brzy se z ní uzdravil. ::happy::

Legenda: zelené státy – otevřené hranice s přímými lety, růžová – otevřené hranice bez přímých letů (např. Slovensko), šedá – zavřené hranice

P. S. Té Jugoslávie si na mapě nevšímejte, mám stažená stará geodata. ::proud::


intelpetr#8657@15.10.2021 9:05:22 >>Na Ukrajině ožívá první úzkokolejka Гайворон — Рудниця.

Zároveň od 21.10. budou moci dálkovými vlaky cestovat pouze cestující s potvrzením o očkování nebo s negativním testem.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)


Ahmad_Šáh_Masúd#2538@15.10.2021 9:16:32 >>Jj., na tom PR jsou hezký tři Pafawagy za malým sergejem; tak v tomto řazení to určitě jezdit nebude :-)


Přilepy#1945@21.10.2021 11:58:40 >>Redaktorka TV Joj Katka Kleknerová pripravila reportáž z Ruska,všímala si aj nedisciplinovanosť a nedodržiavanie protiepidemických opatrení vo vlakoch v Rusku a na Ukrajine.Cestujúci bez respirátorov vo vlakoch aj na staniciach.Potom sa nedivme,že v krajine,kde vládne Putin,pribúda za ostatné 4 dni viac ako 1000 obetí covidu,20.10. nahlásili úrady 1036 obetí,viaceré média uviedli,že počet obetí už prekročil hranicu štvrť milióna.
Mne stačilo,keď som videl ešte pred epidémiou tých ruských buranov v Nízkych Tatrách,kde si užívali dovolenky počas ich pravoslávnych Vianoc.Dúfam,že tento rok žiadne charterové lety z Ruska do Popradu nebudú,nech sa lyžujú v Soči::wink::


Parmezano#2997@21.10.2021 13:41:49 >>Přilepy: no, já bych řekl , že u Vás to není lepší, já jsem byl před měsícem v Žilině . Jediné já jsem měl při obou cestách ve vagoně roušku . to samý v MHD


Přilepy#1947@21.10.2021 13:53:38 >>No teraz na SK je už niekoľko okresov v čiernej farbe,a platia výrazné obmedzenia

Reštaurácie a kaviarne-zatvorené,možný je iba výdaj jedál cez okienko

hotely musia byť zatvorené,výnimku majú iba kúpele Vyšné Ružbachy a Bardejovské Kúpele-liečebný dom Ozon,Alžbetka otvorené pre pacientov

Respirátory povinné i v exteriéri.

Ja cestujem zajtra do Popradu,ten je do nedele v červenej farbe,takže ešte mierne zákazy


Petr_vlček#14259@21.10.2021 20:08:47 >>Tak hlavne ze tam nesmeli od prazdnin neockovany testovany...

Mch uz nekdo prokazal nejaky vliv nahubku na pocet pozitivnich? Z reality na jare to nevypadalo ze by bezne noseni nahubku beznym zpusobem (vyndam z kapsy kdyz je nutno a ikskrat to za den ohmatam) nejaky kladny vliv melo.


Pominme propagandisticky kecy typu jak to omezuje kapenky...


Jurek_fm#3285@21.10.2021 20:40:52 >>Petr vlček: Evidentně to nějaký vliv má jen by se to muselo používat. Jako názorný příklad by se dalo deklarovat minimálně neexistence klasické chřipky minulou zimu.


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod