K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Arriva

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


T_._H_.#11835@25.5.2020 9:46:44 >>Tak to je dobre ze ariva je jen pro platici
To by měli být všichni dopravci, ne?


Drak_ze_skalky#6897@25.5.2020 12:16:08 >>Už na tom dělaj už na tom makaj... Jedna jízdenka s jakýmkoliv dopravcem. Cendis spustí od června testování jednotného tarifu na dvou tratích


Malý_fotograf#7236@29.5.2020 11:10:58 >>

Drak_ze_skalky:
"Už na tom dělaj už na tom makaj... Jedna jízdenka s jakýmkoliv dopravcem. Cendis spustí od června testování jednotného tarifu na dvou tratích"

Jojo, jsou to husťáci. Minimálně u časovejch jízdenek zkopírovali TR 10 a vymazali první řádek tabulky, takže jsou vždy s cenou o kilometr napřed... ::crazy::


Máš_pravdu#146@29.5.2020 12:44:15 >>A hlavně u traťovek se bude nově uvádět i datum narození. Krom toho 1. června testování SJT nezačne. Stále si ještě někdo myslí, že to spustí na konci roku? ::crazy::


Babilon#4349@29.5.2020 13:21:09 >>Minimálně u časovejch jízdenek zkopírovali TR 10 a vymazali první řádek tabulky
To je důsledek toho, že základní jízdné je podobné a časové jízdenky jsou násobkem (stejným u ČD i Cendisu) základního jízdného.


intelpetr#7543@29.5.2020 23:48:01 >>Poctivé ceny. Bude chtít vůbec někdo platit tak drahé jízdné?


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)


M250.0#1720@30.5.2020 8:09:58 >>Studenti a důchodci, u těch to bude rozdíl pár korun.


T_._H_.#11864@30.5.2020 8:22:21 >>Bude chtít vůbec někdo platit tak drahé jízdné?
Jejda, donedávna tu jela těžká agitace, jak bez možnosti koupení si jízdenky na cokoli u nás železnice v podstatě zahyne, a najednou to nikdo nebude chtít?
Zvláštní... ledaže by oněm agitátorům šlo o "jednotnost" tarifu úplně jiného ::biggrin::


M250.0#1721@30.5.2020 9:02:26 >>Tak vytváření SJT postupuje přesně podle drážních pravidel, když už byl neudržitelný §1 (Nikdy se to tak nedělalo.) a neuspěl ani §5 (Bylo by to příliš složité.), tak je potřeba nasadit v souladu §7 (Cestující by to zneužili.) takovou cenovou úroveň, aby platil §10 (Stejně to bude na hovno.).

Stejně je to paradox, když kritikovi drážního myšlení TH se najednou jeho principy náramně hodí do krámu.


Bdmteeo296#58@30.5.2020 9:33:21 >>Přesně tak - kdyby cenová úroveň SJT byla o cca 10 % nižší, tak by se zcela oprávněné argumenty o předraženosti tarifu neobjevovaly (resp. možná od modrobijců, ale to už je jiný příběh...)

Když se koukám na vývoj SJT, tak si říkám, že by bohatě stačilo vzít TR 10 a dát ho pod "křídla" MDČR, resp. Cendisu. Nemusela by se tak objevovat Amerika a nestálo by to daňového poplatníka stovky milionů Kč navíc. ::kladivo::


T_._H_.#11868@30.5.2020 9:53:44 >>SJT postupuje přesně podle těch pravidel, aby byl (logicky) mírně nevýhodnější než běžné tarify dopravců (protože jinak by je kanibalizoval, což by se oprávněně setkalo s kritikou od dopravců) a v neposlední řadě to má důležitý efekt, že se zacpe huba všem těm odborářům a dalším modrogumům, co předstírali, že "jednotný tarif" je pro ně nepodkročitelná podmínka pokračování liberalizace (i když ty důvody jsou úplně jiné).
Kolenovrtní šotoušci to mohou vzít tak, že těch 10% navrch je cena té "rozšířené nabídky", že na SJT můžou jet s kýmkoli. (A pokud to tak nevezmou, jejich problém "oprávněných argumentů", které nikoho nezajímají.)

by bohatě stačilo vzít TR 10 a dát ho pod "křídla" MDČR, resp. Cendisu
A ten neexistující a potřebný clearing (který je na tom to podstatné a stojí ty "stovky miliónů Kč navíc") by vyrostl někde na stromě nádražníkovníku?


M250.0#1722@30.5.2020 10:04:14 >>SJT postupuje přesně podle těch pravidel, aby byl (logicky) mírně nevýhodnější než běžné tarify dopravců
Na tom není nic logického. Krajské IDS mají nastavenu cenovou úroveň v drtivé většině případů pod úrovní tarifu dopravce a i díky tomu jsou oblíbené. Pokud ta úroveň bude nastavena výš, tak to bude dobré pouze pro ty okrajové případy, kde krajské IDS nefunguje (typu Břeclav - Brno nebo Česká Lípa - Rumburk).


Bdmteeo296#59@30.5.2020 10:25:27 >>

T_._H_.:
"SJT postupuje přesně podle těch pravidel, aby byl (logicky) mírně nevýhodnější než běžné tarify dopravců (protože jinak by je kanibalizoval, což by se oprávněně setkalo s kritikou od dopravců)"

Takže IDS tarify tuhle kanibalizaci neprovádí? Jak to dopravci sakra dříve u IDS tarifů, které jsou levnější, než tarif dopravce, zvládali? Skončili do švestek s provozováním drážní dopravy na území platnosti daného IDS? ::lol::

Nebylo by lepší úměrně zvýšit u netto smluv kompenzaci od objednatele (což by bylo odhadem v řádech jednotek korun/vlkm), než aby si cestující musel zbytečně připlácet za to, že má teda univerzální jízdenku? Mě nevadí liberalizace železnice, ale to, že liberalizací se cestování pro některé skupiny cestujících zbytečně prodraží, a to jen proto, že cestou vystřídá 2-3 dopravce (a teď neberu v potaz kolenovrtní rozdělování jízdenek po akčních úsecích, to bude samozřejmě v určitých situacích levnější vždy).

T_._H_.:
"A ten neexistující a potřebný clearing (který je na tom to podstatné a stojí ty "stovky miliónů Kč navíc") by vyrostl někde na stromě nádražníkovníku?"

Někdo tady snad zpochybňuje, že by se clearing u té převzaté TR 10 neřešil? Jen tak nějak jsem přesvědčen, že úprava TR 10 do použitelné podoby (tím myšleno vyřešení právě clearingu a dalších potřebných věcí) by stála méně peněz, než vymýšlení něčeho úplně nového znovu. Především by se převzetím TR 10 (která je stále dominantním tarifem na většině sítě, ať si to T.H. chce připustit, nebo ne) pak vyřešil problém přijetí a komunikace SJT na bázi TR 10 s běžnou veřejností (zatímco nové SJT bude nutné intenzivně komunikovat a propagovat včetně nové mobilní aplikace, což zase bude stát miliony Kč navíc, a navíc si na něj budou muset cestující zvyknout jako něco nového, upravenou TR 10 by ve své podstatě cestující znali, pro její nákup by používali stále aplikaci Můj vlak, která umí vše potřebné, co se jízdenky a informací o cestě týče).

(Příspěvek byl editován uživatelem Bdmteeo296.)


T_._H_.#11871@30.5.2020 10:50:10 >>Krajské IDS mají nastavenu cenovou úroveň v drtivé většině případů pod úrovní tarifu dopravce a i díky tomu jsou oblíbené
...a taky dopravcům proplácejí "protarifovací ztrátu" - nějaký domluvený podíl na tom, kolik činí rozdíl v jimi obdrženém jízdném a tím, co by vybrali "normálně". Což u SJT bylo principiálně stanoveno, že tak to fungovat nebude/nemůže. (Taky by se jako první z toho, že "stát dotuje Jančuru", mohli posr.t ti samí, co tu teď agitují o předraženosti SJT.)
Vždyť v drtivé většině situací budete moci jezdit na ty IDS tarify nebo "dominantní" ::happy:: Tr10, všelijaké ty relace "Hrádek nad Nisou - Blatnice pod Svatým Antonínkem" jsou jen absurdní argumentační šotofikce.

Někdo tady snad zpochybňuje, že by se clearing u té převzaté TR 10 neřešil?
No někdo tady zpochybňuje to, že by se vytvoření clearingu u té převzaté Tr10 muselo zaplatit - "nestálo by to daňového poplatníka stovky milionů Kč navíc".
Ostatně "převzetí Tr10" mohly už před mnoha a mnoha lety iniciovat samy České dráhy, ale tím by samozřejmě popřely svou strategii se té zlé liberalizaci bránit, nikoli ji pomáhat. Takže jinak než přes SJT to bez ohledu na naivní ideály šotoušků prostě nešlo.


intelpetr#7544@30.5.2020 11:17:36 >>SLevové kartičky na Oneticket nakonec budou. Určitě palec nahoru, i my kolenovrti budeme moct tento tarif využít ::ok::

https://zdopravy.cz/jednotny-tarif-bude-mit-svoji-slevovou-varian tu-ktera-bude-obdobou-in25-pilotni-provoz-zacne-o-par-tydnu-pozde ji-49923/


M250.0#1723@30.5.2020 11:25:13 >>Taky by se jako první z toho, že "stát dotuje Jančuru", mohli posr.t ti samí, co tu teď agitují o předraženosti SJT.
Taky podle mě je chyba do toho od počátku montovat komerční spoje. Účelem SJT měla být v první řadě náhrada TR10, když TR10 přestane fungovat jako síťový tarif státní objednávky.
Což samozřejmě nevylučuje pozdější začlenění komerčních spojů, podobně jako to funguje v MSK u Regiojetu.

Vždyť v drtivé většině situací budete moci jezdit na ty IDS tarify nebo "dominantní" [happy] Tr10
Jasně, ale nepřijde mi úplně správně, že se za dlouhý peníze vytváří systém, který bude výhodný jen v drtivé menšině situací. A když už není možnost nevytvořit systém žádný, tak by to mělo směřovat k tomu, aby to byl naopak systém hojně využívaný. Obzvláště pokud myšlenkou je, aby se z vybraného jízdného zatáhly náklady na vývoj a provoz systému.

všelijaké ty relace "Hrádek nad Nisou - Blatnice pod Svatým Antonínkem" jsou jen absurdní argumentační šotofikce.
Ano, většina relací je pokrytelná IDS nebo TR10, ale Brno - Břeclav, Rakovník - Žatec, Česká Lípa - Rumburk a mnohé další rozhodně nejsou jen absurdní argumentační šotofikce.


Bdmteeo296#60@30.5.2020 11:32:26 >>

T_._H_.:
"No někdo tady zpochybňuje to, že by se vytvoření clearingu u té převzaté Tr10 muselo zaplatit - "nestálo by to daňového poplatníka stovky milionů Kč navíc"."

Dobře, takže když tu začínáme slovíčkařit, tak by to stálo daňového poplatníka menší peníze, než současné stovky milionů. Stačí?

T_._H_.:
"Ostatně "převzetí Tr10" mohly už před mnoha a mnoha lety iniciovat samy České dráhy, ale tím by samozřejmě popřely svou strategii se té zlé liberalizaci bránit, nikoli ji pomáhat."

Tady mohl v případě odporu jednoduše zasáhnout jejich jediný akcionář, MDČR, a prostě převedení základní TR 10 pod CENDIS nařídit. Jenže to by MDČR na to muselo mít koule a nebát se argumentů modrobijců typu "oni nám ukradnou tarif".

T_._H_.:
"...a taky dopravcům proplácejí "protarifovací ztrátu" - nějaký domluvený podíl na tom, kolik činí rozdíl v jimi obdrženém jízdném a tím, co by vybrali "normálně". Což u SJT bylo principiálně stanoveno, že tak to fungovat nebude/nemůže. (Taky by se jako první z toho, že "stát dotuje Jančuru", mohli posr.t ti samí, co tu teď agitují o předraženosti SJT.)"

Cože? U IDS tarifů to lze, ale u SJT nelze? Proboha, proč? §1? Jančurou tu neargumentujte, to je šlápota úplně vedle. Komerční spoje přece nikdo nenutí se do SJT přidat, navíc by to ani neměl být záměr SJT (druhá věc je ta, že to tak bohužel je prezentováno, ale realita může být zcela odlišná).


David#15039@30.5.2020 12:10:05 >>Ano, většina relací je pokrytelná IDS nebo TR10, ale Brno - Břeclav
Tam je chyba primárně v tom, že EC/rj bohužel nejsou zahrnuty do IDS (navzdory tomu, že tento úsek je z prinpipu méně vytíženým = integrace do IDS by nepřinesla vícenáklady např. co do posílení souprav).

... Rakovník - Žatec, Česká Lípa - Rumburk
Tam (či kdekoliv jinde v obdobném případě) je chyba v tom, že mezikrajské jízdné není (i když - fakt ani v případě Rakovník - Žatec?) součtem integrovaného jízdného za úseky v obou krajích dohromady.

Cože? U IDS tarifů to lze, ale u SJT nelze? Proboha, proč?
Jednou věcí je dvoustranná, oboustranně vstřícná dohoda.
Jinou věcí je jednostranný příkaz typu "bude to takhle a takhle; a takto to všichni musíte akceptovat".


M250.0#1724@30.5.2020 12:45:58 >>Ano, příklady druhého typu lze řešit navázáním krajských tarifů na hranicích, ale jejich návaznost zatím není samozřejmostí. I potom by to ale bude uživatelsky nepřívětivé - jednotlivou jízdenku možná vydá dopravce jako lomenou, ale předplatné se bude nejspíš muset řešit pro každý IDS zvlášť, přičemž v případě některých to lze pouze na pokladně, u jiných zase výhradně elektronicky atd.


Pajzák#3849@30.5.2020 22:10:15 >>A co je na BM-BV tak problematického? Buď pojedu osobákem/rychlíkem za 71 na IDSku, nebo s EC/RJ za 85 (či méně dle slevového programu ČD).


David#15051@30.5.2020 22:32:19 >>A co je na BM-BV tak problematického?
Především situace pro držitele předplatního jízdného (pravidelné dojíždějící).

Buď pojedu osobákem/rychlíkem za 71 na IDSku, nebo s EC/RJ za 85 (či méně dle slevového programu ČD).
Ve druhém případě plus navíc jízdné za MHD v Brně, pokud nejde o cestující, kteří mají cíl své cesty v pěším dosahu hlavního nádraží.


Pajzák#3850@30.5.2020 22:36:40 >>No a? Když mi nestačí vcelku luxusní nabídka integrovaného spojení, tak si holt připlatím. Autobusy směr Kroměříž mě taky na IDSku do Vyškova nevezmou. Stejně jako linka 720010 do V. Bíteše apod.


M250.0#1730@30.5.2020 22:45:55 >>A ty autobusy jedou v ZVS? Cestující mezi Brnem a Břeclaví si má připlácet jenom proto, že provoz je placen z jiné hromádky veřejných rozpočtů?


Pajzák#3852@30.5.2020 22:51:30 >>A ten RailJet jede v závazku JMK? Protože ty mnou zmíněné linky v závazku jedou, jen ne v jihomoravském.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)


M250.0#1731@30.5.2020 23:03:10 >>Tak v těch autobusech může být smyslem, aby se nepřeplňovali v krátkém úseku. Ale to u těch expresů nehrozí, ty jsou v předmětném úseku naopak vyprázdněné, protože jsou dimenzované na Praha - Brno, což je poněkud silnější vztah než Brno - Vídeň (Štýrský Hradec).


Pajzák#3854@31.5.2020 14:15:22 >>Ne, tam je smyslem, aby na ně kraj nemusel nic přispívat, protože platí jiné spoje. Stejný případ jako ta Břeclav.


David#15056@31.5.2020 14:39:08 >> Ne, tam je smyslem, aby na ně kraj nemusel nic přispívat, protože platí jiné spoje. Stejný případ jako ta Břeclav.
Podsuv s linkovými autobusy jste do toho zatáhl vy (stejně jako vám nestačila věcná odpověď na otázku "V čem je problém"), navíc ani nejde o přesné přirování, protože linku R13 také neobjednává JMK, přesto v ní tarif IDS platí.


Pajzák#3855@31.5.2020 15:56:15 >>Věcná odpověď byla ta, že pravidelně dojíždějící mají problém? Nějak jsem si toho problému nevšiml, mají integrovaný spoj co hodina. A jestli chtějí dojíždět pravidelně vlakem vyšší kategorie, nic jim přece nebrání. JM kraj se naopak chová oproti jiným krajům velmi vstřícně k nedotovaným linkám, když na nich nezakazuje přepravu po svém území.


Pan_Hloupej#335@31.5.2020 16:45:01 >>

Pajzák:
"JM kraj se naopak chová oproti jiným krajům velmi vstřícně k nedotovaným linkám, když na nich nezakazuje přepravu po svém území."

Kraj by správně ani neměl mít právo takovou přepravu zakazovat.


Mladějov#14698@10.6.2020 13:08:00 >>To je holt mj. dědictví raných devadesátek, kdy nově vznikající dopravci jezdili 5 minut před ČSAD a brali jim tržbu.


T_._H_.#11955@10.6.2020 14:38:17 >>To je hlavně dědictví (pomalu krachujících) monopolů ČSAD v těch raných devadesátkách, co si myslely, že přes kámoše na různých těch odborech dopravy takhle skoncují s konkurencí.
Podobnost s ČD čistě náhodná.


Mirek_Zv.#553@15.6.2020 8:55:56 >>Jistě většina víte, přesto třeba bude pro někoho užitečné varování před odbavováním Arrivy z Prahy (prý od 1.3.):
Ideální je jet na pražskou jízdenku do poslední stanice PID, pak dokoupíte bez příplatku jízdenku Arriva.
To platilo už dříve, jenže nyní je to zásadní vědět, protože pokud nyní chcete jízdenku Arrivy přímo z Hlavního nádraží, máte velký problém: Arriva uplatňuje ve vlaku příplatek, protože jí jízdenky na Hl.n. prodává Leo Express (což buď nevíte nebo tam může život komplikovat zdlouhavé odbavení) a současně internetový prodej končí 15 min před odjezdem.
Pokud toto prošvihnete, a nemáte PID Lítačku v mobilu, kupte samozřejmě PID lístek na pokladně ČD nebo v pražském automatu.
Pokud nestíháte ani to, ale máte pražskou tramvajenku, mělo by to také stačit, protože následuje další zastávka na území Prahy, z níž máte nárok na přepravu bez doplatku.
Problém se tedy týká jen těch, kdo pražskou legitimaci nemají (a často tedy ani nevědí o PID lístcích). (Doplatek by taky neměl být požadován proti jízdence z minulého vlaku - což také není změna.)

Jinde po ČR Arriva uvádí mnoho "obchodních míst", ale jsou to často automaty. Doplatek ve vlaku se asi neaplikuje, ale lépe si to ověřit dříve (je-li jak).


Mirek_Zv.#554@15.6.2020 9:00:11 >>PS: Die Länderbahn PID lístky ve vlaku prodává. Případ Arrivy toto asi není - ale případně by někdo mohl upřesnit...?


Mladějov#14701@15.6.2020 9:13:51 >>MZv: Maj to ti kolenovrti ale těžký..::proud::


lehce_poučený_cestující#18@15.6.2020 14:25:19 >>Mladějov: můžete prosím upřesnit, co je kolenovrtnýho na shánění jízdenky na Arrivu?
Před týdnem jsem vyslechl ve vlaku do Tábora story několika studentů, kteří měli s jízdenkou Arrivy do Písku shodný problém zakončený přirážkou k jízdnému.
Tahle parta evidentně neměla problém s cestováním ani s elektronickými jízdenkami, přesto pohořela.
Karel Lexa


Cisalpino#812@15.6.2020 22:41:19 >>

T_._H_.:
"To je hlavně dědictví (pomalu krachujících) monopolů ČSAD v těch raných devadesátkách, co si myslely, že přes kámoše na různých těch odborech dopravy takhle skoncují s konkurencí. "
Ano např. některé spoje dálkových linek z ČR na Slovensko mají zakázanou vnitrostání přepravu Brno-Uherské Hradiště-Uherský Brod, aby cestující musel povinně použít o 45 minut déle jedoucí courák ČSAD ::crazy::


RadekŠ#10349@16.6.2020 8:02:44 >>týdnem jsem vyslechl ve vlaku do Tábora story několika studentů,

Přede mnou si kupoval lístek z hlaváku jeden člověk včera a o přirážce nepadlo ani slovo. Platil kartou.


M_g#1226@16.6.2020 10:29:40 >>Cisalpino: Třeba linka Brno-Rimavská Sobota mívala zákaz úsekové přepravy okolo Seredě a Levic.
Jestli je to i teď se mi nechtělo hledat.


Trs2004#1657@24.6.2020 16:55:16 >>Jízda 628.229 - zkušební jízda Arriva vlaky
Video 24.6.2020, zkouška na trati Turnov Jičín, video z Podulší a Jičína:

https://youtu.be/UCiS_zRYXpo


Petr_vlček#13286@24.6.2020 19:30:39 >>Teď jsem měl tu čest dvakrát vidět švejka kolem Berouna a zaujalo mně, že i v pondělí kdy bylo odpoledne sotva nějakých 25 stupňů to přijelo od Budějic nejen s obligátnímimi +15 ale i s otevřenými všemi škvírami v oknech. Ba stejně otevřené to jelo dnes ráno směr Budějice.

To to slavné nucené větrání nestíhá ani při současných teplotách?

Asi to nebude tím, že by se muselo topit aby se to uchladilo protože zvotvíranej byl i řidičák úplně stejně jako motor.


Mladějov#14741@25.6.2020 10:07:32 >>Netuším, ale včera dopoledne jsem jel ML (zřejmě tentýž typ vozidla)a bylo tam horko, jako když zapomněli vypnout topení, okno sem tam.

Neřešil jsem to ani dotazem, neb jsem jel jen jednu zastávku a vlak byl dosti pln, ale přepokládám, že prostě lidi postupem dne v pomalých vozidlech wotwíraj wokna a nikdo je po nich nezavírá bez ohledu na dopravce - kolikrát jsem je v šukafonu zavíral při večerním chladu sám, abychom tam neseděli jak Lenin v mauzoleu ::proud::.

Jestli je odpoledne venku +25, tak ti nestíhá žádné nucené větrání v jakémkoli vlaku, na to už se přišlo dávno (takže se montuje buď klima nebo stahovací okna (810)).

Pokusy s vyklápěčkami, tuplem menšími, byly vždy slepou cestou (např. x českých rekonstrukcí B, 451 atd, atd.)

Osobně jsem z dlouholetých zkušeností nabyl názoru, že hodně dělaj tzv. teplomilní průvodčí, co to topení ráno zapnou a už si nevzpomenou ho včas vypnout a už je tam vedro od rána.

Typicky rychlíkové klasiky z B a spol, staré 451/2 a motory všech druhů.

Jinak mi teda ty 628 a spol. připadaj na nějaký ten spěšňák (Švejk) či ML úplně v pohodě - tobě ne ?


Petr_vlček#13288@25.6.2020 11:53:57 >>Ale jo, to už jsem si říkal před 25 a více lety když jsem tím jel v Něšmecku. Jen do tý doby kdy jsem tím jel v létě a bylo vedro.

Čili na provoz v období září - květen dobrý. Co ale ten zbytek roku? Reko žbt do podoby mikrovlnka jsem si celkem užil (přičemž to taky mělo nucený větrání a taky bylo ve vedru k hovnu) a nějak netoužím se k němu vracet.

Tudíž "zlatý Baimy" resp 054...V zimě topěj a v létě se daj větrat okny.


RadekŠ#10375@25.6.2020 11:54:56 >>Mladějov:Netuším, ale včera dopoledne jsem jel ML

Já tím jezdím běžně fakticky na denní bázi a poslední dny tam lidi zplavený vedrem nepozoruju, spíš opak - že lidi po rozjezdu zavírají vyklápěčky, či posuvné dveře mezi oddíly, aby to tak nefoukalo. Ona ta kombinace vyklápěček a nuceného větrání je při teplotách do 25 účinná až dost.

A jedno upozornění - oba reagujeme na klasickou bajku o lišce a sýru. Proč to má zapotřebí, to vážně netuším.


RadekŠ#10376@25.6.2020 11:59:24 >>udíž "zlatý Baimy" resp 054...V zimě topěj a v létě se daj větrat okny

Já jezdím oběma a mám srovnání. Vy máte jaké srovnání pindale??


Mladějov#14743@25.6.2020 13:40:32 >>

Petr_vlček:
"
Tudíž "zlatý Baimy" resp 054..."

Hele, já tě nechci nějak chytat za slovo, ale právě ty 054 jsi tady onehdá těžce kritizoval jakožto "velkoprostorovou stodolu" a snad si volal po klasice (kupé).
Přičemž právě já jsem s tebou polemizoval, že reko 054 mi připadá na daný účel v pohodě.
A pokud vezmu 054 na 070. kde jsem s tím taky pravidelně jezdil ještě nedávno, tak byly pohodlné, ale interiér teda odporně ulepenej dlouhodobě. U Arrivy jsem nejel ulepeným vozem, ať už 628, nebo Desiro.
Asi si to uměj zařídit a pohlídat a za to klobouk dolu. Osobně mi teoreticky stará 628 připadá příjemnější na cestování, než třeba Štádler ČD a další vozidla "vzor nemocnice 80.let".

To je samozřejmě věc názoru, ale nedá mi to se nezeptat: kam s těma 628 pravidelně jezdíš?
Že ti tak nevyhovujou - a to nepíšeš poprvé.


Petr_vlček#13289@25.6.2020 15:02:54 >>"Hele, já tě nechci nějak chytat za slovo, ale právě ty 054 jsi tady onehdá těžce kritizoval jakožto "velkoprostorovou stodolu"

No ano, má to dyzjn kravína. Chybí tomu aspoň optická příčka co byla v Baimu.

To ale nic nemění že v zimě je to srovnatelný se 628 (kterejma jsem se v dobách SWT najezdil ažaž) a v létě díky větrání významně lepší.

A věřím že Arrivácký motory minimálně na švejkách ulepený nejsou. Nemá je kdo ulepit... Tam šla frekvence od desítek loni po jednotky letos. Snad krom pá/ne, i tam ale asi nastal dost pokles když třívozovku 854+2x+054 v pohodě nahradí jedna 628.


T_._H_.#12076@25.6.2020 15:55:11 >>Ale no tak, to jste družstevníci? Dopřejte vlčkovi trochu toho pohoršení nad ne(polo)režimkovou Arrivou (vždyť to je ten hlavní problém!) a nehledejte nesrovnalosti v jeho dlouhodobé (ne)konzistenci ::happy::


Bram#10905@26.6.2020 7:41:29 >>Petr vlček:No ano, má to dyzjn kravína.

Jako správný vůl bys s takovým designem měl být spokojen ::biggrin::. Tak kde je problém?!?


Turnovak#165@26.6.2020 11:26:47 >>Osobně považuji 628 za pohodlné vozidlo. Myslím, že v Šumperku při rekonstrukci odvedli dobrou práci. Třeba budeme mít možnost porovnat na R14. Když vezmu ten akustický zážitek z MV 843 cestou proti kopci po odstranění propadů traťové rychlosti. No rád to příště zkusím ve štýl abtailu.
Netuší někdo, co bylo cílem zkoušky Turnov Jičín. Expanze na další linky?


Trs2004#1659@26.6.2020 13:35:48 >>ad Turnovak: Zkouška byla z důvodu nasazení na spoj Sp Liberec - Turnov - Jičín od 4.7.2020, který do minulého roku jezdil pod ČD, a nově Arriva.


Cisalpino#818@27.6.2020 10:11:25 >>když třívozovku 854+2x+054 v pohodě nahradí jedna 628.

Přičemž třívozovka velmi často nejela protože jela náhrada 754+2×něcozkopřiv a ta se neposilovala.


Babilon#4353@27.6.2020 17:36:06 >>Proč bude Arriva jezdit mezi Kladnem a Veleslavínem autobusy, když výluka bude až z Veleslavína dál? Hledám známému, jak se dostat s kolem ze Stochova na Moravu a asi ho ty tři přestupy navíc nepotěší.


mašinka#106@27.6.2020 20:05:32 >>Babilon - Nejenom Arriva ale i ČD bude používat autobus jako náhr. dopravu za vlak (Vážení cestující, ve dnech 4. 7. 2020 - 19. 7. 2020 = Kladno - Praha-Veleslavín)


S4991023#4048@27.6.2020 21:50:24 >>RadekŠ: Nemyslel jsi náhodou bajku o lišce a hroznech?


Babilon#4354@27.6.2020 22:16:40 >>Nejenom Arriva ale i ČD bude používat autobus jako náhr. dopravu za vlak
Mám pocit, že ještě včera byly v IDOSu u ČD vlaky. Ale to je fuk.
Takže s kolem přes Kralupy. No to bude zábava. Snad se tam neobjeví další výluka.


Neznamy#719@07.7.2020 13:41:53 >>Tušíte někdo, kolik stojí převoz kola v Arrivě? V tarifu ani někde na webu nikde cena k nalezení není.


Babilon:
Výluka je ze strany SŽ psaná v celém úseku.


Imisa#108@07.7.2020 21:00:29 >>

Neznamy:
"Tušíte někdo, kolik stojí převoz kola v Arrivě?"
No ono to nebude všude stejné. Dle tarifu Zlínského kraje je to 30Kč do 100km a 40Kč nad 100km.


Cisalpino#822@07.7.2020 21:58:27 >>V rychlíku sem za 77 km platil 25 Kč.


Neznamy#720@08.7.2020 9:26:13 >>A kde je to teda uvedené? E-shop mlčí.


Bububu#147@08.7.2020 11:52:14 >>Našel jsem tento dokument:
https://www.arriva.cz/file/edee/atcr/dokumenty/vlaky_priloha_tari fu_1_zari.pdf


Mája#468@11.7.2020 12:24:39 >>Musím tedy konstastovat, že když vidím, co Arriva provozně předvádí na trati Praha-Tanvald tak se začínám vážně bát, že by měla dostat další rychlíky. To jsou ty 845 opravdu takové hajtry, nebo je to neschopná údržba Arrivy? ::sad::


Miloš_jonák#397@11.7.2020 16:12:49 >> To jsou ty 845 opravdu takové hajtry

1) Jejich výkon je pouhých 420 kW navíc v hydrodynamice což na defacto stovkovou trať navíc s potřebou krátit a nejezdit na krev opravdu nestačí.
2) Tyto motoráky nemají žádný mikroprocesorový řídící systém a tudíž s kniplem je potřeba umět správně zacházet. Tuším, že pánové Janek_cb a Michal_Ř to tu už několikrát popisovali, že jezdit s touto řadou není úplně sranda a fírové musí znát přenos výkonu a u řízení přemýšlet a předvídat.


Mája#469@11.7.2020 22:38:57 >>To já vím, takže jako případná náhrada za 843 to tedy výhra rozhodně nebude. Jde mi spíš o to, že co koukám na trať Praha-Turnov, tak není dne, aby vlak Arrivy nebyl zpožděn z důvodu technické závady, případně je i odřeknut. Někdy je takto postiženo i více vlaků za den. Např. dnes opět opožděny 2 vlaky o 50-60min z důvodu technické závady. A to vypravují tím směrem jen 8 vlaků denně. Tak děsného skóre žádný jiný dopravce nedosahuje.


RadekŠ#10413@11.7.2020 23:10:37 >>, co Arriva provozně předvádí na trati Praha-Tanvald..o koukám na trať Praha-Turnov, tak není dne, aby vlak Arrivy nebyl zpožděn z důvodu technické závady, případně je i odřeknut.

Opravdu Vás tady baví takhle hloupě trolit vyložené lži??::angry:: Opravdu si myslíte, že jste tím zajímavý(á)?

To je potom informační hodnota tohoto fóra rovna nule.


Mája#470@12.7.2020 8:27:54 >>Jde o informace z jejich webu, tak to si musíte vyřídit s informačním centrem Arrivy, nebo mi tím chcete říct, že Arriva lže?
Např včera: 99942 opožděn ze žst. Žel.Brod o 51mim z důvodu technické závady na soupravě.
99946 opožděn ze žst. Praha-Čakovice o 60min z důvodu technické závady na soupravě.
Den předtím to nebylo tak hrozné, z důvodu technické závady to odjelo z Prahy hl.n. o 17min později.
Ve čtrtek 99946 odřeknut úplně.
Pokud tedy Arriva lže, tak jděte prosím řvát na ni, je se jen slušně ptám, kde je ten problém, že mají tolik technických závad.


RadekŠ#10414@12.7.2020 9:34:28 >>de o informace z jejich webu

No to je přesně ono. Něco si přečtete na webu, vytrhnete to z kontextu a zobecníte to. A pak začnete s dalšíma podobnýma trolit a vytvářet alternativní realitu o tom, že jsou věčně zpoždění, že vlaky nestíhají jízdní doby a jánevímcoještě. Jo ještě jsem zapomněl, lidi se uvnitř dusí horkem a ty soupravy se přehřívají.(::biggrin::) Takhle funguje válečná ideologie vykreslení nepřítele.::angry:: Vy k tomu ale nepotřebujete žádný ideology, politruky a nablblý načálniky, ale vytvoříte si jí sami a ještě se v tom slastně koupete.::crazy::

--------------------------
Přitom si v tý soupravě můžete dřepnout za fíru, podívat se mu na pazoury a budíky a zjistit, jak to doopravdy je.


Mája#471@12.7.2020 12:26:41 >>Jestliže je vlak zpožděný, a dopravce uvádí, že z důvodu technické závady na soupravě, tak je mi úplně jedno, jaká to závada. Prostě je to zpožděný z důvodu problému na straně dopravce. Proč bych měl jako čumět na budíky, já chci být především přepraven. A to bez ohledu na barvu dopravce. A v posledních době toto Arriva uvádí v případě Turnova poněkud častěji, než je zdrávo. Tak jsem chtěl vědět, kde může být problém. Vaše chmury ohledně výjevů s nestíháním jízdních dob a podobných kravin jsou mi zcela fuck, neb já tady žádnej problém nevidím, takže mi to laskavě přestanět podsouvat.
Např. Desira Arrivy na L3 jezděj v rozmezí normálních intencích spolehlivosti, žádnej problém.
Pokud bude dopravce jezdit kvalitně, včas, s vhodnými vozidly a za akceptovatelnou cenu, tak je mi úplně jedno, jakou má barvu.


RadekŠ#10416@12.7.2020 15:09:58 >>Prostě je to zpožděný z důvodu problému na straně dopravce.

To se občas stane komukoliv a sotva lze zobecňovat dvě odpoledne.

ohledně výjevů s nestíháním jízdních dob

To byla reakce na Jonáka .

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)


T_._H_.#12123@12.7.2020 18:21:31 >>takže jako případná náhrada za 843 to tedy výhra rozhodně nebude
Samozřejmě že úplně všichni by byli nejradši, kdyby se i na R14A objevila vozidla nová, popř. alespoň ta (revitalizovaná) "blbá" desira, ale bohužel to očividně přes mámtofpyčismus státních úředníků a polovinu ministra nemá šanci v dohledné době kvůli jejich obecné neschopnosti/všehoschopnosti projít (přesto se pořád najdou tací, co se dožadují, aby tito lidé řídili veškerou veřejnou dopravu v ČR)... Takže co? Líný, uřvaný, koncepčně nevhodný a pomalu už taky odcházející rakve forever (protože v nich platí režimka a tak mohou ultragumy jezdit do Liberce aspoň přes Chlumec a Starou Paku)?


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod