K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Tarif

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Fabec#267@24.9.2021 8:00:35 >>Mouka: https://www.iidol.cz/aktuality/12386:co-chystame-v-jr-zmena-konce pce-mezikrajskych-linek.html Je tam třeba stáhnout ten dokument


55p#2104@29.9.2021 14:44:36 >>Turnov i Doksy jsou fajn, ale u Doks se nabízí ještě jedno drobné vylepšení: Staré Splavy.


Gornergrat#1@06.10.2021 21:07:55 >>Nemáte informace o nějaké mimosezónní akci na jízdenky typu O2 výhody, Svět odměn nebo Lídlenky?


Josefj#257@07.10.2021 19:41:04 >>Fabec: V tom dokumentu se to ale píše o autobusech. A těmi jezdíme v rámci Idolu do Mladé Boleslavi už teď.


Marek77#57@07.10.2021 21:56:17 >>jízdenky typu O2 výhody, Svět odměn nebo Lídlenky?
Troufnu si tvrdit, že tyto akční nabídky COVID definitivně zařízl ... :-(


Ahmad_Šáh_Masúd#2516@08.10.2021 12:21:44 >>Opět jsem se pobavil u mezinárodní pokladny ČD. Tentokrát jsem chtěl rezervaci na EN Ister.
Nejdříve se podařilo zadat správně vstupní data (den, spoj, T3 apod.) a i TK 44 (nějaký aufpreis 1 nebo 2) a vyjela hezká cena, asi 730 Kč. Rezervaci jsem ovšem nedostal, protože pokladní usoudila, že si není jistá, jestli jsem správně odbavený a jala se hledat záchranu v ZUJ ČD. Jenže v ZUJ tyto spoje (CFR - MÁV a opačně) prostě nejsou. Na druhý pokus se jí nepodařila ani prostá rezervace bez TK kódu.
Tak nevím. Ten vlak s vysokou pravděpodobností téměř prázdný (mimo sezónu), lůžko se normálně koupit nedá. Analogie s událostí rok zpátky s požadavky u RENFE - tytéž problémy. K čemu teda vlastně ČD provozují ty mezinárodní pokladny? Podotýkám, že ty lidi se tím živí, to není stav, kdy například výpravčí v Ostrově nad Ohří měl zkoušky z mezinárodních tarifů v plném rozsahu kvůli Excelsioru a k tomu hustou dopravu na dvoukolejce (a taky to dal).

Nemá někdo nějaký tip co s tím (krom podání stížnosti na imbecilitu personálu)?


Oto#2412@08.10.2021 13:30:39 >>Rezervace na Ister do T3 se dá koupit v eShopu CFR (ovšem pouze včetně jízdenky, takže celkem za 1770 Kč).
Nový beta eShop MÁV se tváří, že to taky umí, ale končí to chybou (fungují jen jízdenky k sezení).
Taky se dá v eShopu ÖBB koupit lůžko z Vídně na Dacii (včetně jízdenky za 2000 Kč nebo samostatně k Interrailu za 712 Kč).


Jinak ten TK 44 podle SCIC-NT (strana 42) je rezervace pro držitele jedné z těchto jízdenek.

• origin-destination ticket (NRT) covering the whole journey route
• PASS (Interrail, Eurail) covering the whole journey route
• FIP Duty cards/coupons 100% or FIP Leisure coupons 100% covering the whole journey route

Takže pokud se to na vás vztahuje, vyzbrojte se tímto dokumentem a běžte k té pokladně znovu.
Jestli do toho výčtu spadá například CityStar, to nevím.


Ahmad_Šáh_Masúd#2518@08.10.2021 13:42:29 >>Děkuji mnohokrát. Je to neuvěřitelné, ale poučený laik toho ví více než zaměstnanec za terminálem.
Příslušná ustanovení si jdu vytisknout, a buď to z báby vymlátím nebo pošlu stížnost :-)
Díky. ::ok::::ok::


Ahmad_Šáh_Masúd#2519@08.10.2021 15:24:48 >>A závěr dnešní komedie. Naběhnul jsem tam přesně po přestávce na svačinu (ZP tomu říká jinak) a s výrazem masového vraha (ten mi jde velmi dobře) strčil paní před čumák výtisk z toho SCIC-NT, strany na kterou mě pan Oto odkázal.
Přestože jsem si jistý, že anglicky neumí ani správně pozdravit, okamžitě zadala do PC správné údaje, bezhotovostní platbu a za 3 minuty a 50 sekund jsem odcházel s požadovanou rezervací.
Takže milí zákazníci ČéDé, pokud jdete k mezinárodní pokladně, vyzbrojte se SCIC! ::crazy::::crazy::::crazy::
Ale vážně - moc nechápu, proč pro tyto případy nemají nějaký horký telefon na místo, kde to umí a poradí jim přesně. Vždyť to musí nastávat ve stovkách případů, skoro na všech prodejních místech v ČR, tedy hromady odrazených cestujících (prakticky všude až na vybrané elitní pokladní, např. v Praze). V mém regionu pamatuji poslední profesionální ženský někdy na začátku globalizace, když ještě jezdily do KV kurzy z Moskvy a na horním byly vedle sebe informace a mezinárodní kasa. A tam uměly všechno, nejen prodat, ale i poradit a zjistit případně více. Akorát je to už více než 20 let.
Až se tohle změní, uvěřím v nějaké zásadnější změny u ČD obecně.


Oto#2413@08.10.2021 16:09:32 >>

Vždyť to musí nastávat ve stovkách případů:
" tedy hromady odrazených cestujících."

Já si naopak myslím, že toto nenastává téměř nikdy. Potřeby 99% cestujících, co si přejí cestovat do zahraničí vlakem, už dneska pokrývá eShop ČD se svou relativně konkurenceschopnou Včasnou jízdenkou.

A kdo je dobrodružnější a chce jet vlakem až do Rumunska, tak trochu pogooglí a takouvouto cestu si koupí jako Praha-Budapest v eShopu ČD a Budapest-Bucuresti v eShopu CFR.

Cestující, co si chodí pro jízdenku k pokladně (a navíc vědí, že vůbec existuje něco jako jízdenka + samostatná rezervace) jsou dnes už těžká minorita. Vlak, na který se nedá jízdenka koupit online, už dneska nemá šanci, což je podle mně i jedna z příčin úpadku železniční dopravy na Balkáně (přes hranice jednotky cestujících).


Ahmad_Šáh_Masúd#2520@08.10.2021 17:49:02 >>Minorita jsou, to jo, ale v rámci celé sítě a země to budou určitě řádově stovky lidí až jednotky tisíc (za rok dejme tomu) a odnesou si z toho rozporuplné pocity.
Když už člověk k té kase jde (třeba pro Interrail), tak by mu měli umět prodat všechno co k tomu jde a je to pro prodejce výhodné.
Ano, v e-shopu by asi dnes mělo jít koupit snad skoro vše v té civilizované části Evropy (EU + Balkán + Turecko (koukám, že v tom SCICu jsou i nějaké relace TCDD)), snad i Pritenia do Kišiněva. Čili fyzická pokladna by měla nabízet i něco navíc, aby vůbec nějak ospravedlnila svoji existenci. A souhlasím s tím, že toho zrovna moc nebude. Zatím v tom však je jeden obrovský guláš.
Nevím jak hodně umí e-shopy například seskupovat skupiny do společných kupé nebo míst blízko sebe, ale tipuji, že i v tomto mají ještě hodně co dohánět.

Vlak, na který se nedá jízdenka koupit online, už dneska nemá šanci, což je podle mně i jedna z příčin úpadku železniční dopravy na Balkáně (přes hranice jednotky cestujících).
Souhlasím. Sám jsem na to zvědavý, budu tam po mnoha letech.


M250.0#2304@16.10.2021 18:02:15 >>a Budapest-Bucuresti v eShopu CFR.

... a pak si před cestou zajede do toho Rumunska autem tu jízdenku na kasu vyzvednout. ::crazy::
Zrovna tohle jsem letos řešil a nakonec skončil na kase na Wilsonu, a to taky nadvakrát, napoprvé na obyčejné mezinárodní pokladně neuměla pokladní prodat rezervaci na cestu tam, shodou okolností taky na Ister, napodruhé v ČD Travel (na radu z tohoto fóra) už to bylo bez problémů.


Oto#2414@16.10.2021 18:18:43 >>.. a pak si před cestou zajede do toho Rumunska autem tu jízdenku na kasu vyzvednout

To už nějakou dobu není třeba.

eShopy CFR i MÁV produkují PDF k vytištění i u mezinárodních jízdenek, takže lze kupovat relace Maďarsko>Rumunsko v eShopu CFR a opačně.

A taky lze už koupit ČR>Maďarsko v eShopu MÁV, což má kromě (občas) nižší ceny oproti eShopu ČD i výhodu místenky zdarma.


Jeden_z_mnoha#97@16.10.2021 18:32:57 >>i výhodu místenky zdarma

A zase nevýhodu v nemožnosti storna.


M250.0#2305@16.10.2021 22:10:07 >>Oto: ::coze:: Máte pravdu, teď to jde. Ale dal bych ruku do ohně za to, že když jsem tam chtěl kupovat jízdenku letos v létě, tak tam možnost Bilet A4 nebyla, a tam co je dneska Atenție!, že se to má tisknout na A4, bylo jiné Atenție!, že jízdenku si musím vyzvednout na kase.


Matijak#2814@17.10.2021 20:22:45 >>

Ahmad_Šáh_Masúd:
"Ale vážně - moc nechápu, proč pro tyto případy nemají nějaký horký telefon na místo, kde to umí a poradí jim přesně. Vždyť to musí nastávat ve stovkách případů, skoro na všech prodejních místech v ČR, tedy hromady odrazených cestujících (prakticky všude až na vybrané elitní pokladní, např. v Praze)."

Už jsem sice z dráhy pryč, ale něco jsem si na té mezinárodce odseděl, takže jeden (kritický) pohled z druhé strany barikády:
Vzhledem k tomu, že je obecně mezinárodních pokladních nedostatek napříč republikou, šly požadavky na ně za posledních několik let dost dolů. Zažil jsem několik případů, kdy měl zkoušející u zkoušky O-06 evidentně befel shora, aby zkoušeného bezpodmínečně pustil, protože je v provozu potřeba, a tomu uzpůsobil i své otázky. Bohužel to pak s sebou nese přesně tyto následky, kdy spousta těch, kteří papírově ty zkoušky mají, pomalu ani nevědí, kde je Zvolen a kudy by se tam asi tak dalo dostat. Jasně, nikdo nemůže znát vše, ale u některých (velké stanice nevyjímaje), je to občas tragická úroveň - a tomu taky odpovídá nadšení zákazníků z jejich přístupu a znalostí.

V Praze hl.n. jsme ale byli vždycky bráni jako "studnice znalostí" pro celé široké okolí, a mnohokrát nám někdo z menší stanice telefonoval o radu. Samozřejmě, když člověk ví, odpoví, ale oni někteří třeba ani nezavolají a radši zákazníkovi řeknou něco typu "to musíte do Prahy, to odbavuje jen Praha hl.n." - takže pak končili u našich kas ti, kteří si ten lístek (např. nějaké to lůžko do Rumunska) mohli klidně koupit v jiné stanici (nejmenované ve Stč kraji), jenom jim tamní personál nabulíkoval toto, asi aby se nepředřel. Konec OT.


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod