K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Sny s železniční tématikou

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


S4991023#2465@18.2.2018 21:33:48 >>Tak já mám doma to samé za zesilovače, gramofony, magnetofony. Ženské prostě koníčky nechápou.


Sants#1027@18.2.2018 22:19:12 >>Ženy sice koníčky nechápou, stejně jako nechápou třeba jaký je pořádně se podrbat na koulích ::biggrin::, nicméně moudrá žena vhodný koníček svého muže podporuje, zejména jedná-li se o takový koníček, který onoho muže v očích ostatních samic činí zcela nepoužitelným. Nejlépe se v tomto směru osvědčuje železniční modelářství ::biggrin::


Hajnej#15804@19.2.2018 0:33:50 >>Sa: který onoho muže v očích ostatních samic činí zcela nepoužitelným
Jojo, je zajímavé poslouchat slezinu samiček, jak se předhánějí v tom, čí starej je víc k ničemu.
Ze stejného důvodu naopak přes svými manželi vyzdvihují výhody ostatních manželů, aby tomu svému snížili představy o jeho šancích u jiných samiček.


S4991023#2474@20.2.2018 15:20:12 >>Asi že jsme se tady o tom bavili, tak to v noci na dnešek přišlo: Potřeboval jsem přejet z polňačky křížem přes hlavní na jinou polňačku. Zastavil jsem před hranicí, důkladně se rozhlédl, po hlavní široko-daleko nic. Šlápnul jsem na plyn a když jsem byl uprotřed, se na hlavní zhmotnilo bílé BMW X1 (pravděpodobně diskutéra AllForOnepnzs z diskuse "GVD platný a připravovaný" ::rofl:: ) a řítilo se na mne. Šlápl jsem na plyn ale auto se počalo plahočit přes silnici hlemýždí rychlostí. Inu, dopadlo to dobře, bavorák projel těsně za mou prdelí, ani mě neštrejchl ::biggrin:: . Ale vzbudil jsem se v pět a už jsem nedospal.


Pavel_Večeřa#1814@20.2.2018 16:23:58 >>Já se zase včera díval na obrázek M1 v metrodiskuzi a ihned se mi zdálo o tom, že v Praze na Céčku jezdí i samostatné vozy v barvách M1, ale na pásech. Vypadalo to, jako kdyby tam místo podvozku pod kabinou čouhalo Bévépéčko, takže kromě chlóru musí do přerovského bazénu dávat i něco silně halucinogenního...


JardaČerný#936@17.3.2018 11:48:36 >>Ve snu jsem si v zdejší diskuzi prohlížel fotografie z vozovny Motol, kde byly fotografie na sebe namačkaných tramvají v depu,kvůli nedostatku místa.Na jedné fotce kdosi zavíral venkovní vrata natěsno k tramvaji s čelem typu T3, a byl popisek u fotky- Martine,pojď do toho! Později jsme se v tom snu ocitli s mojí matkou ve vozovně Motol, matka řešila, proč neposunou zadní zeď dál k nám do místnosti ,aby nebyly tramvaje v depu tolik namačkaný.Zadní zeď tvořila zeď papundeklů, škvírama jsem koukal do toho depa říkám matce,že posunout toto nemá smysl,že stejně už dál nejsou koleje.Dveřmi vešel do místnosti starší pán v monterkách,s dotazem :Neviděli jste ho? Nevěděl jsem o kom mluví,ale pravděpodobně jej měl někdo střídat. Svlékl se a šel do sprchy ,dokola povídal ,To je hrozný, kde je..? Poté na nás vyzvídal,jestli nevíme kolik bere ten koho čekal,na hodinu. Odpovídám dvě stovky.Pak mi to přišlo hodně i v tom snu,tak to změním na necelé dvě stovky. Děda se nijak nerozčiluje ,jen mu vadilo,že musí z platu platit devět korun za cestu do práce.. Sen mi ukončil zvonící telefon.


JardaČerný#938@25.3.2018 18:03:14 >>Částí snu se mi zdálo, že se začala budovat trasa D (už takhle nesmysl) .V západní části vestibulu metra Vysočanská probíhal v tisku boj o bistro s kuřaty, který DP potřeboval pro účely trasy D.,a bistro se mělo přesunout za vestibul.Majitel bistra si stěžoval,že jej z tahanic bolí záda..


JardaČerný#942@07.5.2018 4:27:45 >>Náhodně jsem ve snu narazil na rozloučení s jednotkami 451. Souprava přijela s obrovským věncem a s kytkama na čele na Hlavní nádraží od Benešova kolem půl osmé ráno k poslednímu nástupišti. Přijely v ní většinou děti a poté zkoumaly panely s LED texty, které byly navěšeny na voze s číslem 451.118, s historií jednotek. Poté jsem našel na nádraží peřinu a polštář a naaranžoval to na nástupišti 1 jako postel..


Milynho#197@12.5.2018 12:30:38 >>Zdálo se mi, že vedu Os vlak z Děčína do České Lípy a je to RegioNova, přičemž vlakvedoucího mi dělá "Sensei" (místní znají), který už se ale s dráhou rozloučil. Kvůli zpoždění 13 minut (výpravčí do vysílačky : "to je moc, počkáte si na vykřižování..") jsme byli nuceni ve Stružnici počkat na protijedoucí rychlík.
Spíš než Stružnici se to tam podobalo Starému Šachovu, což je ale pouze zastávka na jednokolejce. Rychlík strojvůdcoval Hynek, spolužák z průmky, a byla to klasa v čele s Brejlovcem 750.346, ještě ovšem ve žluto-červeném nátěru.
Sensei do toho cosi drmolil, ale když seznal, že chci scénu natáčet, umlkl. Video se moc nezdařilo - pomalu se odtahoval zoom a objektiv se přitom klepal.


šotouš_českolipský#43@03.7.2018 14:46:41 >>Včera/dnes v noci se mi (snad poprvé) zdál nějaký železniční sen. Na hlavním nádraží v České Lípě jsme s jednou šotouškou ze Zlínského kraje, se kterou jsem se viděl dvakrát v životě, stáli u původní nádražní budovy (kde po rekonstrukci zůstala SŽDC, výpravčí a útulek vl. čet) a obdivovali jsme u třetího nástupiště stojícího dvouvozového Regiopantera (kterého jsem v reálu viděl v Č. Budějovicích) a divili se, jak mohlo projít zadrátování pouze té jediné koleje, kde stál onen panter, přičemž ostatní zůstaly, jako nyní, bez elektrifikace. U druhého nástupiště stála rakev v unifiku stejně dlouhá, jako souprava 843+043+943, která nám v ten okamžik připadala ohromně vtipná. Po odjetí všech vlaků jsme se vydali volným krokem z nádraží (asi domů), což není vhodné tady rozebírat, protože daná šotouška je zadaná a ještě bych dostal přes hubu. Taky se na mně asi podepisuje vliv dvou zdepíšících přátel, kteří o podobných tématech plynule debatují každý výlet a každá holka u nich projde podrobným hodnocením. ::biggrin::


JardaČerný#955@10.7.2018 13:39:01 >>V části sny jsme dorazili s T3 tramvají do zastávky Vozovna Žižkov, kde byla konečná ve směru od Ohrady po levé straně v parku podélně Koněvovy, s jednou rovnou kolejí dlouhou na cca dvě soupravy..


1510015#3636@09.8.2018 4:11:45 >>Nedávno jsem krátce před šestou hodinou ranní ve spánku po delší době cestoval vlakem. Jel jsem klasickou barevnou regionovou, která ale patřila GWTR. Na konečnou jsem jel sám. Konečná stanice měla 3 koleje. Jelikož tam ale nebyly nástupiště a vlak zastavil až kousek za staniční budovou, vystoupil jsem ze dveří na jakési dvounápravové modré vozítko, které bylo na vedlejší koleji a jako na koloběžce jsem na něm dojel kousek zpátky před budovu, kde už byl klasický betonový přechod přes první kolej. Jenže jak jsem z vozítka vystoupil, nějak jsem ho ještě urychlil, takže řízlo vexle a odjelo kamsi na trať. Řekl jsem si, že to bude průser, a v tom okamžiku se směrem za ním dala do pohybu i regína.
No nic, šel jsem z nádraží dál a hned za štěrkovou plochou bylo další nádraží, tentokrát plně opravené. Nástupiště bylo jen malé ostrovní a stálo u něj mnoho vlaků - plecháč s béčky, několik různých 810, 814 a další, do nich se valilo plno lidí. Na dalších kolejích vzadu byly odstavené nějaké starší vozy, podobaly se červenokrémovým Calm (?) z Lužné. Vlezl jsem do budovy, která uvnitř vypadala podobně, jako liberecká. Tam si mě odchytil místní výpravčí (asi), že ví o tom ujetém vozítku, že regína o něj vykolejila a že přijede policie. V tom okamžiku do objektu vnikla zásahovka se zbraněmi a začala mířit všude kolem sebe, tak jsem se jim dobrovolně přihlásil, že jsem to byl já, aby nedělali v hale zbytečný povyk. Když mě odváděli, výpravčí říkal, že to bude v pořádku, že ví, co se přesně stalo. ::proud::
Jaký trest mě čekal, už jsem se nedozvěděl, protože venku z neznámého důvodu začal na chodníku dosti intenzivně troubit chlápek s multikárou, což mě pochopitelně vzbudilo. Nebýt mimo dostřel, hodil jsem po něm flašku s vodou, co jsem měl na stole.. ::lol::


JardaČerný#976@19.8.2018 7:16:59 >>Dnes v noci na Floře před nákupním střediskem stála na chodníku odstavená T3 v v nátěru červených Bardotek. Vůz byl nejméně o třetinu větší proti normálu,nenesl žádné viditelné poškození, přesto byli spolucestující v 5, když jsme čekali před semaforem od Olš. nám.,v údivu nad velkou nehodou. Chlápci vedle mne tvrdili, že z tramvaje zbyla pouhá třetina.Z nákupního paláce kohosi odnášeli na nosítkách. Tak pozor na Floru.


JardaČerný#977@19.8.2018 22:59:52 >>Ještě jeden sen ,po prohlížení hist.fotografií tramvajových tratí-
Zastávka tramvají ve snu byla přímo před Kotvou,kde jsem čekal dlouhou dobu na 24 ve směru na Václavské náměstí. Nevím kudy jsme od Republiky jeli, nejspíš Hybernskou ,protože najednou jsme se objevili od Hlavního zase zpátky na Masarykovo ,místo aby 24 v tom snu jela na Václavské náměstí. Za Masarykovým nádražím tramvaj hlásila další zástávku Plastové obaly. Zastávka Plastové obaly byla kdesi poblíž náměstí Republiky ,byla jen jednosměrná a umístěna v trojúhelníku křižovatky podobné na Chotkových sadech. Řidička zastávku ignorovala, bouchali jsme na ní,ale zastavila až o kousek dál na Náměstí Republiky..


JardaČerný#987@12.9.2018 17:37:37 >>Ve snu jsem jel jako cestující v 81-71 ve směru od Hájů do města.Kdesi snad za Chodovem začal jiskřit podvozek prvního vozu. Strojvůdce jel pomalu ,pak zastavil v tunelu,záhy jsem se ocitl v jeho kabině a jeli jsme pomalu dál.Do depa Kačerov se dalo odbočit přímo i ve směru od Hájů .Koleje v depu byly zatravněné jasně zelenou trávou.V depu posunovači vagony rozpojili a několikanásobnými úvratěmi je tlačili ručně do myčky.. Mylo se jen hadicí,i uvnitř vozů .


BmbČ#7862@12.9.2018 20:44:44 >>Ze včerejška na dnešek jsem celou noc řezal pilkou na kov kolejnici. Potřebuju z ní udělat krátkou kovadlinu. Stálo mě to deset pilových listů a ráno stále nebylo hotovo. ::blush:: Dnes v noci pokračuju. Jestli ji přeříznu, nevím. ::sad:: Byl bych rád, aby se mi do snu podařilo vtlačit autogen. Pak by i s broušením stačila hodina spánku. ::ok::


BmbČ#7866@13.9.2018 22:39:22 >>Tak velký zklamání. ::sad:: Kovadlinu nemám. Zdálo se mi úplně něco jiného. ::lol:: Ale ono to jednou opět přijde. ::wink:: A doufám, že u toho bude tentokrát namísto pilky pořádný rozbrus. ::jidlo:: ::vypravci::


Agent#8673@17.9.2018 19:06:26 >>

BmbČ:
"Ze včerejška na dnešek jsem celou noc řezal pilkou na kov kolejnici."

Zly jazykove tvrdi, ze se tato uloha zadavala problematickym sverencum jisteho SOU. Nechodis/nechodils tam nahodou ?


Z_F_J#418@21.11.2018 22:50:06 >>BmbČ:
Ze včerejška na dnešek jsem celou noc řezal pilkou na kov kolejnici.
Dle železničního snáře se brzy opálíte a skončíte ve vazbě.::biggrin::

Dnes v noci pokračuju. Jestli ji přeříznu, nevím.
Tak v tomto je železniční snář nejednoznačný - neví co či koho chcete přeříznout::biggrin::


JardaČerný#1026@22.11.2018 7:16:31 >>číslo příspěvku: 1025
registrován: 10-2012
Ve snu jsem se ocitl silou myšlenek někde v roce 1985. Bohužel současnými penězi nešlo nic platit, ani lístek na tramvaj.Vyhledal jsem svoje původní já na svém bydlišti a pomoci mladšího sám sebe jsem na svých rodičích vyloudil pár drobných. Nechal jsem mu (sâm sobě) oplátkou nynejší peníze, ať si je schová(m) do doby,až začnou platit.Všechno ,co jsem měl u sebe, tedy mobil, platební karta atd mi bylo na nic. Ve snu mě nenapadlo, že se sice z mobilu nedovolám, ale sháněl jsem fotoaparát na film,přestože jsem mohl tramvaje a vůbec všechno fotit na ten mobil..
...
Edit, ještě jsem si vzpomněl,že jsem v tom snu vystupoval z T3 Mezi hřbitovy a nesl ze zvyku kytku na hrob dědovi,který v té době ještě žil. Chytal jsem se u hrobu rodiny za hlavu ..

(Příspěvek byl editován uživatelem JardaČerný.)


Ropnroll#863@29.12.2018 21:07:29 >>Zamknul jsem branku kterou se dalo vcházet do prostoru před průjezdnou halou která připomínala kostel,jen co jsem vyndal klíč ze zámku už tam byl nějaký šotouš který se dožadoval vstupu dovnitř,že nese nějaký dárek a taky že si musí něco vyfotit,otevřenými vraty jsem viděl,že ve vedlejší menší hale do které vedly tramvajové koleje a spousta výměn stála 749.121,šotoušovi sem řekl ať vydrží,že musím převézt mašinu,jen v trenýrkách,ale ve svetru jsem se vydal jejím směrem,cestou začal padat sníh,topírenský Ivošek na mě volal,že jsem měl sníh včas nahlásit,že nic uklízet nebude,na tramvajových výměnách ho byly celkem hromady,pomyslel jsem si,že to půjde opatrně prohrnout abych vůbec věděl,kam je postaveno,vylezu nahoru na mašinu,na druhé stanoviště,všude ticho,volám,nic..klíč řízení byl otočený,brzdič v jízdě,mašina nafoukaná,přídavná zabržděná,tak startuju,najednou vidím přes zavřené dveře jak někdo ve strojovně jde,otevírají se a postava povídá,podívej to jsem přece říkal,v místě hydročerpadel VV0 stojí jakýsi vzduchem chlazený pomocný jednoválec který vypadá jak z Jawy 250,z otvoru po vyšroubované svíčce vytéká jakási tekutina,je šero,nevidím pořádně,já sem to říkal,zní hlas neznámého fíry,budím se zpocený a nechápu : ))


JardaČerný#1049@30.12.2018 20:05:21 >>Dnes se mi zdál sen ,ve kterém jela sólo T3 na lince 9 ve světle modrém reklamním nátěru. Řidič bohužel spal za jízdy, jak jsem si všiml. Později tento vůz projel s jedním pasažerem bez zastavení stanicí Lipanská do centra, řidič stále spal. Volal jsem na dopravní podnik dispečink., tam mi řekli, že toto neřeší, že mám zavolat do některé vozovny vedoucímu. Pátral jsem bez úspěchu po tomto voze po Praze, na Ohradě jsem narazil jen na vykolejenou 18 v křižovatce.


zeuke#1795@30.12.2018 21:09:13 >>mě se jednou zdálo,že mě zamráča honí po poli::lol::::lol::no hrozný sen


Kadlos#863@31.12.2018 13:10:40 >>zeuke: něco jako tohle?::proud::


1510015#3888@30.3.2019 2:16:01 >>Nedávnou noc jsem jel v humanizovaném Bd, v kupé blízko plošině na kola. Vykoukl jsem z něj a napravo na plošině, přibližně mezi sloupkem s ruční brzdou a dveřmi, byla taková malá kabinka akorát na jednoho člověka. Byla v ní paní oblečená jako průvodčí a prodávala drobné občerstvení, jako minibar, z čehož jsem byl nemálo nadšen.
Den poté jsem skutečně v humanizovaném Bd jel, ale minibar tam bohužel nebyl..


JardaČerný#1129@02.6.2019 6:40:33 >>Na Chmelnici do centra mi ve snu ujela devítka.U stanice Chmelnice,kde je středisko,byla místo něj velká samoobsluha ,za vchodem do ní byl bufet s obrovským množtví jídel- všechna hotová jídla byla naskládaná od země na sobě v plastových vaničkách ,bez dalšího zabalení, ve stylu vem a jez (možná budoucí realita). Přešla mě po chvíli chuť.Do zastávky přijela nezvyklá T3 14 začínající dvěma čtyřkama ,s otevřenou kabinou, řidič hlásil ,že se pojede přes Libeňský most.Přestože od Chmelnice jela tramvaj rovně, objevili jsme se po chvíli na Palmovce u Primy.


3260#9628@24.6.2019 6:51:54 >>Manželce, která v minulosti řídila tramvaj, se dnes zdálo, že řídila kloubovou Karosu ze zadního stanoviště. Jela poslepu bez pokrytí normálním směrem, jen to řídila ze zadní plošiny. Na kruháči v Kohoutovicích vjela opačně do protisměru. Najednou se proti ní kutálel náš domácí mělký talíř, se kterým se střetla a rozbila ho.


JardaČerný#1132@24.6.2019 7:01:41 >>Ve snu byla objízdná tram trať v ulicích Zelenky-Hájského, Biskupcova. Magnetickým polštářem jsem kýval nad výhybkou před Teskem na Ohradě,ta se přehazovala sem a tam. Za rohem v Zelenky-Hájského stálo RP, známý mi volal ,jestli to RP můžu odvézt do Vozovny Žižkov.Vůz mi dojel jen na křižovatku Ohrada, za něj dojel s tramvají ten známý a poslal mě do vozovny Žižkov pro jiného řidiče. Do vozovny jsem se dostal bez jakékoli překážky. Hned za vraty byli dva dělníci, z bucharu se jim valila zelená vazelína ,sršeli nadávkama.Vazelína byla všude ,všichni ji měli i ve vlasech a každý měl začerněné tváře. Ve vozovně nebyly žádné koleje ani tramvaje jen samé stroje.Hledal jsem mistra,Byl to ten nejčistší.Ležel na zemi ,vyprávím mu co se stalo.Otevřel plechovou skříňku a ukázal mi záznamy řidičů, u mého známého měl dvě vyryté čárky. Ještě jsem zahlédl starou T3 dvojici s orientací 19 ,uvnitř byly vozy ve stavu vraku ,pak mě probudil budík.


Pavel_Večeřa#2127@19.10.2019 7:33:55 >>Borci, ČD Cargo si asi nekupovalo šestikoláky na bázi Krokodýla, co? V opačném případě to byl teda sen, no...
Zajímavé bylo, že se to nějak rozjelo a já jak na sviňu nemohl najít brzdič.


Kolelač#336@10.12.2019 19:47:53 >>Za pár dnů má v našem regionu nastoupit nový dopravce. Jako bývalý fíra u ČD, jsem večer v posteli meditoval o tom, že bych to ještě chvíli u nich zkusil? S tím jsem i zaspal.
V noci se mi zdálo, že po prodělaném zácviku jsem měl před nějakou komisí pronést závěrečnou řeč. Předstoupil jsem před ně se dvěma listy. Vzal jsem první bílý, a na tom nic nebylo. Vzal jsem druhý modrý, i ten byl čistý. V kapse jsem ale měl ještě "tahák" . . . . .cibuli, Sáhl jsem pro ni, rozmotal ji a tam též nic nebylo. Tak předčasně skončila moje slibná kariéra u nového dopravce. Ale neva, takže budu raději v klidu užívat důchodu. . . . . . . . ::masinka::


Union_pacific#6541@16.2.2020 17:11:39 >>Když jsem dnes dopoledne koukal do hledáčku fotoaparátu, tak se mi asi něco zdálo .... ::biggrin:: ::biggrin::


Union_pacific#6542@16.2.2020 20:14:21 >>A tohle, to už byl vrchol !! ::coze::

To tady ještě nikdy nejelo ... ::biggrin::


Rychloběžka#1796@17.2.2020 13:28:50 >>Union pacific: No to musí být velmi kvalitní ,,matroš", když člověk po něm vidí něco takového. ::rofl::::biggrin::


Union_pacific#6548@17.2.2020 19:41:25 >>Rychloběžka ::ok:: už ti ani nevím co to bylo, ale běželo to dokonce i v televizi .... ::biggrin::

To nejde, já mám strašně velkou představivost. ::biggrin::


Petr_Šimral#9335@17.2.2020 21:05:53 >>Tedy vy jste tu troubu rozhicovali ::biggrin::


Bram#10343@26.2.2020 7:48:55 >>Jsme v diskusním vláknu, které se nazývá Sny s železniční tematikou, tak zde jeden takový sen uvedu. Jde o sen dětský a můj, který se navíc dočkal naplnění. Pravda, až po dlouhých desetiletích, ale dočkal ::wink::.

Bylo mi tak okolo jedenácti let, kdy jsem konečně dostal k mapám turistickým měřítka 1:100 000 od pražské kartografie (u nás doma je bohužel nikdo k ničemu nepotřeboval, tak jsem je prostě neměl ::sad::) a napasoval na ně své znalosti jízdních řádů a rozkládací železniční mapy ČSD, která se volně přidávala do celostátního jízdního řádu. Bydlel jsem tehdy s rodiči na pražském sídlišti Lhotka a do centra Prahy jsme jezdili vždy přes Kačerov, čili ze sídliště autobusem pod železniční tratí v Krči. Tak mi vrtalo hlavou, proč alespoň některé osobní vlaky od Berouna nejezdí přes Branický most, nádraží Krč a Vršovice třeba až na hlavní nádraží. Jelikož tyto vlaky nejezdily (a nejezdí pravidelně dodnes), tak začaly jezdit alespoň v mých snech. Takové vlaky (souprava jednoho vozu Ds a dvou tehdy zcela nových vozů Bymee) jsem si představoval jako zrychlené, které by zastavily na nádraží Krč a byl li sen poněkud divočejší, tak i na kačerovské zastávce, která tehdy existovala taktéž jen v mých představách. Byl li sen obzvlášť divoký a silný, tak jsem počítal i s napěťovou výlukou, takže místo elektrické lokomotivy (ve snech nejčastěji E499.1) v čele této soupravy stanul krásný celočervený čtyřkový brejlovec s malým žlutým proužkem na čele.

Dětský sen postupně odvál čas, ale přesto jsem si na něj občas vzpomněl. Asi to byl fakt hodně silný a živý sen...::masinka::::andel::. Uběhlo ale několik desetiletí, vlaků od Berouna začalo jezdit do Prahy čím dál více a jelikož se ve vybavení trati zabezpečovacím zařízezním od mých dětských let téměř nic nezměnilo, tak na stále nebanalizované trati začalo být při výlukách trochu těsno a postupně začalo docházet k tomu, že část osobních zastávkových část vlaků v protišpičkovém směru začala být vedena mezi Radotínem a Hlavním nádražím přes Krč a Vršovice. Vlaky však v Krči nestavěly, jen se s nimi projíždělo. V roce 2014 byla konečně otevřena zastávka Kačerov, ale ani tam odkloněné vlaky od Berouna nestavěly. Důvodem je krátké nástupiště kam se dva spojené slony nevejdou, chybí asi dvacet metrů délky nástupiště ::crazy::. Teprve nyní, kdy jsou výluky kvůli stavbě koridoru mezi Smíchovem a Radotínem v zimním období a tedy víkendové vlaky jezdí jen v podobě jednoslonové, nastala ta správná konstelace, aby odkloněný osobní elektrický vlak od Berouna jedoucí na Hlavní nádraží zastavil nejen Krči, ale konečně i na Kačerově, což někoho na ROPDIu napadlo chytře využít i kvůli v Krči ukončeným vlakům od Vraného ::wink::.

Takže když jsem se vracel v neděli odpoledne z Rakovníka do Prahy, tak jsem se při čekání v berounské nádražní budově kouknul na výlukový jízdní řád a hle, byly v něm uvedeny osobní vlaky, které staví v Krči a na Kačerově. Tak mi zasvítily oči, ihned jsem si vzpoměl na svůj pozapomenutý dětský sen, vykašlal jsem se na rychlík a šup do osobáku. Byl to opravdu zvláštní pocit, když jsem vystupoval na Kačerově z elektrického vlaku. Prostě po dlouhé době zase bylo v mém životě něco poprvé a dětský sen byl splněn ::wink::. Pochlubil jsem se s tím i své přítelkyni, která byla se svojí šestiletou dcerou na odpolední dětské diskotéce, kam jsem díky tomu dorazil samozřejmě později, než jsem původně avizoval. Přítelkyně nad tím, jak jsem měl z takového nesmyslu radost, jen nevěřícně kroutila hlavou, ale hned mi řekla, že jsem si opravdu dobře vybral místo a čas pro sdělení o naplnění dětského snu ::proud::::proud::::proud::.(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)


JardaČerný#1273@07.3.2020 8:31:23 >>Zdálo do mi že M Florenc byl zase Sokolovská a část této stanice linky C byla zcela na povrchu, zbytek s prosklenou střechou.


JardaČerný#1313@07.5.2020 6:12:32 >>Zdál se mi sen, kdy jsem jel odněkud ze západní části Středočeského kraje do Prahy. Autobus měl odjezd přesně na čas v 15:00, což jsem hlídal podle hodin na kostelní věži, přijela poměrně zachovalá ŠL11. Na předním skle měla mřížovaný polep. Řidič chtěl dvojnásobné jízdné, argumentoval, že je to daleko a stěžoval si, že všichni jedou jen do Prahy. Nechal jsem mu jako dýško krabičku Sparet. Cesta ubíhala docela docela rychle, ale v Praze se řidič rozpovídal a nevěnoval se příliš řízení. V zastávce Václavské náměstí málem zezadu naboural do tramvaje a srážce se vyhnul vjetím na nástupiště. Po cestě se začal i převlékat, tak jsem vyrovnával volant a on prý že klidně můžu řídit, že jde stejně dělat jinou práci, doporučil jsem mu taxikaření. Řidič na to odpověděl, že by se neuživil. V Olšanské ulici jsem jel protisměrem, řekl mi, že se to na tomto místě stává často. Někde jsem přestoupil na tramvaj a před zastávkou Nábř. kapitána Jaroše se mi podařilo vypadnout ze dveří, ale ještě jsem tu tramvaj zase doběhl v zastávce. Pokáral jsem bratra, který zkoumal zásuvky mezi vozy..


JardaČerný#1328@23.5.2020 6:52:19 >>Zdálo se mi, že na Anděl přijela tramvaj stylo Evo1, bez řidiče. Kabina byla otevřená, bez přepážky a za ní bylo dvojlůžko. Z něj vylezli ze spacáku dva řidiči v retro uniformách se slovy - od Motola to jelo samo, dál radši budeme řídit..


JardaČerný#1341@02.6.2020 4:51:50 >>V Krkonoších jsme manipulovali s nákladními vagóny, jeden naložený dřevem nám ujel dolů, nijak jsme to neřešili. Pokusil jsem jsem jej zastavit rukou, ale nestačil zareagovat. Zvláštností bylo, že se naložené vagóny daly lehce tlačit rukama i do kopce, jako nákupní vozík. Záhy se v údolí ozvala rána, ale to prý místní babka se vydala pytlačit s pistolí. Později jela dolů M296 a nahoru taky, před námi se čelně srazily. Nejspíš mozek chtěl v tom snu ušetřit hrůzu, tak cestující byli animovaní, zahlédl jsem uvnitř Simpsonovi a Springe Bob, nic se jim nestalo. Horní M296 se proměnila na nepoškozeného Brejlovce a spodní se zkoušeli rozjezdit, později odjeli všichni pryč.


JardaČerný#1365@17.7.2020 8:03:34 >>Zdálo se mi, že po Praze jezdila tramvaj ojetá kloubová nízkopodlažní tramvaj zakoupená z Německa, s T3 čely. Měla označení Jízda na pozvání, ale dalo se do ní běžně nastoupit a jela pro trase linky 1 směr Spojovací. Byla docela hlučná a rozjezd byl podobný zvuku T3M.


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod