K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: RegioJet

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


T_._H_.#12126@12.7.2020 19:06:44 >>Co třeba lokální podnikatel Trefen Skoroden, který má stánek s párkama na třetím nástupišti? ::crazy::


Canfranc#700@12.7.2020 19:15:37 >>Cestou tam bude guláš v Csorně (22:51) na pozdní "maďarskou" večeři a čevabčiči v Ljubljani (5:19) na brzkou "anglickou" snídani. A cestou zpět to bude opačně, čevabčiči na noc (21:55) a ranní (4:08) maďarský guláš. ::lol::::lol::

Jen aby Radim nezapomněl na tubu cholagolu pro každého, možná se nějaký spolehlivý dodavatel najde taky.::rofl::


Bobmaster#458@12.7.2020 19:56:01 >>Ale stejně je to mazec, co dokáže vyvolat jedna nevinná vysírka, už se nedivím, že se tady na nás, uživatelích, dělají psychologické studie a analýzy ::crazy::

Já v tom mám vcelku jasno:

Modrý plnohodnotný jídelák - chlazené jídlo z konvíku, dobrota, ostatní sortiment taky cajk, nestydím se pozvat i někoho dalšího. Připadám si jako vážený zákazník, někdo se o stará, abych měl co dobrého do huby.

Žluté krmítko v probouraných kupé - nabídka dobrá, ceny ještě lepší, koncept založený na obalech a jednorázovém nádobí, kdy se každý nabaští na svém místě (odpadají obavy o zavazadla). Pouze studenka, což nemusí být takový problém vzhledem k délce pobytu ve vlaku.

Shrnutí - oboje má svoje pro a proti, naštěstí si stále mohu vybrat. Jde o jeden z faktorů, které při své cestě zvažuji, a když si dám dohromady všechny pro a proti, volím si Modrého. Zatím mi nabízí minimálně stejné, místy i lepší portfolio služeb, než Žlutý, a když k tomu připočtu i averzi k majiteli - proč bych mu měl sypat svoje peníze do chřtánu a ještě jásat nad vaničkou s něčím, čemu honosně říkají sushi ? Stejně mazec, u nás a směrem na Východ novináři oslavují tyhle prefabrikáty, v Německu jsou zase celí paf ze svíčkové a točeného piva u JLV, to by se z toho jeden zvencnul ::uhoh::

Samozřejmě to opět zabil Marcel se svými představami teplých čivábků k snídani, na lince, kam se ideálně hodí jak ty vaničky, tak sortiment čerstvých obložených housek, chlebů nebo baget (klidně i napůl s Krokodýlem a Hamé, kdyby o to nebyl zájem, tak nemají chlaďák na každém rohu), tam chce nakládat guláš a pečeni. A nejlíp ještě jako na vojně, hezky ve várnici, každý si přijde s ešusem a bagrem a nakonec se nádobí umyje ve vaničce s jarovou vodou ::lol::


Pikehead#6351@12.7.2020 20:17:02 >>Jo, to by bylo jak ze Švejka. Někam se jede vlakem a v každé stanici se něco fasuje a v každé stanici řeční poručík Dub o tom, o čem před válkou hovořil s panem okresním hejtmanem.


Mladějov#14757@12.7.2020 21:07:30 >>Každopádně hodně podobně se to dělalo jak za RČS, tak ještě v 50. a 60. letech.

A fungovalo to velmi dobře a k plné spokojenosti "obecenstva".


Tomáš_záruba#3678@12.7.2020 22:29:35 >>Ehm, to jako že někteří v létě (popř. u moře) nevečeří pořádné jídlo nebo jak? No, tak jejich věc, ale proč hned se vysmívat někomu, kdo by si tu "pečeni" velmi rád kolem 21. hodiny dal (a třeba to i považuje za velkou výhodu vlaků) zcela bez ohledu na roční období? A když napíšu že sushi nejím (protože mi prostě nechutná, aniž bych tím dával najevo jakýkoli postoj pro/proti něco/něčemu), a proto mě forma stravování u RJ netěší, tak jsem hned antižlutej přesto, že chorvatský počin RJ chválím jinak málem do nebes?
Trochu nadhledu přece.::happy::


Velky_sef#700@13.7.2020 0:17:25 >>No ale koľko takých ľudí bude? Väčšina cestujúcich v lôžkach cestuje z Moravy a odtiaľ odchádza RJ po 20.hodine, takže ti si ešte večeru môžu dať niekde pri nádraží. Teplé jedlo v nocaku ma zmysel v jidelaku prip v bistrovoze, ale určite nie v lôžkach. Teda pokiaľ sa nechceme baviť o transsibirskej magistrale


RadekŠ#10422@13.7.2020 8:19:29 >>vysmívat někomu, kdo by si tu "pečeni" velmi rád kolem 21. hodiny dal

Nikdo se mu nevysmívá, ale cílová skupina si pečeni v roce 2020 nedá. A nejspíš nejen ona.

A jenom čistě jedna praktická věc - to budeš tu pečeni krájet ve vlaku na klíně?? Bude se ten odér líbit spolucestujícím?


Tomáš_záruba#3684@13.7.2020 11:55:57 >>VŠ: Teplé jedlo v nocaku ma zmysel v jidelaku prip v bistrovoze, ale určite nie v lôžkach.
RŠ: A jenom čistě jedna praktická věc - to budeš tu pečeni krájet ve vlaku na klíně?? Bude se ten odér líbit spolucestujícím?
Tedy já právě mířil k tomu, že bych viděl jako fajn mít tam ještě WR, a "donášku jídla" obecně u RJ vidím jako nevhodné řešení. Z nějakých 10-12 vozů už by se strávníci našli.

Väčšina cestujúcich v lôžkach cestuje z Moravy a odtiaľ odchádza RJ po 20.hodine, takže ti si ešte večeru môžu dať niekde pri nádraží.
Co při cestě zpět?


T_._H_.#12127@13.7.2020 12:18:38 >>proč hned se vysmívat někomu, kdo by si tu "pečeni" velmi rád kolem 21. hodiny dal
On si prostě s ohledem na účel a cílovku toho vlaku tu "pečeni" kolem 21. hodiny "nikdo" (aby to mělo ekonomický smysl) nedá.
Vždyť tohle je diskuze motivovaná úplně něčím jiným: Jančurovci uplácali během pár měsíců vlaky do Chorvatska, o kterých jediní správní a nejlepší modrogumídci "složitě jednali" bezvýsledně několik let. Vlaky vyjely, nic zásadního se kolem nich neděje, no tak se holt hledají hnidy mj. v cateringu. Nedělej, že to nevidíš a jen jsi se pohoršil nad "vysmíváním se"...
když napíšu že sushi nejím ... a proto mě forma stravování u RJ netěší
Opět - tady nejde o suši (BTW, klidně tomu říkej sushi, to je taky příznačné). Ono 1) to suši není povinný + 2) je tam i jiná nabídka + 3) není zakázáno vzít si do toho vlaku "tradiční" řízky a paštiky. Že nebude přítomen WR a hogofogo ohřívaná hotovka svíčkové v konvektomatu, "pečeně" k večeři ani čevabčiči na vidličku ráno, s tím jsou cestující RJ do Rijeky zřejmě srozuměni.
P.S. v České republice sus-hi taky nejím, nejsem blázen. (Teda krom toho, které si sám udělám, tudíž jsem i seznámen s jeho nižší kvalitou a omezenými možnostmi reklamace ::happy:: .)


RadekŠ#10423@13.7.2020 12:42:31 >>viděl jako fajn mít tam ještě WR

Mě to tedy byznysově nedává žádný smysl.


Tomáš_záruba#3686@13.7.2020 13:35:22 >>T.H.: Nedělej, že to nevidíš a jen jsi se pohoršil nad "vysmíváním se"...
Vidím a je to pochopitelně směšný, ale ty reakce mi přišly přehnaný zase na druhou stranu.

Ono 1) to suši není povinný + 2) je tam i jiná nabídka + 3) není zakázáno vzít si do toho vlaku "tradiční" řízky a paštiky.
No, jenže (2) neobsahuje "normální" české jídlo (aspoň o tom nevím), což je předmětem mého povzdechu. Postup (3) by se samozřejmě stal řešením, pokud bych tím jel, ale nemám to jako řešení preferované.

Že nebude přítomen WR a hogofogo ohřívaná hotovka svíčkové v konvektomatu, "pečeně" k večeři ani čevabčiči na vidličku ráno, s tím jsou cestující RJ do Rijeky zřejmě srozuměni.
Proč hogofogo? Já chci jen úplně normální večeři (či jindy oběd) a prostě nesdílím takové to devadesátkové nadšení z fastfood-typu jídel (a ani tehdy jsem nesdílel), tedy mi přijde divné málem jásat nad tím, jak ta večeře krásně není (= musíme si smažit řízky a zpáteční cestu nevím jak ti lidi řeší). A nehledej na tom nic protijančurovského, naposledy jsem v tomto smyslu nadával na českodrážní Ex1.
Já přece neříkám, že je kvůli tomu celý ten vlak nebo dopravce blbě, ale dělat z nevýhody přednost mi přijde prostě podivné.

RŠ: Mě to tedy byznysově nedává žádný smysl.
OK, ale nazývat to nevýhodou mohu i přesto, že?


Petr_Šimral#9843@13.7.2020 13:46:49 >>OK, ale nazývat to nevýhodou mohu i přesto, že?

Je - li něco nevýhodné, tak by mělo být k dispozici něco, co je výhodné proti nevýhodnému ::biggrin::.

A nějak netuším, s čím bych RJ Praha - Rijeka porovnával.


T_._H_.#12128@13.7.2020 13:54:54 >>Já chci jen úplně normální večeři
V umělohmotný misce na klíně, pižlanou plastovým nožem? Nebo guláš z várnice do esšálku po nástupu spolehlivého dodavatele v hloubi Maďarska? ::happy::
mi přijde divné málem jásat
Nemám pocit, že by tu někdo nad něčím jásal, prostě je to reálný popis situace u "Žlutozla". Holt se budeš muset smířit s tím, že tenhle vlak není určen pro tebe, protože nepoveze žádné WR, natož dotované JLV s hotovkou svíčkovou nebo "pečení" k "úplně normální večeři" (já bych to teda asi nedal, resp. bych se po takhle těžkém jídle převaloval ještě hodně dlouho). No a oběd v něm nedostaneš taky (páč tě vysadí před polednem, ani Švejk v blázinci už po propuštění oběd nedostal), i když tolik chceš, i když si dupneš. Holt musíš jet něčím jiným.


RadekŠ#10424@13.7.2020 13:55:39 >> prostě nesdílím takové to devadesátkové nadšení z fastfood-typu jídel

No tak výborně - nemusíš ject do Chorvastka vlakem, ale můžeš tam ject něčím jiným.

Když pojedu autem na noc, tak budu někde žrát? Pokud ano, tak kde mi na dálnici dají v 10 večer žebra?? Vždyť většina těch občerstvoven jsou tou dobou fast-foody. Já bych to tedy viděl, tak, že u Benziny v Kaplici dotankuju plnou a koupím si párek v rohlíku + kafe. A nebo mě rodina zmermomocní na meka v Budějkách.

Nebo můžeš zájezdovým autobusem - tam si tak maximálně můžeš žužlat donesenou bagetu.

----

To totiž není o to, co sdílíš nebo nesdílíš, ale jaký máš reálný možnosti.


Saul_Goodman#252@13.7.2020 14:43:39 >>Zajímavá diskuze... ::lol:: Marcel všemu jako obvykle nasadil korunu ::rofl::


Tomáš_záruba#3687@13.7.2020 14:53:28 >>To je zase diskusní extrémismus. Opravdu jste nepoznali, např. tou zmínkou o Ex1, že jsem to trochu zobecnil a tedy zmínka o obědu s k Rijece fakt nevztahuje?

Holt se budeš muset smířit s tím, že tenhle vlak není určen pro tebe, protože nepoveze žádné WR, natož dotované JLV s hotovkou svíčkovou
No tak výborně - nemusíš ject do Chorvastka vlakem, ale můžeš tam ject něčím jiným.
A nějak netuším, s čím bych RJ Praha - Rijeka porovnával.
Připustíme možnost, že tím vlakem třeba i pojedu, jen prostě nebudu tak zcela spokojen? Nebo že ti všichni co s ním i přes absenci WR jedou nejsou důkazem toho, že by klasickou večeři nikdo nechtěl? Případně že část těch, co si dají ten párek v Kaplici na benzínce, by si raději udělala zastávku u normální restaurace, kdyby nějaká v daném časoprostoru vařila?
To že někdo něco (ne)dělá ještě neznamená, že tak (ne)činí s radostí. A pozor, já netvrdím, že tam Jančura ten WR musí dát nebo se zhroutí svět. Jen se mi nelíbí, že jsou tu kritická vyjádření na adresu jídla u RJ umlčována ve stylu "dnešní moderní člověk to přece stejně nepotřebuje, takže vidět v tom nevýhodu je důkazem modrogumní protižluté zaujatosti".


Bram#10950@13.7.2020 15:20:46 >>Tomáš záruba:Připustíme možnost, že tím vlakem třeba i pojedu, jen prostě nebudu tak zcela spokojen?

To, že nebude TZ zcela spokojen,fakt nebude nikoho u RJ trápit. Cílem je mít vlak co nejvíce nabouchaný cestujícími, ne aby jeden vůz z vlaku se vezl prázdný a negeneroval žádné tržby z jízdného. Je to tak těžké pochopit?!?


Jen se mi nelíbí, že jsou tu kritická vyjádření na adresu jídla u RJ umlčována ve stylu "dnešní moderní člověk to přece stejně nepotřebuje, takže vidět v tom nevýhodu je důkazem modrogumní protižluté zaujatosti".

Dnešní moderní člověk to hlavně NECHCE zaplatit ze své kapsy. Z prodaného jídla v jídelním voze se zaplatí jídlo samotné a personál, ale rozhodně ne náklady na provoz jídelního vozu. Někde by se tedy musely náklady na provoz jídelního vozu projevit, což by nebylo jinde, než v jízdném. Jenže na to jsou zejména ti, co cestují do Chorvatska, děsně citliví. Vždyť jsou to bývalí chlebořízkaři (dnes už spíš jejich děti), co do Chorvatska drandili žrádlem napěchovanou Škodou 120 L ::wink::.


Saul_Goodman#253@13.7.2020 15:23:58 >>Tomáš_záruba: Tak pokud jde o Evropu, tak kolem silnic/dálnic jsou prakticky jen fast foody... Nabídka se setkává s poptávkou. Žijeme v trochu jiné době...

Přenést do vlaku jiný kocept než jídlo v krabičce/bagetu se nedá. ČD je takový hybrid a cena za to jsou extrémní dotace, takže tu srandu hrstce lidí platíme my všichni jako daňoví poplatníci.


TMB#969@13.7.2020 15:30:38 >>Tím vlakem pojedeme, avšak WR nám chybět nebude. Ono kdyby si v něm 600 lidí chtělo dát večeři, bude tam fronta až do Rijeky. Ten jídelňák by byl nejspíš dlouhodobě obsazen jedinci, popíjejícími pivo. A ani to, ani jídlo jeho provoz nezaplatí.
Navíc, RJ nabízí objednávku jídla předem přes internet, o čemž lze uvažovat - něco z krabičky se holt cestou sníst dá. A tu gurmánskou pljeskavicu si dáme až na místě.

(Příspěvek byl editován uživatelem TMB.)


Tomáš_záruba#3688@13.7.2020 15:40:53 >>Bram: Tak pro méně chápavé znovu: Já rozumím tomu, proč to tam není. Nechápu ale, proč by se mělo zesměšňovat vyjádření názoru, když v tom někdo vidí (dílčí) mínus celého produktu - jak u RJ do Rijeky, tak třeba u rychlíku do Paďous.

TMB: Ono kdyby si v něm 600 lidí chtělo dát večeři, bude tam fronta až do Rijeky. Ten jídelňák by byl nejspíš dlouhodobě obsazen jedinci, popíjejícími pivo.
Tak z těch 600 by toho zřejmě využilo tak 50-100 ks, a to už se prostřídá. Druhý problém lze řešit vyhrazením míst pouze pro jídlo (+ roznosem piva na místa, což jak jsem pochopil se také děje).

SG: ČD je takový hybrid a cena za to jsou extrémní dotace, takže tu srandu hrstce lidí platíme my všichni jako daňoví poplatníci.
Tak tedy děkujeme, pámbu vám to zaplať.::proud::


Bkp#8321@13.7.2020 16:31:51 >>

Tomáš_záruba:
"Nebo že ti všichni co s ním i přes absenci WR jedou nejsou důkazem toho, že by klasickou večeři nikdo nechtěl?"

Absence WR je důkazem toho, že klasickou večeři s cenou úměrnou tomu WR nikdo nechce.


Tomáš_záruba#3689@13.7.2020 16:56:27 >>To myslíte vážně?


Bkp#8324@13.7.2020 17:08:03 >>Ok snad je někdo ochotný dat za snídani 400 a za večeři 800 aby to WR nebylo ztrátové?


Saul_Goodman#254@13.7.2020 17:09:31 >>

Tomáš_záruba:
"To myslíte vážně?"
To si myslíte, že by dal někdo za tu obligátní svíčkovou tržní cenu vyšších pár stovek a ještě se takových našlo hodně? To zase myslíte vážně vy? ::lol::

(Příspěvek byl editován uživatelem Saul_Goodman.)


Tomáš_záruba#3690@13.7.2020 17:11:53 >>Ne (až na výjimky). Ale považovat samu neexistenci něčeho za důkaz nepotřebnosti je tzv. dost hustý.


Bkp#8325@13.7.2020 17:16:49 >>

Tomáš_záruba:
"Ne (až na výjimky). Ale považovat samu neexistenci něčeho za důkaz nepotřebnosti je tzv. dost hustý. "

To je naprosto nesmyslná konstrukce.


Tomáš_záruba#3691@13.7.2020 17:29:08 >>Jasně. Takže ty plně obsazené vlaky do Rijeky jsou nějaký omyl v matrixu, protože ještě loni tam vlakem (až na úplné výjimky) nikdo nejezdil (= ani jezdit nechtěl).


Mladějov#14763@13.7.2020 17:52:48 >>Koukám on se ten Radim některým nezachová, ať dělá, co dělá ::lol::


Saul_Goodman#255@13.7.2020 17:56:33 >>

Tomáš_záruba:
"Jasně. Takže ty plně obsazené vlaky do Rijeky jsou nějaký omyl v matrixu, protože ještě loni tam vlakem (až na úplné výjimky) nikdo nejezdil (= ani jezdit nechtěl)."
Proboha... Vytáhněte si hlavu z... Mám nevyužité volné vagóny, personál a potřebuju marketingově "přitlačit"... Vážně to chcete ukázat jako renesanci nočních vlaků nebo si snad myslíte, že při jednoduché matematice se jedná o ziskový projekt? Opravdu nejedná.

Ale je to šikovná investice do budoucnosti a až pomine stávající krize, tak z toho Regiojet vyjde ještě jako silnější značka.

Na Radimovi se mi nelíbí jen podpora Babiše, s tím mám velký problém.


D.S.#179@13.7.2020 18:05:55 >>Jen bych upřesnil, že občerstvení v RJ je také dotované. To uvádím jen pouze jako fakt, nikoliv jako tvrzení, zda je to dobře či špatně.

(Příspěvek byl editován uživatelem D.S..)


Mladějov#14764@13.7.2020 18:09:32 >>SG: Přesně..


Marcel_Štancl#3703@13.7.2020 18:33:07 >>

Saul_Goodman:
"

Ale je to šikovná investice do budoucnosti a až pomine stávající krize, tak z toho Regiojet vyjde ještě jako silnější značka.

"

550 spokojených cestujících denně považuji za úspěch. Ještě bych Slovinské železnice dokopal k použití lokomotivy s elektrodinamickou brzdou.

Pokud člověk spí není příjemné když vlak škube a hvízdají kotouče. Přeci jen to člověk pozná i ve spánku když na dlouhém spádu vlak udržuje z kopce rychlost elektrodinamickou brzdou.


Mladějov#14765@13.7.2020 18:37:27 >>Dynamickou, Marceli.
Od slova "dynamo" - jste nikdy nikde neviděl nápis třeba Dynamo Moskva?

Tak dokopávejte..

Won se vážně ten Radim echt šotoušům nikdy nezavděčí..jeden s jídlem, druhej s EDB a furt to opakujou do omrzení..::crazy::


Mladějov#14766@13.7.2020 18:54:39 >>

Bram:
" Jenže na to jsou zejména ti, co cestují do Chorvatska, děsně citliví. Vždyť jsou to bývalí chlebořízkaři (dnes už spíš jejich děti), co do Chorvatska drandili žrádlem napěchovanou Škodou 120 L ::wink::."

Hele, bacha s těmahle generalizacema.
Do Chorvatska jezdí pravidelně třeba Hajnej..a řada mých známých a rozhodně bych je neřadil mezi jednoduché "chlebořízkaře".

Prostě maj rádi koupání a Jadran je s krásnou přírodou a čistým mořem - na rozdíl třeba od příliš masové Itálie a docela dalekého socíkovského Bulharska docela fajn volba. Neříkám zrovna na 1. července, ale krásná místa se tam dají najít pořád.

A že někdo jezdil před 30+ lety Škodou 120 s kufrem žrádla ? No, když ono ani ty povolené valuty by na normální stravování v místě nestačily, nehledě na kursovní přirážky a zdejší platy.

Myslíš, že by radši nejel v BMW a s šekovou knížkou a paklíkem márů (DM) v peněžence, jako běžnej dělník v Bayerische Motorwerke ? A nevzal každý druhý večer děti do cukrárny na pohár a sebe s manželkou na vínko ?

Už je ta doba naštěstí pryč, ale těm, co to nezažili na vlastní kůži, se to někdy i dost chytrolínsky kecá..


Tomáš_záruba#3692@13.7.2020 18:57:50 >>Pořád ještě jste nepobrali, že chápu, proč tam to WR není, ani neříkám, že tam být má? Jediné, o co mi celou dobu jde, je protest proti tomu, že je zde málem povinné jeho absenci považovat za další z plusů toho vlaku (či žlutého obecně)! Je to pro část cestujících negativní, na tom není nic modrogumního. To přece nepředjímá, že by se tím vlakem i přesto nedalo jet, že. Ani to není tak, že by dle mě platilo "WR je => vlak je fajn, WR není => vlaky zlý a špatný", jsou přece další faktory pro rozhodování (a ano, třeba ta cena je daleko podstatnější pro většinu).
Jenže tady někteří prostě z mého pohledu zcela hloupě raději vytváří teorie o tom, jak se už klasická jídla nejedí nebo že z plastu je to beztak lepší a podobné zoufalosti, jen aby náááhodou nemohl někdo najít na daném produktu (dopravci) ani byť jen malý chloupek. To už skoro působí jak nějaké sektářství, což ale není nic jiného než modrá nenávist s opačným znaménkem.


Mirek_Zv.#574@13.7.2020 19:08:15 >>Souhlas s Tomášem ve všem. (Leda ne s tím, že marnou diskuzí s nimi trávíš tolik času ..ale kdo do toho občas nespadneme.
Pečeně by se prodalo spousta a přišla by k chuti víc než sushi. To říkám jako vegetarián. Tedy je-li pravda, že jistá část rekreantů cestou prý docela paří. Z chlastu vzniká hlad a na něj sushi tak vhodné není.
WR by byl taky super. Ekonomicky by skoro jistě přínosem nebyl. (Ale zase: když ne zde, tak nebyl ekonomicky přínosem nikdy a nikde v historii. A kolik jich za dlouhé desítky let už jelo!). Problémem WR by tady byla totální ucpanost. Cesta je dlouhá a projít se chce každý.


Mladějov#14767@13.7.2020 19:21:00 >>Jenže tady někteří prostě z mého pohledu zcela hloupě raději vytváří teorie o tom, jak se už klasická jídla nejedí nebo že z plastu je to beztak lepší a podobné zoufalosti, jen aby náááhodou nemohl někdo najít na daném produktu (dopravci) ani byť jen malý chloupek. To už skoro působí jak nějaké sektářství, což ale není nic jiného než modrá nenávist s opačným znaménkem.

Možná..
Každopádně dlouze řešit, jak to ten RJ nezvládl a jak to měl dělat líp, mi připadá zase vykývnuté na druhou stranu - to se jaksi shodujete se Štanclem s tou EDB aneb věčně nespokojenej stromeček..

RJ dostane v každém vlaku (teď už snad denně ?) 500 lidiček k moři a zpátky, přátelé železnic by si mohli říct - to je fajn, když to nedokázal státní dopravce, hlavně, že to dokázal někdo jiný.

Jasně, je to 10 autobusů, takže že by to bylo znát na silnicích, to asi ne, ale je to především reklama.
Bohužel koupáky nemůžete v roce 2020 stavět jako luxusní produkt, to RJ pochopil velmi dobře (a vy zřejmě doteďka ne).
Stejně to pochopili třeba v letecké dopravě.

(Ne, že bych si nostalgicky nevzpomněl na let IL 62 ČSA z Moskvy s tradičním vepřoknedlozelo a Plzní v ceně, ale to by ta letenka dneska taky stála dva průměrné platy, jako tenkrát).


RadekŠ#10425@13.7.2020 19:36:42 >>Do Chorvatska jezdí pravidelně třeba Hajnej..a řada mých známých a rozhodně bych je neřadil mezi jednoduché "chlebořízkaře".

My si třeba pravidelně pronajímáme bungalov či část domu, pokud možno někde stranou. Kde si sami i vaříme - neříkám každý večer. Nicméně je logický, že si část potravin vezmu z domova, abych nemusel hned po dojezdu vyrazit na velký nákup. Vedle přijedou Němci, Rakušáci a mají to přesně stejně.

----
A vrátil bych se zpátky k RJ1047 - proboha, proč by se měl někdo furt futrovat potravinama? Dy´t je to na lehkou večeři a ráno na snídani. Mě k ní třeba stačí jogurt či croisant. Jaký na tom chcete proboha vystavět restaurační byznys?


Mladějov#14768@13.7.2020 19:49:25 >>Ten byznys by byl samozřejmě dotovanej ::lol::.

Hele, mně to připadá (taky ?) jako zbytečné mlácení prázdné slámy.
A to jsem zastánce plnohodnotných jídeláků na denních spojích s delší jízdní dobou a patřičnou klientelou, co není kolenovrtná, takže třeba Praha - Ostrava- Košice/Budapest či Berlín.

Ovšem věnovat tolik prostoru fňukáním nad Jančurovým nočním vlakem, kterým dotyčný pojede jednou za rok (anebo taky vůbec ne, žejo - zdravím M.Š. a T.Z.) ::wink:: a vytrvale požadovat pečeni a EDB?

Dyť je to tady poslední dobou jako v ústavu ::biggrin::


RadekŠ#10426@13.7.2020 19:54:43 >>TZ: Případně že část těch, co si dají ten párek v Kaplici na benzínce, by si raději udělala zastávku u normální restaurace,

A von jim v tom někdo brání? Akorát to většina lidí nedělá, protože to není na pár minut, ale na hodinu a půl a o tu hodnu a půl musí vyrazit dřív.


málem povinné jeho absenci považovat za další z plusů toho vlaku (či žlutého obecně)! Je to pro část cestujících negativní, na tom není nic modrogumního.

Tomáši, prober se! To není ani dobré, ani špatné - to je prostě vlastnost toho produktu.


Marcel_Štancl#3704@13.7.2020 20:13:37 >>Spíš je překvapení, že na 15.07 svítí u RJ 1049 Praha - Rijeka poměrně hodně volných míst 231. Asi by to chtělo upozornit více na přípoje z Lublaně do Kooperu nebo Terstu. Takhle ten vlak bude fakt poloprázdný?

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcel_Štancl.)


Tomáš_záruba#3693@13.7.2020 20:20:24 >>Mladějov: Každopádně dlouze řešit, jak to ten RJ nezvládl a jak to měl dělat líp, mi připadá zase vykývnuté na druhou stranu - to se jaksi shodujete se Štanclem s tou EDB aneb věčně nespokojenej stromeček..
Znova si přečtěte můj příspěvek 3692, hlavně jeho začátek. Já rozhodně neříkám, že RJ něco nezvládl nebo by měl cokoli dělat jinak. Fakt je pro vás tak nepochopitelný, že se nechci o něčem hádat, jen mi vadí, že se někdo jiný hádá způsobem dle mého nekorektním?

RadekŠ: To není ani dobré, ani špatné - to je prostě vlastnost toho produktu.
Další takovej. GOTO 3692.


Mladějov#14769@13.7.2020 20:22:56 >>MŠ: A vy jste si jako myslel, že bude obsazenost všech vlaků 100% ?

Svatá prostoto..
Jinak 99% cestujících chce k moři se zajištěným servisem (tedy vlak+návazný bus, služby a servis v češtině), ne přestupovat na nějaké vnitrospoje, shánět jízdenky a tahat kufry, ale to vy zřejmě nikdy nepochopíte.

Jinak se píše Koper, Kooper jste odkoukal od samoobsluhy ? ::lol::
Už vám to píšu potřetí a stéká to po vás jako po igelitu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)


intelpetr#7621@13.7.2020 20:24:50 >>Vlaky do Terstu nejezdí, je zavedena NAD.


Mladějov#14770@13.7.2020 20:26:54 >>

Tomáš_záruba:
" Fakt je pro vás tak nepochopitelný, že se nechci o něčem hádat, jen mi vadí, že se někdo jiný hádá způsobem dle mého nekorektním?

"

OK.

Upřímně mám stejně u řady lidí pocit, že kritizujou hlavně proto, že to je produkt Jančury.

Když k nim nepatříte, tak je to fajn.


Canfranc#702@13.7.2020 21:05:44 >>Obsazenost RJ 1047 dne 15/7:
Třeba se proklikat zkusmo na lůžka a sedačky, výsledek:
- z 9 lůžkových vozů zbývá zatím volných 45 lůžek "samostatných" a 48 lůžek v "rodinném" kupé
- ze 3 sedaček ten kupátkový vůz zcela vyprodaný, zatím zbývá 89 míst ve velkoprostoru.
Suma sumárum zatím 182 volných míst z uváděných 560, což je k dnešnímu dni cca 68%, takže poloprázdný zdaleka není.
Zkusím udělat přehled před odjezdem...

(Příspěvek byl editován uživatelem Canfranc.)


Bram#10951@13.7.2020 21:06:53 >>Mladějov:A že někdo jezdil před 30+ lety Škodou 120 s kufrem žrádla ? No, když ono ani ty povolené valuty by na normální stravování v místě nestačily, nehledě na kursovní přirážky a zdejší platy.

Doba se změnila, ale lidé mnohdy už ne ::nene::.

Nemysli si, i já jsem s rodiči z dnešního pohledu vyloženě sockoval (tahali jsme si skoro vše z domova), protože to pro nás třeba v Rakousku a v Německu bylo po roce 1989 dost drahé ::wink::.


Velky_sef#701@13.7.2020 21:10:27 >>Z vlastnej skúsenosti, stačí väčšia skupina v 1.triede alebo plnšia druhá trieda a aj v SC sa vám stane, ze sa k jedlu na trase Praha Košice ani človek nedostane, pretože to tie tri hostesky na palube nestíhajú. Ono RJ nevozi na lôžkach vela stevardov, bežne je jeden na dva tri vozne a to sa vezu ešte sediaci, ktorí majú tiez nárok na servis. Co som sa dopočul, väčšina ľudí nastúpi na Morave, takže ak začneme vydávať o 20 máme 4h na obsluzenie všetkých zákazníkov a zároveň musia dojest a všetko sa musí spratat. Samozrejme na cestu späť sa vezie to co zostalo na ceste z Prahy. Celé menu je bohužiaľ dostupné len po nákupe lístka, tak neviem, co všetko majú na objednanie.
Inak na pumpach v D alebo aj na Slovensku zvyknú mať teplý bufet ak človek nechce bagetu alebo sendvič či šalát. Ono dnes je šalát bežný obed aj v ČR, keďže pri sedení zase tolko kalórií človek nepotrebuje. Snáď je to dosť zrozumiteľné, prečo je fakt málo dôvodov na to ťahať WR do Chorvátska.
Inak co sa týka Chorvátska, ideálna krajina spraviť si kapitánsky preukaz a plaviť sa po Jadrane, zastaviť sa na ostrove prip na večeru alebo po zásoby a človek sa môže plaviť ďalej. Maju aj veľa zaujímavých miest na pobreží ci vo vnútrozemí, takze vybrať sa určite da aj iné ako valanie na pláži. Súhlasím, že prenajímatelia domov na pobreží zvyknú byť v pohode, no človek sa tam casto stretne s prístupom, ze ak nie je ten s najtucnejsou peňaženkou, tak ho obsluha ignoruje. To sa mi v Taliansku nestalo ani raz, ale možno som mal šťastie. Inak Taliani mávajú v auguste celozávodne dovolenky, kedy sa všetci nahrnu k moru, tak môže mať človek pocit, ze je to masovka.


intelpetr#7622@13.7.2020 21:16:50 >>Bram: Jojo, my i do toho Chorvatska jezdili na začátku tisíciletí se stanem, autem plným lančmítů a plynovým vařičem, zmrzlina jen jedna denně a večeře v restauraci byla až na závěr pobytu za odměnu. A v autě jsme jezdili hezky v pěti, aby benzín stál co nejméně. Jo, to byly časy. Možná je dobře, že už je to pryč a nemusím jezdit po Balkáně s obrovskou krosnou, spacím pytlem a pospávat po nádražních čekárnách.


Velky_sef#702@13.7.2020 21:51:46 >>My sme na jednom školskom výlete mali prestávku v Zurichu (2008) a ked sme videli tie ceny, tiež sme radšej vytiahli jedlo z domu, sadli si na breh jazera a kochali sa výhľadom. Neubudlo z nás a ani to okoloidúcim Svajciarom neprišlo divné. Ono aj v Londýne si ľudia napríklad vezmú obed a zjedia ho v Hyde Parku, no skúsme si v ČR alebo na Slovensku vytiahnuť obed a začať ho takto jesť, myslím, ze človek dostane veľa pohľadov na svoju činnosť

(Příspěvek byl editován uživatelem Velky_sef.)


Marcel_Štancl#3705@14.7.2020 6:19:58 >>

intelpetr:
"Vlaky do Terstu nejezdí, je zavedena NAD."

Nynní jsou vlaky do Terstu zase zrušené pro Covid ještě loni jsem s ním jel viz foto http://gmfk.pl/cpg144/albums/userpics/11586/DSC_0965a.jpg

Jezdilo to okolo 6 hodiny ráno z Lublaně , to bohužel nejezdil ještě Jančura.


Marcel_Štancl#3706@14.7.2020 6:39:46 >>

Canfranc:
"Suma sumárum zatím 182 volných míst z uváděných 560, což je k dnešnímu dni cca 68%, takže poloprázdný zdaleka není.
Zkusím udělat přehled před odjezdem... "

Pokud to vydrží OK. Jako krizový scénář bych uvažoval odpojit 2 vozy v Zalaszentivánu a odvezl bych je motorem do Koprivnice (Gyékényes). V Koprivnici staví rychlíky Budapest - Zagreb pro pasové odbavení tak by se tam daly na ně vozy z Prahy přidat. Problém je v tom, že ani z té Budapešti nic nejezdí až k moři.


RadekŠ#10427@14.7.2020 8:00:05 >>Doba se změnila, ale lidé mnohdy už ne

Hlavně v šíření klišé. Přitom se stačí podívat na jakékoliv Alpské dálniční parkoviště a ty davy lidí s řízkem v ruce jakou spz-ku má jejich auto. Zřejmě jsou to potomci těch, co u Stalingradu stříleli do vzduchu a pak se nechali osvobodit RA.::biggrin::

Ono aj v Londýne si ľudia napríklad vezmú obed a zjedia ho v Hyde Parku, no skúsme si v ČR alebo na Slovensku vytiahnuť obed a začať ho takto jesť, myslím, ze človek dostane veľa pohľadov

Přesně. A z toho mj. plynou takový ty hloupý klišé typu Němec něco, Rakušák něco, jimiž je nejn toto fórum přímo promořeno. Jako kdyby se jednalo o nějakou prefabrikovanou společnost.::crazy::


T_._H_.#12131@14.7.2020 9:42:49 >>je zde málem povinné jeho absenci považovat za další z plusů toho vlaku
To je jednoznačné podsouvání a pohybuješ se dost na hraně s tím vykřikováním o "nekorektnosti", když nejvíc nekorektní jseš ty.
Prostě tam WR nepojede, nepojede, nepojede. Konec.


Bkp#8327@14.7.2020 10:14:01 >>Tady nebude problém v tom, jestli ten vlak je modrý nebo žlutý, ale ve faktu, pro některé teoretiky k vlaku jedoucím nad x kilometrů ten WR prostě tak nějak automaticky patří, je tam potřeba, je to prostě součástí jejich vidění světa. Obvykle ti samí lidé mají tendenci i z pozice své nadřazenosti ostatní vychovávat, zde kde se má jíst (ve vlaku) a co se má jíst (klasické hospodské jídlo) a jak (ne fast food styl).
Jenže žijeme v podmínkách, kdy při zapojení nějaké bulharské konstanty lze tak nějak obhájit existenci bistra, což pod silnou tíhou mnoha a mnohokrát opakovaných argumentů nějak přijali, ale stále s tím naivnědiktátorským podtextem, jak je to špatně, jak je to potřeba ale bohužel nejde to, jak snad příště, atp...


Bram#10955@14.7.2020 10:22:17 >>RadekŠ:Hlavně v šíření klišé. Přitom se stačí podívat na jakékoliv Alpské dálniční parkoviště a ty davy lidí s řízkem v ruce jakou spz-ku má jejich auto. Zřejmě jsou to potomci těch, co u Stalingradu stříleli do vzduchu a pak se nechali osvobodit RA.


Hlavně jsi nepochopil rozdíl mezi možností a nutností. Dnes máme stále možnost si s sebou vzít řízek s chlebem a mnozí to tak stále dělají, protože jim to z mnoha důvodů vyhovuje, byť mnohdy jde o zažitý zvyk a dělat to jinak prostě nebudou. Dříve to byla ale naprostá nutnost, pokud se člověk nechtěl finančně zruinovat.


Saul_Goodman#257@14.7.2020 10:28:16 >>

Bkp:
"lze tak nějak obhájit existenci bistra"
Které je i tak dotované, ale stále to asi k nejvyšší kategorii vlaků patří, i když s tím souhlasit nebudu. Ono se stačí taky kouknout do obchodního rejstříku na JLV, kde je jasně vidět, že většina v představenstvu jsou geronti, kde se těžko vytvoří opravdu moderní produkt patřící do 21. století.


RadekŠ#10428@14.7.2020 11:06:26 >>Hlavně jsi nepochopil rozdíl mezi možností a nutností.

Právěže to dávno chápu, stejně jako že lidi jsou různý.

Jenže Vy tedy kecy o řízkařích ostrakizujete všechny en-bloc, aspoň já to takhle vnímám.


Chronosphere#86@14.7.2020 13:39:31 >>Tak se to tu zvrhlo na diskusi o řízcích,a bláboly toho šílence o krizových scénářích.


Mirek_Zv.#575@14.7.2020 14:59:57 >>>> Canfranc: Zkusím udělat přehled před odjezdem..
To bude fajn, jestli si vzpomeneš (jasně, každý se můžeme sami podívat).
Protože by mě docela zajímalo, jestli existují lidé, kteří se i o takovéhle cestě rozhodují den/dva předem, a kolik jich je.
---
Jinak je fajn, že cena u nevyprodaných opět padá na 590, místo oblíbeného debilního přístupu státních dopravců: "Nerozhodl jsi se včas, tak jeď autem".


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod