K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Zrušené tratě

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


809_307_-_2#3@19.5.2021 20:00:04 >>


Zzz#6483@19.5.2021 20:13:04 >>809 307: Předchozí spoj ze Straškova taky nejel prázdný, ale jeli jen šotoprojížděči.
Až z Kmetiněvsi nástup "nešoto" a pak ve Zlonicích, ti jediní by asi jeli i tehdy, pokud by nevyšla zpráva o možném ukončení.
Možná ale ti šotouši z Německa, co se tam pohybovali ve více vlacích, jeli i tak a zrovna to tak vyšlo.


218#3913@19.5.2021 20:24:05 >>Takže na náhradu by nestačil transit,ale byl by potřeba nějaký midibus..nevím,dokazovat smysluplnost lokálky 8 cestujícími asi není to pravé..::lol::


intelpetr#8404@19.5.2021 20:25:32 >>Jsem tam byl zašotoušit před sedmi lety. Ze Straškova do Zlonic ve dvou lidech, mimo mě. Ze Zlonic na Straškov jeden cestující.


Teď tam jezdí víc lidí, protože to teď jezdí o víkendu a projížděči obvykle v pracovní dny nemůžou, protože škola nebo práce.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)


Zzz#6484@19.5.2021 20:42:12 >>intelpetr: Já tam zažil i o něco víc lidí na jednom spoji(myslím středoškoláci(??) ) ale na rok si nevzpomenu, cca před 8-10 lety.

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)


Venda_Voltr#767@19.5.2021 21:01:33 >>No ale je třeba brát širší souvislosti. I když si na sebe lokálka nevydělá, tak zvyšuje atraktivitu železnice tím, že může cestující dojet až do své obce vlakem. Samozřejmě pokud se zařídí zaručený přestup na autobus v rámci IDS, tak je toto částečně vyřešeno (tarifní problém - pokud přijede cestující dálkovým vlakem s tarifem ČD, tak lokálkou by pokračoval stejným tarifem, v autobuse platí novou jízdenku IDS nebo tarif dopravce).

Problém mnoha lokálek je to, že se prostě dřív stavěly tak, že zastávky jsou od vesnice daleko. Když dřív nebyly autobusy tak rozšířené, tak lidi ještě rádi šli. Ale když jim dneska jede autobus do středu obce, tak proč by chodili na vlak (tuto vaši konkrétní lokálku neznám, beru příklad z královéhradeckých). A to je problém zejména "nákladních" lokálek, kdy se na obce po trase původně nemyslelo a ty zastávky byly spíše pro dobrý pocit. Dneska už nikdo nebude řešit podej vozové zásilky na nějakém zapadlém nákladišti a radši si objedná náklaďák přímo do firmy, kterej je flexibilní a oproti systému jednotlivých vozů ČD Cargo často rychlejší.

Ale pokud se na tohle budeme dívat pouze ekonomickým pohledem, tak má smysl pouze vysokokapacitní příměstská nebo dálková železniční doprava. A kdo ví, co se stane, až doslouží 810, které dost lokálek zachraňují. Až kraje uvidí kalkulaci dopravců na novější "kolejové autobusy" (jestli je někdo vůbec bude vyrábět), tak dost lokálek padne dle mého názoru.


intelpetr#8406@19.5.2021 21:24:38 >>Pokud by se zastavila osobní doprava v úseku Vraňany - Straškov v pracovní dny, tak nějaké peníze by šly alokovat do ostatních šukafonů pod Řípem. Udržovat při životě má smysl jen Roudnice - Bříza obec, zbytek jsou tratě jen na dožití, maximálně s víkendovým provozem přes sezonu.


Old_shane#107@20.5.2021 3:19:38 >>Soudruzi dopravní odborníci, vy nechápete v první řadě jednu věc a tou je, že to není o penězích, ač se skloňují jakkoli často, ale o politice, o skutečné politice. O tom, kdo vyhraje volby, zajímavé místo v zajímavé správní radě a rozhodně to není o tom, že se někde něco ušetří. Jestli takovým vlakem jede 5 nebo 50 lidí je naprosto jedno a to fakt řeší jen kecalové tady. Též je úplně jedno, jestli se ten dotyčný jmenuje Tužín, Jetelina, Hošek nebo Slavík. Všechno je jen vzájemné popichování lidí bez faktického vlivu na věc, je to jen o jakémsi budování virtuální vysněné železnice ve stylu Open TTD. Pravdou ale je, že někteří z vás toto pochopili a došlo jim to, co tady píšu a na rozdíl od dřívějška, kdy tu valili kilometry slintů pochopili a buď se stali součástí systému, nebo i odešli do výroby a jsou aspoň něčím užiteční.

Jen tak hodně pod čarou si někdy, až vám nepůjde stolice, spočítejte, kolik stojí za rok lokálka kolem Straškova a kolik stojí zhurvený projekt a organizace provozu kolem Brandýsa nad Orlicí za jeden jediný den. Pak vám třeba ale opravduopravdicky dojde, že to celé rozhodně není o penězích. Tschüss děcka :-)


Zzz#6485@20.5.2021 6:10:56 >>Old shane: Soudruhu odborníku, o penězích to samozřejmě nakonec taky je.
I když v případě dejme tomu letního provozu někde např. u Straškova, by nešlo o néjaké velké drámo v rámci kraje.

Co se týka politiky, tak tam např,. byl vždy i strach z OSŽ + některých fanoušků dopravy (hlavně železnice)
kteří se snažili "rozvířit vodu", i když návrh politiků nemusel být pro většinu vůbec špatný.

Takže se stávalo (stává),že politici apd. raději nedělají nic, aby se na ně nepoukazovalo.
Těm, co se jich takové uvažováni a jednání netýká::ok::


Pak se v různých "Kožlanech" nemůžou divit, že tak dlouho trvá, než se něco zlepší.

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)


Bobik#6736@20.5.2021 6:44:34 >>

Venda_Voltr:
"No ale je třeba brát širší souvislosti. I když si na sebe lokálka nevydělá, tak zvyšuje atraktivitu železnice tím, že může cestující dojet až do své obce vlakem. "
Atraktivita pro většinu cestujících především spočívá v tom, že dojedou relativně "rychle" a "pohodlně" (minimum přestupů a čekání). Takže například sice přímý vlak, ale jedoucí v úterý a v dubnu, navíc třikrát tak dlouho jako jiná doprava, moc atraktivity asi skýtat nebude a cestující raději zvolí (a taky volí) jinou alternativu.


Zzz#6486@20.5.2021 15:02:18 >>Dnes ráno na ČT ve zprávách reportáž o lokálkách ve St. kraji, kde se bude jednat o omezení, popř.zastaven Os. (?Nebylo to ze včera?)

Mimo jiné tam byl natočen prázdný šukafon(teda alespoň jeden člověk tam byl::crazy::) na Lužec i připomenutí nového mostu tam atd.


Tom_tužín#1293@20.5.2021 18:05:57 >>Old shane:
Jo, s tím bych stoprocentně souhlasil. Já se pohybuju v oblasti ještě trochu jiných výpočtů, konkrétně toho, kolik stojí opravy silniční sítě a kolik by se dalo ušetřit, kdyby těžká vozidla neopotřebovávala nadměrně naši zanedbanou silniční síť a alespoň částečně využila tu síť, která pro tyto účely byla našimi pradědy postavena coby "železná silnice" (tedy železnice).

Při těchto výpočtech se dostávám pro jednotlivé stavby (malého rozsahu) minimálně na milionové hodnoty, komplexní opravy silnic v ucelených úsecích (včetně mostů) se nám šplhají minimálně do stamilionů. To, co nastalo po letošní zimě je dost fatální průser, neb řada cest držela hlavně proto, že moc nemrzlo. A potom přišla jedna zima, která byla "abnormální" tím, že byla normální (tedy s mrazem a sněhem), a najednou se rozpadly i ty "nějak" opravené cesty, u nichž to nikdo nečekal. Přitom je to zcela logické, pouze došlo k tomu, že promrzlo podloží, na které se při všech těch opravách povrchů mnoho desetiletí ani nechytlo, protože "nebyly peníze" a "pár let to ještě vydrží". Do toho samozřejmě propad daňových příjmů ...

A je fakt celkem vtipné, že ve světle těchto stamilionových či miliardových průserů je pro optimalizační šotouše téma č. 1 Straškovské či Chornické lokálky. Přitom zrovna ty Chornické lokálky pomohly odvézt značné množství kalamitního kůrovcového dřeva, čímž ochránily silniční síť před tímto osudem:


za mně je něco takového úspora, která s přehledem obhájí náklady na provoz těch tratí (včetně oprav) na mnoho let dopředu. Jen to chce uvažovat trochu jinak než tisíckrát omletým příběhem typu "jel jsem prázdným šukafonem ...". O tom to fakt není, a je v tomto měřítku úplně fuk, jestli jedou šukafonem dva lidi nebo třicet lidí.


Zzz#6487@20.5.2021 18:25:45 >>Nevím, že by tady někdo odsuzoval nákladní dopravu přes Chornice, nebo jinde.
Byť jde o dočasnou záležitost s kůrovcem.
Můžete dát odkaz?

Jestli je využívaná os. žel. doprava samozřejmě jedno není a to hned z více důvodů.
Chce to mluvit konkrétně, kde je přínosné "hodit něco, "někoho" na koleje.
Na to nemáte dostatený přehled, jak jste sám v minulosti zdůrazňoval.
Vaše nenávist k silniční dopravé tomu taky moc nepřidá.

Bez ohledu, že projektujete i pro na silniční dopravu.


J.M.#190@20.5.2021 18:47:41 >>Trať Vraňany - Straškov leží z větší části již v Ústeckém kraji. Lidí tam jezdí málo, stejně tak Lužec. Chtělo by to úplnou změnu dopravní obslužnosti s zastavováním rychlíků ve Vraňanech. Tím by došlo k zkrácení jízdní doby z 1 hodiny na polovinu mezi Vraňany a Prahou. Lužec i všechny obce mají zastávky v poměrně dobré vzdálenosti a probíhá tam i nová zástavba. Při tomto konceptu je dle mého míněmí naděje na větší zvýšení provozu, protože by jízdní doba byla konkureceschopná k automobilům.


Tom_tužín#1295@20.5.2021 20:42:47 >>Zzz:
A můžu se zeptat, čím se u mně ta nenávist k silniční dopravě projevuje? Tím, že se snažím vysvětlit potřebu ochrany silnic před přetížením? Nebo tím, že na kole toho po silnicích najezdím víc (a upřímně i raději) než vlakem? Nebo snad tím, že veškerá moje práce se točí kolem oprav silniční sítě?

Kdyby existovala vysoká škola demagogie, byl byste tam minimálně docentem.


Doktor#5201@20.5.2021 22:46:18 >>Tome Tužíne, očividně jste nepochopil téma diskuze – řeč se vede o železniční osobní dopravě a jejím rozsahu, resp. (ne)zachování. Poznámky o nákladní dopravě a údržbě tratí tak jsou poněkud mimo. Tedy pokud není kalamitní dřevo odváženo na sedačkách 810 v rámci ZDO.


Miram#2008@20.5.2021 23:21:12 >>Poznámky o nákladní dopravě a údržbě tratí mimo nejsou::pozor:: Spolu to totiž souvisí, nákladní doprava
je pod rozlišovací schopnost cestující veřejnosti a současné velké stavby na železnici jsou ku prospěchu cestujících a osobky,
ne však tolik ku prospěchu a potřebám nákladní dopravy. Když se železnice nevyužívá pro osobní účely, neobhájí se
pro nákladní dopravu, tak je to bohužel nastavené. ŽESNAD se snaží, ale je stále "malý pán".


Tom_tužín#1297@21.5.2021 10:49:05 >>Je to tak, v dopravě všechno souvisí se vším, což je těžké vysvětlit některým lidem, jejichž myšlení se pohybuje kdesi mezi (údajně) prázdným šukafonem a autobusem na návsi. Třeba jenom v takovém "detailu", že silniční síť devastovaná těžkou nákladní dopravou je mnohde už vysloveně nebezpečná i pro autobusovou dopravu. Stačí když najede na zničenou krajnici, která se pod ním utrhne. A krajnice jsou zničené už skoro všude. Když linka jede po silnici, která má šířku 4,5 metru, a potká se na ní 2,5 m široký autobus s jiným 2,5 m širokým vozidlem (plus minus mají tuto šířku veškerá větší nákladní auta), tak to prostě jinak než najížděním na krajnice nezvládnou. Kdo nevěří, nechť se zeptá strýčka Gůůgla třeba na "autobus v příkopě". Vypadnou mu desítky odkazů. A opravdu to v drtivé většině případů není nešikovností řidiče.

To byl jen jeden příklad namátkou, pokračovat by se dalo třeba tématem mosty v havarijním stavu, zničená či nefunkční bezpečnostní a záchytná zařízení atd. atd.


Doktor#5202@21.5.2021 12:36:03 >>V kontextu krajské objednávky dopravní obslužnosti jsou odbočky k železniční nákladní dopravě skutečně mimo. Do hry by nákladní doprava vstupovala jedině v případě silné vytíženosti tratí, kde by osobní a nákladní doprava soupeřily o volnou kapacitu. Což však u diskutovaných tratí nehrozí. To, že se budou někteří předhánět ve vymýšlení absurdnějšího oslího můstku, na faktu nic nemění.

Tome Tužíne, a zkoušel jste v Googlu hledat spojení např. "nehoda osobního vlaku"? Taky se zobrazí množství odkazů. Pokud má být váš argument autobusem v příkopě relevantní, pak je třeba zasadit ho do celku. Tedy na kolik buskm připadá jeden autobus v příkopě v důsledku utržené krajnice. Bez této informace je zmínka o odkazech na Googlu nicneříkajícím plácnutím. A když chcete provádět komparaci s železniční dopravou, pak tentýž údaj musíte získat i pro železnici – tedy na kolik vlkm připadá jedna analogická nehoda vlaku. Tak s chutí do toho, jsem zvědavý, s jakými daty přijdete.


Zzz#6488@21.5.2021 13:21:17 >>T T: Já vás rovněž považuji za demagoga, ale to není podstatné.
Pokud necítíte nesnášenlivost k silniční dopravě, tak je to hezké, mě to za ty roky
z vašich mnoha sdělení takto rozhodně nepřišlo( o kole i projektech samoz. vím).
Takže bych tuto část uzavřel.

Ale teď zpět k tématu: Kdo tady kdy psal proti nákladní dopravě v okolí Chornice?
Vůbec si to nevybavuji, jen osobní dopravu zde.


kwasi#1305@22.5.2021 19:09:50 >>D Wachtlbahn zrušená úzkokolejka 900 mm https://de.wikipedia.org/wiki/Wachtlbahn
Pochopil jsem správně, že trať byla snesena? Kde skončila vozidla?
Díky Kwasi


Wxdf#591@22.5.2021 20:46:46 >>Tvůj link nefunguje a nepochopil jsi správně. Podle https://bimmelbahn-forum.de/forum/index.php?thread/14876-ein-paar -eindr%C3%BCcke-von-der-wachtlbahn/&pageNo=1 spolek má 3 opravené lokomotivy a když končí pandemie, hodlají zase jezdit.


Ahmad_Šáh_Masúd#2180@29.5.2021 16:40:48 >>Most - Louka, přeložka z roku 1956. Postupně ze stanice Louka až k hraně Růžodolské výsypky. Staničník 10 je stále na svém místě.
Na záběrech 8 a 9 podjezd - křížení s poslední vlečkou dolu Kohinoor II, ze seř. n. Herkules.

kwasi#1314@03.6.2021 19:26:46 >>Už jsem se na to možná ptal loni, zajímal by mě stav zrušených úseků u České Třebové viz mapa https://mapy.cz/s/bovumototo , zda jsou pěšky schůdné, popř průjezdné autem apod. Chci to tam navštívit a popř. udělat nějaká videa. Díky Kwasi


Jarda_krapas#2024@06.6.2021 9:38:15 >>První neděle v měsíci a na řadu dnes přišla brněnská Líšeňka:
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-dil-44-brno -cernovice-lisen-vlak-tramvaje.A210604_080000_po-cesku_vrja


Joe#1073@06.6.2021 10:18:54 >>

Jarda_krapas:
"První neděle v měsíci a na řadu dnes přišla brněnská Líšeňka:
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-dil-44-brno -cernovice-lisen-vlak-tramvaje.A210604_080000_po-cesku_vrja"

Pěkné, díky ::ok::

Na webu máme díky Jirkovi Mrkosovi hodně fotek, co se tam objevily, plus i další informace:
trať - https://www.brnak.net/index.php?id=lise_txt
vlečky - https://www.brnak.net/index.php?id=lise_v1_txt


Thomas366#46@06.6.2021 21:00:12 >>Aktuální stav bohužel zrušené tratě 110a na Slovensku, Ze stanice Devínské Jazero do Stupavy.... Další info u jednotlivých foto....
Polabský#1239@12.6.2021 21:41:26 >>Hezký večer,
jen pro zajímavost, o čem se píše:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nadsenci-obnovuji-trat-z-fil mu-pani-kluci-40362500#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novi nky.sznhp.box&dop_req_id=p8JsfYEcjFz-202106120812&dop_id=40362500 &source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source= www.seznam.cz
Držím Pánům klukům palce !!


Pkol#82@24.6.2021 21:51:52 >>17.6.2021 Uhřice u Kyjova


Alešt#4517@27.6.2021 9:32:59 >>Pkol: Pěkné fotky a hlavně je hezké vidět v Uhřicích po letech lokomotivu. Vcelku by mě zajímalo, jak se pokročilo s opravou trati. Trať místy začala slušně pohlcovat vegetace hlavně v místech, kde hlína z polí zaplavila svršek. Pořád to ale byly spíš traviny než křoviny.


El_ron_de_cuba#562@28.6.2021 12:54:02 >>Poprosil bych znalé o nějaké info k této spojce. Kdysi jsem zachytil info, že šlo o usměrněný odjezd z ranžíru. Ale bez informace, jestli byla kolej opravdu v provozu, nebo jen rozestavěna, příp. kdy, jak, kým, ...
Díky.


Ahmad_Šáh_Masúd#2274@28.6.2021 13:34:02 >>Bývala tam trojkolejka, čili ten přesmyk dává smysl.


Jena#14919@28.6.2021 13:47:10 >>Pokud se nepletu, třetí kolej šla souběžně s hlavní tratí, podobě jako v úseku Svinov - Polanka. Jen na opačné straně. Zlikvidována byla někdy koncem minulého století, myslím. Ještě jsem po ní ale coby omladina s něčím jel, využívaly ji hlavně náklady, ale občas tudy protáhli i něco osobního, při vjezdu do Hrušova od hlavního se jelo odbočkou a pak přes Vrbici.

To odkazované jsou nejspíše pozůstatky válečné spojky, kdy teď jen z hlavy nevím, zda to bylo dokončeno a využíváno, nebo nakonec ne. Ale tuším, že nějaký čas to i fungovalo (hledat se mi to teď nechce), ale dlouho to válku nepřežilo..


Joe#1082@28.6.2021 13:52:21 >>O různých těchto spojkách se píše v knize "Zmizelé koleje, zmizelá nádraží".


Němec_z_ova#4331@28.6.2021 14:23:43 >>El_ron_de_cuba: Pan Vojtěch Hermann ve své brožuře Historie nádraží Bohumín uvádí:

K urychlení jízd přímých vlaků uvedeným směrem (Berlín - Vratislav - Bohumín - Vídeň) vybudovaly DRB od odbočky Pudlov vně obvodu vrbického nádraží na náspu objízdnou traťovou kolej, která umožnila mimoúrovňové překřížení všech tří traťových kolejí mezi Vrbicí a Hrušovem a obloukem se zaústit před tehdejší protektorátní hranici na levé straně koleje "Ferdinandky". Tímto způsobem byl vyřešen nerušený přechod z pruského pravostranného provozu. Mimoúrovňové křížení bylo nad traťovými kolejemi zřejmě demontováno v souvislosti s elektrizací tratě Bohumín - Ostrava. Bylo by nutné zvedat celý most i podpěry, proto byl zrušen jako nepotřebný.

Osobně si myslím, že spojku vyhodnotili na konci války jako "nepotřebnou" Němci a vyhodili most nad traťovými kolejemi do vzduchu. Dle starých leteckých měřičských snímků to vypadá, že most už nebyl po válce obnoven. Aspoň já ho tam neobjevil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)


Starý_Hanák#1179@29.6.2021 5:41:15 >>Jena: Na ty třetí koleje jsem už málem zapomněl, ale teď si je vybavuju. Jen mám pocit, že se po nich jezdilo cestou posunu (?).


El_ron_de_cuba#563@29.6.2021 14:53:15 >>

Joe:
"O různých těchto spojkách se píše v knize "Zmizelé koleje, zmizelá nádraží"."

O různých ano, ale mě zajímala tato konkrétní.

Němec_z_ova:
"El_ron_de_cuba: Pan Vojtěch Hermann ve své brožuře Historie nádraží Bohumín uvádí:

K urychlení jízd přímých vlaků uvedeným směrem (Berlín - Vratislav - Bohumín - Vídeň) vybudovaly DRB od odbočky Pudlov vně obvodu vrbického nádraží na náspu objízdnou traťovou kolej, která umožnila mimoúrovňové překřížení všech tří traťových kolejí mezi Vrbicí a Hrušovem a obloukem se zaústit před tehdejší protektorátní hranici na levé straně koleje "Ferdinandky". Tímto způsobem byl vyřešen nerušený přechod z pruského pravostranného provozu. Mimoúrovňové křížení bylo nad traťovými kolejemi zřejmě demontováno v souvislosti s elektrizací tratě Bohumín - Ostrava. Bylo by nutné zvedat celý most i podpěry, proto byl zrušen jako nepotřebný.

Osobně si myslím, že spojku vyhodnotili na konci války jako "nepotřebnou" Němci a vyhodili most nad traťovými kolejemi do vzduchu. Dle starých leteckých měřičských snímků to vypadá, že most už nebyl po válce obnoven. Aspoň já ho tam neobjevil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)"

Velmi děkuji za vyčerpávající odpověď.


Vojtag#4087@29.6.2021 15:47:43 >>Ta kolej mimo Vrbici, a třetí kolej mezi Vrbicí a Ostravou by i dnes našly své uplatnění. A taky kdyby z Chalupek do Vrbice byly dvě koleje a ne ten dnešní paskvil... ::lame::


Starý_Hanák#1181@29.6.2021 20:52:09 >>Vojtag: Ta kolej mimo Vrbici, a třetí kolej mezi Vrbicí a Ostravou by i dnes našly své uplatnění. ::ok:: Papírově kapacita dopravní cesty již téměř vyčerpána, hlavně pro odbočení z Ostravy do Vrbice "do kříže". Kapacitu dost ubírá stále větší a větší množství Lv a Sv jízd ČD mezi Bohumínem, Přívozem a Svinovem, které dříve nebyly.


Jena#14921@30.6.2021 12:27:44 >>Vojtag: kdyby z Chalupek do Vrbice byly dvě koleje a ne ten dnešní paskvil - není spíše větším problémem "špunt" v Chalupkách? Co jsem se tam vyskytl, jen vzácně projely více jak dva vlaky za hodinu (lhostejno, jakým směrem), přičemž i za současného stavu a délce jízdních dob by se na tu vlastně jednokolejku vlezlo bez větších problémů spojů aspoň dvojnásobek. A 4 vlaky za hodinu, tolik někdy Chalupki nejsou schopny zpracovat ani za půl dne.. ::crazy::


Vojtag#4088@30.6.2021 16:28:40 >>Ony projedou dva vlaky za hodinu, ale v každé stanici stojí třeba tři další čekající delší čas na odjezd. Běžně se stává že vlak co má být v Chi na průjezd čeká i hodinu a půl než se vůbec dostane dál. A navíc teď je vyčerpaná kapacita do Vrbic, takže ad-hoc Lv vlaky musí jezdit přes Bohumín osobní, což přináší další komplikace (a pokud se zrovna trefí nějaká skupina rychlíků tak se taky nedá projet). Prostě jeden ze dvou klíčových přechodů s Polskem (a teď jediný v podstatě pořádně funkční a dostupný) bych si představoval trochu jinak. A když už se člověk dostane do Vrbice, tak tam čeká až se bude moct s těžkým vlakem pomalu zařadit do nekončícího proudu elefantů, panterů, rychlíků mnoha barev a druhů a soupravových nebo Lv vlaků... Nicméně stejně do pár let tady bude zbývající průmysl násilně utlumen, takže pak už to bude jezdit asi v klidu ::lol::


Ahmad_Šáh_Masúd#2281@30.6.2021 18:00:48 >>A navíc bude hotovo mezi Dětmarkama a Czechowicema-Dz. + souběžný útlum v GOPu.


Lovosičák#197@04.7.2021 8:26:04 >>Další díl ze seriálu iDnes pana Jakuba Vrány Zaniklé tratě v Česku nás zavede na nejstarší zrušenou trať v ČR na Plzeňsko-březenské dráze ze Žaboklik do Března u Chomutova.

ZANIKLÉ TRATĚ: Dráhu ze Žaboklik zrušili v roce 1879. Památek zůstalo dost


Vagonet#573@05.7.2021 16:40:49 >>Ad výpravní budova Plzeňsko-březenské dráhy. Dvě budovy tvořily jeden celek s dvoukolejnou průjezdnou výtopnou (v místech nynějších posledních 3 kolejí), byly to křídla topírny. Osobní vlaky stavěly, jak psáno v prastarém jízdním řádu, na nádraží Buštěhradské dráhy.


Vagonet#574@05.7.2021 17:15:49 >>Samozřejmě se jedná o Březno u Chomutova.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vagonet.)


Bočeli#3071@19.7.2021 23:13:52 >>Z dubnové pochůzky do Verneřic

Lovečkovice - Verneřice


Canfranc#800@20.7.2021 9:06:41 >>::ok::::ok::::ok::
Procházel jsem to snad před třiceti lety, takže díky za současný stav, já tehdy ještě nefotil ::sad::


Petr165#1501@20.7.2021 9:07:32 >>Bočeli

Parádní dokumentace ::ok::::ok::::ok::


mašinka#208@20.7.2021 12:43:44 >>Bočeli - Také se přidávám ::ok::::ok::


Bočeli#3073@20.7.2021 23:42:47 >>Děkuji za kladné reakce ::happy::::wink::


hetzer#485@21.7.2021 21:24:42 >>Bočeli: jo opravdu hezký, taky jsem jel v úterý okolo. Přidám pár obrázků bývalého nádraží Levín, jen ze silnice.


hetzer#486@23.7.2021 8:55:48 >>https://zdopravy.cz/na-zubrnickou-drahu-o-vikendu-vyjede-parni-mo torovy-vuz-komarek-87105/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sek ce-z-internetu#dop_ab_variant=587000&dop_source_zone_name=hpfeed. sznhp.box&dop_req_id=GrR5Xyp5eoz-202107230651&dop_id=12725775


Thomas366#49@23.7.2021 20:00:30 >>Aktuálně z Mníšku pod Brdy... Další info viz jednotlivé obrázky...
honzaklonfar#5313@23.7.2021 21:04:56 >>Thomas366: Před cca 15 lety jsem projel na kole kus této vlečky od N 49°51.70858', E 14°18.34813' až k silnici.
"Někde" budou i fotky...


Lovosičák#202@01.8.2021 9:25:43 >>Další díl ze seriálu iDnes pana Jakuba Vrány Zaniklé tratě v Česku nás zavede na Ostravsko.

ZANIKLÉ TRATĚ: Dráha ze Svinova postavila socialistickou Porubu


Kadlos#949@22.8.2021 12:13:25 >>Reportáž o zaniklé stanici ve Žďáru nad Sázavou ::ok::
https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/vysocina-zdar-nad-sazavou-his torik-vlak-nadrazi-zeleznice.A210818_622507_jihlava-zpravy_epsal?


Jarda_krapas#2069@05.9.2021 9:46:58 >>První neděle v měsíci nezklamala a 47. díl Zaniklých tratí zavítal do Prahy: ::ok::
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-dil-47-prah a-vysocany-praha-hlavni-nadrazi-turnov.A210903_144549_po-cesku_vr ja


kwasi#1326@05.9.2021 17:20:36 >>Další video z dovolené, malá vodní elektrárna Lubochňa:
https://youtu.be/pgoNy0tU-Zc
Na videu je zobrazena malá vodní elektrárna z roku 1904, která původně napájela elektrickou lesní železnici. Spolu s ní byla zrušena v roce 1966 a v roce 1993 znovu zprovozněna.
Více informací viz https://www.retromania.sk/cs/letopocet-1940-1949/mala-vodni-elekt rarna-v-lubochni
S pozdravem Martin Šildberger
E-mail: kwasi@seznam.cz


Jarda_krapas#2093@03.10.2021 21:28:01 >>Tak si to okopíruju z minula a jen vyměním číslo a místo::proud::: První neděle v měsíci nezklamala a 48. díl Zaniklých tratí zavítal do Prunéřova:
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-48-prunerov -tusimice-brezno-chomutov-velkolom.A211001_143029_po-cesku_vrja


frava#17@08.10.2021 17:33:31 >>


Biotop u zastávky Praha Strašnice.


Ahmad_Šáh_Masúd#2521@08.10.2021 17:57:08 >>První neděle v měsíci nezklamala a 48. díl Zaniklých tratí zavítal do Prunéřova:
Poněkud nepřehledně podané. Koukal jsem na to při večeři a nějak mi uniklo, kde jsou ty zachované úseky z trati Prunéřov - Březno. A autoři mohli přidat i náhled do historie mnoha důlních drah a vleček s Prunéřovem spojených.


Honza_o#5516@08.10.2021 18:31:49 >>To by se jim asi do dílu nevešlo. Mě zase chybělo objasnění, proč je nádraží Prunéřov opuštěné a kudy vede trať dnes.


Vagonet#610@10.10.2021 19:06:22 >>Ještě není zrušená: přijeďte se projet, možná dostanete i tohle


Vagonet#614@11.10.2021 8:45:58 >>Staniční budova žst. Horní Jiřetín t. č. v rekonstrukci.


Qěcy#7550@11.10.2021 10:18:17 >>Tu trať Klášterec (mimo) - Prunéřov - Březno jsem lehce dohledal na mapy.cz a docela dost se toho dá identifikovat.


Ahmad_Šáh_Masúd#2524@11.10.2021 18:43:47 >>Tak to já taky a k tomu mám desítky starých map. Mně šlo jen o vyjádření ve videu, kde z toho není moc zřejmé co vlastně popisují a co je právě na záběrech.


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod