K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Tratě pod Beskydy

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Opavák#737@17.6.2022 22:24:42 >>Jak si představujete preventivní údržbu?

Třeba tak, že když napíšeme nějakou poruchu, tak ji opravíte a ne že napíšete "v normě", "nahlášeno", "do MM"" a podobné "skvosty". Stejně se na to vyserete a jezdí to tak dlouho až se to celé posere. Aneb, proč to opravit za krátkou dobu a za levno, když to pak můžeme odstavit na 3 měsíce a opravit to za těžké peníze. Takhle si třeba já přestavuju preventivní údržbu.

Když mám auto a třeba mám díru ve výfuku, tak tu díru opravím a nejezdím s tím autem tak dlouho, dokud mi ten výfuk celý neuhnije a neupadne.


Ohl#12371@17.6.2022 23:15:18 >>To ale není preventivní údržba, ale neplánovaná.
Ten váš výfuk by se nemohl při preventivní údržbě dostat do takového stavu.::wink::

Jak se zdá, podobných neznalých 323 je tady víc.

Ano, občas je porucha domnělá a jiný fíra se diví, že někdo považuje za závadu normální stav.

Ano,nahlásí se věci, které nejsou v možnostech dílny nebo se týkají někoho jiného. Někteří píší do SAPu jako požadavky na opravu třeba doplnění nářadí, což je starost provozu.

Ano, do MM atd se píše to, co nelze opravit při preventivní údržbě během dvou hodin.

Člověk se nestačí divit, že tohle je třeba vysvětlovat.


Tridvatri#2873@17.6.2022 23:43:55 >>Ohl: copak Ohle, ze by zasah do vosiho hnizda? Muzete tedy Rostovi prosim vysvetlit, ze tomu nerozumi? Protoze ja jen odkazal na jeho prispevek a jeden vyraz z jeho prispevku a hned tomu nerozumim? ::crazy::

Mmch kdyz preventivni udrzba "je blbost" (byt zrovna druhy odstavec Rostova prispevku mi i z praxe (byt ne drazni) dava smysl), proc jsou vubec stanovovany nejake prohlidky podle ujetych km? Nestacilo by jen dolivat naftu a jezdit dokud to holt nezdechne? Ono to tak teda minimalne zvenci v Bohumine vypada::proud::, ale to se shoduje s tim, ze preventivni udrzba je blbost - Proste jinak to byt nemuze, ze?::proud::

A ze jste s Vasi vyrecnosti nebyl vyslan Vasim zamestnavatelem to objasnit soudruhum do EU. Ze je blbost jen kvuli jakesi "preventivni udrzbe" najednou zpusobit odstaveni x vozidel. Protoze pokud to spravne chapu, je to presne to, co se aktualne stalo, ne?


Ajexg#1590@18.6.2022 6:33:00 >>Na Sp do Frenštátu dneska 750.709.


Ohl#12372@18.6.2022 8:24:26 >>kdyz preventivni udrzba "je blbost"
To jsi četl kde?

Já jen tvrdím, že je blbost nazývat preventivní údržbou řešení děravého výfuku.
Na problém by měl přijít při pravidelné prohlídce (preventivní) a výfuk vyměnit před proděravěním.
Ujasněte si oba pojmy.::wink::

Když zůstaneme u výfuku vašich aut. Na první pohled nemusí být vidět žádný náznak, že za měsíc se udělá díra nebo upadne ve spoji. Co uděláte? Koupíte a vyměníte výfuk, protože co kdyby? To by byla ta pravá preventivní údržba. Co vám na to řekne manželka po sdělení, že musí omezit nákup rtěnek, aby bylo na prev.výměnu výfuku?::proud::
Teď si představte, že na drážním vozidle je plno takových komponentů, o kterých nevíte*, kdy se poserou.

M0 atd. je jen kontrola toho, co je v předpise požadováno. A výměna většinou spotřebních dílů. Uhlíky filtry atp. Ne preventivní výměna funkčního výfuku nebo kontaktu v řídící páce.


*Podobné věci, výměna po určitých km či hodinách řeší většinou R1 až R3, ne někdo v M0.

kvuli jakesi "preventivni udrzbe" najednou zpusobit odstaveni x vozidel.
To ovšem není způsobeno preventivní údržbou, ale třeba čekáním na R1 až R3 v DPOV atp.
Nebo si snad myslíte, že ujetý předepsaný počet km do velké opravy se vyřeší preventivní prohlídkou?

Kdyby to pořád někdo nechápal- můžete si čistit preventivně zuby kolik chcete, ale kazu nebo ulomení zubu při jídle se nevyhnete. Pokud patříte mezi ty šťastné, co ještě zubaře mají, tak se vás zeptá- bolí to? Ne? Tak se stavte za měsíc, dva, mám plno.

Podobnost není náhodná...


Tridvatri#2874@18.6.2022 8:43:03 >>Ohl: byť se Vám to hodí, zaměťte si. Já o výfuku nic nepsal. Ideálně, aby opět se opět tupě vytáhla preventivní výměna čelního okna, bylo by vás to hodno::proud::

Moment a ona R1 a R3 není preventivní údržba? Tak přistavujou se tam primárně podle kilometrů nebo podle závad?
Ono těm 460 a 151 najednou "upadly kolečka", že nemohou jezdit? Myslím, že fyzicky se u nich nic moc třeba od středy nezměnilo. A to vesele jezdily. Tak teď teda nevím....

Zubař.. takže podle Vašeho vysvětlení, je tedy zbytečné si zuby čistit i chodit na preventivní prohlídku a řešit to až zuby bolí, jest tak? Protože jste na tom pořád stejně, jako ten co si zuby myje a chodí k němu preventivně?
Podobně preventivní prohlídky u lékaře jsou vlastně zhovadilost, protože můžete přijít, až Vás něco trápí, ne?

Pokud patříte mezi ty šťastné, co ještě zubaře mají, tak se vás zeptá- bolí to? Ne? Tak se stavte za měsíc, dva, mám plno. Jak to víte, když prevence je k ničemu a ničemu nepomůže?

A mmch, to tedy máte podivného zubaře. No, asi bývalý příslušník depa Bohumín::proud::


Ajexg#1591@18.6.2022 9:13:33 >>Pokud patříte mezi ty šťastné, co ještě zubaře mají, tak se vás zeptá- bolí to? Ne? Tak se stavte za měsíc, dva, mám plno.
Nevím, jestli je dobrý nápad srovnávat nějaký stupeň opravy lokomotivy či vozu, nebo to, jestli jdete k zubaři na preventivní prohlídku. Pokud byste někdo přišli k zubaři a sotva došli do ordinace a on se vás zeptal jestli vás něco bolí a pokud mu řeknete ne, tak vám rozhodně neřekne, že máte přijít za měsíc, dva. Od toho ta preventivní prohlídka je, aby ty zuby prohlédl a případně opravil nějaké poškození (pokud není konečnou alternativou vytrhání zubu), protože můžete mít kaz a ani o tom nevíte, protože vás nic nebolí.

Každopádně pokud vím, tak R1,R2 a R3 jsou nějaké vyšší stupně oprav ne? Takže by přece měli vozidla jezdit úplně v pořádku po tom zavedení ECM ne? Protože přeci jezdily vozidla na "prohlídky" tak jak mají ne? Pokud na to dráhy (případně i jiní dopravci) kašlaly a přitom věděli dopředu, že se to ECM zavede (od kdy se to vědělo? 2019/2020?) a přitom neposlaly ty vozidla na opravy, protože je přeci čas, tak ať se pak ale nediví. Myslím tím teď to, že jak nemohou být vozidla schopná provozu, když přeci mají pravidelně přidělené opravy a prohlídky po najetí určitých kilometrů (pokud to nejsou vozdidla, která samozřejmě už od začátku ví, že se odstaví definitivně). Případně když už mají vozidla najeto na opravu, tak jde přeci udělit výjimka ne? Taková 350.013 má udělenou výjimku, měla už dávno být na EH opravě ale dostala výjimku na 1M kilometrů, protože prostě nemají peníze (nebo je tam jiný problém, kdo ví). Ale možná to nechápu vůbec.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ajexg.)


Ostradik#1959@18.6.2022 13:57:04 >>Ajexg: u 350.013 někdo vyhodnotil rizika a měl koule se pod to podepsat.....to tady nikdo nemá proto se radši vesele odstavovalo.
A Bohumín? Teče olej z kompresoru 1. Dolito a utřeno.....znova teče kompresor 1. - dolito , čeká na pretesneni do EM.
Kompresor 1 zadřený..... nemáme náhradní díl v provozu jen s kompresorem II. - teče olej z kompresoru II. A hřeje se. ............


Ajexg#1593@18.6.2022 15:49:50 >>Navíc se začíná proslýchat, že se po té napěťové výluce, která je na Přerovsku a kde šly zachraňovat situaci i 077+081 mají odstavit právě ty dvě zmiňované taky kvůli ECM.


Jena#15797@18.6.2022 16:07:57 >>U těch dvou strojů je hlavně asi kupa lidí zvědavá, kdy se "odstaví samy".. ::wink::


Tridvatri#2875@18.6.2022 17:02:01 >>Ostradik: kompresory..::lol::::lol::
To je ten zubar.boli to? Tak se stavte za měsíc, dva::lol::


Ohl#12373@19.6.2022 7:33:33 >>ona R1 a R3 není preventivní údržba?
Ta už víceméně ano, protože, jak jsem psal, probíhá po určených km nebo hodinách, kde je předepsáno, co se vymění, i když to není vadné.

Znovu, MM atd. není preventivní výměny* něčeho, ale jen údržba a opravy nahodilých závad.

* Opakuji- výměny filtrů atd není preventivní výměna v tom smyslu, jaký asi máte na mysli, ale jen to víceméně samé, jako doplňování paliva, dofoukání pneu, dolití kapaliny do ostřikovačů u auta. Běžná údržba.

upadly kolečka", že nemohou jezdit?
jak nemohou být vozidla schopná provozu, když přeci mají pravidelně přidělené opravy a prohlídky po najetí určitých kilometrů .

Technicky jezdit mohou, nesmí jen administrativně.
Kromě některých, která tak jako tak čekají na Rněco a jsou taky "v ECM."

tak jde přeci udělit výjimka ne?
U tohoto ne, je to z EU.
Výjimka je určité překročení km, které se běžně používá v případě plánované MM atd, kdy se v té době neplánovaně vyskytne závada na jiném stroji a odstavení dvou zároveň není možné.
Pak plánovaná odjezdí další denní oběh a odstaví se později.

Ohledně zubaře. Když nečtete větu můžete si čistit preventivně zuby kolik chcete, ale kazu nebo ulomení zubu při jídle se nevyhnete. a použijete jen část souvětí a vytrhnete je z kontextu k nesmyslným úvahám, nemá smysl dál debatovat.
Vám nikdy nevypadla plomba i přes údržbu čistěním mezi preventivními prohlídkami, volali jste doktorovi a nikdy vám neřekli, že když nebolí, máte přijít za měsíc? Asi žijete v jiném světě než většina lidí.
Je to to stejné, co odložení opravy do MM.


Poskok#415@19.6.2022 8:59:09 >>Když mi vypadne plomba, tak doktorovi nevolám, ale rovnou tam ráno jdu, protože má část ordinačních hodin vyčleněno pro akutní pacienty.

Jinak překročení km je i s ECM možné, jen je nutno udělat hodnocení rizik, což pochybuji, že je někdo místní (Bohumín) schopen udělat.
A taky je otázka, jak moc ty kilometry už prevalence byly...


Statistik#7133@19.6.2022 9:16:24 >>Ad Ohl: jdu jen okolo, ale tohle je fakt moc:
MM atd. není preventivní výměny* něčeho, ale jen údržba a opravy nahodilých závad ::lol::

Ta "emka" (resp. ať se jmenuje jak chce) je samozřejmě stupněm periodické preventivní údržby. Dělá se plánovaně, cyklicky a její součástí je předepsaná preventivní údržba různého druhu. Můžou sem samozřejmě spadnout i výměny dílů, např. zrovna těch filtrů, které jsou naprosto ukázkovým příkladem preventivní výměny podle stanoveného cyklu (samozřejmě, např. staré Adasty se vymývaly, neměnily atd., až mě někdo přijde chytat za slovo). A i v rámci "emky" se pochopitelně dají odstranit i nějaké ty neplány, kterým se přes veškerou péči vyhnout nedá. Ta Vaše "údržba nahodilých závad" je opravdu velmi originální termit, pravděpodobně ale pro korektivní údržbu (exemplární učebnicový případ je žárovka, možná ten rozdíl proti preventivní údržbě na tomto příkladu pochopíte i Vy).

Možná by neškodilo, než na podobná témata začnete tapetovat, si o tom nejprve něco zjistit...


Tridvatri#2876@19.6.2022 17:54:20 >>Ohl:
preventivní výměna já jsem psal někde něco o preventivní výměně? Preventivní údržba přece automaticky nemusí znamenat preventivní výměnu.

a použijete jen část souvětí a vytrhnete je z kontextu k nesmyslným úvahám, nemá smysl dál debatovat.
Copak, najednou vlastní medicínka nechutná? Když vytáhnete srovnání alá "že preventivní návštěvou u ortopeda zlomenině nohy nepředejdete", co čekáte???

Asi žijete v jiném světě než většina lidí.
Asi to bude tím Bohumínem. Ano, budete se divit, u zubaře jsem nikdy nezažil, že by mi řekl, že mám přijít později. Spíše naopak. Já to považoval za banalitu, ale odpověď byla, že mám přijít hned.

Statistik: díky za potvrzení, že má představa o prohlídkách (ať už MM nebo větších) je správná. Hodně zjednodušeně řečeno, si to představuju jako obdobu servisní prohlídky auta. Něco je předepsáno, na něco mimo plán se přitom může přijít (což taky může ušetřit budoucí peníze a trampoty), ale riziko "neschopnosti" to samozřemě nikdy neeliminuje zcela. Jen tu pravděpodobnost snižuje, resp. mělo by.


modely742#934@19.6.2022 18:45:08 >>A místní odborníci mají zase téma. Nejlíp dráze rozumí ten,kdo tam nedělá. To tu bylo naposledy u 742.
::crazy::


Jena#15799@19.6.2022 19:29:54 >>.... kde ses ovšem nejvíce do historie "zapsal" Ty sám... ::crazy::::proud::


Rosta_kolmix#5014@19.6.2022 19:47:23 >>Ahoj,
k té preventivní a korektivní údržbě je to tak, že:

1) Asi všichni, kdo kdy studovali strojárnu, konstrukci strojů či vozidel (a je jedno zda silničních, železničních, nebo jakýchkoliv jiných dopravních prostředků) vědí, že každá kontrukční součást, ale třeba i různé provozní náplně mají svou životnost, se kterou se už ve fázi návrhu vozidla počítá. Ano, může samozřejmě vydržet i výrazně déle, ale prostě ta zaručená životnost je nějaká, a proto se ke každému stroji/dopravnímu prostředku předepisuje nějaká údržba (ať už závislá na čase či proběhu vozidla), při které se musí jednotlivé součásti vyměnit, nebo alespoň ošetřit/zkontrolovat.

2) Preventivní údržba je ta, která se provádí vždy nejpozději po uplynutí předepsaného proběhu. Ty preventivní údržby mívají obvykle stanovenovené nějaké úrovně (např. R1, R2, R3), které se cyklicky opakují, a pro každou tuto úroveň je stanoven soupis úkonů, kteý se musí při tomto stupni na vozidle udělat. Obvykle vyšší stupeň (třeba R2) obsahuje všechny úkony nižšího stupně (třeba R1) + nějaké další věci navíc. Cyklus se pak setrvale opakuje např. takto:3) Korektivní údržba je naopak neplánovaná a jsou to prostě neplánované opravy. Tj. z větší části to, co údržbě (ECMovi) hlásí zaměstnanci dopravce (provozu). Zbytek jsou závady, které se objeví při vlastním provádění ať už preventivní či korektivní údržby...

4) Jinak ta výše řešená problematika odstavení vozidel u ČD má dvě roviny, které není dobré zaměňovat:
Jednak je tu "údržba", která má prověřený a certifikovaný systém údržby (že mj. jsou stanovena pravidla pro údržbu jednotlivých řad, různé interní toky informací, jejich dokumentování, atd. atd.) a pak je tu taky dopravce, neboli "provoz", který je také certifikován (udělením osvědčení dopravce) - dokonce princip obou certifikací je velmi podobný, jen prostě údržba má svá pravidla a provoz také.
No a jedním z pravidel provozu (jehož dodržování je podmínkou pro zachování platnosti osvědčení dopravce) je mj. odstavování vozidel z provozu a jejich navracení do provozu tak, jak ECM určí. Jinými slovy: povinností ECMa je stanovit, kdy mají být vozidla stažena z provozu do údržby (a tu pak řádně realizovat) a povinností dopravce je kromě jiného opravdu ta vozidla v předepsaném termínu do údržby odstavit.
Pokud ECM nastaví ty lhůty pro stažení vozidel špatně (nebo provede špatně údržbu), ohrožuje své osvědčení ECM. A pokud dopravce neodstaví vozidlo s překročeným proběhem, ohrožuje své osvědčení o bezpečnosti dopravce (nikoliv ECM)...
Tedy neodstavením vozidel do předepsané údržby ČD neohrožují sebe, jakožto subjekt zajišťující a provádějící údržbu, ale sebe, jakožto dopravce.
Což je v praxi ještě mnohem horší, protože když by třeba ČD přišly o osvědčení ECM, mohou (velmi hypoteticky) pověřit údržbou svých vozidel někoho jiného (např. ČD Cargo), ale mohou dále jezdit. Pokud ale příjdou o osvědčení dopravce, tak prostě dojezdily...

5) Z výše uvedeného plyne i to, jak je velmi důležité (tedy krom toho, že je z pohledu železničního systému vlastně povinné), aby zaměstnanci provozu (vlakvedoucí, fíři) řádně zapisovali a tím údržbě předávali informace o zjištěných závadách na vozidlech. Pokud totiž závadu nenahlásí, ohrožují své osvědčení o bezpečnosti dopravce. Ovšem pokud ji nahlásí a údržba ji řádně neodstraní, ohrožuje údržba své osvědčení ECM. Ano, je to hnusný alibizmus, který osobně nemám rád, ale tak je to prostě nastaveno...


modely742#935@19.6.2022 20:05:50 >>Ovšem s podstatným rozdílem. Zatím co elita této sekce se hádala na krp, přespolní lůzři fotili, třeba na Bylnici.


Tridvatri#2877@19.6.2022 20:19:19 >>Rosťo díky za osvětu.
Využiju, že jsi zareagoval a poptám se na pár věcí, neb z doslechu je to takové JPP. Řešilo se tu, že lze navýšit kilometry před přístavbou do např. R3 (např. 350.013 tu zazněla myslím) - pokud jsem to dobře pochopil, mělo by to proběhnout tak, že se provede prohlídka (kontrola dotčených celků?) a "někdo" (předpokládám s autoritou ECM) zdůvodní a povolí navýšení km na přístavbu do R3.
Předpokládám, že tohle spadá do gesce "ECM údržba".
A teď - chápu správně, že to může povolit na základě:
a) toho, že nutné opravy byly provedeny jindy (např. při opravách nižších úrovní, kdy se zjistila nutnost opravy nebo výměny)
b) zkontroluje celky, které mají projít údržbou (opravou, výměnou) a s nějakou analýzou rizik umožní překročení km s tím, že opotřebovaní není takové, jaké se předpokládalo?

Díky. jde mi hlavně o bod b. Jesli tedy ty opravy musí být vždy doložitelně provedeny, nebo je možné vyhodnotit "menší opotřebení" a posunout přístavbu.


Jena#15800@19.6.2022 20:33:34 >>modely742: přespolní lůzři fotili, třeba na Bylnici - cink cink... ::proud::::lol::::wink::

Rosta_kolmix: viz. Tridvatri, díky MOC za velmi srozumitelně napsaná slova. ::ok::


Rosta_kolmix#5015@19.6.2022 21:00:48 >>Tridvatri - ano, takto se to dá taky popsat.
Obecně všechny změny v systému, ať už jednorázové (pro jednotlivé vozidlo), nebo systémové (pro celou řadu vozidel, více řad, nebo i všechny) se musí řešit přes proces řízení rizik. Udělat by to měl někdo, kdo zastáva v systému ECM druhou ze čtyř funkcí ůdržby - tzv. Rozvoj údržby (viz info na mém webu)
Z prakticky každé změny totiž mohou plynout nějaká rizika, a ta je v železničním systému (opět to neplatí jen pro údržbu, ale stejně i pro provoz) nutno usměrnit na přijatelnou úroveň v souladu s Prováděcím nařízením Komise (EU) 402/2013 - třeba dopravci toto už dávno dobře znají...

Metod pro řízení rizik je celá řada, může jít např. o použití podobného (tzv. referenčního) sytému - tj. třeba firma Franta & Pepa mají u stejné řady vozidel, které já chci navýšit proběh, už řadu let nastaveny tyto hodnoty (které si oni předtím sami posoudili + stanovili podmínky, za jakých to jde + navýšili + pak pozorovali, co to bude dělat + zhodnotili, že to funguje a nemá vliv na bezpečnost), a tak já to můžu udělat stejně (myšleno jakože fakt NAPROSTO stejně) a mám přiměřenou jistotu, že mi to bude taky fungovat.
Jinou metodou může být jednoznačný odhad rizika, kdy si prostě zhodnotím u konkrétní mašiny, kde se má při stupni X udělat tyto úkony údržby: 1)... 2)... 3)... 4)... 5)... 6)... atd.
A já si dohledám ze záznamů z předchozí údržby (vše musí být vždy dokumentované a zpětně dohledatelné), že:
- body 1) a 4) a 5) už jsem v nedávné době udělal při nějakých opravách
- bod 2), kde jsem měl měnit nějaké díly, které ale vypadají dobře, vyřeším defektoskopií těch "původních" dílů
- bod 6), což je obnova popisů dělat nemusím, neb vypadají čitelně, a tedy když ještě udělám bod 3) při nejbližší nižší údržbě, budu mít tu "velkou" opravu vlastně udělanou.
Všechna rizika vyplývající z neprovedení plánované opravy stupně X jsem eliminoval na přijatelnou úroveň.
Pac a pusu, zde je k tomu záznam z řízení rizik, tadyhle to podepíšu, založím do dokumentace vozidla a hurá na trať ::vypravci::


Ohl#12374@19.6.2022 22:05:56 >>Tak jsme si to osvítili a vrátíme se k počátku
Jak si představujete preventivní údržbu?

Třeba tak, že když napíšeme nějakou poruchu, tak ji opravíte
mám auto a třeba mám díru ve výfuku, tak tu díru opravím

Kolik je tu lidí, co považují poruchu za preventivní údržbu?


754061#127@19.6.2022 22:20:31 >>Ono to vypadá, že ČD se buď na nějaké analýzy rizik u jednotlivých HV vybodly nebo na poslední chvíli bylo jejich použití z GŘ zakázáno. Protože se fakt odstavují všechna vozidla s překročenými km do dílen. Zatímco třeba u ČD Cargo jezdí stále 731, 742 a 749, které byly v dílnách naposled před téměř 20 lety. A také třeba 162 RJ musí mít hodně najeto od posledních velkých oprav okolo roku 2015.


Rosta_kolmix#5017@19.6.2022 22:37:12 >>754061 - nebo obojí dohromady. My na to s kolegy (co jsme certifikaci ECM u ČD prováděli) taky nechápavě hledíme ::uhoh::


Jena#15803@20.6.2022 8:35:29 >>Rosťa: víš jak, jsou lidé kteří sedí v nějaké funkci a nebojí se přijmout za svůj plat i nějakou zodpovědnost (rozuměj- neumí jen těžit z uspěchů, ale nebojí se i přijmout jistou dávku rizika) a jsou tací, co jen zahřívají židli a hlavě opatrně, ať se (mi) nic nestane. A tací jsou pak schopni potopit i křižník, jen aby se jim nedejbože náhodnou nezmáchaly kalhoty.

Tím rozhodně nepodporuji nějaké obcházení pravidel či dokonce levoty, ale sám dobře vím, že jsou vedoucí/ředitelé kteří znají i praxi a realitu a dovedou podle toho jednat (a věci fungují) a jsou tací, kteří na každý papír potřebují další papír nebo i několik a věci podle toho taky "fungují"..

Aktuálně na 321 jezdí 3 klasiky.. ::crazy::


Tridvatri#2878@21.6.2022 16:49:23 >>ad Rosťa: ještě jednou díky. Chvíli mi trvalo, než jsem smysluplně přelouskal ten odkaz na tvoje stránky::happy::

něco obrazem, aneb když 2x dva je víc než dva ::happy::


Tom754#5643@22.6.2022 8:36:26 >>Mn do Bystřice p.H dnes 744.121 (pravděpodobně premiéra na tomto manipuláku)


Ajexg#1600@24.6.2022 4:31:01 >>Včera se na výpomoc do Přerova/Olomouce vydala i 754.065, dneska už je tam na výkonech. Takže v podstatě, kdyby byly neschopné některé 750.7, tak už asi není žádná velká mašina jako náhrada ne? Hádám že 086 provozní asi ještě nebude po tom fiasku před týdnem a půl.


Jena#15826@24.6.2022 7:55:34 >>Jsou 811.. ::wink::


Franta_Slabý#5@24.6.2022 20:56:56 >>Dneska projížděla na 325 v Kopřivnici okolo 17:30-18:00 nějaká parní mašina. Ale jen jsem slyšel, než jsem stačil na moje "stará" kolena vyběhnout ven, už tam nebyla. Nějaké informace co to bylo? Že by převoz přes Veřovice na zítřejší Pivobraní v Novém Jičíně? Přejezd z 323 na hlavní koridor do Studénky přes Veřovice se moc nedělá kvůli přílišnému sklonu a ostrému oblouku ve Veřovicích, tak by mi to přišlo divné. Na druhou stranu by to měla do Studénky z kopce... A nebo to byla nějaká akce o které nevím a nebo soukromá akce?


Kachlyk#37@24.6.2022 21:56:54 >>Je tomu tak, byla to 423.009 na zítřejší vlaky do N.Jičína. Prý s tím jela i 751.004


Dobi#3501@28.6.2022 22:06:35 >>Franta Slabý: jeli jsme tama záměrně... Pěkná krajina, ale hlavně, aby jsme nemuseli odpoledne po koridoru, či se hnát ráno z Valach, souprava z VM byla 751.004,423.009,F,Daa-k,Dd + 5 rybáků. Na druhý den po koridoru už to tak neocýpalo.


Havířovák#42@29.6.2022 23:51:24 >>K "zábavným" příhodám na zoufalé trati 323 - zažila dcera:

v úterý (28.6.) Os 20124 v Pržně nebo za ním:
stání přes 10 minut z důvodu "že je přehřátá lokomotiva a musíme počkat až vychladne" - teplota venku asi 26°C,
zpoždění vzrostlo z asi 2 na 14 minut
stejně tak odjížděl díky tomu Os 20157 z Frýdlantu na Ostravu s cca +12 minutami.

Zajímavé je, že se to 14min zpoždění Os 20124 neobjevilo na mapě poloh ODIS:
zato na Grappu bylo:

Co to tak zkusit na trati 323 ve 21. století s parními vlaky.
Nebyly náhodou rychlejší, a častěji dojely do cíle?


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod