K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Předpisy

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Podroužek#1795@27.4.2020 9:54:30 >>Ahmade, mluvíš mi z duše. Jediné vyjádření gestora předpisu (každého) je to, co napíše do předpisu. Vše ostatní, i kdyby to podepsal, jsou jen povídačky naší babičky. Ani tzv. gestorské výklady nedosahují síly předpisu. S oblibou říkám, že pokud by mně nějaká gestorka předpisu řekla, že mě miluje, byl by to gestorský výklad?
Čímž pádem souhlas i s příspěvkem výpravčíhoxy, kterého tímto zdravím. P.


RadekŠ#10136@27.4.2020 10:34:02 >> "prostor pro výstup a nástup cestujících", který dle gestorky není synonymem k vyhláškově správnému pojmu "nástupiště". Proč tedy někdo vytvořil tento krkolomný název?

Asi protože né vždy se vystupuje a nastupuje na nástupišti. Věru těžká úloha.

Jediné vyjádření gestora předpisu (každého) je to, co napíše do předpisu

Před psaním těchto hlášek bych si pozorně přečetl Organizační řád, Pracovní řád a další dokumenty tohoto typu. A ještě třeba ZP a problematiku toho, zda pokyny musí být dány písemně.


Desiro#3468@28.4.2020 20:45:56 >>Jsem tu svůj dotaz zapomněl: Ne, kvůli polskému Pendolinu v Německu to jistě není.


Ivan_Horňak#20@11.5.2020 23:50:48 >>Dobrý den, pokud jsem zpraven písemným rozkazem o neplatnosti oddílového návěstidla automatického hradla, tak štít OP neplatí. A jak je to prosím když jedu v mezistaničním oddílu kde je vypnutý autoblok a na něm je štít OP? Mám rozkaz, že oddílová návěstidla automatického bloku pro mě neplatí, nemám překročit rychlost 100, ale když je tam štít OP tak dle něj jednat musím? Jelikož v předpise se píše, že pokud je zneplatněno návěstidlo, tak tudíž nejsou zneplatněno další návěstidla například štít OP, ten by musel být zneplatněn zvlášť.


t6a5#8@12.5.2020 0:27:53 >>Mám pocit, že už se to tu řešilo. Doporučuji projít archiv diskuze do 6.3.2019 a do 10.4.2019 v tomto tématu. Mám za to, že zde došlo ke shodě, že by štít OP v takovém případě platit neměl, více je to rozebráno v tom archivu.


Haan#3261@12.5.2020 9:42:52 >>p.Horňák: Tady ta diskuse v archivu začíná.


Mladějov#14635@14.5.2020 9:30:22 >>

Podroužek:
" Jediné vyjádření gestora předpisu (každého) je to, co napíše do předpisu. Vše ostatní, i kdyby to podepsal, jsou jen povídačky naší babičky. Ani tzv. gestorské výklady nedosahují síly předpisu. "

Tohle jsme tady už kdysi diskutovali (a s tou ne-závazností nějakých vyjádření jsem přišel původně já).
Jen jste si to kapku překroutil, ono totiž pokud budete u soudu, tak se velmi dobře můžete hájit gestorským výkladem (ne nějakou odpovědí na dotaz !), protože ho soudce uzná jako návod k jednání (který jste jako zaměstnanec dodržel).

Dokonce můžete mít vlastního znalce, vlastní znalecký posudek, protistrana ovšem též, ba dokonce i soudce.
Ten taky nemusí některé znalecké posudky připustit (!), ovšem jsou na to opravné prostředky.

Jinak mi připadá, že z těch peronů děláte opět zbytečný tyjátr.
Stojí mi kus soupravy u nástupiště a nemám soupravu, ze které se nedá vystoupit (471,680,Panter, šukafon..)?
Tak bych měl dělat tanečky. Tečka.

Úplně zbytečně si hromadu věcí komplikujete ve snaze nějakou tu vaši povinnost očůrat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)


Haan#3262@14.5.2020 11:57:36 >>

Mladějov:
"Stojí mi kus soupravy u nástupiště a nemám soupravu, ze které se nedá vystoupit (471,680,Panter, šukafon..)? Tak bych měl dělat tanečky. Tečka."
Tady byste ty tanečky taky dělal?


A tady z jedné nebo z obou stran?


(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)


Qěcy#6267@14.5.2020 12:43:20 >>Kolik fírů má problém s taneckama na nesprávné straně koleje? Nebo snad s rozpoznáním, která hrana k "jeho" kolejí patří?


Mladějov#14638@14.5.2020 12:47:37 >>Podívejte, pokud mi bez tanečku někdo vyleze ze dveří v okamžiku, kdy se rozjedu bez tanečků, tak předpis hovoří jasně o mém pochybení a trest může být až odnětí svobody, rozhodně tahanice v zaměstnání i na soudech, nervy, finanční ztráty, přezkoušky atd, atd.

Takže nebudu řešit peachoviny a zachovám se BEZPEČNĚJŠÍM způsobem.

Nehledě na to, že bych tak blbě s projíždějícím vlakem nezastavil, protože mám rozum.

Klidně si předpisově vyrypujte do bezvědomí. Já bych vás chtěl vidět někde na školení strojvedoucích, co byste VY na takovýto dotaz odpověděla - vy nikdy neodpovídáte, vy se jen ptáte.

Tak zkuste jednou odpovědět vy, madam.


Haan#3263@14.5.2020 13:31:07 >>

Qěcy:
"Kolik fírů má problém s taneckama na nesprávné straně koleje? Nebo snad s rozpoznáním, která hrana k "jeho" kolejí patří?"
Když se podíváte do některých příloh č.1 SŘ (novým způsobem kreslených), tak tam věru nepoznáte, která hrana je nástupní. A pak vidíte v reálu třeba toto a zkoumejte, který je pro fíru prostor pro výstup a nástup cestujících a na které straně je potřeba započít s tanečky:

Mladějov:
"Klidně si předpisově vyrypujte do bezvědomí. Já bych vás chtěl vidět někde na školení strojvedoucích, co byste VY na takovýto dotaz odpověděla - vy nikdy neodpovídáte, vy se jen ptáte. Tak zkuste jednou odpovědět vy, madam."
Už neodpovídám, abych neblbla zdejším diskutérům hlavy, ale Vám ráda odpovím:
Zachovám se BEZPEČNĚJŠÍM způsobem. Tj. tam, kde nemám jistotu, zda a která hrana je nástupní a tedy zda stojím/nestojím v prostoru pro výstup a nástup cestujících, budu tanečkovat vždy a někdy i z obou stran ::crazy::
Doufám, že ten BEZPEČNĚJŠÍ způsob vidíme shodně.


Qěcy#6269@14.5.2020 13:36:28 >>Aha, ono se asi má vystupovat na stranu od budovy. Že to kaštan ve vlaku nepozná, to vím moc dobře. To je normální. Ale že by to neměl poznat fíra, tak to teda mi přijde příliš. Ano, ve Valmezu je třeba jedno úrovňové nástupiště až za posledním ostrovem ale i to má logicky nástupní hranu vzdálenější od budovy. A víte proč?


Qěcy#6270@14.5.2020 13:41:15 >>Haan: Doufám, že budete taneckovat z obou stran současně, aby náhodou někdo neotevřel dveře později.

Vzpomínám si jen na Liberec, kde byla, nebo je hrana z obou stran jedné koleje, z obou stran je ostrov, nebo poloostrov. Starodávná záležitost.
Na Hlaváči v Praze zas bylo nejméně jedno úrovňové nástupiště s hranou blíže k budově (s přechody na vzdálenější ostrov č. 3, nebo 4), ale i tam bylo vidět, na kterou stranu se má vystupovat podle pragotronů a přechodů.


Bram#10757@14.5.2020 13:42:17 >>Mladějov:Takže nebudu řešit peachoviny a zachovám se BEZPEČNĚJŠÍM způsobem.

Přesně tak ::wink::.

Jenže tady se budou zase všichni točit na: Předpis mi to neříká jasně, není na to gestorský výklad atd..


Haan:Tady byste ty tanečky taky dělal?

Sice to není na mne, ale za sebe bych řekl jednoznačně ANO.

A tady z jedné nebo z obou stran?

Minimálně je třeba se na druhou stranu před odjezdem podívat a ujistit se, že se tam nic nežádoucího neděje. To nic nestojí. První strana viz výše.

Naštěstí se tyto situace postupně "vyřeší" samy jako vedlejší efekt postupující modernizací stanic a nasazováním stále většího množství vozidel, které mají dveře při zastavení blokované ::wink::.

Prostě zejména vozy A, B, AB a BDs nemají v běžném provozu již co pohledávat. Zbytečně jsou tak vystavováni strojvedoucí a vlakvedoucí možným postihům. Tak snad za několik let tyto relikty minulosti zmizí...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)


Haan#3264@14.5.2020 13:53:31 >>

Qěcy:
"ve Valmezu je třeba jedno úrovňové nástupiště až za posledním ostrovem ale i to má logicky nástupní hranu vzdálenější od budovy. A víte proč?"
nevím ::sad::
Qěcy:
"Haan: Doufám, že budete taneckovat z obou stran současně, aby náhodou někdo neotevřel dveře později."
Budu tanečkovat vždy, když stojí vlak s přepravou cestujících z jakýchkoliv příčin mimořádně v prostoru pro výstup a nástup cestujících (byť jen částí soupravy určené pro přepravu cestujících).

Bram: díky za reakci. Myslím, že jsme ve shodě, byť v tom mém obrázku prvním (Řečany) nestojím u peronu s nástupní hranou a tedy nestojím v prostoru pro výstup a nástup cestujících. Ale protože nemám znalost SŘ, tak to nepoznám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)


Mladějov#14640@14.5.2020 13:56:51 >>

Bram:
"

Naštěstí se tyto situace postupně "vyřeší" samy jako vedlejší efekt postupující modernizací stanic a nasazováním stále většího množství vozidel, které mají dveře při zastavení blokované ::wink::.

Prostě zejména vozy A, B, AB a BDs nemají v běžném provozu již co pohledávat. Zbytečně jsou tak vystavováni strojvedoucí a vlakvedoucí možným postihům. Tak snad za několik let tyto relikty minulosti zmizí...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)"


Poněkud jsi pozapomněl na skutečnost, že i moderní vozy klasické stavby po zastavení odjistí západky VŠECH dveří.

Takže i např. všechny Bmz a spol..


Haan#3265@14.5.2020 14:48:49 >>

Bram:
"Jenže tady se budou zase všichni točit na: Předpis mi to neříká jasně, není na to gestorský výklad atd.."
Tady se přece nikdo nechce točit na tom, že předpis neříká jasně... Naopak, předpis říká jasně že "zastaví-li vlak s přepravou cestujících z jakýchkoliv příčin mimořádně v prostoru pro výstup a nástup cestujících…"-viz již v mém příspěvku 3260 citovaný předp.D2, čl.249
Tak, jak jsem diskusi pochopila, ne vždy je z pohledu fíry poznat, zda a na které straně ten "prostor pro výstup a nástup" je. Protože ne vždy je na straně budovy-viz např. ty Řečany.
Mimo jiné nechápu, proč se u mimořádně zastavivšího vlaku ten způsob tanečkování v předpise vyžaduje, pokud tam vlak nezastavuje z důvodu mimořádného výstupu a nástupu cestujících. Jestliže vlak zastaví mimořádně ve stanici z jakýchkoliv jiných důvodů, nemá tam kdo co vystupovat a nastupovat a tedy netřeba chtít v předpise po fírovi žádné tanečky dle čl.249.


Mladějov#14641@14.5.2020 15:16:52 >>

Haan:
"
Mimo jiné nechápu, proč se u mimořádně zastavivšího vlaku ten způsob tanečkování v předpise vyžaduje, pokud tam vlak nezastavuje z důvodu mimořádného výstupu a nástupu cestujících. Jestliže vlak zastaví mimořádně ve stanici z jakýchkoliv jiných důvodů, nemá tam kdo co vystupovat a nastupovat a tedy netřeba chtít v předpise po fírovi žádné tanečky dle čl.249."


..a když tam náhodou někdo vystoupí (třeba se spletl, nebo mu řekli jedna stanice za Kolínem, nebo nastoupí, protože jede z těch Řečan do Pardubic), tak mu ujedete nohu, žejo.

On takový cestující by měl koukám znát i SJŘ a výlukové rozkazy ::crazy::

Mně naopak připadá současná úprava proti předchozímu bordelu jako zjednodušení.


Haan#3266@14.5.2020 16:16:05 >>On takový cestující má být především informován o odchylkách od pravidla (veřejného JŘ) a možnosti/nutnosti mimořádného nástupu/výstupu někde jinde, než je dáno veřejným jízdním řádem. V opačném případě nemá co kdo nastupovat, ani vystupovat, když tak jen na vlastní triko. Děláme z cestujících nesvéprávné blbce, za jejichž blbost/nekázeň nese odpovědnost fíra.
Půjdeme-li cestou zjednodušení z důvodů argumentů, které uvádíte, budeme za chvíli tanečkovat i u mimořádného zastavení rychlíku třeba u návěsti Stůj na návěstidle AB, kdy poslední dveře vlaku zůstaly stát "v prostoru pro výstup a nástup cestujících" na zastávce na širé trati. Pokud Vám současná úprava připadá jako zjednodušení (nic proti tomu), je taky potřeba jednoduchým způsobem ukázat fírovi, který že ten "prostor pro výstup a nástup cestujících" to je/není, zastaví-li mimořádně částí vlaku u poloperizovaného nástupiště na opačné straně nástupní hrany (opět viz např. Řečany ze 4.SK-peron sice v reálu fíra vidí, ale jak pozná, že nestojí u jeho nástupní hrany?).


Mladějov#14642@14.5.2020 16:30:55 >>Doháníte to do absurdna (/váš 2. odstavec)a podsouváte mi názory, které nemám.

První - "měl by" - no naštěstí gestorka ví, jak to na dráze chodí a že je asi nemožné chtít, aby každý cestující z osmi set v nedělním rychlíku pochopil a sbad prokazatelně podepisoval odchylky od pravidla ??

Z vás ta modrogumita teda čiší, pardon.

A ukazovat, která hrana je a není ?
Už blbnete. S tím žádný strojvedoucí problém nemá, jen rejpalové typu vás a Podroužka vytvářej s oblibou "neřešitelné" situace a chtěj na ně po dalších diskutérech odpovědi, s kterýma
pak nejsou spokojeni.

Ptejte se gestorky, proboha, a napište nám to sem, jakou má relevanci něčí názor ?
Já si prostě v 99% předpisově a bezpečně poradím a to procento je riziko, které v případě průseru budou řešit právníci.

A mimochodem, když se trochu vrtáte v D1, tak je děravá jako řešeto, jen to sem radši nepíšu, už jsem s tím měl nepříjemností dost.
Hodně věcí předpis prostě neřeší a hodně lidí ho ani moc neumí, k čemuž přispívá i modrogumní a zcela nevyhovující systém školení a zkoušek.
Jak ze strany SŽDC, tak většiny dopravců.
A že vím, o čem mluvím.


Haan#3267@14.5.2020 19:04:50 >>

Mladějov:
"A ukazovat, která hrana je a není?"
Pane Mladějove, já se jen obyčejně ptala (a dodala, co k tomu vím), jak strojvedoucí mimořádně zastavivšího rychlíku u jednostranného nástupiště v nácestné stanici pozná, že stojí v prostoru pro výstup a nástup cestujících.
Mladějov:
"S tím žádný strojvedoucí problém nemá, jen rejpalové..."
Jo, nemá. Do té doby, než někomu tu nohu ujede. Blbnu. To máte pravdu. Protože jsem se úplně zbytečně zmínila o tom mimořádném zastavení na trati a následných možných tanečcích. Tím jsem Vám nechtěla nic "podsunout", nýbrž sdělit, kam a do jakého absurdna může ochrana nezodpovědného cestujícího dojít.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)


Persink163054#744@06.6.2020 18:14:31 >>Uz se vam dostal do ruky(do zobrazovacich zarizeni) navrh noveho predpisu SZ D1, s planovanou ucinnosti od 1.1.2021?

A co na nej rikate?

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)


Luboš_3.21#2362@06.6.2020 18:21:58 >>Persink163054 - na portálu provozovatele dráhy SŽ(DC) v sekci připravované předpisy ještě nic není, že by se měla připravovat zbrusu nová D1. Počítám, že bude mít opět o další stránky navíc než má ta současná D1.


Persink163054#745@06.6.2020 18:24:52 >>Koluje po FB a ja si ji rychle stahnul. Pocet stran 569.


Haan#3270@06.6.2020 18:37:59 >>

Luboš_3.21:
"Počítám, že bude mít opět o další stránky navíc než má ta současná D1."
Ikdyž ono není vůbec "směroplatné", kolik bude mít stránek navíc-záleží na velikosti písma a počtu obrázků. Hlavně, ať je srozumitelná, jednodušší a nekonfliktní.


Luboš_3.21#2363@06.6.2020 18:52:57 >>Persink163054 - díky za info o počtu stránek, zkusím prohledat FB.


Persink163054#746@06.6.2020 19:11:07 >>Lubosi, kdyz mi pisnes na mail geforce6166bx@gmail.com tak ti jej i poslu


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod