K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Všeobecná neželezniční diskuse

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


T_._H_.#11731@07.5.2020 23:11:36 >>A fakt to není o vzdělání
Teda ne že by zejména státní správa a (polo)státní firmy, dráhy, pošta nebo dopravní podniky nebyly rejdištěm formalizovaných bakalářů ze Starého Hrozenkova anebo "Master of Public Administration" (protože je to v takovém prostředí prostě cesta nejmenšího odporu a nejjednoduššího postupu po kariérním žebříčku, skutečné znalosti nejsou tak nutné), ale paušální "fakt to není o vzdělání" a vysírání do diplomů je akorát typická berlička (starých - věk je pro ně hlavní kvalifikací) pitomců, co žádné vzdělání a diplom nemají (o to víc to překvapí u vlčka, asi počínající senilita).
V dnešním systému kde je vše o penězích a konexích?
...čímž se to zřejmě zásadně liší od dřívbylolípu ::crazy::::biggrin::. (Přičemž vlček očividně nemá ani prachy, ani konexe - to první je možný, to druhý jistý, protože s minimálním sociálním kapitálem a koneckonců i homeless-outfitem ho nejen u Zýmenců vytříděj dost rychle.)
zlatý sedmičky widle protože na rozdíl od desítek
Ano, to je jasný důkaz, že dřív bylo líp a dnes to stojí za hovno ::happy::. (Přičemž desítky jsou dneska už spíš jedenáctky a automatické aktualizase měly i W7 a největší průser byly JehoVisty, ale že je Mrkvosoftí product line důkazem DBL, to by teda Gejts čuměl.)

nicméně mnohdy se bohužel tlačí to nový
Mohl byste kvantifikovat to "mnohdy"? Protože to jsou mnohdy ::happy:: jen takový nicneříkající vycpávky.
(Já zas naopak sleduju to, jak je "to nový" apriori starými praktiky nemilosrdně opičovávaný, aniž by kolem toho byť jen prošli, že to bude ghownu, že to je jen nějaký výmysl manažerů (a únyje ::happy:: ), že oni tyhle novoty nikdy k ničemu nepotřebovali a potřebovat nebudou atd., aby to po pár měsících a letech bylo docela dobrý a nakonec úplně nepředstavitelné, že by se dal udělat krok zpět a být bez "toho nového". Ať už jde o GSM-R, tablety místo papírů, no a teď nás to čeká s ETCS...


PaZ#4@08.5.2020 0:34:40 >>

Petr_vlček:
"Základka ne ale maturita byla něco mezi bakalářem a magistrem.

"
Tak podobné argumenty jsem slýchal už v 80. letech, že "maturita v 60. letech byla kvalitnějším vzděláním, neš VŠ v 80. letech". Kdyby podobné nářky byly pravdivé, taky by to znamenalo, že vzdělání je v trvalém úpadku. A kdy potom bylo nejkvalitnější? Žeby ve středověku?


Hajnej#22133@08.5.2020 1:10:17 >>Pike: to by mě moc zajímalo, komu tohle morální poselství ráčíte adresovat
To mě taky...

jaký je rozdíl mezi špičkovým odborníkem a TOP člověkem, nějak se v tom nevyznám
No za špičkového odborníka považuje Vlčoun sám sebe a TOP člověci jsou ti, kteří jsou žádáni místo něho.

Vlčoun: Základka ne ale maturita byla něco mezi bakalářem a magistrem.
Kecy prdy beďary.
Ono je to u té maturity tak, jak píše Pike - maturant se z toho hroutí, ale o rok později jich dělá čtyři-pět za semestr, ani nemrkne.


Bobik#6093@08.5.2020 7:09:32 >>

T_._H_.:
"Mohl byste kvantifikovat to "mnohdy"? Protože to jsou mnohdy ::happy:: jen takový nicneříkající vycpávky."
Asi bych to kvantifikoval "u většiny věcí", nevím, jestli je to dostatečná kvantifikace. Zkrátka většina věcí je jaksi nehotová, nedomyšlená a tlačí se do provozu. Bohužel informace k tomu vesměs veškerý žádný, zpětná vazba jakbysmet a v provozu to přináší problémy. Pochopitelně, je to vlastně ještě ve vývoji a jinak, než v provozu to vyzkoušet a odladit prakticky nejde. Jenže k tomu právě chybí ty informace, maximálně vyjde nějakej nicneříkající oběžník a připomínky lidí z provozu nikoho nějak moc nezajímají. Maximálně se to představí jako super žhavá novinka, řešící všechny těžkosti světa. Takže od lidí z provozu, kteří se s tím "peklujou", vůči tomu obvykle vznikne averze. Zhusta zbytečná a neoprávněná, ovšem zapřičiněná oním špatným přístupem na začátku. Přitom kolikrát jde o fakt dobrou věc, jenom se to takhle zbytečně zabíjí. Ovšem něco se zkouší, nikdo k tomu pořádně nic neřekne, pak se zkoušet přestane, zmizí to, nebo se to nechá umřít, nikdo nic neví (proč, povedlo se, nepovedlo, bude, nebude?), akorát zbytečná voda na mlýn "starým praktikům" (zase nějaká kravina, stejně to bylo ghounu).
T_._H_.:
"Já zas naopak sleduju to, jak je "to nový" apriori starými praktiky nemilosrdně opičovávaný, aniž by kolem toho byť jen prošli, že to bude ghownu, že to je jen nějaký výmysl manažerů (a únyje ::happy:: ), že oni tyhle novoty nikdy k ničemu nepotřebovali a potřebovat nebudou atd., aby to po pár měsících a letech bylo docela dobrý a nakonec úplně nepředstavitelné, že by se dal udělat krok zpět a být bez "toho nového". Ať už jde o GSM-R, tablety místo papírů, no a teď nás to čeká s ETCS..."
Ano, souhlasím, s tím mám též "bohaté" zkušenosti. Jenže, možná jsem naivní, ale myslím, že částečně bude chyba hned na začátku právě v tom špatně zvoleném přístupu. Já mám třeba podobné zkušenosti s EMA (zjednodušeně řečeno jakási tramvajová obdoba AVV), ze začátku děsný pičování, jak je to ghounu, jak to nikdo nepotřebuje a nikdysetotaknedělalo, jak je to akorát další zbytečnej rozptylující krám navíc a kdesicosi a dneska si to spousta řidičů nemůže vynachválit. Jenže myslím, že to je zásluhou jedné podstatné věci - chopil se toho člověk, co se fakt snaží, vysvětluje, uklidňuje, komunikuje, aktivně shání informace o chybách, řeší, honí podřízené a hlavně jsou vidět pokroky a zlepšení. A když něco nejde, tak nehraje mrtvýho brouka, ale řekne co, proč a kdy asi tak lze očekávat nápravu. Což myslím mimořádně přispělo k tomu, že se daří odlaďovat a že to nakonec spousta lidí, zejména ti "staří praktici" vzala vcelku rychle a bezproblémově na milost. Což třeba osobně považuju za ohromný úspěch, neboť ze začátku to bylo nenáviděno a byly šprajcy, někdy fakt nechutný, tahaly se do toho odbory, nojo, holt jsme stále socialistickej podnik, no. ::proud:: A taky jsem si vyslechl od "praktiků" spoustu věcí
(nojo, ty seš taky blbej, kolik ti za to XY dal, že mu pomáháš tlačit takovou blbost, jdi s tím do háje, já jezdím už stopadesát let a nikdy jsem nic takovýho nepotřeboval, vy jste ta blbá parta šotoušů, co nám nutí kraviny a dělá pakárnu a mnohé jiné ::proud::). Jenže tohle je spíš vyjímka, postup u jiných věcí bohužel spíše dává za pravdu těm "starým praktikům" (je to zbytečný, je to ghounu, stejně to nebude fungovat...). Zbytečně.
RadekŠ:
"a ta školení takhle koncipována nebyla, natož aby tam bylo nějaký lití do hlavy, tvrdý manažerský přístup (to ani nevím co je...)a tak podobně. Navíc ty metody se nikomu nevykládají, to nedává žádný smysl.
Podle toho co popisujete spíš ti lidi potřebné manažerské dovednosti vůbec nemají od přírody, natož aby byli na něco takového školeni (pokud je to pravda a nejde o příliš subjektivní popis)."
Tak samozřejmě, že to do nějaký míry subjetivní popis pochopitelně je, píšu to přece ze svého pohledu. ::happy:: V zásadě jsem tím chtěl říci, že daný jedinec zkrátka od přírody nemá manažerské dovednosti a tudíž mu školení typu "jak vést kolektiv" jsou naprosto k ničemu. A když se pak to "vedení kolektivu" snaží dělat podle příruček z onoho školení, tak je to katastrofa. Tvrdým manažerským přístupem mám na mysli jednání typu "to mě nezajímá (tvoje rady, návrhy), já jsem vedoucí, takže to bude takhle a víc se o tom nebudeme bavit". Předpokládám, že o tom, že jsou situace, kdy je takovéhle jednání zkrátka nutné, mluvit snad nemusíme. Nicméně myslím, že si (snad) v zásadě rozumíme.


RadekŠ#10204@08.5.2020 8:10:55 >>í typu "jak vést kolektiv" jsou naprosto k ničemu. A když se pak to "vedení kolektivu" snaží dělat podle příruček z onoho školení, tak je to katastrofa.

Na těch školeních žádný poučky a ani příručky nejsou. To máte akorát Vy naivní představu.

Tvrdým manažerským přístupem mám na mysli jednání typu "to mě nezajímá (tvoje rady, návrhy), já jsem vedoucí, takže to bude takhle a víc se o tom nebudeme bavit"

Což je spíš antimanažerský přístup a na žádným manažerským školení se tohle lidi neučí.

A v tramvajový vozovně bych nějaký manažerský talenty tady zrovna moc nehledal,natož že jim někdo bude platit drahý školení.


Ahmad_Šáh_Masúd#1047@08.5.2020 8:27:35 >>ak ono hlavně je dobrý se těm TOP lidem (a že jich tu v týhle diskusi je) v životě vyhýbat, protože to pak je v praxi jeden průser za druhým a jedna vostuda za druhou. Daleko lepší jsou lidi špičkoví - ti na rozdíl od těch TOP nemusí dávat všude a všem najevo že jsou TOP protože jinak by se to těžko poznalo ale je to na nich vidět "na první dobrou". A těch je tedy opravdu málo.
::ok::::ok::::ok::::ok::


RadekŠ#10205@08.5.2020 8:47:48 >>řitom kolikrát jde o fakt dobrou věc, jenom se to takhle zbytečně zabíjí. Ovšem něco se zkouší, nikdo k tomu pořádně nic neřekne,

Představte si, že by se to všem říkalo. Neustále byste seděli na poradách a do hlavy by Vám někdo fedroval informační proud. Kdo by v tý době pracoval??

Asi by firma musela najmou další desítky lidí, kteří by pracovali a asi tak ztrojnásobit počet manažerů.::crazy:: Navíc ty porady by stejně neměly vliv prakticky na nic, jenom byste zjistili, že si musíte udělat další poradu, na který si si dohodněte uděláte další 3 porady na ty naženete další nic netušící chudáky.::crazy::::crazy::::crazy::


Bobik#6094@08.5.2020 16:14:44 >>

RadekŠ:
"Představte si, že by se to všem říkalo. Neustále byste seděli na poradách a do hlavy by Vám někdo fedroval informační proud. Kdo by v tý době pracoval??"
Nesmysl. Jaký porady? Stačí oběžník vyvíjí se to a to, funguje (má to fungovat) tak a tak, zodpovědná osoba ten a ten, chyby, postřehy a návrhy piště sem. Ten oběžník stejně vyjde (musí), aby lidi věděli, že a co se to zase kde objevilo. Pokud se zkouší třeba nějaká nová verze softvaru, na konkrétním voze stejně je nějakej provozní deník, kam se maj psát závady. Je fakt, když jsem to kolikrát četl, že tam jsou někteří řidiči schopni psát příšerný bláboly. Jasněže jsou, když jim nikdo pořádně nevysvětlí, co přesně by to mělo a nemělo dělat a proč. Takže oni to chápu jako "krám", co jim v práci akorát přidělává "pakárnu" (jiní zase nepíšou nic, protože "stejně je to k ničemu a zbytečný psát, nikdo na to nebere ohled"). Jenže místo nějakýho vysvětlování (to nemá cenu, stejně by to nepochopili, stejně budou držkovat) se raději nadává na řidiče, jak jsou "blbí". Takže zbytečná averze a zbytečný animozity na obou stranách.
RadekŠ:
"Což je spíš antimanažerský přístup a na žádným manažerským školení se tohle lidi neučí."
Píšu snad někde, že jo?
RadekŠ:
"...natož že jim někdo bude platit drahý školení."
Seženou se prachy z nějakejch dotací, fondů, zaplatí se nějakej externista, aby něco odpřednášel. Nemá to hlavu, patu, souvislost, nikdo nechápe proč zrovna tohle a teď. Samozřejmě, onen externista obvykle žádný bláboly nepřednáší, jenže závisí na "kvalitě" posluchačů, co si z toho vezmou a jak si to dají do souvislostí. Když mu tam sedí absolventi UJAK, je to obvykle k ničemu. Sám jsem podobné školení absolvoval, např. před lety někdo nahoře usoudil, že by bylo dobrý absolvovat nějaký školení s psychologem, sehnal prachy, objednal psychologa, bylo školení. Samo o sobě mi to přišlo zajímavý, jenže část lidí co tam se mnou byla, zkrátka nepochopila co se jim říká a proč, natož aby to uměla použít v praxi. Tohle jsem měl na mysli. Jestli to někde v TOP managementu funguje jinak (logicky předpokládám že ano), já píšu o tom, co jsem sám zažil.


T_._H_.#11737@08.5.2020 16:40:09 >>Asi bych to kvantifikoval "u většiny věcí"
Většina je víc než 50%. Což je hovadina. To už je pravděpodobnější chronický stojítozahovnismus a trvalá kverulace konkrétního chudáčka neustále ubližovanýho novotama. Typicky právě nějakého toho "starého praktika"...


RadekŠ#10207@09.5.2020 8:06:20 >>e fakt, když jsem to kolikrát četl, že tam jsou někteří řidiči schopni psát příšerný bláboly.

Ale vom tom to je - že Vás ti lidi budou zásobovat pikačovinama. Pokud tomu budete věnovat nepřiměřenou pozornost, tak se v tom akorát utopíte.


Samo o sobě mi to přišlo zajímavý, jenže část lidí co tam se mnou byla, zkrátka nepochopila co se jim říká a proč, natož aby to uměla použít v praxi.

Což je v u školení v oblasti tzv. soft-skills úplně normální.

Tohle přeci není školení, kde někoho postavím k ponku se svěrákem, dám mu pilník, ukážu mu, jak se to drží v ruce. A potom dám mu krabici s pěti polotovary, aby mi je odhrotoval.


S4991023#3991@09.5.2020 20:17:28 >>Bobik: Nevím, jak dlouho tam u těch tramvají pracujete ale já pamatuji jednak to, jak řidiči kverulovali proti automatickému hlášení zastávek, takže nihil novum sub sole, jednak to, jaké dokončené a provozuschopné výrobky vypadávaly třeba z ČKD Praha nebo Škody Ostrov, to bylo i po dvaceti letech výroby bez nějaké větší změny furt "dodělej doma". A ve výpočetní technice to bylo lautr to samý, kamarád dělal ve výpočetním středisku nějaké pézetky, která si vydupala sálový počítač Honewell a jeho spolužáci, odsouzení k dlouholeté práci se špičkovou technikou typu EC nebo SM na to chodili nábožně čumět.


Mladějov#14615@09.5.2020 21:07:06 >>Bobik chce říct zřejmě něco jiného: Že prostě v DýPý je řidič "jako kus ve stroji" a nikdo z vedení podniku se nenamáhá mu třeba něco o stavu, cílech, problémech, žádostech na řidiče aspoň třeba na jedné schůzi ročně, či na prav. školení minimálně vysvětlit a pohovořit či snad nedejbože poděkovat.

Ono řídit lidi jen vyhláškama a nařízeníma a trestama je samozřejmě špatně - druhá krajnost je nutit šoféry do nějakých teambuildingů a týdenních psychologických školení ::proud::.

Já ho v tomhle celkem chápu. A v tamním prostředí mám kontakty, takže si nedělám iluze - zvláště o DP-ED.


Bobik#6095@10.5.2020 6:30:54 >>

S4991023:
"jak řidiči kverulovali proti automatickému hlášení zastávek"
No a lze se jim divit, když to vlastně nefunguje dodnes a v zásadě jim to přineslo akorát pakárnu (další "krám" co musí hlídat)? Akorát že dneska je AVV už implementovaný do EMY a ta vcelku šlape, čili problémy to dělá jen na strojích, kde není EMA a tak tedy řev poněkud utichl. Nicméně co jsem tak po několika dotazech pochopil, tak dělat se s tím pravděpodobně už nebude nic. Takže výsledkem je napůl funkční nesmysl, spíše na vztek. Ani proklamované "cíle", kvůli kterým to vzniklo, se nepodařilo naplnit. Což bylo jasný už od začátku, zvlášť při vědomí toho, jak a na základě čeho to šlape, takže "staří praktici", kteří od začátku tvrdili, že to fungovat nebude (protože ani nemůže, z těch a těhle důvodů), měli pravdu. Jenže kdo by je poslouchal, že, vždyť oni tomu přece nemůžou rozumět...
Mladějov:
"či snad nedejbože poděkovat"
Náhodou, tady se musím generálu i zastat - už přišli na to, že poděkování "nic nestojí", takže od začátku krize pandaviru už stihli všem zaměstnancům, provoznímu personálu zejména, rozeslat několik "děkovných dopisů"...::biggrin::


Mladějov#14616@10.5.2020 9:43:30 >>Já nemluvím o děkovných dopisech, já mluvím o přímém kontaktu s podřízenými.

"nic nestojí" - no, ona ta spokojenost právěže není jen v penězích.


Wałbrzych#1279@11.5.2020 0:47:07 >>trocha trollingu:


Bobik#6096@11.5.2020 6:17:44 >>

Mladějov:
"no, ona ta spokojenost právěže není jen v penězích."
Tak samozřejmě, kolikrát jsou "podmínky" důležitější než "plat".


Doktor#4835@12.5.2020 22:42:16 >>

honzaklonfar:
"neznám ten zákaz. A důvodně se domnívám ... Nicméně se mohu mýlit"
Neznám, myslím, možná... Ale odsuzující závěr vytvoříte hned. Tímto se jen potvrdila nulová relevance vašich příspěvků založených pouze na vašich domněnkách a pocitech.

Jinak Zákon o odpadech, Zákon o krmivech, případně klíčová slova jako kupříkladu "likvidace zbytků z jídelen".

--- --- ---

Bobiku, zase točíš dokola desku se svými nářky o nevysvětlování a povyšování se? V prvé řadě si zameť před vlastním prahem. Sám jsi zářným příkladem, kdy veškeré vysvětlování ignoruješ a místo vzíti si ponaučení dál plácáš nesmysly a navíc se ještě začneš ušklíbat a zesměšňovat vysvětlení. Když jsi přišel se steskem, že vysvětlení nejsou v jazyce plebsu, po opakovaných dotazech, jak by tedy takové vysvětlení mělo vypadat, jsi najednou ztichnul a doposud neopověděl. Tak se tu teď nestav do role trpitele.


Bobik#6099@13.5.2020 7:43:28 >>Doktore, ty jsi dostal ránu do hlavy, utekla ti žena, nebo co se ti stalo? Dalo se s tebou mluvit, ale obávám se, kdeže loňské sněhy jsou. Do role trpitele mě stavíš akorát ty, já tedy nic takového necítím a nechápu, jak jsi na to přišel.
Mimoto uvědomuješ si, že to o tom vysvětlování a poučování je použitelné oboustranně? Tedy že přesně tvá slova by se dala použít i na tvou osobu? Nebo snad vlastníš nějaký patent na rozum a všechno je jenom a přesně tak, jak ty řekneš? Nevím, leč i kdyby bylo, nebude třeba chyba ve tvém přístupu a tvém vysvětlování, když to druzí pořád nechápou? Nebo jsou vždy a jenom blbí a nechápaví ti druzí, zatím co ty se tak snažíš, potíš krev, leč stále marná lásky snaha? ::proud::

No nic, kdyby ses někdy motal v Praze, dej vědět, docela rád bych s tebou zašel na pivo. Tedy pokud stojíš o společnost takovýho tupce co přes všecku snahu furt brečí a nechápe nic. Pokud nebudeš mít zájem, taky to pochopím, kdo by se s takovým plebsem zahazoval, že. ::biggrin::


Doktor#4837@18.5.2020 18:35:34 >>Jo, na pivo můžeme zajít, no do Prahy jezdím většinou jen na otočku. Až budu v Praze někdy na delší čas, dám vědět.


Přilepy#1879@21.5.2020 9:30:30 >>Tak máme zápis do Knihy rekordov SR

Porod v 49 rokoch
Dočkali sa! Manželia Erika Judínyová (49) a Štefan Skrúcaný (60) sa stali rodičmi. Narodila sa im dcérka Ella.

Priekopníčka slovenského šoubiznisu však nenechávala nič na náhodu. Len niekoľko hodín pred pôrodom si ešte zašla do salónu krásy. Ako sme zistili, moderátorka si bola dať spraviť vlasy u celebritného kaderníka a vizážistu Patrika Suši Veselého. Erike, ktorá to už mala za pár, to v ten deň veľmi pristalo. Stavila na pohodlný outfit, čierne nohavice, štýlový plášť, voľnú košeľu a pohodlné tenisky luxusnej značky. Na tvári jej nechýbalo ochranné rúško.


Hajnej#22187@21.5.2020 11:04:16 >>Chudák potomek...


Petr165#1165@21.5.2020 11:40:49 >>Souhlas. Jdu blejt ...


Cisalpino#799@21.5.2020 12:42:16 >>Pravděpodobně už nepozná žádné babičky a dědečky a mládí strávené chozením po funusech příbuzných, to teda želám veľa šťastia...


Přilepy#1880@21.5.2020 12:54:25 >>Ešte doplním zdroj informácii

https://www1.pluska.sk/


pechat#11@25.5.2020 21:55:26 >>Zdravím, máte někdo ve sbírce výkresy KkStB (používané na lokálních tratích). Díky


Drak_ze_skalky#6912@26.5.2020 18:10:52 >>Lanďákova ukolébavka....


Tomáš_záruba#3594@26.5.2020 19:40:15 >>Nebyla náhodou přezdívka "Lanďák" odjakživa vyhrazena pro Pavla Landovského...?


Drak_ze_skalky#6913@26.5.2020 20:07:24 >>Ano P.L. se tak říkalo, ale že by byla vyhrazena jen pro něj, to snad ne.
D.L.se již takto přezdívá také drahnou dobu.


Cisalpino#804@26.5.2020 21:03:42 >>

Petr_vlček:
"i ty "zastaralý" T3 nejspíš leckde našly uplatnění i teď. Ony jsou totiž nezničitelný a představa nějaký moderní nízkopodlažky typu 14 či 15T kolébající se po rozesraným svršku"
Oděsa zahajuje nákup nových nízkopodlažních tramvají s prostředky od Evropské investiční banky


Jariss#742@27.5.2020 12:02:03 >>Slovač zde!
Ty slova o bratrech mně už připadají jak z předminulého století.. Zastaralé až zatuchlé.
Takže navrhuji novou, trochu neuctivou definici: Slovák není cizinec !! i když je to třeba vůl :-)
(platí i naopak)


Tom_L#20@27.5.2020 15:42:44 >>Já byl na vojně se spoustou slováků a můžu říct jediné. To rozdělení bylo dobré pro obě strany a hodně zlepšilo na celkových vztazích.


Doktor#4851@30.5.2020 16:55:16 >>Pokračování z diskuze Slovensko

Ahmad_Šáh_Masúd:
"Nemůžete paušálně nikoho hodnotit ... jen na základě toho, že má za přátele Ukrajince, Slováky nebo Poláky nebo jim podobnou mentalitu"
Já se nevyjadřuji na základě toho, že máte za přátele Ukrajince, Slováky nebo Poláky, ale reaguji na vaše tvrzení, že máte určitě mentálně blíže k jakémukoliv Slovákovi nebo Polákovi nebo třeba Ukrajinci. To jsou dva naprosto odlišné významy, což vám očividně, zřejmě vlivem vašeho zjednodušování a zkratkovitosti, vůbec nedochází.

Vysmíváte se bezduchému slovíčkaření a diskuznímu sračkoblití, no právě v těchto "detailech" se ukrývá obsah sdělení, jeho význam. Vy tu opakovaně dokazujete svoji neschopnost pochopení podstaty toho, co je vám sdělováno, a pak tu ublíženecky reagujete úplně mimo mísu, aniž byste chápal, co píšu a na co vlastně reagujete.

Za svým výrokem o rysech společnosti si stojím, stejně tak si stojím za tím, že jde o tvrzení odrážející skutečnost. Nemyslím si, že bych potřeboval poučovat o slovenských reáliích, a už vůbec ne od vás. To vám fakt doposud nedošlo, že jsem "insider"? Ostatně, následná reakce slovenských diskutujících dává mým slovům za pravdu a hlavně výmluvné jsou volební výsledky. Pro ilustraci - ministr zdravotnictví považuje působení ve vládě a v parlamentu za misi k šíření Božího slova.
Ahmad_Šáh_Masúd:
"A to jste bývalý skaut, jo? Měl byste se stydět."
Ne, nejsem bývalý skaut. A stydět bych se styděl, kdybych se naopak nevymezoval proti mnou uváděným vlastnostem a společnosti, která se dle nich chová.
Ahmad_Šáh_Masúd:
"mášvpičistického (to tedy nevím co je, ale možná k tomu máte blízko, když to používáte)"
Logický lapsus - kdybych k tomu měl blízko, tak bych se proti tomu asi kriticky nestavěl. Žel, čas od času to mám ve své blízkosti. Značí to "mít totálně na háku", toliko typické zejména pro slovenský "erár".

--- --- ---
Fero:
"aká miera tolerancie menšín by sa Vám páčila? Zhruba na úrovni preferencie pred väčšinou?"
Preference před většinou je (pozitivní) diskriminace. Proč to pletete k toleranci? Vztah společnosti k menšinám by měl být takový, aby nebylo potřeba se ptát na vysvětlení tolerance. A nejde jen o menšiny, ale celkově o odlišnosti od "mainstreamových stereotypů".


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod