K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Historie železniční dopravy v Paraguayi

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Viajero#435@04.4.2019 11:14:30 >>Dvě připomínky k jinak snaživému článku.
Jelikož je Chile z tohoto koridoru mimo hru, vyvíjí politický tlak na to, aby dráha nevedla přes Bolívii, ale protnula Paraguay a přes Argentinu přešla do Antofagasty.
Ano, tohle spojení bude možná do avizovaného roku 2021, ale po silnici. Na železnici, pokud vůbec, má větší naději rozhodně projekt přes Bolívii (cca 1.500km dostavby vers. v Bolívii jen 800km, navíc limity stávajících úvratí v Los Chorrillos a El Alisal). Stávající infrastruktura v Paraguayi by stejně kromě případného spodku k ničemu nebyla, protože všechno kolem jsou metrovky.

Nicméně argentinská vláda nevyjadřuje zájem vést severním směrem od Buenos Aires nákladní vlaky, které by pokračovaly dále do nitra Paraguaye... stávající argentinská vláda nemá vlaky zrovna v oblibě a za jejího působení bylo už tak malé množství spojů mimo hlavní město země omezeno na pár vlaků týdně, což je na tak velkou zemi opravdu ostudné...
Tohle je ve vztahu k FCGU blbost. Současné argentinské vládě jsou sice nějaké nákladní vlaky do Paraguaye šumák (co by se tam asi tak vozilo), ale Macriho vláda naopak na rozdíl od předchozí administrativy Kirchnerové podpořila nákladní dopravu na FC. General Urquiza akvizicí 150 nových vagonů, z toho 100 na kontejnery, s cílem obnovit provoz v částech konektující přístavy na Paraná. Z Baires na sever to průjezdné není mezi Rubén Darío a Pilar, neboť nedávno bylo v Pilar zlikvidováno úrovňové křížení s FC San Martín, a to prošlo jednoduše proto, že v nákladní dopravě se tam nic moc nevozilo (nebyl důvod, rozhodující jsou přístavy víc na severu) a dálkovou osobní dopravu zlikvidovala administrace Kirchnerových, která per huba sice železnici podporovala, ale v realitě právě FCGU odepsala.


Krňan#0@04.4.2019 18:25:02 >>Nechybí v tom historickém přehledu Jižní Ameriky Guyana a rok 1848?


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod