K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Nová verze tramvaje 15T pro Prahu

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Honza7887#915@25.8.2015 22:36:53 >>Hezké, že konečně i v Praze se dočkáme klimatizace v tramvajích ::ok:: Jinak díky za skvělé fotky ::ok::


Vašut#1698@26.8.2015 11:03:50 >>Kupodivu, i docela klimatizovala ::happy::... Uvidíme, jak bude stíhat při častém otevírání dveří... No a ještě, aby jí obsluha uměla správně nastavit... Ikdyž já osobně příznivcem klimatizací nejsem (a to z více důvodů)...


karpro#0@03.3.2021 10:03:32 >>Povšiml jsem si dvou drobností.

Ta první: Při zastavení jako druhá v zastávce, za kterou následuje vyhýbka, si řidič nechává odstup, zřejmě ohledně ovládání této vyhýbky - V případě, že ze soupravy nikdo nevystupuje, ani nenastupuje, nemůže osoba čekající na zastávce zjistit, zda jsou již dveře odjištěny. Byl jsem tomu svědkem konkrétně na zastávce Vypich ve směru Bílá hora. Dveře se neotevřely a čekající cestující nenastoupili. Souprava následně odjela, aniž by je naložila.
Chtělo by to jasné označení na pravé straně čela soupravy v okamžiku kdy dveře jsou odjištěny.

Ta druhá: Na pravém boku soupravy je hned třikrát vidět číslo linky, zatímco na levém boku zcela chybí. Tam je pouze jakési kódové číslo, zřejmě pro potřebu dispečerů, jakákoliv informace pro cestujícího chybí.
Zvláště při přesedání do protisměru například v zastávce Masarykovo nádraží tak cestující musí obíhat nejen soupravu kterou potřebuje, ale každou soupravu. Je to nebezpečné, ale dokonce navíc zcela zbytečné!


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod