K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Putování po Švýcarsku

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


PK#0@22.3.2009 12:48:21 >>Ačkoliv jsem se snažil zařadit i pozitivní zážitky (přestup v Benešově, minimální zpoždění na území ČR, Goldenpass, mnoho cestujících, ...), tak jsem se zatím setkal s kritickými ohlasy. Je mi to velmi líto a rád bych na to reagoval.
Byl jsem po dlouhou dobu přesvědčován o výjimečnosti švýcarských železnic a tak jsem při víceméně náhodné cestě na dovolenou vnímal asi řadu věcí citlivěji než je všeobecně únosné. Sám jsem byl chvílemi rád, že Češi (nebo i jiné národy) nejsou Švýcarům natolik vzdáleny, jak (nejen) mě bylo řečeno.
Cílem cesty byla samozřejmě především návštěva kamaráda a cílem článku bylo, mimo zveřejnění některých (doufám) pěkných fotek, přiblížení "bohů z Olympu" "obyčejným" lidem. Potěšit domácího cestujícího, že i jinde se občas problém vyskytne, že v tom není sám. A rovněž že je třeba možnost ty problémy řešit jinak než známe z ČR (viz reakce na zpoždění).
Při snaze o to napsat článek, ne knihu, došlo k jistým zjednodušením, které možná trochu zastínily některé postřehy, které jsem chtěl přiblížit a za to se ještě jednou omlouvám.

(P.S. Moji kritici mohou v klidu spát, poněvadž se nikam v dohledné době nechystám.)


Esox#291@24.3.2009 10:58:59 >>Já myslím, že je to pěknej článek a ukazuje taky realitu denního provozu. Takhle se člověk konečně dozví něco o tom, že i zde není vše tak dokolnalé jak se nám snaží mnozí namluvit a Švýcarsko až moc idealizují. Díky za tento trochu jiný pohled na věc.


Miroslav Zikmund#0@19.4.2009 20:29:38 >>Ideální není ve světě žádná železnice, ale švýcarské se ideálu dost blíží.
Při 30 minutovém intervalu vlaků na většině regionálních tratích se cestující s případným zpožděním vyrovná mnohem snáze než v českých podmínkách. Tím spíše, že "poslední" spoje na sebe i v případě zpoždění počkají.

Zaujala mne zmínka o motorové jednotce na trati Winterthur – Bülach. Skutečně ?


PK#0@21.4.2009 21:59:58 >>Samozřejmě, že ne.
(Když už jsme u toho, tak každé hnací vozidlo má motor. :-D Nebo že by někdo přišel s inovací - pohonem pomocí plachet?)


1714#1166@20.2.2011 13:36:13 >>Mám dotaz, kdybych si vyrazil na dovolenou do Švýcarska a chtěl bych jet Expresem, jakou část byste mi doporučili, kdybych nechtěl jet celou trat?


Maayaa#1@22.3.2011 18:32:29 >>Ještě jsem sice neprojel uplně celou síť RhB(nejel jsem Filisur-Davos-Klosters).Ale jinak pokládám za nejzajímavější z Glacier Expresu úsek St.Mořic-Thusis.Co jsem ale pochopil,z jejich stránek,nedá se to takhle dělit a vystupovat,to se dá až dál.Takže nejlíp jet až do Andermattu(pokud se chceš vezt GlEx).Další cesta už neni tak zajímavá,přes Furku to nejezdí(jen párovky v sezoně http://www.furka-bergstrecke.ch )a až na kousek před Brigem(cca 20km)je to celkem rovina.Jinak kromě Glacier Expresu,bych ještě celkem uvažoval o Bernina Expresu


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod