K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Doprava v Plzeňském kraji

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Pavel2#18012@03.7.2020 8:32:18 >>18AlexSyky:
Kde něco hajim? Prosím o příklad.

ty si nevidíš do huby nebo co? pakliže by nePoved zaměstnával osoby tvého typu, taxe není čemu divit. je mi líto ::uhoh::

autobusy jezdí pozdě i do Kyšic (první vesnice za Plzní) a jako bonus rozvorávají trávník::pozor::
protože velkej autobus se někde ve Smědčicích jen tak nevotočí a řidiči asi neznají trasu, případně přijede pozdě z tramtárie a řidič dělá bezpečnostní pauzu ::biggrin::

obec Kyšice se nasrala a na just jim tam hned v září nasází vobrubníky.
já se poseru, tuto se fakt podělává na všech frontách ::ko::

a paxe ještě někdo bude divit, že jsem nepřítelem radikálních změn.
ono totálně převorat fungující věc není jen tak. všichni jsou pak rozčarovaní a narychlo se léčí přehršel porodních bolestí. přitom některým by se asi dalo předejít.

#tutosezkurvilo #atutotaky ::crazy::


18AlexSyky18#233@03.7.2020 10:19:44 >>Pavlíku, pravidelně o tobě dostávám zprávy na jiných platformách od lidí, který píšou jakej ve skutečnosti jsi. CHtěl bych tě tímto poprosit, laskavě nereaguj na nic co píšu já. Myslím, že když se oba budeme ignorovat, bude to tak lepší. Rozumím tomu, že s tvou složitou povahou to musíš mít těžký, ale chce to se sebou něco už dělat. Vždyť nejde být celý život bez kamarádů.


Pajzák#4012@03.7.2020 10:46:51 >>Jediný, kdo podrážděně reaguje na toho druhého, jsi ovšem ty, jak to tu sleduju. Pavel s kecy o aroganci rozhodně nepřišel.


Pavel2#18013@03.7.2020 11:51:10 >><lexikovo_okenko_start>
(ostatní nečtěte)

Milý Lexíčku ::happy::

Je opravdu krásný, že když dojdou argumenty, nezbývá už nic lepšího než ty klasický osobní útoky, který nikterak neřeší meritum věci. Velice zajímavý je i to, že v dnešní době se všechno dozvíš online z fejsbůčku a nemusíš přitom pohnout svojí alabastrovou prdelkou. Aspoň tedy určitá skupina lidí si to myslí.

Ovšem mezi život a Facebook nelze vkládat rovnítko. Co si kindermafie upeče online se vůbec nemusí shodovat se skutečností tam venku.

Pokud jsme tedy došli až k udělování dobrých rad těm druhým, udělej něco pro své fyzické i psychické zdraví, zvedni svoje pozadí a běž se občas proběhnout ven, možná tam potkáš i nějakýho virtuálního kamaráda, kterýho jsi ovšem nikdy f2f neviděl, takže pokud se úplnou náhodou nedáte do řeči, nikdy nezjistíte, že už jste se vlastně venku míjeli ::biggrin::

Velmi ftipný je i to, že ty, co jsi mě nikdy v reálu nepotkal, z fb víš, že já nemám žádný kamarády, to mě teda fakt pobavilo ::lol::

Facebook forever::pozor:: Tam všichni hned ví, jakej je ten pavel2 oportunistickej odpad společnosti ::lol::::biggrin::
</lexikovo_okenko_end>

můžete dál diskutovat o tom, co se jen výjimečně nepovedlo.


18AlexSyky18#234@03.7.2020 11:58:16 >>Pavel2 - osobní útoky? Nezačal jsi je čistě náhodou ty? Hmm? Chce to přítelkyni. Pak bude svět dobrej.


Maxipes_Fík#3310@03.7.2020 12:15:19 >>https://www.idpk.cz/cz/nevypravene-spoje-3-7-/

Dávejte tam i časy a výchozí - cílové zastávky...
Tohle vypadá, jako když nePOVEDný web dělá nějaký důchodce ◇


Pavel2#18014@03.7.2020 12:39:27 >>AlexSyky:
tak hledej a ukaž mi ten příspěvek kdy jsem na tebe zaútočil... zatím se k tomu snižuješ jako první. já tě neznám, tak do tebe nereju. ty si myslíš, že mě znáš jako svýho bráchu a bleješ nesmysly.

btw jsou věci, který zdejší obecenstvo nezajímají a bylo by fajn je řešit mejlem, soukromou zprávou atp.
mojí e-adresu ti jistě rádi prozradí tví fb kamarádi


18AlexSyky18#235@03.7.2020 12:51:23 >>Pavel2 - to já vím, že umíš kontaktovat lidi emailem a vyčítat jim to, že něco dělají dle tebe špatně. To je taková tvoje klasika.


H_k#7237@03.7.2020 13:31:12 >>Teď se přiznám že se ztrácím - když chci jet vlakem, tak jednorázové IDP jízdné dostanu normálně na nádraží?


Martin_j#18898@03.7.2020 14:33:25 >>A to by mě zajímalo jak ta skříň zavolá řidičovi proč ještě neni v práci a jak ta skříň případně shání náhradního řidiče aby za absentéra zaskočil....

To udělá dispečer, kterého počítač upozorní na to, že je něco špatně. Ten samý dispečer, který zároveň řídí dopravu v celém městě (ekvivalent k centrálnímu dispečinku na Hydru).

Stejně jako se povedl výběr dopravce, který kam přijde tam má problémy, primárně s personálem,

Tak když 15 řidičů ČSAD den před přechodem k Arrivě dá výpověď a nebo záhadně onemocní...

Hlavně, že je o pár haléřů levnější.

O pár haléřů dražší, než ČSAD, které ovšem za tu samou cenu provozovalo autobusy věku 10-20 let.

autobusy jezdí pozdě i do Kyšic (první vesnice za Plzní) a jako bonus rozvorávají trávník[pozor]

Když v Doubravce deset minut prodávám jízdenky a hádám se s důchodci, že je fakt nepovezu zadarmo, pak v těch Kyšicích fakt nebudu včas. A fakt netuším, kde se tam dá provádět hluboká orba. Byl jsem tam i s tříosákem.


Tamten#0@03.7.2020 14:46:15 >>Proč to nemůže být jako v PID a na území města odbavení všemi dveřmi?

Vždyť ta jízdní doba 53 se nedá stíhat

A mohu potvrdit na Zábělský +5 při příjezdu a při odjezdu +21

Pak pokud jsou na to vázaný obraty na Terminálu a bus má pokračovat někam dál třeba Klatovy nedá se to absolutně stíhat


Martin_j#18899@03.7.2020 15:53:44 >> Proč to nemůže být jako v PID a na území města odbavení všemi dveřmi?

V PIDu je na území města odbavení všemi dveřmi jen ve směru do Prahy. Nikoliv ve směru z Prahy. Dotaz pak směřuj směrem na kraj. Ten objednává, ten dotuje, ten inkasuje jízdné, ten určuje pravidla.


Zplgul#86@03.7.2020 15:59:30 >>Pokud by se nevyjetí spojů stávalo výjimečně, dá se to pochopit, ale začíná to být opravdu smutné. Seznam dnešních neodjetých spojů se oproti screenu, který byl sem do diskuze včera večer přidán, ještě o dost rozšířil (odkaz).

Pokud jde o Poved, opravdu bych opravdu očekával nějakou přehlednou tabulkou s výchozí a cílovou zastávkou dotčených spojů včetně časů odjezdu a příjezdu z těchto zastávek. Takhle je tam jen řada čísel různých linek (které ani nejsou vzestupně seřazeny) a čísel spojů, takže to působí stylem, že se to tam naházelo, jak to zrovna přišlo pod ruku. To opravdu někdo čeká, že cestující budou každé ráno koukat na stránky Povedu a hledat, jestli jejich spoj zrovna dnes pojede a ještě svou linku hledat ve změti neseřazených čísel?

Kromě toho bych na stránkách očekával nějakou informaci o tom, jak hodlá organizátor situaci řešit. Např. zda bude dopravce za neodjeté spoje sankcionovat a kdy bude opět jezdit vše dle jízdních řádů.


M_k#5711@03.7.2020 17:39:22 >>Kdy?.. To vam ted nikdo nerekne...


Ares1#13069@03.7.2020 17:58:52 >>18alexsyky18 člověče tam kde bydlíte tam mrzne po ránu? Já se vám to pokusím ještě jednou napsat. Třeba vám docvakme o čem je řeč. Pokud ne, bude mi vás líto.
Pořád mi říkáte ať si tam zavolám. K...a proč bych to dělal. Já a stovky dalších si to umí zjistit i bez toho, aby volali dispečerovi. Kouknu vidím, zařídím se podle situace. Co je na tom k nepochopení. Kraj vykřikuje jak to je teď super. Co se změnilo jezdí jiný dopravce a nové autobusy.
Když tedy budu myslet na ty co tam chtějí zavolat, tak mi řekněte, že to je na Jř. To jako mám skákat radostí. Jo to je samozřejmost tak proč mám nad tím skákat radostí. Opět nepochopíte, že Jř nemusí být k dispozici apod. Skorom mi naznačujete že to jednou bude na stránkách Povedu. To je jako děsný problém to přidat a zvýraznit na hlavní straně. Ano pro úřednický aparát asi ano. Tam je vše strašně složité.
Shrnu-li to chlubím se že jezdím s Ferrari, ve skutečnosti jedu Škodovkou. O tom to celé je.
Vaše komunikace s Pavlem mi ukazuje co tady předvádíte. Předpokládám, že mi teď řekněte ať na vás nereaguji. Toto vždy značí argumentační nouzi.
Ad Martin j tak to dokáži pochopit pokud nenastoupí XY řidičů. Je to nepříjemné a umím to pochopit a určitě si myslím že je třeba to zohlednit.
Ale co už nejde zohlednit je že ten výpadek je už několik dní. Jak píše Zplgul proč tedy ten výpadek trvá dnes. Proč si Arriva nedokáže ty řidiče obstarat, vždyť jich má stovky po celé republice. Spousta řidičů jiných firem tu práci nemá. Tohle se nezlob ale už za Arrivou jde. U jiných společností to problém je tady být nemá. Bohužel tohle jsem předpokládal a říkal, když kraj byl rozdělen ve výberku na 2 oblasti. Což je malo. A tím že vyhrál jeden dopravce to generuje další problém.


Martinmarilynmanson#11133@04.7.2020 9:44:40 >>Vždyť ta jízdní doba 53 se nedá stíhat

A mohu potvrdit na Zábělský +5 při příjezdu a při odjezdu +21
Kdy? Osobně jezdím 253, 231 a 221 pravidelně a kromě jednoho případu vždy bez problémů.


Zplgul#95@04.7.2020 12:17:58 >>Tragikomedie v podání Arrivy pokračuje (odkaz). Nicméně Poved si zaslouží pochvalu za lepší zpracování těchto informací. Takhle je to hned pro hledání přívětivější. Díky! ::ok::


Prácheňský#16@04.7.2020 13:44:14 >>Zplgul: A to měli nePovedenci tolik řečí o tom, jak si Arriva díky “tvrdé smlouvě” nedovolí nejezdit a že jinde měli jen špatně nastavené podmínky a voilá. Překvapivě je v dopravě stejný bordel, jako všude, kam Arriva vlezla a odnáší to především obyčejní cestující. #tutoseprostenepovedlo a slogan, který to vychválil do nebes, než vůbec vyjel 1.bus z garáže, je už jen taková třešinka na celým tom strašně odpornym dortu, kterej nutí cestující sníst. ::ko::


Prácheňský#17@04.7.2020 15:56:23 >>“Tak když 15 řidičů ČSAD den před přechodem k Arrivě dá výpověď a nebo záhadně onemocní... “
A tak veliká firma, jakou bez pochyby ASČ je, nemá v rezervách 15 lidí? To je pouhý diletantismus.


Pozorující#0@04.7.2020 17:21:11 >>Celý holding arrivy je tak velký, že určitě někde 15 řidičů mají. Nicméně spolupráce mezi jednotlivými divizemi je naprosto tristní. Zde však pochybil Plzeňský kraj prostřednictvím svého organizátora, soutěžit celý kraj na dvě oblasti je nesmysl. Vemte si příklad IDS JMK, PID. IREDO a další, kde jsou i menší dopravci, se kterými se zpravidla i lépe spolupracuje, než s jedním velkým molochem, u kterého je navíc odříkání spojů napříč ČR zcela běžnou denní záležitostí. A výmluvy typu, řidiči od Česanů maj marod? S tím si taková firma jako Arriva musí poradit a s touto situaci počítat. Zde se na to však z vysoka....

Ze strany (ne)POVED(lo) je tristní i informováni cestujících, kde se napíše nic neříkající licenční číslo linky a číslo spoje, které nejede.... alespoň ta poslední aktualita už má nějakou “formu”...


BigGeorge#196@04.7.2020 18:23:12 >>A to jsem chtěl jet zítra na výlet s Turistou Plzeňskem do Rabštejna.

Pojedu do ::zadnice::


6332#4218@04.7.2020 20:36:00 >>Nový seznam neodjetých spojů je přehledný díky použití nejúspornějšího užívaného kódování trasy = posledního trojčíslí. ::ok::. Nedobré je odřeknutí linek 352 a 353 komplet...ale ono si člověk o víkendu nevybere


Maxipes_Fík#3312@04.7.2020 22:36:09 >>Koukám že vám na tabulích na Terminálu svítí odřeklá Horní Bělá...


Jaroslav_T#1802@05.7.2020 7:24:20 >>

Maxipes_Fík:
"Koukám že vám na tabulích na Terminálu svítí odřeklá Horní Bělá...

"
Je to poslední spoj, další až ráno...


BigGeorge#197@05.7.2020 9:02:18 >>Teď už to ví celá republika.


Suri#2207@05.7.2020 9:03:51 >>Maxipes_Fík: jde o to, že tabule se s novým dopravcem nestaly chytřejší, ale zůstaly pořád stejně blbé, protože jen tupě přenášejí data z nahraného jízdního řádu, přestože tam je chlívek pro zpoždění a vozidla předávají data o poloze.

Z jiného soudku - včera jsem si odzkoušel odbavení jízdenky zakoupené v appce. Na displeji zobrazený QR kód se přikládá ke čtečce, která je zespodu oranžového strojku, v okamžiku přečtení strojek pípne. V té rychlosti jsem si ale nevšiml, jestli to něco k jízdence zobrazí na displeji strojku. Odbavení je bleskové a mnohem rychlejší ve srovnání s tím, když se řeší požadavek přes řidiče + následná manipulace s hotovostí. Problémy se zpožďováním spojů v důsledku pomalého odbavení by měl POVED, potažmo dopravce, řešit masivní podporou toho, aby do busu lezli lidi už s předem zakoupenou jízdenkou, ať už jednotlivou nebo předplatní, např. vylepšením appky. Navíc je to ohleduplné i k ostatním cestujícím, které svými požadavky nezdržuju.

Naopak negativní zkušenost se opět potvrdila tím debilním řešením uzlu Tylovo nábř./nábř. kpt. Nálepky - 821 do Domažlic na Tylově nábř. správně čekal na tradičně zpožděný 424 od Plzně, který přijel minutu před pravidelným odjezdem 821. Než se všichni z 424 došourali k lávce přes Drňák, aby se řidič 821 přesvědčil, že není nikdo na přestup, měli jsme na odjezdu rázem +3 minuty, paradoxně předtím kolem nás 424 profrčela, protože přes Drňák přejela v Kollárovou a po nádražní pokračovala směr autobusák. Kdyby zast. kpt.Nálepky byla hned u lávky, získáme 2-3 minuty k dobru, které lince 821 mohou fatálně chybět v Domažlicích, kde je poměrně ostrý 8 minutový přestup na vlak směr Plzeň, komplikovaný rizikem zdržení na železničním přejezdu před Domažlicemi při drobném zpoždění 821 (což spolehlivě zajistí nutnost odbavit skupinku pár lidí ve Kdyni). Takhle je to pořád krajně nespolehlivé a sázka do loterie. Na Tyláku dodneška žádný plánek rozmístění zastávek a linek není. Naopak u zastávek MHD přibyl s novým dopravcem k jízdním řádům i dosud nevídané - plánek klatovské MHD - viděno na nádraží ::ok::


Maxipes_Fík#3314@05.7.2020 9:36:02 >>Dopravní specialista říkal, že stížnosti ubývají a po prázdninách bude všechno v nejlepším pořádku... ♡

Haf


Martin_100#8014@05.7.2020 10:29:23 >>Vize je to hezká, že by většina lidí již měla lupen koupenej. Ale je to nereálný. Třeba muj příklad. Jedu tim jednou za uherák do hospody. Lupen si nemam kde koupit. Jediná možnost je pro mě řidič.


Suri#2208@05.7.2020 11:17:57 >>Martin_100: To vím taky, že většina lidí s lupenem dopředu není reálná, ale počítá se každej jednotlivec a každá ušetřená půlminuta, zvlášť tam kde nejsou rezervy v jízdních dobách a zpřípojované je to na začátku i na konci s rezervou několika málo minut - jako kupříkladu víkendová linka 821, která v celé trase Klatovy - Domažlice jede třikrát denně, na obou koncích to má důležité vazby, a proto musí být absolutní priorita, aby to fungovalo spolehlivě.


Tantin27#2135@05.7.2020 11:42:24 >>Já bych si lístek koupil. Kdyby to v appce šlo...


Petr_k#13079@05.7.2020 12:20:28 >>Odbavení apkou je na pohled fajn, ale zkušenosti z Prahy, kde se to různě úspěšně zkouší už druhým rokem, říkají, že to je celkem chabá náhrada:
1) Je to online systém - není-li signál, je apka k prdu, protože neodešle požadavek o zaznamenání nákupu na server, tudíž žádný nákup neprovede a případná kontrola (kontrolní čtečky fungují na principu náhledu do databází na serveru) musí věřit tvrzení. Hybridní systém není řešením, neboť nestahuje databázi neustále (v PIDu každých 15 minut stahuje jen výcuc předplatních kuponů) a bez signálu si ji jaxi taky nestáhne.
2) Než cestující najde paprsek čtečky a načte QRkód, taky to občas trvá, a když se do toho přidá i šetření energií telefonu a displej zhasne, dokáže být transakce hotovostí rychlejší. Vzhledem k tomu, že kód je na displeji docela malej, dokáže čtečku rozhodit i poškrábání nebo popraskání displeje.
3) Vazba mezi apkou a pokladnou u řidiče je nula, pokladna přečte QRkód a zobrazí údaje, čímž to končí, nějaký záznam o načtení si pokladna neudělá, natož aby ho poslala na server, ten zpět do apky a tím byla jízdenka v apce validována.
4) Tím, že to je online systém, je zabezpečení komunikace prolomitelné a tudíž lze očekávat zneužití. Pražská Lítačka už byla prolomena několika na sobě nezávislými způsoby.


Martin_j#18900@05.7.2020 14:01:06 >>Koukám že vám na tabulích na Terminálu svítí odřeklá Horní Bělá...

Horní Bělá nakonec jela, autobus 9502.

A to jsem chtěl jet zítra na výlet s Turistou Plzeňskem do Rabštejna.
Nedobré je odřeknutí linek 352 a 353 komplet...ale ono si člověk o víkendu nevybere


Mohl jsi jet do Rabštejna. Dnes tam jezdí bus 9519, zítra 9655. Obě směny byly obsazeny včera večer, ta první ve 20 hodin, ta druhá ve 22 hodin.

Kontrolní otázka, milí dopravní odborníci: S jakým předstihem má dopravce informovat o tom, jaké spoje odřekne a jaké ne, když se situace na frontě mění každým okamžikem a v deset večer určitě není na Povedu nikdo, kdo by ty informace na webu aktualizoval?


Knorr#244@05.7.2020 14:45:15 >>Poved a nebo dopravce má dispečink, tam snad v deset večer ještě někdo bude, aktualizovat web/nakrmit aplikaci lze i z domova. Takže takovou informaci lze předat téměř v okamžiku změny.


Pavel2#18019@05.7.2020 15:56:15 >>MJ:
Vypadá to, že na Povedu by měl někdo držet 24h pohotovost a sbírat a publikovat informace. Vsadím se, že aspoň ten web zvládne aktualizovat i z tepla domova klidně ve 4h ráno ::wink::
Samozřejmě že pohotovost je placená a zaměstnanci za ní náleží mzda.


Martin_j#18901@05.7.2020 17:42:29 >>Poved a nebo dopravce má dispečink, tam snad v deset večer ještě někdo bude,

V provozech typu ČSAD fungují dispečinky tak, že je tam jeden dispečer s pracovní dobou "přes den v kanceláři, ráno a večer na telefonu, o víkendu doma". Ve větších provozovnách jsou dispečeři dva, režim práce buď ranní/odpolední nebo krátký/dlouhý týden. Jestli čekáš dispečink v režimu 24/7, budeš zklamaný. A třeba v Ostbayernbusu v Pasově byli dva dispečeři po-pá, ranní/odpolední a v době dovolených tam byl jen jeden na ranní směně.

Samozřejmě že pohotovost je placená a zaměstnanci za ní náleží mzda.

Ano. Představ si, když tě vzbudí telefon: "Dobrý den, já čekám na autobus do Pernarce a.... Jé, už je tady, nashledanou." To je k nezaplacení! ::uhoh::


Suri#2209@05.7.2020 17:53:32 >>Martin_j: Ano. Představ si, když tě vzbudí telefon: "Dobrý den, já čekám na autobus do Pernarce a.... Jé, už je tady, nashledanou." To je k nezaplacení!

To je částečně i proto, že my jako cestující veřejnost nemáme k dispozici aktuální data o poloze ve vyhledávačích spojení, mapových aplikacích, telematických systémech.... Pak by nemusel dispečer po telefonu řešit blbé dotazy typu, kde hnije bus do Pernarce a soustředil by se na skutečně problémové věci. Zveřejněte on-line data a my vám s blbýma dotazama dáme pokoj.


Maxipes_Fík#3315@05.7.2020 17:53:47 >>Teď v Nepomuckých novinách čtu o spojích na zavolání, tak prý pouze do pátku 18.00, objednávání víkendových spojů...
To je tedy velký špatný ◇


Suri#2210@05.7.2020 18:13:47 >>Maxioes_Fík: to není novinka, podmínky jsou už nějakou dobu zveřejněny - Spoje na zavolání. Jen ten webowý formulář jim zatíím nefunguje, možná proto, že režim spojů na zavolání má začít až v srpnu. A telefonní číslu na dispečink, kde se to má objednávat pojmenovali call linka IDPK ::biggrin::


Rosťav#861@05.7.2020 19:04:15 >>Ve větších provozovnách jsou dispečeři dva, režim práce buď ranní/odpolední nebo krátký/dlouhý týden.
Znám i provoz (na Moravě, nebudu jmenovat), kde ráno před příchodem prvního dispečera na ranní směnu (5:30) vykonává dispečerskou práci "pověřený řidič hotovostního vozidla", a to již od výjezdu prvních spojů (4:00) a ten má k ruce řidiče druhého hotovostního vozidla, kterého posílá, kam je potřeba, přinejhorším (když jsou potřeba 2 vozidla, tak vyrazí sám... v 5:30 předá štafetu dispečerovi.
A odpolední směna na dispečinku končí ve 22:30 s rozjezdem posledních spojů.
Ale to je samozřejmě výjimka, jinak souhlas s tím, že dispečerské pozice jsou hodně osekané a často to má dopad na kvalitu řízení provozu.


Pavond#51@05.7.2020 19:39:26 >>

Rosťav:
"Ve větších provozovnách jsou dispečeři dva, režim práce buď ranní/odpolední nebo krátký/dlouhý týden.
Znám i provoz (na Moravě, nebudu jmenovat), kde ráno před příchodem prvního dispečera na ranní směnu (5:30) vykonává dispečerskou práci "pověřený řidič hotovostního vozidla", a to již od výjezdu prvních spojů (4:00) a ten má k ruce řidiče druhého hotovostního vozidla, kterého posílá, kam je potřeba, přinejhorším (když jsou potřeba 2 vozidla, tak vyrazí sám... v 5:30 předá štafetu dispečerovi.
A odpolední směna na dispečinku končí ve 22:30 s rozjezdem posledních spojů.
Ale to je samozřejmě výjimka, jinak souhlas s tím, že dispečerské pozice jsou hodně osekané a často to má dopad na kvalitu řízení provozu."

A já znám provoz (také na Moravě), kde je dispečer přítomen v pracovní dny ve směnách 3:00-11:30 a 11:30-20:00. Od 20:00 do 23:00 je k dispozici "hotovostní" řidič.
A o víkendech je dispečer přítomen 3:30-14:00 a 14:00-23:00 je k dispozici "hotovostní" řidič.

Je fakt, že především o víkendech kvalita řízení provozu není úplně dobrá, když zrovna místo dispečera je řidič (nebývají to stabilní řidiči - různě se to střídá) nebo když dispečer je zároveň ve funkci plánovače nebo zpracovatele dokladů...


Martin_j#18902@05.7.2020 20:56:53 >>A ještě mi tu pořád nikdo ze zdejších odborníků nevysvětlil, s jak velkým předstihem má být případně publikován seznam spojů, které nepojedou, když se to pořád mění. Přitom je to taková jasná a jednoduchá otázka ::sad::


Prácheňský#18@05.7.2020 22:13:34 >>MJ: Kdyz se to porad meni, tak to holt musi na webu porad nekdo aktualizovat, kdyz v tom je takovej bordel. Aktualizaci lze delat z kterehokoliv mista, kde je pripojeni a technika (ntb, tablet, smartphone) Kdyby v tom nebyl bordel a kdybych videl v appce realny data z gps, nemusel bych nikam volat, nemusel bych na idpk.cz a nic by se nemuselo lepit za minutu dvanact. Ovsem to pouze, kdyby to fungovalo tak, jak ma. Od toho se to jmenuje Aktualni informace, aby to bylo porad aktualni. Povedeni urednici maj urcite tabulky a grafy, jak na co reagovat a jak co resit. Berou za to plat, tak proc ja bych jim mel zdarma radit, jak maj delat svoji praci. Jak? No, idealne tak, aby se za ni nemuseli stydet. Docela by mi zajimalo, kolik zamestnancu nePovedu je odkazano pouze na VLD k cestam do prace, za urady, jejich deti do skol a kolik z nich si vozi zadel i s haranty autem..
Ono je to dost k placi, kdyz spoj z Plzne, kuprikladu do Chotiny, vyhodi lidi v Hromnici, s tim, ze nestiha a musi jet na Marianky. I kdyby nemel do Chotiny lidi, tak co tomu reknou cestujici, kteri tim chteli jet zpatky z Chotiny do Plzne 👎

(Příspěvek byl editován uživatelem Prácheňský.)


Pavel2#18020@06.7.2020 1:46:26 >>MJ:
Spoje na který není řidič by bylo dobrý zveřejňovat hned kdy se to ví ::wink::
Třeba i 5 dní dopředu. A samozřejmě následně aktualizovat ve chvíli kdy se spoj obsadí.

Předpokládám zároveň, že tu informaci stačí zadat na jednom místě a ona se "sama" automaticky přelije do všech informačních kanálů.

Lepší je ovšem mít tolik řidičů, aby k neodjetým spojům docházelo jen naprosto výjimečně ::biggrin::

Já si pořád myslím, že dopravce si má z koláče zakázek ukrojit jen takovej krajíc, o kterým dopředu ví, že je schopnej ho bez problému (tj. s rezervou) pokrýt. Pokud nepokryje, nechť povolá subdodavatele a holt jim ty vozokm zaplatí. Pokud nedokáže zajistit k čemu se zavázal, tak ať táhne odkud přišel a už se nevrací.

Představ si situaci:
Pivovar vyrábí pivo, nasmlouvá si jednoho megadopravce, kterej slíbí, že vypraví 80 kamiónů denně. Pakliže pivovar vyrábí konstatním tempem a dopravce místo 80 aut přistaví každej den průměrně jen 70 aut, logicky se v pivovaru budou plnit sklady. Pivovar zná lhůtu spotřeby piva i +/- dobu než se pivo dostane ke spotřebiteli. Takže než dojde k situaci, kdy by odjíždělo z pivovaru téměř zkažený pivo, pivovar si nejspíš sežene několik dalších menších dopravců, kteří mu v souhrnu zaručí i několik aut "nad plán". Druhá možnost je snížit výrobu, ale to je blbost, když odbyt běží dobře a o pivo se v krámech i hospodách lidi perou. Kdyby pivovar snižoval výrobu jen proto, že nedokáže pivo dostat k zákazníkům, asi by si lidi klepali na čelo co v tom pivovaru pracuje za blbce, když problém spočívá "jen" v drhnoucí dopravě hotovýho zboží z pivovaru.

Závěr je takovej, že nelze kašlat na aktuální potřebu dopravy, ať už jde o cestující, kteří se řídí jízdním řádem anebo o pivo nebo jakejkoliv jinej výrobek. Věci na sebe musí navazovat, autobusy mají jezdit dle JŘ a pokud nepojedou, lidi si to zařídí po svým. Smutný je, že bohužel všichni nejsou schopni řídit vlastní auto a proto budou možná muset využít i (oproti autobusu) superdrahý taxikáře. A vůbec bych se nedivil, kdyby pak kraji chodily požadavky na doplacení rozdílu v ceně bus vs. taxi.


švarc#3953@06.7.2020 7:19:13 >>Martin_j: Dopravce má mít tolik řidičů, aby se toto vůbec nestávalo, ale tohle je Arriva. Když třeba na Severu Moravy vyhrál Transdev, tak jsem nikde nečetl ani neslyšel, že by se něco vynechávalo.
A to, že nenastoupilo 15 řidičů z ČSAD se dalo čekat, vždy se tohle přihodí při přesunu zaměstnanců a hlavně tohle cestující fakt nezajímá, to jsou jen výmluvy a jako vždy nepřipravenost Arrivy.
Teď se vynechávají víkendové spoje, ale jsou zvědavý, jak to bude od 1.9. až bude potřeba plný počet řidičů. Je to úplně stejné jako v minulých letech u Arrivy City, kdy se pak třeba nevypravilo 5 až 10 pořadí.
A fakt mi toto přijde, že je to o neschopnosti Arrivy a jeho HR oddělení, zájezdová doprava letos není skoro žádná, tak ať mi nikdo neříká, že se nedá sehnat 15 řidičů z nějakých firem, co nemají práci, alespoň třeba na brigádu, že řidiči nechtějí prachy, když např. zájezdů do Chorvatska a Itálie bude tak o 70% méně a nemají prakticky, co dělat.


Maxipes_Fík#3319@06.7.2020 7:26:56 >>A prej platí hůře než ČSAD Plzeň, tak čemu se dnes divit...
Ostatně ta cena za km byla asi podhodnocená ◇


švarc#3954@06.7.2020 9:32:54 >>Maxipes_Fík: Tak jestli platí málo, tak se pak nedivím, že nemají řidiče.


Martin_j#18903@06.7.2020 13:24:30 >>Hodinová mzda 130 korun za hodinu jízdy a 116 korun za hodinu čekání je nařízena státem. Dál se ten plat odvíjí už jen od toho, jaké směny jezdíš a kolik za ně dostaneš peněz. Pokud strávíš za volantem osm hodin během desetihodinové směny, vyděláš si míň, než kolega, který má patnáctihodinovou směnu.


Kdo mohl už zdrhnul#0@06.7.2020 14:53:48 >>Až 130 hodina jooo?? ::coze:: Tak to je ovšem giga bombastik když ta samá DéBé skupina nabízí za úklid jejich haraburdí s označením 845 na hodinu 115,- kde vám při nejhorším spadne hadr do nefungujiciho chemického 00.. To budou u brány fronty trvale teda.. ::biggrin::::rofl::


verča#729@06.7.2020 15:48:58 >>já bych jim dala čas, Arriva vždy, když někde začíná ,má celkem dost časté porodní bolesti,to jistě není v pořádku, Arrivu neomlouvám , tak to prostě je, já sama fandila vždy zeleným čsad, ale nevyšlo jim to, tak tu máme arrivu,.....tak to je.....::lame::.....jedině snad na Příbrami, to bylo ok......tam to proběhlo v pohodě::ok::::ok::

(Příspěvek byl editován uživatelem verča.)


Jaroslav_T#1803@06.7.2020 16:45:17 >>verča: jedině snad na Příbrami, to bylo ok......tam to proběhlo v pohodě
Jakožto místní souhlasím - vlastní zkušenost. Od chvíle, kdy začala Arriva a z bývalých D98, D99 atd. se staly PIDové 392, 395,... tak (nejen já) musím říci, že panuje všeobecná spokojenost. Vynechání spoje od té doby nepamatuji (bez ironie).


Suri#2211@06.7.2020 17:17:20 >>odbavování je tragedie - na odpoledni 424 z Klatov co člověk to v průměru jedna minuta zabralo odbavení, strojek navíc nějak blbnul, asi byl problém v ne příliš jisté obsluze, pak byl problém v kartách a v lidech, kteří často netuší co chtějí a pak zabředávají do diskusí s řidičem, takže hned z Klatov +10 min., které se ani přes svižnou jízdu a minimum nastupujících dál po trase (2 lidi Švihov, 2 Přeštice, v pár zastávkách 1 člověk) a velmi klidný provoz nepodařilo zkrátit ani o píď. Moje odbavení jízdenkou v appce bylo absolutně nejrychlejší - do 5 sekund.


Petr_vlček#13296@06.7.2020 18:58:40 >>Za 130 cistyho na hodinu se nesehnal ani ukrajinec na ruzny prace na baraku...


6332#4222@06.7.2020 22:20:39 >>Kdo pamatuje Prasárnu ze Všenic, tak tady je Zaječina z Trojan <3 ::fotic::4222 - největší milovníci VHD si mohou všimnout že byla focena v poslední den ČSAD

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)


Martin_j#18904@07.7.2020 0:53:05 >> Aktualizaci lze delat z kterehokoliv mista, kde je pripojeni a technika (ntb, tablet, smartphone)

Kdybych dostal za úkol měnit cokoliv na webu jen přes mobil, tak ti fakt poděkuju ::crazy::

Docela by mi zajimalo, kolik zamestnancu nePovedu je odkazano pouze na VLD k cestam do prace, za urady, jejich deti do skol a kolik z nich si vozi zadel i s haranty autem..

Tyhle výkřiky fakt miluju. Jakmile mi někdy do práce přišla stížnost obsahující větu typu "Vy si všichni vozíte zadek autem.", posílal jsem stěžovatele téměř automaticky někam, i kdyby měl stokrát pravdu.


Ono je to dost k placi, kdyz spoj z Plzne, kuprikladu do Chotiny, vyhodi lidi v Hromnici, s tim, ze nestiha a musi jet na Marianky. I kdyby nemel do Chotiny lidi, tak co tomu reknou cestujici, kteri tim chteli jet zpatky z Chotiny do Plzne

Tak zrovna tohle by se nejspíš nestalo, umím si představit, že by bus dojel jeden spoj a pak na další přejel se zpožděním.

Třeba i 5 dní dopředu. A samozřejmě následně aktualizovat ve chvíli kdy se spoj obsadí.

No. Tak třeba v DPMP se dělal denní rozpis v průměru na čtyři dny dopředu, v PMDP na týden dopředu a kdykoliv se mohlo stát, že se nějaká směna uvolní a je třeba jí někým obsadit. Pokud je kým. Řekněme, že pět dní předem jsou obvykle obsazené všechny směny, které spadají to nějakého pravidelně se opakujícího schématu směn, no a ty ostatní se obsazují s několikadenním předstihem. Kdykoliv se může stát, že na poslední chvíli seženeš člověka a nebo že ti někdo třeba úplně obyčejně zaspí a nenastoupí.

Já si pořád myslím, že dopravce si má z koláče zakázek ukrojit jen takovej krajíc, o kterým dopředu ví, že je schopnej ho bez problému (tj. s rezervou) pokrýt.

Myslet si to můžeš. Ale copak ty můžeš v září 2018 vědět, kolik budeš mít v červnu 2020 k dispozici řidičů?

Za 130 cistyho na hodinu se nesehnal ani ukrajinec na ruzny prace na baraku...

Pokud se nepletu, tak ČSAD platilo řidičům na hodinu stejně. A třeba PMDP platí takhle:


Prácheňský#19@07.7.2020 5:24:33 >>MJ: ten mobil byl myšlen jako přístroj zajišťující online přístup, zbytek lze dělat na ntb/tabletu. Ještě nějaký důvod proč to nejde?
To o zamestnancich nePovedu není výkřik, fakt by mi to zajímalo, kolik z nich je odkázáno na ten aktuální paskvil jménem IDPK. A jak se zaměstnavatel tváří na ne/pravidelné pozdní příchody.
A k tý Chotiný, já si zas umím představit stav, kdyby vše jelo dle jř, jak má a ne, že z 5prac.dnů prijede ranni spoj do Plzně 2x a 3x ne.


(Příspěvek byl editován uživatelem Prácheňský.)


M_k#5712@07.7.2020 9:08:06 >>Zveřejněte on-line data a my vám s blbýma dotazama dáme pokoj.

Naivko! :D :D :D
Na Internetu se nechá dohledat on-line poloha vlaku a že by to někdo z mých nedopravních přátel byl schopen používat, tak to jsou spíše stále výjimky.

A prej platí hůře než ČSAD Plzeň, tak čemu se dnes divit...
Platí řádově stejně, jen ty podmínky výpočtu jsou trochu jiné. Ale pro některé méně výhodné než za časů ČSAD.


Suri#2212@07.7.2020 9:37:53 >>M_k: Na Internetu se nechá dohledat on-line poloha vlaku a že by to někdo z mých nedopravních přátel byl schopen používat,

...a proto radši nic zveřejňovat nebudeme, taky přístup. Proč prostě nechcete ani náznakem připustit, že kdyby ta data byla k dispozici, pro část lidí by to znamenalo dost velký posun k lepšímu.

Nevím, co máte za přátele - k online poloze vlaků - existuje např. specializovaná aplikace GRAPP, kterou opravdu dopravou nepolíbení lidé nebudou znát a používat, ale takový IDOS, případně další online nebo offline vyhledavače s online připojením (CG Transit), které dnes využívá nebo je schopen využít téměř každý, kdo má chytrý mobil, vám ta online data o poloze vlaku naservírujou pod nos automaticky při vyhledání spojení. Úplně stejně automaticky tyhle aplikace vyplivnou i zpoždění autobusů, když ta data mají odkud brát, jako například v Praze. Netvrdíte tedy nic jiného, než že IDOS a podobné služby jsou libůstky jen pro dopravní fajnšmekry a normální populaci (vašim přátelům) nezbývá nic jiného než si vždycky před cestou zavolat na dispečink nebo na nádraží nebo otravovat někoho nenormálního, kdo IDOS použít umí.


Pavel2#18021@07.7.2020 9:56:07 >>MJ 18.904:
Kdybych dostal za úkol měnit cokoliv na webu jen přes mobil, tak ti fakt poděkuju ::crazy::

to je špatně pochopený zadání... úkol zní aktualizuj web ve stanovený lhůtě, jak, odkud a čím to uděláš je čistě tvoje věc.
já taky k nb potřebuju myš a zarytě odmítám touchpady. nikdo ti nebrání (pokud třeba bydlíš ve městě) přesunout se z domova do kanclu a udělat to z pracovního PC, kde máš veškerej sw a všechny spojení nastavený a práce bude pro tebe pohodlná a tímpádem ti půjde rychle od ruky.

Tak třeba v DPMP se dělal denní rozpis v průměru na čtyři dny dopředu, v PMDP na týden dopředu a kdykoliv se mohlo stát, že se nějaká směna uvolní a je třeba jí někým obsadit. Pokud je kým.

a právě proto je potřeba informace v informačním systému aktualizovat často, třeba i 5x denně nebo každou hodinu.

Ale copak ty můžeš v září 2018 vědět, kolik budeš mít v červnu 2020 k dispozici řidičů?

jistou představu asi máš. ale skoro dva roky dopředu je to tak jako tak sázka do loterie. a pokud řidiči nedostanou nějaký nadstandardní výhody, na který jinde nedosáhnou, není divu, že se o práci neperou. o peníze zpravidla jde v první řadě a další jsou pak ty benefity. fabriky např. nabízejí i Rumunům, Bulharům a dalším národnostem volání za půl darma i pro rodinný příslušníky. proto těm lidem objednávají smluvní linky busem z maloměsta do fabriky u dálnice. úkol zní: sežeň lidi a jak to uděláš je zase tvoje věc (věc personalistů).

130/116 Kč per hodina píšeš že je minimální mzda nařízená státem. představa, že za takový peníze budeš muset zájemce o práci odmítat, je dost mimo mísu. chceš zaměstnance, musíš něco přitlačit. ekonomové ti spočítají, kdy už se ti mzda přestává vyplácet. sankce stanovený krajem za neodjetý spoje by měly být tak drsný, aby prostě dopravce ani nenapadlo, že něco dopředu odmítne. a vlastní zaměstnanec by měl být vždycky levnější než ten od subdodavatele.

krom toho vzpomeň si na německou minimální mzdu ::wink::
nabídni ji v západních Čechách a uvidíš ::happy::


1510015#4321@07.7.2020 10:06:59 >>Na Internetu se nechá dohledat on-line poloha vlaku a že by to někdo z mých nedopravních přátel byl schopen používat, tak to jsou spíše stále výjimky.

Ano, třeba GRAPP umí / chce používat z nešotoušské části cestujících málokdo. Naopak Můj Vlak má okolo mě spousta lidí, kteří vlak používají jen na cestování a nijak víc se o něj nezajímají. Appka je jednoduchá a ukazuje zásadní informaci, a to zpoždění v minutách, nic víc obyčejný cestující nevyžaduje. Mapa s různě barevnými kolečky je sice pěkná, ale běžnému cestujícímu opravdu stačí vědět, že vlak přijede místo v 14:25 až v 14:43 a že teda jede.
A takové info by neměl být problém z GPS z busů přenášet.


Petr_k#13083@07.7.2020 10:57:52 >>Jenže to by #tutosepovedlo neměl nechávat vybudování dispečinku na dopravci ::biggrin::


M_k#5713@07.7.2020 13:16:10 >>Netvrdíte tedy nic jiného, než že IDOS a podobné služby jsou libůstky jen pro dopravní fajnšmekry a normální populaci (vašim přátelům) nezbývá nic jiného než si vždycky před cestou zavolat na dispečink nebo na nádraží nebo otravovat někoho nenormálního, kdo IDOS použít umí.

Tak jinak. ČD už tůto má...A že by infolinky ČD a provozní personál byl ušetřeny záplav "blbých" dotazů, to se tedy rozhodně asi říci zatím nedá...::happy:: Tj. tvrdit, že by on-line data měly přinést automatický zázrak je mimo realitu. Jinak samozřejmě souhlas, já se na on-line data POVEDu také těším. A snad v dohledné době budou, pokud je mi známo.


švarc#3960@07.7.2020 15:19:57 >>Náhodou online data jsou super a každý trochu normální člověk si ten bus nebo vlak, kterým potřebuje jet tam najde. V aplikaci Můj vlak, kolikrát zjistím, zda mi přípoj čeká nebo ne, většinou je tam již nahlášeno zpoždění přípojného vlaku, takže člověk se aspoň částečně uklidní, že mu to neujelo před nosem.
Dále často používám Tabule Oredo, kde je 95% autobusů, takže zpoždění hned vidím, minulý týden jsem jel z Poličky do Pardubic a autobus 10 minut po pravidelném odjezdu nikde, tak kouknu do aplikace a vidím, že bus, který to má jet má na předchozím spoji 40 minut zpoždění.


Cheese#1@07.7.2020 15:47:18 >>

Petr_k:
"Jenže to by #tutosepovedlo neměl nechávat vybudování dispečinku na dopravci ::biggrin::"
Je vidět, že jsi totálně mimo mísu.
POVED MÁ SVŮJ dispečink...


Maxipes_Fík#3320@07.7.2020 15:53:37 >>Má možná dispečink, ale je tam Fenka, nebo Kateřina od 6 do 18...
Posílají erudované odpovědi na Facebook a jinak nic víc 🤣
I nedělní spoj na zavolání bude nutno objednat do pátku 18 HaD ◇


Suri#2214@07.7.2020 16:15:15 >>A že by infolinky ČD a provozní personál byl ušetřeny záplav "blbých" dotazů, to se tedy rozhodně asi říci zatím nedá...

nejsou ušetřeny, ale těch dotazů by bylo jinak mnohem víc - ještě když nebyla polohová data o vlacích dálkově přístupná, tak jsem taky skoro při každé cestě při přestupu v Plzni otravoval s dotazy na aktuální polohu zpožděnýho přípojnýho vlaku na informacích, od té doby co mám údaje kdykoliv k dispozici, tak jsem na informace nepáchnul. Opravdu by bylo mnohem přínosnější, kdyby se zaměstnanci dispečinku mohli věnovat řešení skutečných problémů v provozu než obsluhovat banální dotazy, kterých by při dostupnosti online dat ubylo. Využívání aplikací typu CG Transit, Na Vlak (odjezdové a příjezdové tabule), Grapp, apod. dokáže velmi zefektivnit použití veřejné dopravy a ušetřit spoustu času stráveného na cestě možností volit v případě mimořádností rychlejší/spolehlivější alternativy, ale právě jen v těch oblastech, kde jsou k dispozici aktuální data o skutečné poloze vozidel


Prácheňský#20@07.7.2020 16:59:17 >>https://www.idpk.cz/cz/nevypravene-spoje-dne-7-7-2020/
Dnešní #tutoseNEpovedlo 👎


Kdo mohl už zdrhnul#0@07.7.2020 17:11:41 >>Slušná porcička ::ok:: U nePOVEDných se to sice hemží tituly ale evidentně je současný DéBé marast nijak neinteresuje. Hlavní nePOVEDenec co by marketingový specialista toho chlívků ještě lže nepokrytě do médií jak se situace zlepšuje, a jako pracovní činnost si představuje vkládání šoteček odstavných Karos emeritního dopravce na fejsbůček. Krásná práce za krajské peníze .. ::crazy::


H_k#7247@07.7.2020 20:16:13 >>Já to furt říkám že na tu Teslu by měli objednat vlak, ta se odříkala už za ČSAD...

Jinak furt brečí dopravci zájezdů jak jsou v prdeli kvůli viru, to se to nemůže odjezdit smluvkou? Holt bez výběru jízdného, ale takhle se taky vybere nula když ten spoj nejede.... To popravdě moc nechápu...


Cheese#2@07.7.2020 20:38:34 >>Vy jste opravdu banda. Až bude u Arrivy a u POVEDu den otevřených dveří, sejdete se a zjistěte si víc. Tohle nemá cenu řešit.
Kdo mohl už zdrhnul - Mistře, ty, než tu někoho budeš takhle hodnotit, zamýšlí se nad tím, co jsi zač ty. Takhle někoho urážet, není ti to blbý? Co děláš ty? Uklizis hajzly v McDonald's?


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod