K-REPORT MOBILE 2.0

Diskuse K-report: Brno

Dolu v
Archiv

Témata Úvod


Bardotka_888_999#24@13.3.2018 6:36:06 >>Druhá chyba nenastává pokaždé, ale je dost nepříjemná, protože nejde odstranit. Je nutné pak hru vrátit na uloženou pozici, kde ještě k chybě nedošlo.

Naopak chybu, kterou popisuješ ty, jsem nezaznamenal nikdy. Občas se stane, že pokud jedeš na PN od Židenic, zmizí v menu volba RNZ a je pak nutné závěr výhybek provést manuálně a po jednotlivých výhybkách ( samozřejmě ty, které jsou pod závěrem )

Napadá mě jenom, když zajedeš vlakem na kolej volbou PN, provádíš potom funkci RNZ? Ta je nutná pro zrušení postavené nouzové vlakové cesty. Dokud máš výhybky po závěrem, nelze na kolej stavět jiná vlaková cesta a samozřejmě nejde stavět vlaková cesta ani z opačné strany.


6810#3@13.3.2018 10:10:06 >>Zdarec,
neumíte někdo programovat na android?
Hledám po netu už dost dlouhou chvíli nějaký simulátor na řízení vlak nádraží a bohužel nic :-(
Tohle by bylo fajn, ale uznávám, že Brno je dost problematické na mobil. Ale klidně i něco menšího ::wink::::andel::


Bardotka_888_999#25@28.3.2018 6:26:35 >>Antonio

Jak jsme se tu bavili o chybě přenosu čísla na Kuřim, tak jsem to ještě znova zkoušel, abych neuváděl nějaké nesmysly. Je to přesně tak, jak to popisuji i ve svém návodu.
Za vlakem 4922, když postavím vlakovou cestu hned pro 4744 a nepočkám až 4922 projede celý mezistaniční úsek BHL - Źidenice, přenese se číslo 4744 i ve směru Kuřim.
Zkoušel jsem to dvakrát za sebou a pokaždé k došlo k chybě přenosu.

Dávám sem i screen ze simulátoru.


Antonio#0@30.3.2018 20:17:55 >>Bardotka:
k mému problému - vyhýbky pod závěrem nemám i když se musím přiznat že jsem neznal funkci RNZ a vše prováděl ručně. raději se už vyhýbám funkci PN pokud to jde.
k problému s čísly vlaků - dávám si na to pozor ale už jsem se asi dvakrát nebo třikrát zapoměl a naštěstí se nic nestalo ale dávám si na to pozor stále.

Nová verze jízdního řádu je celkem supr. Nebylo by lepší udělat rovnou celý nový GVD než upravovat starý? Vím, že to není nic jednoduchýho


Bardotka_888_999#26@01.4.2018 9:26:56 >>Funkce RNZ ( rušení nouzové cesty ) se samozřejmě používá v reálném provozu.
Když máš zhlaví, kde ti nouzová cesta zazávoruje spoustu výhybek, včetně výkolejek, bylo by manuální odzávorování po jednotlivých výhybkách a výkolejkách zdlouhavé.

Používání PN se nevyhýbej. Například ve směru od Židenic, ani jiná volba není možná. A pokud simulátor umožňuje postavit posunovou cestu na vjezdových návěstidkech, kdekoliv v řízené oblasti, je to chyba. Vjezdová návěstidla mají pouze označovací pruhy stejné šíře a stavět na nich posunové cesty v reálném provozu nelze.

Jiná situace je na cestových návěstidlech. Pokud jsou na nich označovací pruhy nestejné šíře, jsou určeny i pro stavění posunových cest a v reálném provozu se vjezd na obsazenou kolej, formou posunové cesty, používá.

Ale i tak v simulátoru používej PN z obou stran při vjezdu v BHL na obsazenou kolej. V lepším případě se souprava automaticky přihlásí pod novým číslem, v horším případě odvěsíš lokomotivu manuálně a nová souprava se načte.


Vypracovat nový GVD je časově hodně náročné. Navíc by musely být podklady pro oběhy souprav a lokomotiv + další informace ke GVD.
Takže v takovém rozsahu, v jakém teď hraješ simulátor, ho už nikdo neudělá.

Já jsem provedl v podstatě už jenom improvizaci, která obsahovala jednak spoustu oprav k poslednímu zpracovanému GVD a jednak vypracování technologie odstavení souprav pouze v řízené oblasti, aby se plně využila hratelnost a obtížnost simulátoru. A také se nejvíc přiblížila skutečnému provozu v uzlové stanici většího rozsahu. Hráč simulátoru má tak plně v režii obsazování kolejí v BHL a obsazení kolejí může přizpůsobovat dopravní situaci.

Nová úprava GVD, kterou jsem vložil na tyhle stránky před několika dny, je fiktivní improvizace, která zatraktivnila trať Brno - Havlíčkův Brod a obsahuje ještě další nové opravy + nasazení lokomotiv 380 a taurusů.

Ale i tak, tahle celkem jednoduchá úprava zabere neskutečné množství času a já osobně už bych do toho nešel. Už jsem u toho strávil opravdu spoustu hodin a taky mám spoustu jiných zájmů.

Každopádně jsem ( aspoň doufám ) i poslední fiktivní úpravou, opět poslední GVD trochu více zatraktivnil, ale to už si musí každý vyzkoušet sám.


Tony 221#0@11.4.2018 20:49:47 >>Zdravím Zajímalo by mě kde odstavím soupravy které dojedou do Brna například ve
22:10 a mají odjíždět ve 3:00 ráno hnací vozidlo odstoupí a když to odtáhnu zálohou tak by mě zajímalo jak tu zálohu přivolám zpět popřípadě na kterou kolej to mám od posunovat


Bardotka_888_999#27@12.4.2018 7:29:32 >>Stejně jako kompletní simulátor, který si stáhneš na stránkách brnosim.wz.cz, tak i upravená verze GVD, kterou jsem na tyhle stránky vkládal 1.4. obsahují návod pro deponování souprav.


Stačí ho jenom otevřít a postupovat podle toho návodu. Ten který jsem vypracoval k upravenému GVD obsahuje i spoustu důležitých informací ke změně jízdy po traťových kolejích atd.

Vše máš ale popsáno v příspěvku, který jsem vkládal na tyhle stránky současně s přílohou.
Stačí jenom číst a hlavně projít si důkladně všechno, co složka obsahuje.

Zálohou nic neodstavuješ mimo řízenou oblast. Pouze v SOBOTU se odstavují dvě soupravy na ONA a ONB mimo řízenou oblast a to z důvodu špatného načítání další simulační den.
Mimo řízenou oblast ještě budeš odstavovat soupravy nákladních expresů, tzv. pošťáků.
Ty můžeš zálohou odstavit třeba na ONA, To je celkem jedno, kam je odstavíš, ale musí opustit řízenou oblast. Samozřejmě kromě Nex 53255, který naopak nesmí řízenou oblast opustit.

Záloha nezávislé trakce ř. 731 je jinak naprogramovaná tak, že se vždy po několika minutách přihlásí na vstupu do řízené oblasti. Pokud s ní odstavíš soupravu mimo řízenou oblast ( opět ONA nebo ONB ), simulátor ji opět znovu vygeneruje.

Naopak, pokud se ti v řízené oblasti objeví záloha závislé trakce ř. 210, ta je určená pouze pro jednorázový vstup do řízené oblasti. Tak tu vrátíš zpět, mimo řízenou oblast a simulátor ji už znovu nevygeneruje. Až opět s nějakou další soupravou.

Stává se to hlavně, když hraješ simulátor s vlivem zpoždění vlaků a stane se, že 30 minut před pravidelným odjezdem, chybí v řízené oblasti souprava vlaku z obratu jiného vlaku, který má na příjezdu velké zpoždění ( i když u ostrých obratů rychlíků ADAMOV / ŠLAPANICE stačí i 5 minut zpoždění )

Hlavně simulátor je tak naprogramovaný a provádí každou minutu kontrolu souprav v řízené oblasti. Pokud nějaká chybí 30 minut před odjezdem, vygeneruje ji na vstup do řízené oblasti, i když samozřejmě ji nepotřebuješ a vlak budeš "točit" z pravidelného obratu zpožděného příjezdového vlaku.

V takovém případě na vygenerování nové soupravy z ONB nebo ONA nereaguj. Pouze soupravu i se zálohou závislé trakce ř.210 vytáhneš do řízené oblasti a vrátíš ji zpět na ONA nebo ONB.

Zpravidla ale musíš počkat, až se v řízené oblasti objeví zpožděný vlak jehož souprava přechází na další soupravu vlaku, která se ti jinak bude pořád objevovat na vstupu do řízené oblasti, pokud ji vrátíš na ONA nebo ONB moc brzy. Jinak ji bude simulátor pořád vracet na vstup do řízené oblasti.

Já to dělám tak, že nechám vygenerovanou soupravu pořád stát na vstupu do řízené oblasti a až když vstoupí zpožděný vlak do řízené oblasti, pak teprve vytáhnu soupravu z ONB nebo ONA a hned ji zase vrátím zpět na ONA nebo ONB.

Pak už simulátor soupravu znovu negeneruje, protože nový vlak na odjezd, je zapsán číselně na vozech zpožděného příjezdového vlaku.


Tony 221#0@12.4.2018 11:48:07 >>Diky moc dost užitečné rady


Blažovák#33@17.4.2018 17:53:13 >>Ahojte - díky za řádky, které zde píšete - ten nouzák na Kr. Pole - proč mě to troubu nenapadlo už dávno ::angry:: a k těm obratům židenice / 340 - tam stačí klasik otočit - v reálu to probíhalo úplně stejně - couvačka buď na HL nebo couvák na židenice - na HL pokud není střídač, obrat mašiny - jinak díky za cenné poznatky - ze zásekem návěstidla jsem se též už potkal - škoda jen, že není k mání nějaký novejší grafikon


mithril#2@20.4.2018 11:24:06 >>Zdravím, tento simulátor som objavil pred niekoľkými rokmi, stál ma mnoho bezsenných nocí a dal mi pár krásnych rán, keď slnko vychádzalo a ja som ešte hral. Presvedčil som preto známeho, aby sme vo voľných chvíľach vytvorili hru inšpirovanú hlavne ním. Zaujíma nás, čo si o nej myslíte, preto som otvoril vláknu tu: /discus.php?addr=www.k-report.net/presmerovani/%3Fprispevek=3900981

Video z hry: https://youtu.be/6cKn2X7FPI8


Rt6n26#1348@28.5.2018 22:30:30 >>Vzhledem k tomu, že jsem nemohl najít Gregorův pack (už jsem ho našel ::proud::), rozhodl jsem se vytvořit si vlastní a když už jsem si s tím dal práci, byla by škoda se nepodělit. Použil jsem především upravené obrázky z Trafficu, doplněné dalšími z Želpage a vagonWebu a přidal jsem i některá Gregorova vozidla, přizpůsobená tak, aby seděla k ostatním vozidlům v packu. Všem vozidlům by měly sedět nárazníky a měly by být +-ve stejném měřítku. Pack je připraven na všechny grafikony od GVD 2005 po Vojtíkovu úpravu GVD 2007. Nachází se zde několik vozidel, která časově nesedí (např. 560 retro - navíc v podobě, jak by pravděpodobně vypadala v té době, 380 Kometa expres nebo 363.001 v prototypovém nátěru), ty je samozřejmě možno odstranit před započetím hry. Některé nákladní vozy byly nahrazeny jiným typem vozu (místo chlaďáku Gags, místo vozů na ocelové svitky Es apod.), což má pravděpodobně u většiny z vás nulový vliv na hratelnost. Doporučuji původní složku smazat nebo přejmenovat, původní lokomotivy byly poměrově větší než vagóny a nebudou k vozům sedět (jediná textura bez úprav zůstala 741 Viamont). Celkem jde o 274 nových textur s průhledným vrškem, který tím nezakrývá nápisy.(Příspěvek byl editován uživatelem rt6n26.)


Rt6n26#1364@02.6.2019 2:04:28 >>Nedalo mi to a musel jsem tvořit dál - výsledek přikládám ke stažení. Pack oproti minulé verzi prošel mnoha změnami - hlavní je oddělení ikon, co se do Brna úplně nehodí co se místa či času týče, do samostatné složky, s tím, že stačí jen tuto složku vysypat do složky vozy - samozřejmě je možnost si ručně vybrat konkrétní ikony. Dalšími změnami je mnohem více ikon - například samostatná ikona pro vozy Bt, Bp apod., byly opraveny některé nákladní i osobní vagóny, lokomotivy mají vícero barevných schémat.

Druhá novinka spočívá v ČSD packu - jedná se o samostatný grafický set, představující 70. léta minulého století, některé elektrické lokomotivy jsou zde nahrazeny lokomotivami nezávislé trakce, použité ikony nekorespondují s původními řadami (například řada M240.0 místo 850), vozový park není z důvodu rozmanitosti cílen jen na Brno a stále je limitován enginem (např. do Adamova stále musí zajíždět i elektrické lokomotivy).

Pack obsahuje i soubor všech pěti mě známých GVD a save editor od Libchy (doufám že se nikdo nebude zlobit). Dále je přibalen save do Vojtíkova GVD2007 2.změna, do kterého byly přidány "bonusové" ikony - podbíječka, 892, nehodový vlak, "Marfuša" 835 (vše přibaleno do základní složky). Bližší informace najdete v readme.

Upozornění 1 - před instalací je třeba smazat/přejmenovat původní složku vozy, a to i v případě, že používáte předchozí verzi packu
Upozornění 2 - když ikona může být např. brejlovec a řada 363, simulátor to samozřejmě bere stále jako 363 (důležité hlavně u ČSD packu, hlavně u řidících vozů)

Je třeba stáhnout oba archivy a složky v nich obsažené je třeba vložit do složky se hrou.

Do budoucna ještě uvažuji o packu z 90. let, Najbrt packu a případně balíček se stejnosměrnými lokomotivami ::satan:: Doufám, že se bude líbit (pokud to ještě někdo hraje ::proud::)


host130920#0@13.9.2020 18:35:02 >>Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda někdo z Vás nemá kontakt na autora Simulátoru Brno (pana Koudyho). Bohužel na mail, který je uvedený na stránkách nikdo neodpovídá.
Rád bych se podíval (pokud to bude možné) do zdrojového kódu a částečně si program upravil (výsledek potom mohu poskytnout).

Díky předem.


železničář_všeho_druhu754#9@23.5.2021 22:26:08 >>Zdravím, nevíte někdo proč se mi nevrací z odstavných nádražích záloha? Dřív se vracela, teď vůbec. Diky za odpověď ::happy::


Emil_Sawicki#1@01.4.2022 18:10:27 >>Jak vyřešit problém chybně zobrazovaných prvků přejezdu u BHH a zarážedel?

verze simulátora 2.5
Windows 10

(Příspěvek byl editován uživatelem Emil_Sawicki.)


Zanechat zprávu

 ^ Nahoru

Témata Úvod